Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 13:01   #281
Napravila sam pauzu mjesec dana, drzala sam kefirna zrnca zaledena u hladnjaku. Jucer sam ih odledila, stavila u mlijeko, ali nista se nije desilo. Treba li vise vremena kad se prvi put radi ili sam ja nesto krivo napravila?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 02:36   #282
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
Napravila sam pauzu mjesec dana, drzala sam kefirna zrnca zaledena u hladnjaku. Jucer sam ih odledila, stavila u mlijeko, ali nista se nije desilo. Treba li vise vremena kad se prvi put radi ili sam ja nesto krivo napravila?
Možda im treba vremena da malo dođu k sebi mom je trebalo par dana da pređe sa frižiderske na sobnu temperaturu
Netko je već stavio, ovo ti je super stranica možda tu nađeš nešto korisno
http://users.sa.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html

Ljudi, i ja imam pitanje, dosad je s kefirom sve bilo u redu, jučer sam ga ostavila jednu noć u čistoj vodi da odmara. Iduću večer sam ga ocijedila, isti postupak kao i uvijek, ali ostalo mi je skroz malo Dukatovog trajnog mlijeka pa sam to nalila i dodala 2 dl novog svježeg mlijeka. To je jedino što je bilo drugačije. Danas sam ga procijedila i imao je dosta nespecifičan miris, nekako sirast, pomalo rezak i u svakom slučaju neugodan ima li netko sličnih iskustava, je li moguće da je kontaminiran?
Veridies is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:07   #283
Proslo je nekoliko tjedana i zrna se jos nisu oporavila. Mislim da sam zeznula stvar kod zamrzavanja jer nisam ih zamrznula s malo mlijeka ili vode nego sam ih zamrznula same.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:11   #284
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
Proslo je nekoliko tjedana i zrna se jos nisu oporavila. Mislim da sam zeznula stvar kod zamrzavanja jer nisam ih zamrznula s malo mlijeka ili vode nego sam ih zamrznula same.

Isto se i meni dogodilo, umrla su. I sad sam bez, a imala sam tri pakiranja u zamrzivaču.
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:44   #285
Pozdrav,zanima me dali kad se dobije kefir i čuva u frižideru dali ga vi imate zatvorenog sa poklopcem u staklenki ili otvorenog? I zanima me koliko dugo zrnca smiju biti čuvana u vodi?
biankoneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 03:53   #286
Poklanjam vodena kefirna zrnca, primopredaja u Zagrebu, javite se u inbox
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.