Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2009., 00:43   #1
Question Što kad se nema za ratu/e kredita

Možete mi molim Vas dati savjet ??
Ovako ,prije par godina majka je uzela kredit od Erste banke ,hipotekarni kredit , ja to ne znam stručno objasniti , ali se nadam da čete mi malo pomoći ,kredit je uzela i banka "sjedi na našoj kuči" , vlasnici kuče smo ja i moj brat , ali je majka uredno plačala kredit , jer su otac i majka imali to isplačivati ,na našu nesreču ,majka je naglo umrla nam i nakon 2 mjeseca otac , brat mi je sa dokumentacijom med.jako bolestan i ne radi , nije sposoban ,bez obitelji ,i smrti nam roditelja ,s bolesnim bratom ,ja sam se razbolila ,ali zbog brata koji ne može biti sam ,moram biti u kuči ,tako da niti ja ne radim , kuča koju se je majka trudila čitav život i gdje ja živim s bratom ,nam je jedino, kredit je jakoo veliki ,i da mogu ga par mjeseci platiti prodala sam zemljište ,pa sam prodala auto obiteljski ,sve da mogu banku platiti ,sada nemam što prodati,kuča nam je sve ,brat mi je teško bolestan,ja moram bar za sada biti uz njega ,situacija mi je teška ,ne spavam nočima ,ali htjela bih vas pitati jer banka stalno zove ,par mjeseci zadnjih nisam platila ,nešto malo,pa se nakupilo-puno.Da li nam banka može uzeti kuču i izbaciti nas na cestu ,kuča je na brata i dio na mene ,potpisao je ugovor on i ja ,ali tada majka nije razmišljala da če se nesreča dogoditi njoj i tati, mislila je najbolje ,ali dogodila se uz sve tragedija s roditeljima,brat od djetinjstva bolestan i ja ,po ugovoru banka nam je na kuči ,vlasnici smo mi ,kredit je ogroman,nije mi ništa jasno ,a nemam koga pitati ,da li banka i kada nam može uzeti kuču i stalno zove jedna bezosječajna žena iz banke od prvog dana smrti ,kada nisam niti znala što ču sa bratom i sa sobom i arogantno ta žena prijeti več par mjeseci da če kuču uzeti .Hvala unaprijed
RIVERCRY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 09:30   #2
nakon ovršnog postupka kuća ide na dražbu
sad ovisi o sudu i sl.,ali u roku od par godina bi mogli završiti vani

a da prodate kuću,pa namirite to?
bolja solucija od dražbe jer će te više dobiti,i u slučaju da banka proda na dražbi, i ne dobije novaca koliko treba tu razliku će ti vi morati platiti

da li si bila u banci razgovarati o nekakvoj odgodi ?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:14   #3
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
nakon ovršnog postupka kuća ide na dražbu
sad ovisi o sudu i sl.,ali u roku od par godina bi mogli završiti vani

a da prodate kuću,pa namirite to?
bolja solucija od dražbe jer će te više dobiti,i u slučaju da banka proda na dražbi, i ne dobije novaca koliko treba tu razliku će ti vi morati platiti

da li si bila u banci razgovarati o nekakvoj odgodi ?
Oprosti ,možeš mi malo objasniti ,jer skroz mi je sve ovo nepoznato ,a i od šoka što sam izgubila oba roditelja nedavno i naglo ,sve mi je strano,
Ovako kuču pokušavam prodati,ispod cijene ,naravno jer kredit ne mogu s bolesnim starijim bratom ja sama otplačivati ,ali je jako teško prodati kuču u današnje vrijeme ili mene sreča zaobilazi.Možeš mi molim te reči ,koliko banka čeka i kada dolazi ono najgore ,da uzima kuču ?A drugo pitanje ,nisam ni znala da se sa bankom nešto može dogovoriti da banka otkupi kuču ili sam krivo shvatila ? Kuča je velika ,naravno da bi bilo najpametnije je prodati ,ali ne znam koliko imam vremena ili ga nemam .Hvala
RIVERCRY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:20   #4
za pocetak dogovori sastanak u banci na kojem ces iznijeti ovo sto si nama rekla i vidjeti koje mogucnosti postoje da se dug namiri. Onda se vrati na forum pa cemo prokomentirati.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:35   #5
Na istoj temi na Pravu napisala si da su novci iz tog kredita otišli na uređenje apartmana. Što je sada s njima? Zar ih ne možeš iznajmljivati ili ako ništa drugo, njih prodati? Ili su ti apartmani u sklopu kuće u kojoj živiš?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:52   #6
sad sam pogledao i na pravu

znači što je bilo s apartmanima?
banka nakon par mjeseci neplaćanja pokreće ovrši postupak,a o sudu ovisi brzina provođenja ostalog
banka neće otkupiti kuću sigurno,nego će nakon prodaje na sudskoj dražbi,ako ne dobije iznos duga uvećan za kamatu i dalje teretiti vas da platiti tu razliku

za vrijeme i sve ostalo ti je najbolje otići u banku i pitati referenta zaduženog za vaš slučaj
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:27   #7
Ako je kuca velika kao sto spominjes, sta ne postoji mogucnost da iznajmite nekome dio? Bar da na taj nacin pokrivate dio otplate kredita!

Gdje su apartmani zbog kojih je dignuta hipoteka??

U takvoj situaciji bi Vam se vise isplatilo i cijelu kuce da iznajmite za stambenu ili poslovnu namjenu i odete privremeno dok ne stanete na noge zivjeti u neki manji stan pa sa novcem od najma bi mogli sve pokrivati!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:17   #8
Najpametnije bi bilo da se zaposliš i počneš plačati kredit.
Vjerovatno ću zvučati grubo, ali nikakvo jadikovanje ti neće pomoći.
josip007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 11:45   #9
ostao bez posla!!!! Rata kredita upitna!

Evo trenutno prolazimo kroz grozno razdoblje... dragi ostao bez posla, moja plaća nije dovoljna da pokrijemo troškove kredita i ostalih režija. Panika totalna...
jel ima netko iskustva... da li banka može staviti kredit u stanje mirovanja na par mjeseci? Riječ je o stambenom kreditu ( nije hipotekarni)?????
Molim Vas Vaša iskustva i bez onih spika tipa a sta ste mislili prije, ušteđevina itd . sve znam i ne trebaju nam prodike nego savjet
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:22   #10
Nisi napisala u kojoj banci je kredit...u svim vecim bankama mozete dobiti moratorij na kredit u trajanju od 12 mjeseci gdje placate samo kamate a glavnica ostaje zamrznuta na godinu dana...

...odmah hitno u ponedjeljak trk u banku i raspitat se...problem je sto i odobrenje na moratorij traje odredjeno vrijeme (par tjedana)...ovi o banci i naravno o guzvi...

Tesko da ce ti itko dati koristan savjet...morate sto prije u banku.
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:31   #11
Radi se o zagrebačkoj banci... dragi je upravo jutros otisao u banku tako da jos cekam odgovor... inace kredit tek otplaćujemo 2 godine sto znaci da je kamata jos uvijek velika ali hvala svejedno na odgovoru
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:56   #12
Nek se dragi sto prije prijavi na zavod za zaposljavnje da mu odobre naknadu za nezaposlene ...mislim da u iducih 6 mjeseci (ukoliko ne nadje posao) ima pravo primati 70% svoje neto place (ima neki gornji limit naravno)...tj. ako mu je placa bila velika nece moci dobiti bas 70% od netta...ta naknada + minus na tekucem ce vam malo pomoci...

drzim vam fige da dragi nadje posao sto prije

P.S. ljeto je...nek ide radit na more (place su oko 6000kn + smjestaj)...neznam sta ti je dragi po struci...vecina firmi ima sezonu godisnjih i nece primat nove djelatnike prije 9. mjeseca...


Sretno!
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 13:10   #13
pot hitno trazit novi posao! preko interneta i preko zavoda!

u meduvremenu snalazit se kako god, nudit susjedima pomoc, trazit kod prijatelja na crno, vracati ambalazu u trgovine (50lipa povratna naknada) dok ne ustanete na noge. Apsolutna stednja, sto znaci zivjeti u mraku, da. Nema televizije, nema frizidera, nema sporeta, nema nicega. Auto (ako imate) prodati odmah. Raspitati se kod rodbine imaju li mozda mogucnost pomoci. Nemojte obecavati da cete vratiti, nego neka vam DAJU kolko mogu.

Ovo je u kratko. Ako ni to nije dovoljno, onda prodati stan PRIJE nego ga banka uzme na ovrhu, jer ce ga banka prodati posto/poto a to vam nikako ne odgovara.

Inace svi ovi zakljucci su rezultat zdrave pameti i neko s osnovnom skolom ih je mogao i sam smislit. Neznam zasto si uopce dolazila ovdje to pitat. Ili si ocekivala naci Isusa koji ce vam sve dugove izbrisati i uz to ostavit stan.

Cak i ako je auto na kredit (a pretpostavljam da je ako ga imate) svejedno odmah prodati.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 13:11   #14
I ne, nemojte ici u minus na tekucem. Jer to je tek onda apsolutni kraj.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 14:24   #15
Ne bih se nikako složio da je navrat-nanos prodaja stana i automobila (ako je potreban za posao) dobro rješenje.
Nema druge nego hitno pronalaženje bilo kakvog posla a što se tiče pomoći rodbine možda bi prije prošlo da se vratite kod roditelja ili odete živjeti kod nekog rođaka a stan iznajmite. Ili da iznajmite jednu sobu ako je stan dovoljno velik.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:58   #16
Evo ako baš nekoga zanima... bio dragi u banci na konzultacijama.... mogu nam stopirati plaćanje kredita na 6 mjeseci uz naknadu od 5% cjelokupnog iznosa kredita ( cca. 25 000 kn ) uz plaćanje odmah.....
nemamo pa to nije prihvatljiva opcija....
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 21:11   #17
Quote:
ivana_5 kaže: Pogledaj post
Evo ako baš nekoga zanima... bio dragi u banci na konzultacijama.... mogu nam stopirati plaćanje kredita na 6 mjeseci uz naknadu od 5% cjelokupnog iznosa kredita ( cca. 25 000 kn ) uz plaćanje odmah.....
nemamo pa to nije prihvatljiva opcija....
??? Nije li tih 25,000 kn vise nego sto bi vas kostale rate? Kredit je koliko sam skuzio oko 70,000 eura.

A sto se tice opcija, trazenje posla, makar i sezonskog, je jedina dugorocno isplativa opcija. Inace, minus na tekucem zaboravite, to je najgora opcija koja uopce ne rjesava nista jer ne znate koliko ce vam ovakvo stanje potrajati.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 18:52   #18
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne bih se nikako složio da je navrat-nanos prodaja stana i automobila (ako je potreban za posao) dobro rješenje.
Nema druge nego hitno pronalaženje bilo kakvog posla a što se tiče pomoći rodbine možda bi prije prošlo da se vratite kod roditelja ili odete živjeti kod nekog rođaka a stan iznajmite. Ili da iznajmite jednu sobu ako je stan dovoljno velik.
potpisujem ...radit bilo što što se trenutno nudi, ne birati, ako treba ziđati na crno, onda ziđajte, na crno čistiti, čuvat klince ...i iznajmit stan da se pokrije barem jedan dio rate, a privremeno dok se situacija ne promijeni spavata kod staraca ...što se tiče pomoći, rijetko tko će moći ueltjeti s nekom konkretnijom lovom, manje više svi su sad možda ne baš u situaciji kao vi, ali ne ni u situaciji da imaju dovoljno viška koji vama može pomoći, a osim toga i da imaju pomoći će vam možda za jedan mjesec, slijedeći ste opet u banani, tako da ne bih na to previše računala ...
__________________
E bas se necu potpisat!
Kaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 23:50   #19
A sad pitanje vezano za neplaćanje kredita ukolike je tome mjesto ovdje (ali je surova realnost, je li).
Čitam odgovore i jasno mi je da se kod nekoliko neplaćenih rata stambenog kredita podiže postupak za ovrhom, u ovom slučaju stana za čiju kupnju je i podignut kredit, a onda slijedi dražba da se dugovanje namiri.
Radi se o Hypo banci pa me zanima koliko je njima neplaćenih rata potrebno za pokretanje postupka. Dalje, ovaj kredit iznosi 2/3 vrijednosti stana i u normalno vrijeme dražbom bi se mogao pokriti iznos. Znajući da u današnje vrijeme tržišna vrijednost nekretnina nije ista kao prije 6 mjeseci, da li banke još uvijek pristupaju dražbama? (s obzirom na situaciju na tržištu i malu otkupnu vrijednost) Ili su pronašli neke nove načine naplate tj. prodaje?
Ukoliko dolazi do dražbe koliko obično vremena prođe od pokretanja postupka ovrhe do izbacivanja iz stana?
Mary P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 02:09   #20
Banka dražbu voli kao vrag tamnjan. Ona je nekome dala kredit od X novaca na Y godina tj. sa sobom se pomirila da taj novac neće vidjeti Y godina dok se ne otplati do kraja. Nikamo se njoj ne žuri, kamoli petlja sa dražbama, deložacijama koje prate medijski cirkus i negativni publicitet. Radije aktivira druge instrumente osiguranja tj. "ušteka" se na jamce i skida ratu po ratu.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.