Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2010., 11:49   #61
Jesi li probao kontaktirati tehničku podršku od njuskala? Link ti je pri sredini stranice (naslovnice), pa ih probaj nazvati ili im poslati mail i opisati što i kako se dogodilo. Oni bi ti najprije mogli pomoći.

Ili možeš i pod ovim linkom
http://www.njuskalo.hr/index.php?cmd...help&help_id=6

Kažu:
Problemi s kupcem ili prodavateljem?

Ako se prodavatelj ne odaziva na vaše pozive (ne odgovara na e-mail ili telefon) ili na neki drugi način krši pravila oglašavanja na Njuskalo.hr molimo vas da nas o tome obavijestite (kliknite ovdje).

Izvršit ćemo provjeru i prema potrebi ukloniti sve oglase tog prodavatelja i onemogućiti mu daljnje oglašavanje.
dklaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 11:51   #62
poslao mi je robu koja ne odgovara onoj iz oglasa.

dklaja probat cu to sada
chixyman2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 12:08   #63
Evo donosim pravila i uvjete korištenja:

Iz točke 6. bi se moglo zaključiti da si popušio 350 kn, ali ako ga baniraju, barem neće više nikoga sjebati.

Iskreno se nadam da ćeš uspjeti to uspješno riješiti.

Pravila i uvjeti korištenja

1. Stranica njuskalo.hr u vlasništvu je društva Njuškalo d.o.o.
2. Pristupanjem stranicama portala njuskalo.hr, prihvaćate sva pravila i uvjete korištenja ovih stranica. Zadržavamo pravo promjene i modifikacije uvjeta korištenja ovih stranica u bilo kojem trenutku. Promjene stupaju na snagu u trenutku objave. Korisnik je dužan redovito čitati pravila i uvjete korištenja, te se smatra da je pristupanjem stranicama njuskalo.hr upoznat s aktualnim pravilima i uvjetima korištenja istih. Korisnik je obvezan prilikom prijave unijeti svoje vlastito ime i istinite podatke za kontakt. Prilikom prvog upisa potrebno se registrirati i pritom ispuniti sva zahtijevana polja istinitim podacima.
3. Svaki korisnik prihvaćanjem ovih pravila dopušta uporabu i obradu navedenih podataka u svrhe djelovanja sistema i za slanje elektronske pošte u skladu s točkom 20. ovih pravila, a Njuskalo.hr se obvezuje da će te podatke koristiti samo u svrhe za koje su dobiveni.
4. Sve objave, oglasi, poruke, tekstovi, prikazi, fotografije, video snimke i drugi materijali (u daljnjem tekstu: sadržaj) objavljeni na stranicama, prenešeni preko stranica, ili linkani sa stranica, isključiva su odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Njuskalo.hr ne daje nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti takvog sadržaja.U slučaju bilo kakvih zahtjeva trećih osoba s osnova naknade štete prema izdavaču internet portala njuskalo.hr, a po bilo kojem osnovu vezanom uz dostavljeni sadržaj, korisnik preuzima odgovornost kao i obvezu poduzeti sve radnje kako bi obranio i zaštitio izdavača Njuškalo d.o.o. od svih takvih zahtjeva. Korisnik se obvezuje nadoknaditi Njuškalu d.o.o. svaku štetu koje je nastala temeljem zahtjeva trećih osoba, po bilo kojem osnovu vezanom uz dostavljeni materijal.
5. Zabranjeno je naručivanje i objavljivanje sadržaja koji su nezakoniti, štetni, prijeteći, koji zlostavljaju, uznemiravaju, kleveću ili su na bilo koji način štetni malodobnim osobama. Nedopušteni su sadržaji koji sadrže osobne podatke drugih osoba bez njihova izričitog odobrenja. Korisnik se obvezuje da neće objavljivati oglase koji su u suprotnosti sa zakonom, ostalim propisima i Ustavom Republike Hrvatske. Korisnik se posebno obvezuje da neće prodavati i oglašavati prodaju robe ili pružanje usluga kojima bi se kršila autorska i srodna prava trećih osoba.
6. Svi eventualni sporovi nastali iz odnosa korisnika i oglašivača (kako zbog istinitosti podataka o korisniku ili oglašivaču, sadržaju ponude, o predmetu i cijeni ponude i sl.) rješavaju se isključivo između korisnika i oglašivača. Njuskalo.hr nije odgovoran za bilo kakvu štetu bilo koje vrste nastale kao posljedica takvih odnosa.
7. Oglasi moraju biti napisani na hrvatskom jeziku.
8. Oglas mora sadržavati specifične podatke o predmetu koji se prodaje. Opis se mora odnositi samo na predmet prodaje. U oglasima nije dopušteno oglašavanje ostalih predmeta, usluga, potražnje ili bilo čega drugog što nije direktno predmet prodaje. Korisnici koji na sistemu Njuskalo.hr imaju otvorenu Njuškalo Trgovinu ili Njuškalo Uslugu mogu upisati dodatne podatke o svojoj fizičkoj ili web trgovini u polja koja su za to namijenjena.
Više na http://www.njuskalo.hr/index.php?cmd...ias=disclaimer
dklaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 12:21   #64
da krasna mi je to utjeha
a ne preostaje mi nista nego da ja nekoga sjebem
chixyman2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 13:00   #65
Quote:
chixyman2904 kaže: Pogledaj post
nisam mu nista napisao on meni u mailu kaze kao javi m ise kad stigne da znam. pricekao sam dok mi neko pametan za ovakve stvari ne kaze nesto pa cu sada to obavit postanski broj je 35210
pa ako mu znaš točno ime i adresu onda ga i potraži
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 13:09   #66
Quote:
chixyman2904 kaže: Pogledaj post
da krasna mi je to utjeha
a ne preostaje mi nista nego da ja nekoga sjebem
To ti nije pametno. Nađi način da dobiješ ispravnu robu ili novac natrag. Adresu, telefon i mail znaš, što te spriječava?
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 13:37   #67
Ako znaš ime i prezime čovjeka, nađi advokata i digni tužbu. Prevara je kazneno dijelo.
tupogled is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 13:40   #68
Quote:
chixyman2904 kaže: Pogledaj post
da krasna mi je to utjeha
a ne preostaje mi nista nego da ja nekoga sjebem
Ček malo, jesi uopće probao kontaktirati prodavača?
Možda je samo došlo do greške...
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 14:05   #69
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Ček malo, jesi uopće probao kontaktirati prodavača?
Možda je samo došlo do greške...
naravno da jesan i lik mi tvrdi da ima toliko da je on izmjerio a ni oko vrata mi ne moze stat koliko je mala sjebo me za nekih 40 grama
chixyman2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 14:06   #70
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
To ti nije pametno. Nađi način da dobiješ ispravnu robu ili novac natrag. Adresu, telefon i mail znaš, što te spriječava?
mozda to sto sam ja na braču a on kraj đakova
kontaktira san ja njega ali ne želi vratit novac
chixyman2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 14:21   #71
Quote:
chixyman2904 kaže: Pogledaj post
naravno da jesan i lik mi tvrdi da ima toliko da je on izmjerio a ni oko vrata mi ne moze stat koliko je mala sjebo me za nekih 40 grama
Morao pitati, svi su bez pardona počeli djonom po prodavaču...
A ako je stvarno tako, s pravne strane nisam siguran koliko možeš napraviti osim prijave policiji (sumnjam da ćeš nešto postići, ali dobro)
Jedino što mi pada na pamet je da objaviš koji je to lik da se ne bi netko drugi isto opekao...
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 14:21   #72
Vidim da pričaš o lančiću nekom. Mozda je poštar zaprljao ruke te zamijenio staru ogrlicu za novu
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 14:43   #73
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Morao pitati, svi su bez pardona počeli djonom po prodavaču...
A ako je stvarno tako, s pravne strane nisam siguran koliko možeš napraviti osim prijave policiji (sumnjam da ćeš nešto postići, ali dobro)
Jedino što mi pada na pamet je da objaviš koji je to lik da se ne bi netko drugi isto opekao...
mislio sam ga sad uplasit zaprjetio mu tuzbom kazem ja njemu imas dvije opcije povrat novca ili tuzbu a on se poceoo nesto izvlacit da menije prevario jer je posal ogrlicu ali to niej ta iz oglasa..sad cemo da vidit sta bude ali na kraju krajeva izvisit cu

ma nije postar nista znam ga ja
chixyman2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:32   #74
Moj problem - "Kupci" nekretnina, strani državljani

Pozdrav svima!

Ukratko ću opisati svoj problem, pa bi molila nekog odvjetnika koji se razumije u ovakve stvari ili ima iskustva, da mi kaže svoje mišljenje i o čemu se točno radi.

Prodajem nekretninu. Zbog iznimno lošeg, tj. nikakvog odaziva u lijepoj našoj, stavila sam oglas na strane oglasnike.

I - ubrzo sam se razveselila jer se javilo podosta zainteresiranih. No, ubrzo sam shvatila da svi ti ljudi igraju igru koju ni dan danas nemogu shvatiti.

Naime - svi se u prvom mailu/tel. pozivu javljaju ukratko s pričom da su zainteresirani i da pošaljem podatke o nekretnini, cijeni i slično. Kad ja to pošaljem - slijedi ISTA priča, od različitih ljudi iz različitih dijelova svijeta.

Šalju 3 kilometra dugačku priču o tome kako su ili naslijedili ili na frontama zaradili, dobili toliko i toliko para (većinom se radi o milijunskim USD ciframa) i da su spremni investirati u našu državu, ujedno pokupovati nekretnine pa tako i našu etc. S tim da žele od svoje milijunske svote dati 30% novaca nama, a 70% iste cifre ostaje njima.
Većina ne traži nikakav novac unaprijed, već žele da se svaka transakcija provede u tajnosti i u nekoj drugoj Europskoj zemlji.

O čemu se tu radi, ljudi, molim vas?? Baš me zanima.

Razmišljala sam da je jedini moguć razlog - pranje novca, no dal stvarno svi oni žele oprat lovu ili šta?

Hvala unaprijed.

Ps. naravno, na takve "kupce" ipak ne nasijedam. Čekam onog pravog.
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:15   #75
http://www.corner.hr/it/insider.asp?id=2912
http://www.poslovni.hr/vijesti/niger...voru-9637.aspx

Zadnje uređivanje Katrin : 25.06.2010. at 10:53.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 10:33   #76
Hvala najljepša!

Znala sam da je prevara, ali za ovo nisam imala pojma. Zanimljiv članak i meni vrlo poznat.
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 08:58   #77
dali mogu nadrapati zbog potpisa??

Pitanje...

frendica radi u jednoj firmi i napravila je jednu muljažu...stavila na njihov interni obrazac moje ime samo,kriva adresa i sve ostalo krivo,obrazac je bez žiga,bezvezni njihov interni papir....ja sam to znala naravno,dobila sam neke novce...zato!....i nakon god dana su našli to u njenoj firmi i preko imenika našli moj broj i sad me zovu doma....e sad...najbolje se pravit bedast ili kaj vi mislite?
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 09:24   #78
upletena u malverzaciju na poslu

radila sam na zamjeni 3 mjeseca u firmi svojoj i u to vrijeme sam stranci dala nalog za isplatu novca da bi se naknadno ispostavilo da je promjenjeno ime njeno bez dokumentacije,a ime može promjeniti bilo tko u firmi jer na tom programu nepostoji blokada,znači nemože se otkriti ko je promjenio podatke...ali direktor krivi mene jer je moj potpis na nalogu za isplatu i kaže da će me prijaviti policiji....šta vi mislite?...kako da se postavim?
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 13:31   #79
PREVARA

Nicije privatne podatke nije dozvoljeno objavljivati. Moderatori

Zadnje uređivanje Katrin : 07.07.2010. at 16:54.
sanjica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 08:04   #80
Prevara od strane d.o.o.-a, molim savjet

Pozdrav svima na forumu!
Već dugo vremena se mučim s jednom firmom oko dovršetka radova /povrata novca za radove.
Više ne znam kako dalje pa vas molim da mi date neki dobri savjet kako se pomaknuti s mrtve točke.
Tvrtka XX d.o.o. nije završila određene radove na stepeništu iako je račun podmiren u cijelosti i to još u studenom 2009. god. Također je naplaćen predajum za druge radove u iznosu 50% radova(5000kn) u rujnu 2009. god, a do danas radovi nisu započeti odnosno nisu vraćeni novci kao sam više puta tražio. Direktor firme s kojim su radovi dogovoreni i koji se lažno predstavljao kao radnik, a ne direktor/osnivač, kaže da je račun d.o.o.-a u blokadi te da se radovi ne mogu dalje izvoditi do naplate potraživanja od porezne odnosno da nema novce za vratiti.
Kako da se naplatim/obeštetim/pokrenem radove - bilo što samo da se nešto pokrene?

Hvala svima!
zec0nj4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.