Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2009., 13:36   #1
Vizualizacija

dosta tema tu temelji se upravo na njoj

pa me zanima, budući da su bitan dio nje emocije, upuštate li se u nju samo kad ste prirodno "nabrijani" ili pak pomoću određenih trikova i/li discipline radite to što češće?

vizualizacija je u uskoj svezi s kontrolom emocija, inače može bit svega... pa utječete li na svoje emocije kakvim trikovima - je li ponekad upravo vizualizacijom nečega dođete do pogodnog emotivnog stanja za slijedeće vizualizacije ili ostavljate vizualizaciju samo za onda kad vas prave emocije vuku k njoj?
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 13:53   #2
pa za koju svrhu koristis vizualizaciju?
mightymraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 00:05   #3
ja osobno za podsjećanje sebe na volju da nešto ostvarim, no na ovom podforumu ima mnogo tema u kojima je vizualizacija bitna, - magija, astralne projekcije i sl., "the secret" .. - pa sam mislila da tu pišemo samo o vizualizacijama, linkovi, citati, iskustva.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 00:12   #4
a u užem smislu..

..me zanimalo kako se motivirate za "prakse" kad vam padne elan - čisto disciplinom ili određenim cakama, svojim, tuđim.
ili jednostavno ostavljate za bolja vremena..
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 09:23   #5
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
..me zanimalo kako se motivirate za "prakse" kad vam padne elan - čisto disciplinom ili određenim cakama, svojim, tuđim.
ili jednostavno ostavljate za bolja vremena..
Ako ne pali čisto disciplinom može bilo čim, čitanjem određenih pasusa, pjesama, glazbom,... što god ti pali.
__________________
"Skijanje je moderna verzija Sizifa" Frederick Beigbeder
barbie_girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 13:20   #6
jedna dobra vizualizacija kad smo zbrkani:

vizualizirati podjelu sebe na dva dijela, onaj koji pripada desnoj strani te lijevoj strani mozga, a znamo što koja znači.......
sva pitanja utopiti u desnoj strani mozga (lijevoj strani tijela)
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 21:24   #7
Dijeliti samog sebe i trpati pitanja u jedan dio sebe?, cijepaš na dva dijela ono što jesi a to nije dobro.
Da te nešto upozorim, budi jako oprezan s tim stvarima jer te stvari vuku karmičke posljedice koje bi godinama mogao ispaštati.
vizualizacija ne pali i ne pomaže, emocije su još gore jer te vežu za nešto, treba ti čisto umno mentalno stanje i čista želja za nekim ciljem a s obzirom na cilj će biti rezultat ali i karmička posljedica.
U pravoj magiji nesmije biti emocija niti vizualizacija, kada budeš čist sa sobom i svojim umom i svojim jastvom ono će jednostavno na samu pomisao ići ali prvo ti dodji do stanja gdje ti cijeli dan možeš izdržati s čistim umom bez iti jedne negativne emocije ili misli....prije toga ti ne savjetujem da se baviš ovakvim stvarima....ne savjetujem nikome dok nije čist sam sa sobom jer posljedice mogu biti katastrofalne.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 21:33   #8
nisam mislila trpati pitanja u jedan dio sebe.. nego podsjetiti se da ih slabiji dio stvara

a sumnjam da ću ikada biti bez jedne negativne misli, dovoljno mi je da su i one konstruktivne.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 13:13   #9
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
...a sumnjam da ću ikada biti bez jedne negativne misli....
inkodiran program, očistiti i zamijeniti pozitivnim
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 15:30   #10
ne razumijemo se u terminologiji... meni je i negativno pozitivno ako mu prilazim svjesno, ono je posljedica učenja. i ne zabrinjava me. mogu se "osjećati" negativno, ne i izgubljeno.

mlada sam i kad naučim dovoljno da ispunim svoju životnu svrhu maksimalno, onda mi neće trebati učenje, možda... a možda ću i uvijek učiti, razvijati se... a možda vi i niste htjeli reći da mislite doslovno to što govorite...

no to stvarno nije bitno.
karakter se lišava svega nebitnog pri razvoju, no njegova bit ostaje. netko je mračniji, ja i nisam toliko.. no toliko sam, koliko sam...
i sve to mi je postalo pozitivno, ima već...

dakle da i ja probam vašom terminologijom - ne osjećam se negativno (ni kad sam mračna, jer mi je mrak osviještena postaja pred novu zoru, mrakovi nisu negativni)...

hura i za mrak i za svjetlo koje je jače!
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 12:08   #11
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
U pravoj magiji nesmije biti emocija niti vizualizacija,
Nego čega?
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
kada budeš čist sa sobom i svojim umom i svojim jastvom ono će jednostavno na samu pomisao ići ali prvo ti dodji do stanja gdje ti cijeli dan možeš izdržati s čistim umom bez iti jedne negativne emocije ili misli..
Što bi ovo trebalo značiti?
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 23:37   #12
Srećo Lili što ti nije jasno?
U pravoj "magiji" je samo čista volja i namjera.
Lili ljudi su zatrovani svime i svačim, onaj tko nije u stanju da kontrolira svoj um i svoju energiju nebi trebao da se bavi ovakvim stvarima.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 09:44   #13
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Srećo Lili što ti nije jasno?

Quote:
U pravoj "magiji" je samo čista volja i namjera
.
No ipak na prethodnom postu spominješ "želju" koja sa voljom i namjerom nema veze.
Quote:
Lili ljudi su zatrovani svime i svačim, onaj tko nije u stanju da kontrolira svoj um i svoju energiju nebi trebao da se bavi ovakvim stvarima.
Kako ćeš doći do ravnoteže ako ne unutarnjim radom? Svatko ima svoje "metode". Ne razumijem što misliš pod "ovakvim stvarima", kojim to "stvarima"? Vizualizacijom, čime?
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 10:02   #14
Za magički Ritual je nužna vizualizacija i "stanje ushita", dakle emocija.

Čak i u prizivu Najvišeg, potreban je stav "zaljubljenosti" ("Liber Cordis Cincti Serpenti", stav potreban za priziv svog Višeg sopstva, Svetog Anđela Čuvara).
__________________
Čini što ti Volja, i to neka ti bude sav Zakon.
Ljubav je Zakon, Ljubav pod Voljom.

Zadnje uređivanje Fr. A.U.N. : 14.10.2009. at 10:10.
Fr. A.U.N. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 22:45   #15
više sebstvo...

postoje tehnike za sjedinjenje sa svojim višim sebstvom, gdje se na kraju s njim sjedinjuješ... to me malo buni...

izgleda onda da bi trebalo proces stalno ponavljati... zna li netko reći nešto o tome?
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 23:47   #16
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
više sebstvo...

postoje tehnike za sjedinjenje sa svojim višim sebstvom, gdje se na kraju s njim sjedinjuješ... to me malo buni...

izgleda onda da bi trebalo proces stalno ponavljati... zna li netko reći nešto o tome?

ne, ne postoje takve tehnike
tehnike uma dovode samo do iskustava
koja su opet u umu

sebstvo može zahvatiti um, ali ne i obrnuto
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 08:16   #17
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post

ne, ne postoje takve tehnike
tehnike uma dovode samo do iskustava
koja su opet u umu

sebstvo može zahvatiti um, ali ne i obrnuto
Onda najbolje da se ništa ne radi jer se ionako ništa ne može napraviti pošto sve polazi od uma.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:09   #18
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
više sebstvo...

postoje tehnike za sjedinjenje sa svojim višim sebstvom, gdje se na kraju s njim sjedinjuješ... to me malo buni...

izgleda onda da bi trebalo proces stalno ponavljati... zna li netko reći nešto o tome?
Sjedinjena si u svakom slučaju. Korisitila tehnike ili ne.
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 13:51   #19
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Onda najbolje da se ništa ne radi jer se ionako ništa ne može napraviti pošto sve polazi od uma.
može se nešto postići, primjerice:

- postići stanje nešto mirnijeg satvičnog (vrlinskog) uma
- počistiti malo unutarnji prostor
- ojačati živčani sustav da bolje podnese kaos prosvjetljenosti
- praksom stvoriti intezitet želje
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 05:24   #20
Quote:
Fr. A.U.N. kaže: Pogledaj post
Za magički Ritual je nužna vizualizacija i "stanje ushita", dakle emocija.

Čak i u prizivu Najvišeg, potreban je stav "zaljubljenosti" ("Liber Cordis Cincti Serpenti", stav potreban za priziv svog Višeg sopstva, Svetog Anđela Čuvara).
Abramelinova operacija se, zapravo, zasniva na izolovanju od spoljnih uticaja i na molitvi. Dakle nema krugova i nema najvećeg dela svih onih procedura koje se rade u ostalim operacijama ritualne magije, zar ne?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.