Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili
Korisničko ime
Lozinka

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2009., 17:37   #1
dor_
living in gym

dor_ Avatar

Registracija: Jun 2007.
Smile Novi VW Polo 2009

Vozio sam danas novi VW Polo 1.2 Trendline, znači najslabiji motor i najslabija oprema.

-Motor - pošto 1.4 nije imao benzina vozio sam 1.2, koji više podsječa na dizel nego benzinac opčenito po radu. Koliko god on bio izbalansiran ipak su to tri cilindra.
Al motorčić se rado zavrti i mogu reči solidno povuće s obzirom da nas je bilo troje u autu i da su mi očekivanja bila jako mala. Probao sam upaliti 1.4 i mogu reči da puno mirnije starta, a vožnju tog modela i 1.6 dizela ću napraviti nekom drugom prilikom.

-Mjenjač je totalno oduševljenje, ko da se uzme najbolje od Fieste i recimo i20. Hod ručice je vrlo kratak, Mjenjač je precizan i brz. Točno onako kako treba biti. Omjere brzina su odlično pogodili.
Do sad sam probao vziti dosta autiju u toj klasi i večim klasama (i30, Ceed, Focus, Leon...) i mogu reči da me mjenjač totalno oduševio.

-Ovjes - iako tvrđe podešen od konkurenata, poprilično je udoban i tih, znači nema lupanja pri prelasku preko večih neravnina i slično. Svidio mi se ovjes na FIesti, imao sam dojam malog bolida, ali Polo mi djeluje čvršče nekako i solidnije. Imam dojam da je sama karoserija kruča nego kod konkurencije, što daje popriličnu dozu sigurnosti kod žešće vožnje.

-Unutrašnjost - sve je skladno i baš onako "švabski" uredno. Ergonomija je odlična, full me podječa na večeg buraza Golf 6, sjedala su udobna i relativno dobro profilirana. Lako se nađe odlična pozicija za volanom. Instrumenti pregledni i jednostavni, posebno mi se svidio putni kompjuter. Izrada je ispred svih auta u klasi. Nemože se ni fiesta s tim mjeriti, a bome ni i20. Nema cvrčaka, ništa se ne giba, nema lufta ni loših dosjeda.
Kod Trendline opreme plastika nije mekana na dodir, ali mi na oko ne izgleda ništa lošije od one gumirane u Comfoline opremi. Netko je spomenuo razlog za bolu opremu bolja plastika, sve je to isto, tko voli gumirane i mekane površine nek plati za bolju opremu.
U svakom slučaju tko voli jednostavnost, ergonomiju, skladnost i kvalitetu Polo ovdje blista.
-Zvučna izolacija je također odlična, recimo da je FIesta u istom rangu, buka je ipak nešto manja od npr i20 i ostatka konkurencije.
- Mjesta ima dovoljno, recimo nešto između Fieste i i20. Pregladnost je relativno ok, tu danak uzima nešto manji zadnji prozor.

Ovo je slika plastike najslabijeg paketa Trendiline, i meni na izgled ista ko gumirana u Comfortline. Inače ne patim za tim fency stvarčicama tako da je dojam subjektivan

U živo mi djeluje puno bolje nego na slikama, pašu mu više svijetlije bolje jer time dolaze farovi do izražaja mi prednja maska. Opčenito kvaliteta izrade je bolja od konkurencije, i auto je jako solidan.

Cijene su također odlične naspram ostatka VW koncerna (Ibiza, Fabia), te se uvijek ide u susret ako se kupuje na keš ili slično.

Moram priznati da me također iznenadila pristupačnost VW osoblja, djeluju mi stručniji i "spreminiji" prodati auto od nekih drugi salona, iako je ovo invidualno ali svakako plus.

Nakon svih ovih pokusnih probnih vožnji, u segmentu malih autiju mogu reči da je Polo na prvom mjestu, sa novom politikom cijena ne sumljam da će biti prodajni hit

PS kad stignem stavit ću opis i 1.4 te 1.6 TDI motora

Zadnje uređivanje dor_ : 07.09.2009. at 17:58.
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 17:41   #2
Velociraptor
social assassin

Velociraptor Avatar

Registracija: Apr 2008.
1.2 TSI FTW

Dobar opis. Meni osobno Polo izgleda najbolje u Shadow Blue i Reflex Silver boji, mislim da mu odlicno stoje i druge slicne takve boje, plus ona crvena u kojoj je predstavljen. Bijela mi bas nije neka
Old 07.09.2009., 17:48   #3
dor_
living in gym

dor_ Avatar

dodao sam sliku armature izbliza da se vidi...

što se tiće boja meni su također odlične Shadow Blue i Reflex Silver, a bome i crvena u kojoj predobro izgleda.

bjela je nekako ženskasta
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 17:53   #4
cabo love
Banned

Registracija: Sep 2009.
Izgleda kao mali golf, mogli su mu malo modernizirati vanjski izgled.
Inace dobiva dobre recenzije, samo mu spocitavaju da je ''expensive''.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 07.09.2009., 17:59   #5
mustang01
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2009.
solidan autić,to si uzeo onog sa 60ks???
auto zbilja izgleda kao mali golf,danas sam vidio sivog parkiranog i sprijeda se uopće ne kuži da je polo,tek kad se malo bolje pogleda vidi se da je zamjetno uži od golfa VI
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:11   #6
Too_good
dipl. ing.

Too_good Avatar

Registracija: Dec 2002.
Taj Polo mi izgleda odlično (pogotovo za VW, konzervativni kakvi jesu u dizajnu), a ako budu cijene onakve kakve su objavljene u AutoKlubu, bit će žestoka konkurencija ostalim "mališanima".

Što je najbolje, nikad nisam volio VW, najviše zbog prenapuhanih cijena. Ali novi Polo mi je zanimljiv cijenom, dizajnom i motorizacijom i definitivno bih ga pogledao kad bih kupovao novi auto u toj klasi.

Jedino sto mi smeta kod VW-a (a i Skoda je takva) je sto im je dizajn unutrasnjosti pomalo asketski i dosadan... imao sam nedavno priliku druziti se sa Golfom VI 1.6 TDI i u autu je sve dobro...jedino je dosadan za poluditi i ne vrijedi onu razliku u cijeni u odnosu na npr. Hyundai i30 1.6 CRDi (na stranu što je mekši od i30, što se meni ne sviđa previše...ali to je subjektivan dojam kako tko voli...).

Isto mi se cini da je i s novim Polom. Vanjski dizajn mi je bolji nego kod Golfa (zadnji kraj), a unutra je jednako dosadan. Ali mu je cijena konkurentna i uz jedan 1.2 TSi motor mislim da bih mu progledao kroz prste tu dosadnost unutrasnjosti (nadam se da bi me motor zabavio )

Uglavnom, smatram da je novi Polo 2 koraka naprijed za VW u toj klasi (jedan je cijena, drugi kvaliteta i vanjski dizajn) i da bi sa najavljenim cijenama mogao imati jako dobar uspjeh na našem tržištu (ma koliko se isto ispuhalo).
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:35   #7
STINGer
Over and out

STINGer Avatar

Quote:
dor_ kaže: Pogledaj post
Moram priznati da me također iznenadila pristupačnost VW osoblja, djeluju mi stručniji i "spreminiji" prodati auto od nekih drugi salona, iako je ovo invidualno ali svakako plus
Ovo sam i ja primjetio... meni je bila cura, neke detalje nije ni znala, ali je auto tek stigao tako da nije ni bitno, ali full ugodno iznenađenje s pristupom, nenametljivo, ali s pravom količinom pažnje. U Seatu mi je bilo skoro pa neugodno, imao sam dojam ko da sam nekome banuo u kuću u sred ručka

btw... meni se Peper Grey boja sviđa

http://img2.netcarshow.com/Volkswage...llpaper_02.jpg

http://img2.netcarshow.com/Volkswage...llpaper_0b.jpg

Zadnje uređivanje STINGer : 07.09.2009. at 18:48.
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:42   #8
moril
Registrirani korisnik

moril Avatar

Registracija: Jul 2008.
Jedino mi urice izgledaju kao u Caddyu i nije vrag da su i u VW-u odlučili ukloniti kazaljku temperature???

Inače, za osnovni model ne izgleda loše, ali nikada ne bih kupio ni jedan auto sa tako slabim 3-cilindrašem.
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:46   #9
dor_
living in gym

dor_ Avatar

Quote:
mustang01 kaže: Pogledaj post
solidan autić,to si uzeo onog sa 60ks???
auto zbilja izgleda kao mali golf,danas sam vidio sivog parkiranog i sprijeda se uopće ne kuži da je polo,tek kad se malo bolje pogleda vidi se da je zamjetno uži od golfa VI
nisam ga još kupio, vjerojatno ću pričekati TSI i naravno probati TDI te vidjeti kako on diše

a što se tiće ovog sa 3 cilindra 70ks , tog bi preskočio, 1.4 je puno startniji, uglađeniji i tiši

Zadnje uređivanje dor_ : 07.09.2009. at 19:45.
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:52   #10
masha28
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2008.
sad mi je već lakše..šta je s tim cilindrima, može neko laički objasnit..1.6 tdi ima 4 cilindra..
Old 07.09.2009., 18:54   #11
STINGer
Over and out

STINGer Avatar

Quote:
masha28 kaže: Pogledaj post
sad mi je već lakše..šta je s tim cilindrima, može neko laički objasnit..1.6 tdi ima 4 cilindra..
Ne zamaraj se
Old 07.09.2009., 18:59   #12
masha28
Registrirani korisnik

stinger kad ti to kažeš..
Old 07.09.2009., 19:03   #13
Bono_
N/A

Bono_ Avatar

Registracija: Jan 2007.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Bono_ Pošalji poruku preko MSN korisniku Bono_
Quote:
masha28 kaže: Pogledaj post
=> 4 cilindra pozeljno
< 4 cilindra nepozeljno

Eto ti ti je dovoljno
Old 07.09.2009., 19:04   #14
piacere_dfn
Trippin' On Sunshine

piacere_dfn Avatar

Registracija: Mar 2007.
LOL, tek sam sad skužio jer sam vidio verzije samo sa automatskom klimom, ali ovaj Polo ima iste šaltere za klimu kao i moj, koji datira iz 2002

I sad vi meni o najkvalitetnijoj unutrašnjosti...
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 19:06   #15
masha28
Registrirani korisnik

bono hvala, vjeruj da mi je to dovoljno..
Old 07.09.2009., 19:06   #16
mustang01
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2009.
Quote:
dor_ kaže: Pogledaj post
nisam ga još kupio, vjerojatno ću pričekati TSI i naravno probati TDI te vidjeti kako on diše

a što se tiće ovog sa 3 cilindra, tog bi preskočio, 1.4 je puno startniji, uglađeniji i tiši
pametno,ovaj sa 60 ks je jedva dovoljan za grad,tak slab motor+klima=ubojstvo
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 19:09   #17
STINGer
Over and out

STINGer Avatar

Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post
LOL, tek sam sad skužio jer sam vidio verzije samo sa automatskom klimom, ali ovaj Polo ima iste šaltere za klimu kao i moj, koji datira iz 2002

"šalteri" ko i na svakom autu sa običnom klimom osim fieste, oni su morali biti drugačiji
Old 07.09.2009., 19:13   #18
moril
Registrirani korisnik

moril Avatar

Registracija: Jul 2008.
Netko je na odnom drugom topicu spomenuo da bi TSI sa 5 vrata i metalik bojom koštao oko 106.000 kn u Comfortline opremi.

Sada sam malo gledao pod "isporuka odmah" i našao sam ovaj:

Cijena Kn 109.848,84
Boja Reflexsilber Metallic
Boja interijera Boja interijera: Antracit
Pod: Crno
Kontrolna ploča: Antracit
Oblik karoserije Limuzina
Broj vratiju 2-vrata
Broj sjedala 5 sjedala
Motor Benzin
Obujam motora 1.390 ccm
Snaga 59 kW/80 KS
Potrošnja goriva 6,3 l
Carbon Dioxide emisija (CO2) 150 g/km
Pogon Prednji pogon
Mjenjač Man. mj. 5 st. pr.
Težina praznog vozila 1.013 kg
Dodatna oprema 4 vrata (mehanički podizači prozora
straga)
Čelični naplaci 6x14 s gumama 185/60R14
Poluautomatski klima uređaj Climatic
Radio s CD playerom RCD 200 Mp3, 2x20W,
4 zvučnika

Serijska oprema 2 automatska sigurnosna pojasa sprijeda,
podesiva po visini, sa zatezačima
3 automatska sigurnosna pojasa straga
ABS - sustav protiv blokiranja kotača
Bočne zaštitne letvice u boji vozila
Bočni pokazivači smjera integrirani u
kućišta vanjskih osvrtnih zrcala
Bočni zračni jastuci u prednjim
sjedalima
Brisači s 4 stupanjskim intervalnim
uključivanjem
Brisač zadnjeg stakla s intervalnim
uključivanjem
Centralno zaključavanje s daljinskim
upravljanjem
Čelični naplaci 5x14 s gumama 165/70R14
i ukrasnim poklopcima
Držač za čaše
El. podizači prozora sprijeda
Elektromehanički servoupravljač
Elektronska blokada protiv otuđenja
Filter za prašinu i pelud
Funkcija
Grijanje i provjetravanje unutrašnjosti
vozila s 4-stupanjskim ventilatorom i
recirkulacijom zraka
Halogena glavna svjetla i pokazivači
smjera pod zajedničkim staklom
Isofix priprema za dječju sjedalicu
Krovna antena
Kućišta vanjskih osvrtnih zrcala u boji
vozila
Mjenjač s 5 stupnjeva prijenosa
Osvjetljenje instrument ploče u plavoj
boji, prekidači u crvenoj boji
Potpuno pocinčana karoserija
Prednja sjedala podesiva po visini
Preklopiva i djeljiva stražnja klupa i
naslon, s naslonom za ruke
Pretinac u instrument ploči
Pretinac za kutiju prve pomoći u
prtljažniku
Pretinci u prednjim vratima
Sigurnost
Svjetla za čitanje naprijed
Svjetla za maglu
Unutarnja
Unutarnje svjetlo s odgodom
isključivanja
Upozorenje za neisključena svjetla
Upravljač namjestiv po visini i dubini
Upravljač s 3 kraka
Vanjska osvrtna zrcala el. podesiva i
grijana
Zelena termoizolacijska stakla
Zračni jastuk za vozača i suvozača
Zrcala za šminkanje u zaslonima za sunce

Sve gore navedene cijene su neobvezujuće, preporučene cijene uključujući PDV i trošarinu.
U rijetkim slučajevima postoji mogućnost da cijene nisu aktualne. Molimo kontaktirajte Vašeg trgovca za detaljnu kalkulaciju cijene. Zadržavamo pravo promjena u modelima, konstrukciji, opremi, tehničkim podacima, cijenama. Prikazana vozila moguće je uz nadoplatu dobiti sa dodatnom opremom. Molimo Vas informirajte se prije zaključivanja ugovora o dodatnoj i serijskoj opremi kao i o točnoj cijeni vozila.

Dakle, skoro 110.000 kn dođe 1.4 sa Comfortline opremom i bez nekih specijalnih điđa-miđa.

Po tome, ne vjerujem da će TSI koštati manje od 115.000 kn da ga ubiješ, a to već baca nešto drugačiju sliku na novi Polo.

Nadam se da neće biti tako
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 19:21   #19
dor_
living in gym

dor_ Avatar

Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Dakle, skoro 110.000 kn dođe 1.4 sa Comfortline opremom i bez nekih specijalnih điđa-miđa.

Po tome, ne vjerujem da će TSI koštati manje od 115.000 kn da ga ubiješ, a to već baca nešto drugačiju sliku na novi Polo.

Nadam se da neće biti tako
neznam gdje si izvadio ovo, ali idi na konfigurator i tamo češ dobiti pravu cijenu.

meni je 1.4 comfortline sa svim mogučim điđama, ekstra radio i zvučnici, zaokretne maglenke, sport paket, koša na volanu i ručici, alarm, naslon za ruku i neznam što ne... ispao nekin 100 000 tako da
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 19:24   #20
dor_
living in gym

dor_ Avatar

Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post

namjerno sam slikao sa najslabijom opremom, možda stavim slike Comfortline opreme sa automatskom klimom tak sigurno ne izgleda tvoj
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja