Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 20:56   #1
Lunjo i Maza (Lovran): udomljavanje, akcije, o nama

KONTAKTI:

091-763-8892

ili na e-mail adresu: [email protected]

TREBA NAM:
- Zemljište za izgradnju azila za pse
- Volonteri: za pomoć u prostoru za mačke, za privremeno čuvanje životinja u svom domu, pomoć pri uhvati-steriliziraj-vrati, prijevoz, pomoć na sajmu, pomoć oko oglašavanja
- Kavezi: veći – za kuniće ili kokice npr.
- Hrana (suha, konzerve, vrećice, paštete) i pijesak za mačke (bilo kakav)
- Oprema za mačke: wc-i, kućice, ležajevi, padelice, transporteri (boxevi)
- Sredstva protiv parazita (buhe, gliste, trakavice, ušni šugarci): tablete, ampule, ogrlice
- Stara roba: krpe, ručnici, plahte, deke, tepisi, tapisoni
- Plastične posude od mesa, margarina, sira, sladoleda i sl.
- Stare tepsije
- Selotejp, ljepljive trake, špag, žica
- Karton, kartonske kutije, novine
- Razne stvarčice za tombolu: plišane igračke, keramički ukrasi, knjige, cd-i, okviri za slike i sl.
- Oprema za prostor: bilo kakav 'skladišni' namještaj - ormari, vitrine, sanduci i sl; te stolovi (ne trebaju nam fotelje, kauči)
- Novine
- Keramičke pločice (podne i zidne): svejedno koliko ih imate i kakvih su uzoraka


UPLATE:
ŽIRO RAČUN UDRUGE: ERSTE&STEIREMARKISCHE BANK OPATIJA ,BROJ: 2402006-1100128814
DEVIZNI RAČUN: 70300000-01469827
SWIFT BIC: ESBCHR22
IBAN: HR3324020061100128814

SAJAM
Imamo štand na sajmu u Lovranu (centar Lovrana) svaku treću subotu u mjesecu, osim u 7.i 8.mjesecu, kad se sajam ne održava. Tamo organiziramo tombolu i udomljavamo životinje, tako da ih možete doći pogledati. Možete doći i samo na družnje i ispijanje kave

O NAMA
Liburnijsko društvo "Lunjo i Maza" osnovano je 1998.godine i upisano u Registar udruga RH pod brojem 08001289, MB 1469827.
Aktivnosti Društva baziraju se na volonterskom radu a svaka pomoć je dobrodošla, bilo da se radi o direktnom zbrinjavanju, sudjelovanju na akcijama ili edukativnim aktivnostima.
Društvo je udruga građana volontera, koji svoje slobodno vrijeme,energiju a nerijetko i svoja materijalna dobra troše za pomoć i spašavanje životinja beskućnika i maltretiranih životinja.
Što radimo:
- U jednom prostoru liječimo bolesne mace i držimo mace na oporavku nakon sterilizacije. Pitome udomljavamo. Molimo vas da nas ne pitate da prihvaćamo pronađene mace ili mačiće iz vašeg legla, jer smo redovito, popunjeni, te nismo mi plaćeni za to, mi to radimo dobrovoljno. Zovite lokalne općine i samouprave i pitajte na koji način da to riješite, jer to je po zakonu njihov posao.
- Redovito steriliziramo ulične mačke na području Lovrana, Opatije i okolnih gradića (ne Rijeke). Posjedujemo 9 lovki za divlje mačke. Tražimo volontere za pomoć pri lovu, te molimo građane da nam prijavljuju staništa gdje ima nesteriliziranih mačaka.

Zadnje uređivanje Pingvich : 02.12.2011. at 13:42.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:20   #2
Vampyrka

MACE I PSI ZA UDOMLJAVANJE
(Ovaj dio se redovito obnavlja)

__________________________________________________ ________________



Romica
Cca 8 godina
Sterilizirana
091 736 8459
__________________________________________________ __________________



Cindarella

Mlada, divlja.

__________________________________________________ ___________________





Teo
1.5 god
Kastriran.
Cijepljen protiv zaraznih bolesti, bjesnoće, čipiran, ima knjižicu.
Očišćen od buha i glista.

091 763 8892
__________________________________________________ _____________________





Teri
Cca 1.5 god
Kastriran.
Cijepljen protiv zaraznih bolesti, bjesnoće, čipiran, ima knjižicu.
Očišćen od buha i glista.
091 763 8892

__________________________________________________ _________________________



Mlad mačak, pitom.

__________________________________________________ ___________________________



Abot
cca 1 god
Kastriran.
Cijepljen zarazne, bjesnoću, čipiran.
Očišćen od parazita.
091 763 8892

__________________________________________________ _____________________________





Mara
Cca 1.5 god
Sterilizirana
Cijepljena zarazne, bjesnoću, čipirana.
Očišćena od parazita.
091 763 8892

__________________________________________________ ______________________________



Micek tužnog pogleda: Snoopy
Cca 1.5 god
Kastriran.
Cijepljen zarazne, bjesnoću, čipiran.
Očišćen od parazita.
091 763 8892

__________________________________________________ _______________________________



Tom
1.5 god
Kastriran
Cijepljen zarazne, bjesnoću, čipiran.
Očišćen od parazita.
091 763 8892

__________________________________________________ ________________________________

Zadnje uređivanje Pingvich : 02.12.2011. at 14:31.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:16   #3


Flora.
Oko dva mjeseca. Jako je umiljata i dobra, brzo uči i sluša. Cjepljena je protiv štenećaka i dobila tablete protiv glista.
098 9211 987.

__________________________________________________ ___________________________



Mama je malena, miješanka pinča, a tata pekinezer.

091/ 524 96 34

Zadnje uređivanje Pingvich : 02.12.2011. at 16:28. Reason: dodatak...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 22:08   #4
Krpica
Dugodlaka umiljata i sterilizirana, stara dvije godine



051/712-871(gdja Miljenka)

__________________________________________________ _________

Mama Mia
Živi na ulici u Lovranu, jako je mlada (ispod godinu dana), jako pitoma i sterilizirana.
Bila je duže vremena kod nas u zatvorenom prostoru i zna se ponašati i u kući.



091 591 1304



__________________________________________________ _____________

Dve Maze, mlade mace, ispod godine dana:





Doris 091-591-1304

__________________________________________________ ______________

Zadnje uređivanje Pingvich : 02.02.2011. at 22:23.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 19:45   #5
Ljudi, hladni dani su došli. Ima puno maca na cesti sa kojima nemamo gdje - premalo je volontera koji ih čuvaju i trebamo HITNO ljude koji bi ih bar privremeno primili u svoje domove, do udomljenja. Molim vas, ako možete, javite mi se na PM ili mejl..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 23:55   #6
ako bi nam htjeli nešto donirati za tombolu a ne znate što, evo vam malo inspiracije :

- kozmetika
- rokovnici
- čajevi
- eterična ulja
- parfemi
- albumi
- ruksaci
- kozmetičke torbice
- kišobrani
- bonovi za frizuru
- plišane igračke
- razne figurice
- slike
- ukrasni jastučići (očuvani)
- cd-i, kazete
- biljke
- bilježnice, knjige
- okviri za slike
- vaze
- keramika
- čaše, šalice

...........

eto, malo me pukla inspiracija ...ako imate bilo šta sa popisa, ili više stvari, a da vam pritom ne trebaju slobodno nas (mene ili pingvich) kontaktirajte...hajde, hajde, ne sramite se ...

opet napominjem, dolazim 25.11. u zg pa mogu i tamo pokupiti neke stvari...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 14:16   #7
Sajam se održava svaku 3. subotu u mjesecu u Lovranu. Tamo se stavi štand (ako se stol, stolice i gajbe sa životinjama tako mogu zvati ) i udomljavaju se životinje...dosta životinja se tako udomi, ali je zeznuto što se mora ultra, turbo, extra paziti kome se daju i prepoznati tip osobe koja bi udomila...ne idemo tamo tek tako da udomimo, već MI biramo kome ćemo, a kome nećemo dati životinju...

ugl, tako sjedimo tamo cijeli dan, pijemo kaficu, pušimo, pričamo, smrzavamo se po zimi, močimo po kiši...ali ja sam sretna tamo, baš me usrećuje taj sajam jer to je nešto što stvarno volim raditi...a tek onaj osjećaj kada udomite životinju u predobre ruke...aaaaaaa...

sajam traje cijeli dan, mi dođemo oko 8 i budemo dok ima ljudi, najčešće se počinjemo pakirati oko 5...naravno, ne moraju svi biti ludi ko ja i biti tamo cijeli dan, možete proć na 2-3 sata, i to pomaže, pogotovo ako imate pregovaračke sposobnosti ...na štandu uvijek moraju biti minimalno 2 osobe, a poželjno je više, jer ne možeš biti tamo cijeli dan bez da ideš na wc ...ili ako se netko od nas želi prošetati po sajmu ili zaletit do dućana itd...

u svakom slučaju, možete doći i probati, ništa vas ne košta (osim autobsne karte)...ako vam se ne sviđa odete, ako vam se sviđa ostanete i priključite nam se i slijedeći put ...

Zadnje uređivanje Pingvich : 31.01.2008. at 21:39.
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 20:19   #8
Malo izvješće sa sajma:

Ovo su iza pokloni sa tombule, i dva dečka sa susjednog štanda koji su nam pomagali nositi kutije i grijati životinjice.


Naš mali stolić, pokloni od tombule i poklon bonovi pet centa (hvala im na vrijednoj donaciji)



Imamo i jake TV snage, pomoć stiže i iz BB kuće! P.S.Hvala na kavi!

Zadnje uređivanje Pingvich : 19.04.2008. at 18:20.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 15:37   #9
Ljudi, ima tko viška kakvih krpa, starih ručnika, plahta, robe?
To sve treba za pse i mace..

Zadnje uređivanje Pingvich : 31.07.2008. at 10:22.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 12:34   #10
FINANCIJSKO IZVJEŠĆE ZA PERIOD 01.SIJEČNJA DO 31.PROSINCA 2007.GODINE

OSTVARENI PRIHODI 33.450,00 kn

Prihodi iz Proračuna grada Opatije 10.000,00 kn
Prihodi iz Proračuna općine Lovran 11.000,00 kn
Prihodi iz Proračuna PGŽ 6.000,00 kn
Prihodi od članarina 1.500,00 kn
Prihodi od donacija 4.950,00 kn


OSTVARENI RASHODI 52.955,56 kn

Troškovi hrane 1.660,67 kn
Troškovi zamjene dotrajale opreme 1.576,58 kn
Troškovi veterinarskih usluga 22.771,99 kn
Troškovi prijevoza pasa i mačaka u inozemstvo
na udomljavanje 3.098,64 kn
Troškovi edukativnog materijala i aktivnosti 3.000,00 kn
Administrativni troškovi ( provizija banke,
Poštarina, fotokopije) 485,28 kn
Zbrinjavanje pasa u dog hotelu «Šapice» d.o.o. 20.362,50 kn


NEPOKRIVENI RASHODI 19.505,56 kn

Nepokriveno zbrinjavanje u dog-hotelu
(neplaćeni računi koje prenosimo u 2008.godinu) 11.102,50 kn
Nepokriveni računi veterinarskih usluga 8.403,06 kn
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 12:34   #11
IZVJEŠĆE O RADU DDŽ «LUNJO I MAZA» TIJEKOM 2007.GODINE

Društvo za dobrobit životinja «Lunjo i Maza»,Lovran ( u daljnjem tekstu DŽ) koliko god je bilo u mogućnosti svojim skromnim sredstvima sakupljalo i zbrinjavalo napuštene i lutajuće pse i mačke sa područja Liburnije te ih
Smještavalo u dog hotel «Šapice» d.o.o. Ičići i po kućama volontera dok se nisu
Ukazali uvjeti za njihovo udomljavanje. Cijena smještaja uključujući hranu i troškove čišćenja boxa u dog hotelu iznosila je 25,00 kuna dnevno po psu( sa popustom od 50%)dok po mački ( koje smo uglavnom nastojali smjestiti u domove volontera kako bismo uštedjeli novac) iznosilo 15 kuna dnevno.
Smještene životinje (osobito pse) trebalo je u kratkom roku cijepiti protiv zaraznih bolesti a ženke sterilizirati kako bi se izbjegli problemi sa ostalim psima koji su
Na privremenom čuvanju u dog hotelu a imaju vlasnike.
U prosjeku je u dog hotelu boravilo 10 pasa.
U RH udomljeno ih je 94 i to 75 (21 pas i 54 mačke)u prvih 9 mjeseci 2007.godine dok je u vremenu od listopada do prosinca udomljeno još 19.
Za svaku udomljenu životinju DDŽ u svojoj evidenciji ima Ugovore koji obvezuju
Udomitelja da se pridržava Zakona o zaštiti životinja te Odluke o držanju kućnih ljubimaca općine (grada) u kojem boravi. Također je navedena obveza sterilizacije ženki ( kuja i mačaka).


Tijekom prvih 2007.godine sterilizirano je ukupno 185 pasa i mačaka i to ih je 45 sterilizirano u lokalnim veterinarskim stanicama dok je ostalih 145 sterilizirano
od strane austrijskih veterinara pod vodstvom Dr.mag.vet .med.Saskie Jasmin Elis.Zbog nedostatka financijskih sredstava(svaka sterilizacija jedne ženske mačke košta DDŽ 250,00 do 300,00 kuna zavisno o težini zahvata)te smo bili ponovo prisiljeni koristiti donatorsku pomoć stranih veterinara.

Tijekom 2007.godine članovi DDŽ su aktivno sudjelovali na mnogim prosvjedima diljem RH u organizaciji drugih udruga sa područja RH, a 15.
Ožujka 2007. organiziran je prosvjed u Rijeci (zajedno sa udrugom «Mijau» i
«Capica») kojim se nastojalo ukazati na nehumani odnos prema kućnim ljubimcima i neprocesuiranje zlostavljanja životinja koje je na žalost kod nas još uvijek ustaljena praksa usprkos izglasanom Zakonu o zaštiti životinja.
Prilikom svake akcije dijeljeni su edukativni letci izrađeni od strane udruge
U kojima su navedene obveze vlasnika kućnih ljubimaca kako prema ljubimcu, tako i prema okolini u kojoj se kreće i boravi.

U suradnji sa vlasnicima dog hotela i poduzeća «Šapice» d.o.o. ičići , a koji su članovi našeg DDŽ održan je niz edukativnih predavanja i radionica u vrtićima i školama na području Liburnije. Prigodom 4. listopada održana je izložba učeničkih radova na temu životinjskog svijeta u osnovnoj školi «Rikard Katalinić Jeretov» u Opatiji, edukativno predavanje o obvezama koje proizlaze iz držanja kućnog ljubimca, hrani i njezi te ponašanju u urbanim sredinama i podijeljene nagrade i priznanja za najuspješnije radove.
.
DDŽ je također tijekom cijele 2007.godine organiziralo akcije udomljavanja pasa i mačaka , kao i prikupljanje novca na štandu i dijeljenje edukativnog materijala i letaka i potpisivanje peticija na sajmu robe široke potrošnje koji se u Lovranu održava svake 3. subote u mjesecu.

DDŽ je također tijekom 2007.godine aktivno pomoglo u osnivanju udruge za zaštitu životinja «Pravda» Razbojište, grad Našice. Savjetima i prijedlozima te
Proslijeđivanjem edukativnih i ostalih materijala.
Također smo angažirajući svoje prijatelje iz inozemnih udruga pridonijeli opstanku Benkovačkog azila pasa, a koji je našim angažiranjem u dva navrata dobio donacije u hrani za pse koji su bili na rubu preživljavanja.

Tijekom 2007.godine počasnim članovima DDŽ imenovani su inozemni suradnici i donatori: 1. Ursula Heinisch,Graz
2. Dr Mag.vet.med. Saskia Jasmin Elis, Graz
3. Helga Kneifel, Wien
4. Radmila Vitić, Frankfurt
5. Judith Jantke, Nurnberg
6. Christine Bayka, Bishopston, Bristol, UK


Donatori u lijekovima i hrani tijekom 2007.godine bili su: «Stimme der Tiere»,
Nurnberg, IBT, Wien, Animal Spirit, Wien, Tierhilfe Sueden, at.te u nabavi lovki
Za slobodno živuće mačke «Moggery Cat rehome Center Bristol» UK.

Donator u artiklima za tombolu , te poklon pakete čime se potiče udomljavanje
napuštenih kućnih ljubimaca «Pet centar» Rijeka.

Zadnje uređivanje Pingvich : 09.01.2011. at 22:26.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 22:12   #12
Moram vam ovo napisati. Moram.

Danas smo Šapica i ja išle vidjeti u Lovranu neke ostavljene mačiće. Nalaze se u ograđenom dvorištu, na kraju su ispali dosta divlji, pa ih nismo ulovile, ali to je manje bitno.
Došle smo, pokucale ženi na vrata, zamolile ako možemo probati uloviti mačiće.
Kad smo krenule van iz dvorišta ja sam prva izašla i stajala ispred, na cesti i slušala Šapičin razgovor sa starijom ženom iz kuće.
Kad odjednom, čujem ja da žena spominje 'zelenu mačku'. A meni ono Kakva ZELENA MAČKA?! Gledam u curu koja je bila sa nama i pitam ju da li je ova upravo rekla za mačku da je ZELENA?!
I da, žena je za mačku rekla da je ZELENA.

P.S. Mačka je bila tigrasta, smeđe tigrasta..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:12   #13
http://lunjoimaza.org/

NOVA STRANICA!

Sajam je u subotu, Božićni - ne znam da li ćemo imati čestitki (a hoćemo, bar nekoliko) na prodaju - jer je Pingvich Picasso iznevjerio u likovnom talentu, ali možda u petak budem učila raditi jestive snjegoviće (ali ne kao kolačiće, ležeće, već prave, stojeće!) - pa će oni (ja se nadam) biti na prodaju!

Biti će i tombola - naravno! I kako Lunjo i Maza ima na skrbi 16+ maca, biti će ih dosta, pa - dođite! Samo da nas vrijeme posuži..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 11:41   #14
Jučer smo bili na Kastvu (sajam).

Broj udomljenih maca: 0
Broj udomljenih pesa: 0
Skupljeno novaca: 95 kn
Broj ljudi pretvorenih u pingvine: 4

Sve u svemu, jedan neuspješan sajam.

Kratak popis maca koje imamo:

- Tedi, godinu dana star kastrirani dečko, whiskas sivi sa zelenim okama, izrazito umiljat i pitom
- Viktor, niti mjesec dana stari klinac, narančasti dečko
- Kimi, moj sijedo-crni mačić, polusijamac , 4 mj star dečko
- Tigrasta curica, 3 mjeseca, Klokijeva seka
- Kloki ili Drvce , 3 mjeseca star bijelo tigrasti dečko
- Tigrasta curica, 3 mjeseca stara
- 2 crne cure, 5 mjeseci stare

Zadnje uređivanje Pingvich : 28.12.2008. at 11:51.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 10:41   #15
Mace koje su u subotu otputovale u Graz:




Dolores (u sredini) i Ursula (skroz desno)

Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 21:42   #16
Kloki i seka Željka Znatiželjka još traže dom.

Sve mace koje su otputovale kod Tansy u Njemačku su našle dom uključujući i moju Mamicu i dvije mace iz najlon vrećice. Udomljene su u niti mjesec dana, svih 7!!

Slike iz Njemačke:














Zadnje uređivanje Pingvich : 18.01.2009. at 22:06.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:32   #17
Ponavljam!

Traže se volonteri koji mogu volontirati u Lovranu!

Treba nam, kao i uvijek: novine, stare krpe i roba, deke, plahte, tepisi, kavezi, transporteri, padelice, plastične posude (od mesa, margarina, sladoleda, sira..), špag, žica, ljepljiva traka, hrana za mačke, sredstva za suzbijanje parazita, lijekovi..
Također, cijele godine skupljamo sitnice za tombolu (keramičke figurice, okvire za slike, cd-e, plišane igračke, fotoalbume i sl.stvarčice)..

Sajam je svaku treću subotu u mjesecu - dođite, udomite životinju ili igrajte tombolu, ili se samo družite sa nama!
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 21:02   #18
UDOMLJENI

Evo mene..malo smo imali gužvu..ali sada imam nove slike novih mačića

EKIPA S UČKE

hrpica



Fifo- dečko lijepog imena



Bella- tricolorka i Fifo u kadru



Kiki- dečko tigrić



Vražica- crna curica sa bijelom tibicom

__________________
...Paše vole tigra, ja volim mačke,mačka je tigar siromaha (T. Gautier)...

Zadnje uređivanje Pingvich : 27.07.2009. at 11:02.
Fifa.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:46   #19
evo, vratih se ja iz vrtića sa svježim slikicama..

Lulu..
UDOMLJENA


Tom i Clea..



Mrvica..
UGINULA


Cap. Cook...
REZERVIRAN
__________________
...Paše vole tigra, ja volim mačke,mačka je tigar siromaha (T. Gautier)...

Zadnje uređivanje Pingvich : 27.07.2009. at 11:04.
Fifa.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 15:24   #20
Ove zadnje Fifine slikice, to je naša šačica jada.. od milja. Neki su bolesni, neki neuhranjeni, sve to treba riješiti.

Ovi zadnji pristigli su u najgorem stanju. Dva male, bolesne hrpice kostiju. Nije ništa neizlječivo, biti će oni veseli i zdravi, ali proklinjem budale koje ih hrane mame, a nisu ih sterilizirali (P.S.ta 2 nisu jedina, na cesti je i ostatak male ekipe od više mama, sve bolesno), dalje proklinjem sve ljude koji nisu sterilizirali mačke pa im se potomstvo potomstva tko zna kuda sada nalazi.
Možda isto tako bolesno ili kao 2 mačića koje sam jučer i danas vidila zgažene.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.