Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2004., 21:06   #1
Sanjati ili probuditi se...

Jučer je film na novoj tv malo potaknuo neke moje dileme,uglavnom...
Dal je čovjek sretniji ako prestane sanjati i jednostavno se pomiri sa stanjem u kojem je,prestane se preokupirati razlikom između onoga što ima i onoga što bi želio imati...zapravo prestane sanjati o nekim must have u životu? Postajemo li sretniji ako se prestanemo nadati.....ako spustimo kriterije koje smo si nametnuli i pomirimo se s time da su to samo snovi i da će zauvijek ostati snovi.....je li bolje prestati sanjati i zaboraviti na svoje snove....hoće li me to usrećiti više-jer ću prestat to pokušavati ostvariti i jednostavno živjeti.....ili je sanjati ono što čini život jedinstvenim....


Koliko je to ljudski, u kolikoj mjeri to čovjek može ostvariti?
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 21:23   #2
Mislim da je najbolje naći neku ravnotežu....čovjek uvijek treba sanjati i težiti nečemu boljem, i imati ciljeve u životu, ali ne smije se grčevito vezati za te ciljeve jer tada postaje nesretan što se oni ne ostvaruju kad si je zamislio. Treba imati čvrstu vjeru da će se ti snovi ostvariti, ali u međuvremenu uživati u onome što ima i u onome tko je sada....jer ti snovi će se ostvariti kada dođe vrijeme za to.
tera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 21:25   #3
Nikad se ne treba pomirit sa situacijom. Uvijek se može više.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 21:34   #4
A ne mozes bog-zna sta ucinit dok spavas...
siram on fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 21:44   #5
"Na poljima od snova ne pušta se korijenje..."
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 21:44   #6
Sanjam cijeli zivot.....a kad se probudim sve ucinim da ponovo zaspem..i kam me to dovelo....jednom nogom u grobek...Ne sanjati vec cvrsto stajati na svojim nogicama,prigrliti realnost kakva god bila.....
__________________
Aaaa,otic cemo mi u taj staracki,pa cemo da se kupamo kada prahne!!Ovako moras svakog ljeta.Tamo ne bi prosao bez dva put sedmicno...jeeee......Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj,,eto kako ti je to..
divlji_Muzafer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 21:47   #7
Citirala sam ovo već negdje, ali vrijedi

Stvarnost i snovi stranice su iste knjige. Čitat ih po redu znači živjeti, prelistavaš li-sanjaš.

(mislim da je Schopenhauer, i citat nije baš doslovan, sori)
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 22:35   #8
Istina je da ako nađeš ravnotežu između snova i stvarnosti da je to onda sretan život,ja to ne osporavam......ali pitam se dal kad shvatiš da te tvoji snovi čine nesretnim jer ih ne možeš ostvariti,dal je možda bolje odustat od potpune sreće koju bi činilo ispunjenje tih snova i jednostavno počet živjet sa činjenicom da ih nećeš ostvariti iako to znači da onda nikad nećeš biti potpuno sretan...ali bar nećeš biti nesretan već jednostavno zadovoljan...

Znaći dilema je u biti jeli bolje biti nesretan i nadat se da ćeš jednom(možda nikad) bit sretan ili je bolje biti zadovoljan,pomirit se sa svojim životom kao takvim i tražit sreću u nekim tebi manje važnim stvarima,stvarima koje te nikad neće usrećiti potpuno već samo djelomično....
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 23:57   #9
pa gle jedan od životnih cilejva bi nam u životu obavezno trebao biti sreća... a ako nas ti neki naši snovi sputavaju i cine nesretnima naravno da bi se trebalo odreci nekih od njih, ali naravno svatko je poseban i pristupit ce tom problemu drugacije...
__________________
Ovdje je jednom stajao datum, više nije bitan.
MegaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 00:00   #10
Nemaš se što nadat da ćeš jednom bit sretan. Budi sretan. Možda umreš sutra, čekajući
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 01:22   #11
Re: Sanjati ili probuditi se...

Quote:
swiss kaže:
Postajemo li sretniji ako se prestanemo nadati.....
Meni snovi baš i ne pomažu, jer znam da ih nikad neću ostvariti
tako da mogu i bez njih,,,,, mada ponekad je smirujuće o nečem ljepom sanjati.....
denied is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 03:30   #12
Quote:
Silajn kaže:
Nemaš se što nadat da ćeš jednom bit sretan. Budi sretan. Možda umreš sutra, čekajući
Smartass

BTW zanima me bas za sto smatrate da ce vam donijet srecu. Meni jedina stvar sto pada na pamet su dobri prijatelji i zenska. E da i Bog. Ovo sve ostalo mi je nebitno, jer nikad nisi siguran da li ces uopce bit sretan kad konacno dodjes tamo gdje si htio. A i ovo cekanje te neke "ultimativne" srece i ostvarenje snova i do tada uopce ne zivit mi zvuci bolesno za popizdit...
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 11:16   #13
Nadati, ali ne i očekivati. Sanjati ali ne i spavati. Mislim da je jako važno da održimo entuzijazam za vlastite snove u životu, ma kako se činili dalekima ili nedostižnima. Odustati od njih, znači prepustiti se, baciti u nekakav limbo, znači iživjeti život a ne proživjeti ga.

Zašto ne očekivati? Kad aktivno radimo na nečemu, imamo često tendenciju da se na to fokusiramo, da očekujemo taj i takav rezultat. Tada nam se lako može desiti da propustimo druge, jednako važne i vrijedne stvari u životu. Dobar primjer su ljudi koji se toliko posvete karijeri (jer im je odličan posao ili visok položaj u društvu san) da propuste, recimo, ljubav i odrastanje svoje djece ili jednostavno iskustvo pecanja...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 11:33   #14
Quote:
Silajn kaže:
Citirala sam ovo već negdje, ali vrijedi

Stvarnost i snovi stranice su iste knjige. Čitat ih po redu znači živjeti, prelistavaš li-sanjaš.

(mislim da je Schopenhauer, i citat nije baš doslovan, sori)



"Život i snovi listovi su iste knjige;čitati ih po redu znači živjeti,a prelistavati ih znači sanjati."
__________________
«Danas nije dan kao i svi drugi.Bacala sam ruže s balkona i ubila susjedovog psa. Na pločniku prepoznala Boga:Njegov izmet i krmeljave oči. Zaboljela me glava. Omotala sam je izrescima iz starih novina i zavukla se u kontejner za smeće.Tamo prepoznala svoj bivši život. Odgriske jabuka, stare četkice za zube, zaboravljenu poeziju, pepeo i opuške. Krvave tampone, njih sam objesila o ušne resice i prenerazila beskućnike. U nedjelju su me poškropili neupotrebljenom svetom vodicom i posuli brašnom subotnjih kolača. To nije bio dan kao i svaki drugi. Zaljubila sam se u bakterije i poduzetne muhe i pomislila, život je san!»
Stupid Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 13:41   #15
Quote:
Gaudrath kaže:
[BDobar primjer su ljudi koji se toliko posvete karijeri (jer im je odličan posao ili visok položaj u društvu san) da propuste, recimo, ljubav i odrastanje svoje djece ili jednostavno iskustvo pecanja... [/B]
Zašto za primjer uzeti karijeru....mislim da bi na US-u primjerenije bilo uzeti ljubav....većini je ovdje san kojim će ostvariti sreću upravo ljubav....budući je nemaju oni su nesretni.....a ne bi li bilo bolje da se pomire s tim da je neće ostvariti i fokusiraju se na druge stvari koje će im donijeti zadovoljstvo,ne sreću ali isto tako ne i nesreću...

Ali bitno pitanje koje se onda javlja je na koji način se čovjek miri sa situacijom...kako ostvariti to da svoj san potisneš tako duboko da ti on prestane smetati....kako nešto što ti je do tad bio prioritet staviti na margine svog života.....
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 13:50   #16
Ako snovi postanu imperativ i čine nesretnim onda je bolje pomiriti se sa stvarnosti. Ali inače uvijek treba težit više, jače, bolje, najgore je stojat na jednom mjestu i ugnijezdit se bez ikakvih ambicija- to se radi u zadnjoj životnoj dobi kad je konačni obračun postignuća u životu!
noćni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 14:58   #17
Ne. Stvarnost definiramo mi. Jedna stvar su zakoni fizike (a i oni su relativni), druga stvar su ljudska stremljenja. Zašto bi se itko, molim te, morao pomiriti da "neće ostvariti ljubav"? Jedino ako čovjek pati od hendikepa, pa nije u stanju funkcionirati punim kapacitetom... ali većina ako ne i svi forumaši koji ovdje postaju su više manje zdravi. Kakva logika stoji iza tog pomirenja sa "sudbinom" (u koju baš i ne vjerujem previše) i odustajanja od snova? Baš me zanima...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 15:19   #18
svatko ima razlicite snove, ako imas velike snove onda ih nikada neces ostvariti, mozda par njih ali najbolje je spustiti kriterije pa ces vidjeti kak ti onda ide
__________________
What business does an Elf, a Man and a Dwarf have in the Riddermark
tekila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 15:32   #19
Ja vas ne razumijem. Ja sanjam svaki dan. Sanjam male snove i velike snove. I beskrajno uživam u tome, ostvarila ih ne ostvarila. Neke ostvarim.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 15:37   #20
duplić, oće se netko mijenjat
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.