Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno
Korisničko ime
Lozinka

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2009., 22:54   #1
Dugonoga
Registrirani korisnik

Dugonoga Avatar

Registracija: Feb 2006.
HP express i City Express

Ne znam je li otvorena ovakva tema, trazila sam, ali nista.
Moram i ponedjeljak poslati 3 paketa doma, recimo da svi zajedno imaju nekih 30-tak kg. Vidjela sam na njihovim stranicama da je slanje posiljke izmedju 30 i 45 kg oko 12 kn pa me zanima je li se u to racunaju i moja 3 paketa koja imaju sveukupno 30 kg ili slanje jednog paketa od 30 kg?
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 01:31   #2
Osteron
Pali Mudrac

Registracija: Apr 2009.
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Ne znam je li otvorena ovakva tema, trazila sam, ali nista.
Moram i ponedjeljak poslati 3 paketa doma, recimo da svi zajedno imaju nekih 30-tak kg. Vidjela sam na njihovim stranicama da je slanje posiljke izmedju 30 i 45 kg oko 12 kn pa me zanima je li se u to racunaju i moja 3 paketa koja imaju sveukupno 30 kg ili slanje jednog paketa od 30 kg?
Pa svejedno, ne? Kako mislis?
Osteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 19:56   #3
AnAngel
back in black

AnAngel Avatar

Registracija: Sep 2008.
http://www.posta.hr/main.aspx?id=194#

ovjde izracunaj koliko bi te kostalo..
samo trebas unjeti neke parametre..
AnAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 17:02   #4
rocket86
Chick magnet

rocket86 Avatar

Registracija: Jul 2008.
dižem temu, za cijenu sam otprilike saznao, zanima me, može li se paket otvarati prije preuzimanja pošiljke(da bih vidio kakvo je stanje robe)?

zanima me, jer poštom bih trebao dobiti robu koja je relativno podložna vremenskim prilikama(visoke temperature, vlaga), i transportu(može mi stići u ne baš izglednom izdanju). nekako mi je logično, da se zbog sigurnosti naručioca prijevoza ne smije otvarati, ali opet, tko pita ne skita...
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 24.06.2010., 14:35   #5
Fatalni_cevap
cevapdjia

Fatalni_cevap Avatar

Registracija: Jan 2008.
ja mislim da ne ako se radi o otkupnoj posiljci, ti uzmes paket i das pare, dok ti otvoris paket postar ode
Fatalni_cevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 16:17   #6
dire Dawn
hodajuća bolest :o

dire Dawn Avatar

Registracija: Feb 2009.
nemože se otvarat
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 22:02   #7
Buduci_programer
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2007.
Zanima me sljedeće, neki dan sam slao paket hp ekspresom, otkupnina je bila 300 kuna, ja sam platio poštarinu.... Dečko koji je primio paket je platio 311 kn .... Znaći da pošta uzima neku proviziju za slanje otkupninom, e sad mene zanima kolika je ta provizija, jer trebam dobiti jedan paket sa otkupninom od 1300 kuna, pa me zanima koliko će me izaći ????
Buduci_programer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 05:31   #8
technotronic
antifeministički hooligan

technotronic Avatar

Registracija: Mar 2009.
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
dižem temu, za cijenu sam otprilike saznao, zanima me, može li se paket otvarati prije preuzimanja pošiljke(da bih vidio kakvo je stanje robe)?

zanima me, jer poštom bih trebao dobiti robu koja je relativno podložna vremenskim prilikama(visoke temperature, vlaga), i transportu(može mi stići u ne baš izglednom izdanju). nekako mi je logično, da se zbog sigurnosti naručioca prijevoza ne smije otvarati, ali opet, tko pita ne skita...
i onda ako ti se roba ne dopada kažeš poštaru -''fala lepa gospon,al vi to vrnite tam otkud ste zeli,ili hitite h gaciju,znate,ja vam to nebi zel...''
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 10:53   #9
Fatalni_cevap
cevapdjia

Fatalni_cevap Avatar

Quote:
Buduci_programer kaže: Pogledaj post
Zanima me sljedeće, neki dan sam slao paket hp ekspresom, otkupnina je bila 300 kuna, ja sam platio poštarinu.... Dečko koji je primio paket je platio 311 kn .... Znaći da pošta uzima neku proviziju za slanje otkupninom, e sad mene zanima kolika je ta provizija, jer trebam dobiti jedan paket sa otkupninom od 1300 kuna, pa me zanima koliko će me izaći ????
hmm.
najbolje da ih pitas. ja sam isto slao preko njih cijena je bila 1100kn ali nisam ja platio postarinu itd pa ti nemogu rec sta je s te provizije al koliko sam ja bio upoznat s time nije se provizija nigdje spominjala. oni uzmu lovu od postarine i ona je malo veca ako je u pitanju to placanje po pouzecu mozda je to tih 11kn neznam nazovi bolje
Fatalni_cevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 16:56   #10
žeks
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2006.
Evo moje zadnje iskustvo sa hp expressom koji preporučujem da izbjegavate ako ikako možete!

U petak mi je hp expressom poslan paket (masa 798g s opcijom drugi dan do 15 sati, otkupnina 2000kn, izdvojeno). Pošiljatelj me obavijestio da će poštarina doći oko 50kn. Na paketu je napisano plaća pošiljatelj 56,20kn.Paket je stigao u ponedjeljak i poštarina je iznosila nemalih 129,40kn.

Prema računu koji sam jedva dobila u pošti:
poštanska uputnica po stopi 3,66% - 73,20kn
... (ne vidim početak riječi na računu) u PU od 0,2-1kg I zona - 34,00kn
izdvojena hpexpress pošiljka - 15kn
hp express otkupnina - 7,20kn

Ono što je nepropisno odrađeno je sama dostava. Ja paket nisam primila na svojoj kućnoj adresi,već mi je dostavljena obavijest umetnuta na vrata - imamo sandučić u prizemlju, niti me je dostavljač pokušao kontaktirati niti je pokušao u drugom navratu dostaviti. Vrijeme dostave je bilo do 15, a on se pojavio u 10 ujutro i to je po objašnjenju radnice u pošti dovoljno. Valjda bi trebalo uzeti slobodan dan da bi se čekalo poštara. Ja radim do 13h i prije 14 sam bila kod kuće. Pitam se zašto je onda plaćena tako skupa usluga koja se i prikazuje kao dostava od vrata do vrata, kada je paket ponovno bio bacan po pošti, te sam po njega morala otići u grad, trošiti dodatno svoje vrijeme i novac! Meni očito nije pružena usluga koju sam platila, jer je paket dostavljen kao običan, tj. kao regularnom poštom.
Također, postotak koji uzimaju od otkupnine je bezobrazno visok!!!

Naravno da sam poslala mail sa pritužbom u Hp,međutim njih nije briga....fraze i gluposti o zadovoljnom kupcu....

NIKAD VIŠE HP EXPRESS!!!!
žeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:14   #11
Fatalni_cevap
cevapdjia

Fatalni_cevap Avatar

a da tako je to nazalost.. ja zato preporucam ako idete preko hp expresa da bolje salju u najblizu postu primatelja nego njemu do vrata. jer ako salju njemu do vrata kosta puno puno vise a brdo je ovakvih slucajeva gdje ne donesu postu do vrata nego samo dodje i ubaci papiric i nemos nista :S ako se zalis kazu da te nije bilo kod kuce kad su donjeli paket hh
jbg!
Fatalni_cevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:07   #12
žeks
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2006.
osim toga, pošta mi je izgubila jednom paket (izgubila čitaj-netko maznuo), jednom mi nisu donijeli otkupninu,jer je poštar nije naplatio i suprotno meni jednom nisu naplatili otkupninu pa smo si plaćali preko internet bankinga-sreća da ima poštenih ljudi još
upravo mi je zadnji paket zalutao,pa danas opet moram pokrenuti potragu!? sve je to hrpa nesposobnjakovića i lopova!
žeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:54   #13
ivana2101
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2008.
pozdrav, zelim mijenjati mobitel za deckom iz splita, kako to ide preko hp expressa? i kako mogu znati da me nece zajebati?? imam li neku garanciju? hvala
ivana2101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 15:32   #14
Xyz
Registrirani korisnik

Xyz Avatar

Registracija: Mar 2003.
Quote:
žeks kaže: Pogledaj post
Evo moje zadnje iskustvo sa hp expressom koji preporučujem da izbjegavate ako ikako možete!

U petak mi je hp expressom poslan paket (masa 798g s opcijom drugi dan do 15 sati, otkupnina 2000kn, izdvojeno). Pošiljatelj me obavijestio da će poštarina doći oko 50kn. Na paketu je napisano plaća pošiljatelj 56,20kn.Paket je stigao u ponedjeljak i poštarina je iznosila nemalih 129,40kn.

Prema računu koji sam jedva dobila u pošti:
poštanska uputnica po stopi 3,66% - 73,20kn
... (ne vidim početak riječi na računu) u PU od 0,2-1kg I zona - 34,00kn
izdvojena hpexpress pošiljka - 15kn
hp express otkupnina - 7,20kn

Ono što je nepropisno odrađeno je sama dostava. Ja paket nisam primila na svojoj kućnoj adresi,već mi je dostavljena obavijest umetnuta na vrata - imamo sandučić u prizemlju, niti me je dostavljač pokušao kontaktirati niti je pokušao u drugom navratu dostaviti. Vrijeme dostave je bilo do 15, a on se pojavio u 10 ujutro i to je po objašnjenju radnice u pošti dovoljno. Valjda bi trebalo uzeti slobodan dan da bi se čekalo poštara. Ja radim do 13h i prije 14 sam bila kod kuće. Pitam se zašto je onda plaćena tako skupa usluga koja se i prikazuje kao dostava od vrata do vrata, kada je paket ponovno bio bacan po pošti, te sam po njega morala otići u grad, trošiti dodatno svoje vrijeme i novac! Meni očito nije pružena usluga koju sam platila, jer je paket dostavljen kao običan, tj. kao regularnom poštom.
Također, postotak koji uzimaju od otkupnine je bezobrazno visok!!!

Naravno da sam poslala mail sa pritužbom u Hp,međutim njih nije briga....fraze i gluposti o zadovoljnom kupcu....

NIKAD VIŠE HP EXPRESS!!!!
Dostava u ordeđeno vrijeme u intervalu 1h se dodatno plaća 50%, a ovdje to nije plaćeno...
Xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 18:46   #15
Fem
Statističarka

Fem Avatar

Registracija: Jun 2007.
A evo sad i moje iskustvo sa City Expressom!

Pošiljka je poslana u četvrtak prošli tjedan i trebala je stići u petak na adresu 25km od Zagreba. Zamolba je bila da dođe između 13 i 16 sati jer se plaćalo pouzećem. Oko 12.30 me zove dostavljač da njima to nije usput i da će oni doći u ponedjeljak. Ja sam rekla da je ok.

U ponedjeljak je moja majka dežurala doma, nisu došli.

U utorak ujutro sam ih nazvala, prvo su me pitali da jel ja to mogu podići u Radničkoj (a za što točno je plaćena dostava??) i rekli su da će doći taj dan. NISU DOŠLI! Predvečer sam ih nazvala i tražila da mi objasne što se događa, a oni su mi rekli da im je to izvan rute i da jel mogu dostaviti na neku adresu u Zagrebu. Rekla sam ok, neka to bude u četvrtak između 12 i 14 sati na jednu adresu u Zgb.

U SRIJEDU u 14.15 (krivi dan, kasni) me zove dostavljač da je on na adresi, da zašto nikog nema doma. Poludjela sam i rekla da se nacrta sutra u to vrijeme na tom mjestu ili otkazujem narudžbu. Opet sam zvala službu za korisnike i pokušala im nacrtati da od obične dostave rade kvantnu fiziku i da su firma kojoj treba staviti ključ u bravu!

U četvrtak (tjedan dana) sam nekim čudom dobila svoju narudžbu...

Da mi je bilo malo manje stalo do proizvoda, otkazala bih im još u utorak... Kad budem imala svoju firmu (uskoro, nadam se) NIKAD, ALI NIKAD neću koristiti usluge tih nesposobnih majmuna.
Old 06.09.2011., 15:27   #16
Cruces
Registrirani korisnik

Cruces Avatar

Registracija: Feb 2009.
Mene zanima jedna stvar,vozi li HP EXPRESS na otoke(točnije otok Lošinj)?Ako da,kojim danima?
Old 17.09.2011., 20:59   #17
rocket86
Chick magnet

rocket86 Avatar

Registracija: Jul 2008.
tražih nešto vezano za cityexpress, pa naletjeh na quote lanjskog posta
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
i onda ako ti se roba ne dopada kažeš poštaru -''fala lepa gospon,al vi to vrnite tam otkud ste zeli,ili hitite h gaciju,znate,ja vam to nebi zel...''
kao što rekoh, logično mi je da se ne smije otvarati. također, napisao sam da mi je bitno i stanje robe, budući da se radilo o gljivama(vrganji i lisičarke), koje, da sam ih kupio, mogle su se lako oštetiti zbog šutanja po dostavnom vozilu, ili zbog temperature, ili zbog prijevoza u trajanju 5 dana.

to je bila jedina opcija jer je vrijednost robe bila manja od 500 kn(maloprodajna), pa mi ne bi bilo isplativo ići po nju u ZG.

također, ne znam kakva je odgovornost i na kome ako je to kriva roba. a i to je moguće ako nema otvaranja prije
Old 18.09.2011., 09:16   #18
lega_iz_osijeka
Registrirani korisnik

lega_iz_osijeka Avatar

Registracija: Dec 2006.
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
tražih nešto vezano za cityexpress, pa naletjeh na quote lanjskog posta

kao što rekoh, logično mi je da se ne smije otvarati. također, napisao sam da mi je bitno i stanje robe, budući da se radilo o gljivama(vrganji i lisičarke), koje, da sam ih kupio, mogle su se lako oštetiti zbog šutanja po dostavnom vozilu, ili zbog temperature, ili zbog prijevoza u trajanju 5 dana.

to je bila jedina opcija jer je vrijednost robe bila manja od 500 kn(maloprodajna), pa mi ne bi bilo isplativo ići po nju u ZG.

također, ne znam kakva je odgovornost i na kome ako je to kriva roba. a i to je moguće ako nema otvaranja prije

odgovornost je isključivo na prodavaču tj. na onome od koga si kupio robu
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 16:02   #19
Cydia
Registrirani korisnik

Cydia Avatar

Registracija: Nov 2009.
hallo!

danas sam dobio sok...
ovako, paket je poslan jucer hp expressom, 2. zona (znaci nije nikakav veci grad) i stavio sam otkupninu i vrijednost 2800kn, do 20h sljedeci dan (radni dan), 0,2-1kg, otkupninu placa primatelj...

e sada, uvijek mi sve super bilo kada sam slao i nikakvih primjedbi ili slicno (jer cesce saljem tako), ali danas zove covjek i kaze da je odbio primiti paket jer mu je ukupno bilo 2947kn... znaci 147kn!!!!!!!! su troskovi dostave.
znaci postarina je 47kn... a otkupnina pise inace 7,20kn ovdje:
http://www.posta.hr/main.aspx?id=1465

pa kako onda 147kn?!
isao u postu i rekli da je otkupnina 80kn (znaci kada se meni dostavi novac) kao da to nema veze sa hpexpressom, da je postarina hp expressa 47kn i da ostatak onda posti za otkupninu, ali je max 80kn.............. a ja jos jucer fino pitao gosp. na salteru koliko ce ta druga osoba morati platiti i kaze mi 47kn!!!!!

znaci dali je to ozbiljno tako ili su nes krivo napravili? ne shvacam jos uvijek...

Zadnje uređivanje Cydia : 24.01.2012. at 16:56.
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 21:14   #20
TONCIC
MaritimePro

Registracija: Jan 2009.
HP express

HP i dalje živi u 80-tim. Još jednom su gospoda iz tzv. ekspresnog HP pokazala nemar i čuđenje. Poslavši paket sa otkupninom, očekivao sam novac unutar usmeno obećanog roka. Paket je uredno dostavljen, HP uredno uzeo svoj dio kolača i novac uputio na "krivu osobu i adresu". Pravovremeno reagiravši uspio sam u zadnji čas presresti novac uz pomoć službe za korisnike da se ne vrati pošiljatelju novca (u ovom slučaju primatelju moje pošiljke) i osobno sam otišao po novce. Da ne kažem koliko je to stajalo živaca, plus troškovi telefona i goriva... Ali uredno su naplatili uslugu od vrata do vrata. Za ovo nitko neće odgovarati i nema isprike.
Dok god ne promjenite mentalni sklop i uvedete sistem odgovornosti bez nepotizma jadna EU sa vama.
TONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja