Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2009., 16:08   #1
Duphaston tablete

Pozz svima

Cure je li koja od Vas ikad pila Duphastone tablete to je navodno nesto slicno kao Dabroston?? Zanimaju me da li je pomoglo kojoj ja imam ciste na jajnicima, endometriozu pa me zanimaju Vasa iskustva i reakcije na tablete

Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 19:50   #2
ja sam pila najprije dabroston pa onda duphastone.ista stvar je u biti.
ja nisam imala nikakve nuspojave,dosla mi normalno ,menstr. nakon 3,4 dana,osim sta mi uz njih krace traje.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 22:21   #3
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja sam pila najprije dabroston pa onda duphastone.ista stvar je u biti.
ja nisam imala nikakve nuspojave,dosla mi normalno ,menstr. nakon 3,4 dana,osim sta mi uz njih krace traje.
Hvala oooo na info
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 22:44   #4
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja sam pila najprije dabroston pa onda duphastone.ista stvar je u biti.
ja nisam imala nikakve nuspojave,dosla mi normalno ,menstr. nakon 3,4 dana,osim sta mi uz njih krace traje.
Reci mi ja sad recimo imam jos za popiti cetiri tablete znaci dva dana ali sad koliko sam ja doktora razumjela on je meni rekao da stvari dobijem tek nakon sto popijem no meni je vec tjedan dana smedji iscjedak, ne znam je li to normalno ako netko zna molim pomoc
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 12:51   #5
Quote:
Mancy kaže: Pogledaj post
Reci mi ja sad recimo imam jos za popiti cetiri tablete znaci dva dana ali sad koliko sam ja doktora razumjela on je meni rekao da stvari dobijem tek nakon sto popijem no meni je vec tjedan dana smedji iscjedak, ne znam je li to normalno ako netko zna molim pomoc
da u biti nakon popijene zadnje tablete negdje 7-10 dana bi trebale doci.mozda ti je taj iscjedak smedji pred stvari,meni isto zna biti nekoliko dana prije nego ih dobijem,i ond ami stignu.ako ih ne dobijes ni nakon toga a imas i dalje iscjedak odi kod ginek ipak da vidis sta je...sretno!
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 00:09   #6
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
da u biti nakon popijene zadnje tablete negdje 7-10 dana bi trebale doci.mozda ti je taj iscjedak smedji pred stvari,meni isto zna biti nekoliko dana prije nego ih dobijem,i ond ami stignu.ako ih ne dobijes ni nakon toga a imas i dalje iscjedak odi kod ginek ipak da vidis sta je...sretno!
Hvala puno jos jednom na info...Samo ja izgleda imam neku nuspojavu, pocela mi je jako ispadati kosa, morati cu provjeriti sve me strah da nije od tih tableta
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:26   #7
Quote:
Mancy kaže: Pogledaj post
Hvala puno jos jednom na info...Samo ja izgleda imam neku nuspojavu, pocela mi je jako ispadati kosa, morati cu provjeriti sve me strah da nije od tih tableta
sta da?da provjeri onda bolje,nikad se ne zna,ne djeluju svakom isto...ja znam da od njoh sa, se pocela debljat odvratno i da mi se ten pokvario,a drugo ......
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:40   #8
ja sam 6 mjesci bila na dabrostonu i dolazila mi je normalno, tocno ko sat, ali zadju turu nisam pila redovito i menga mi je bila samo smedi iscjedak. nisam postivala to da pijem u isto vrijeme i mislim da sam koju preskocila. paralelno s tim sam bila i na putovanju u africi pa sam zaboravljala.
vise ne pijem dabroston od te zadnje menge i sad ova menga mi kasni 4 dana....što da radim? nisam trudna, i ne mislim da imam neku neizlječivu bolest. no kako to da ta menga ne može dolaziti normalno?
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 15:00   #9
kod mene je slicna stvar kad ih pijem dobijem ih normalno,cim prestanem kasne mi,isto nije trudnoca u pitanju,kod ginek. bil asvi nalazi uredni,pape,utz,cista nema,itd. a njih nema...poludim vise od toga,onda po 2mj ih nemam,napuhnuta ko balon,onda mi ih na kraju dr prepise pijem 3,4mj i svako malo tako...izluduje me to...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 15:21   #10
vec smo nekoliko puta po raznim temama diskutirale...izgleda da imamo sličnu situaciju. ni ja višet ako ne mogu, nije stvar da mislim da umirem ili slično...samo me kopka da li bi neki drugi gin da drugu terapiju, drugačije postupio. nije mi jasno kako se neda to popraviti. znam da su hormoni i na bazi psihe no to mi je nekako preslaba utjeha.
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 12:54   #11
Quote:
Svrco5 kaže: Pogledaj post
vec smo nekoliko puta po raznim temama diskutirale...izgleda da imamo sličnu situaciju. ni ja višet ako ne mogu, nije stvar da mislim da umirem ili slično...samo me kopka da li bi neki drugi gin da drugu terapiju, drugačije postupio. nije mi jasno kako se neda to popraviti. znam da su hormoni i na bazi psihe no to mi je nekako preslaba utjeha.
Pozz curke

Evo ja sam prvi put nakon prve kutije Duphastona dobila stvari i hvala Bogu nemam vise jaka krvarenja zbog kojih sam pred koji mjesec skoro zavrsila na kiretazi, inace imam endometriozu i cistu jos od 8 cm koju bih trebala ici vaditi u devetom mj. ako se ne povuce ili bar prestane rasti zato i pijem te tablete. inace to bi mi bila vec treca operacija samo ovaj put je u pitnju ne laparoskopija vec laparotomija Inace djece jos nisam imala 24 god. planiram, samo ne jos tako skoro, nitit sam ikad imala pobacaje i slicno. ove mi tablete nisu lose samo ono to sto i same kazete uzasno mi se klopa ali se nekako kontroliram I to jedino za kosu me malo strah ali kao da je sad manje,inace mi je jako duga ali opet bas kad sam je zadnji put cesljala mogla sam periku nekome napraviti od nje A to sto ti se tice terapija ginići po meni najvise daju ili kontracepciju, Dabroston, i ja po prvi put pijem evo Duphastone Jadne li smo i mi koji put samo nas sljokaju hormonimaMeni je najgore kad vidim kako to uzrokuje trombozu
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:27   #12
Duphaston

bok curke!evo danas ja bila kod ginekologa,na pregledu,ali naravno ni pregled ni brisevi mi nisu radeni,,ja cu njih sve tuziti,, kad ce biti kasno onda ce biti ono nismo znali.... ja njemu kazem da imam iscjedak obilni zutosmeckasti,pece me,boli me trbuh ,,sa neugodnim mirisom,i da imam zarenjei dok mokrim imam pritisak u trbuhu,, aon meni ni 5-6 dao vaginelete rojazol,, a za mengu sam mu rekla da nemam 6mj,da imam policisticne jajnike dao mi je duphastone 2x1 mislim kroz 5 dana! rekao mi je da ako ne dode menga za 2 tjedna da dodem... sta covjek treba napraviti da mu se napravi brisevi i pregled! katastrofa! e,mene zanima kakve su to tablete !!!!mijenjala sam ih vec 2-3 doktora vec mi je muka!! a svi su izbjegavali mi raditi pregled, a izlijecena sam od hpv i htjela bih nekakav bris na hpv i opcenito briseve,, a da ne spominjem papu,,zadnji put mi je radena u 9mj prosle godine!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 19:01   #13
Ne razumijem, pa svaki ginekolog bi ti trebao napraviti papu i ultrazvuk!! Ali papu obavezno! Pa danas se taj test podrazumijeva!! Čak i kod privatnih. Ja se ne bi maknula sa tog stolca dok on meni papu ne napravi. Pogotovo da mu dođem s 38 simptoma ovih ili onih, ma i s jednim siptomom da mu dođem! Očito me nekaj muči! Ma, samo se uzrujam! Fakat ti doktori znaju bit kreteni! (Svaka čast iznimkama, naravno!) To čak i iz iskustva govorim, moj ginić je luđak na svoju stranu, već pomalo negativnu!
Nego, nemrem pomoć oko ovih tableta. Zaista ne znam, nisam nikad tak nekaj koristila, sorry.
__________________
My life is based on a true story
Trepavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 19:26   #14
ma znam sad cu te rojazol vaginelete i te druge popiti pa cu mu doci za kojih 2-3 tjedna pa cemo vidjeti!!!!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 19:46   #15
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
bok curke!evo danas ja bila kod ginekologa,na pregledu,ali naravno ni pregled ni brisevi mi nisu radeni,,ja cu njih sve tuziti,, kad ce biti kasno onda ce biti ono nismo znali.... ja njemu kazem da imam iscjedak obilni zutosmeckasti,pece me,boli me trbuh ,,sa neugodnim mirisom,i da imam zarenjei dok mokrim imam pritisak u trbuhu,, aon meni ni 5-6 dao vaginelete rojazol,, a za mengu sam mu rekla da nemam 6mj,da imam policisticne jajnike dao mi je duphastone 2x1 mislim kroz 5 dana! rekao mi je da ako ne dode menga za 2 tjedna da dodem... sta covjek treba napraviti da mu se napravi brisevi i pregled! katastrofa! e,mene zanima kakve su to tablete !!!!mijenjala sam ih vec 2-3 doktora vec mi je muka!! a svi su izbjegavali mi raditi pregled, a izlijecena sam od hpv i htjela bih nekakav bris na hpv i opcenito briseve,, a da ne spominjem papu,,zadnji put mi je radena u 9mj prosle godine!
A da se ti draga ljepo zaputiš privatniku? Ja sam isto odustala od socijalaca i sad baš moja kolegica ide u polikliniku harni na papu,kolposkopiju,sve briseva i genotipizaciju hpv-a za 1500 kn,naravno jesu to novci,ali ipak je sve to i doktorica je super,a nalazi gotovi kroz 10.-ak dana,ne moraš ti to sve,ali ipak bi ti preporučila privatnika.
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 20:30   #16
Ako ikako možeš odi kod privatnika. Sve će ti potreben pretrage napraviti, a nalazi će brzo biti gotovi. Naravno da ćeš to platiti, ali barem ćeš znati šta ti je i biti mirna.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 20:38   #17
trenutno nisam pri lovi,,ali cim cu moci,,otici cu,,meni bi trebalo samo brisevi,papa bris na klamidiju,na hpv.
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 20:45   #18
Ja ti savjetujem da odeš u bolnicu i od njih zatržiš da ti sve naprave.U bolnici nalazi budu brzo gotovi,a možeš to izvesti na način da dođeš pod "hitno",kao nije ti jako dobro i te fore.Ako su imalo pravi doktori,neće te pustiti dok sve ne naprave.A tbl za koje si pitala su na bazi hormona i trebale bi izazvati menstruaciju.
__________________
...naši životi su nešto više od običnog bljeska u vječnosti.
sanjadom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 21:47   #19
budem probala otici iduci tjedan!!!!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 22:16   #20
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
bok curke!evo danas ja bila kod ginekologa,na pregledu,ali naravno ni pregled ni brisevi mi nisu radeni,,ja cu njih sve tuziti,, kad ce biti kasno onda ce biti ono nismo znali.... ja njemu kazem da imam iscjedak obilni zutosmeckasti,pece me,boli me trbuh ,,sa neugodnim mirisom,i da imam zarenjei dok mokrim imam pritisak u trbuhu,, aon meni ni 5-6 dao vaginelete rojazol,, a za mengu sam mu rekla da nemam 6mj,da imam policisticne jajnike dao mi je duphastone 2x1 mislim kroz 5 dana! rekao mi je da ako ne dode menga za 2 tjedna da dodem... sta covjek treba napraviti da mu se napravi brisevi i pregled! katastrofa! e,mene zanima kakve su to tablete !!!!mijenjala sam ih vec 2-3 doktora vec mi je muka!! a svi su izbjegavali mi raditi pregled, a izlijecena sam od hpv i htjela bih nekakav bris na hpv i opcenito briseve,, a da ne spominjem papu,,zadnji put mi je radena u 9mj prosle godine!
pod hitno promijeni ginekologa!
a duphaston tablete su sintetički progesteron, ja sam ih pila 6 mj, 10 dana svaki ciklus od ovulacije zbog insuficijencije žutog tijela, tj manjka progesterona i slabi(ji)h menstruacija.
Prepisao ti je po meni ok terapiju za izazivanje menge ali to ne riješava tvoj problem PCOS-a kao ni ostale tegobe koje navodiš.
Najlakše je propisati rojazol, to i ja mogu...pod pretpostavkom da se radi o gljivicama (iako je u većini slučajeva s tim simptomima) bez da su papa i brisevi napravljeni
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.