Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2009., 15:25   #1
Web rat u BiH - ogledalo stanja u BiH

Evo pratim malo bh portale i čitam kako se praktično na webu vodi pravi pravcati rat . Po forumima i portalima se poziva na bojkot hrvatskih proizvoda, svako mišljenje koje je drugačije od mišljenja većine se naziva "proustaškim" i fašističkim. Da li je događaj u Širokom otvorili pandorinu kutiju? Mislim, objektivno, ubijen je mladić nenaoružan, vatrenim oružjem, ali sve su započeli njegovi kolege huligani. Snimke dokazuju to i unatoč tome svemu, huligane se naziva žrtvama.

Da li ovi web okršaji pokazuju poravo lice bh društva? Dominacija većine nad manjinom.
__________________
Lako je bit peder s tuđim šupkom
lou jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 15:40   #2
Potpisujem sve iz linkanog članka. Doslovno agresija! Mene zanima, eto u najgorem slučaju, kad bi bilo... da li bi trenutna Hrvatska ustala u obranu Hercegovine, kao što je Hercegovina 90ih ustala u obranu Hrvatske?
tonyj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:52   #3
Quote:
tonyj kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve iz linkanog članka. Doslovno agresija! Mene zanima, eto u najgorem slučaju, kad bi bilo... da li bi trenutna Hrvatska ustala u obranu Hercegovine, kao što je Hercegovina 90ih ustala u obranu Hrvatske?
Moš mislit, kako bi... Al ne kažem da nema Hrvatskih građana koji bi pomagali i davali potporu, nego da političari Hrvatske samo idu za EU i gaze sve pred sobom...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:09   #4
Držte se hercegovci dalmacija je uz vas.i dajte odjebite onog komšića.
niks.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:10   #5
evo zbog kakvih huligana oni pozivaju na linč Hrvata, sramota..


http://www.poskok.info/index.php?opt...ijeg&Itemid=51
july23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:11   #6
Zadnje od mene: BRanit cemo BIH pa svidjalo se to vama ili ne!
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:14   #7
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Zadnje od mene: BRanit cemo BIH pa svidjalo se to vama ili ne!
Prije bi se reklo da rušite BiH
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:14   #8
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Zadnje od mene: BRanit cemo BIH pa svidjalo se to vama ili ne!
mi ćemo braniti Herceg Bosnu, vi trokut Zenica, Sarajevo, Tuzla, Srbi svoje.

peace
Storm95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:14   #9
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Zadnje od mene: BRanit cemo BIH pa svidjalo se to vama ili ne!

Meni se svidja...
Pogotovo ako je Bosansko islamska!
Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:26   #10
Quote:
niks.st kaže: Pogledaj post
Držte se hercegovci dalmacija je uz vas.i dajte odjebite onog komšića.
I ne samo dalmacija... Najveći forumski mutikaša među srbima daje svoj doprinos:

Danas sam čuo novu teoriju koja zvuči verovatno.

Dakle, dešava se pucanj, a zatim prisutnim postaje očigledno da je jedan navijač ustreljen. Kako se ponašaju Horde zla? Oni dakle čuju pucanj i vide da pada jedan od njih. Šta je bilo za očekivati da urade? Da se svi razbeže. Policija kad izvadi pendreke i pokaže volju da premlati navijače, oni se razbeže, ali ako počne da puca po njima bežanija je još logičnije očekivanje. Međutim, pripadnici Hordi zla umesto da se razbeže kreću prema onima koji pucaju na njih uzvikujući "Šta radite? Ubiste čoveka." Dakle, neočekivana reakcija. Zbog toga se može predpostaviti da su Puljića ubili njegovi (pripadnici HZ ili neko ko je deo celog plana), da bi posle toga počeli da prave galamu u koju su se uključili i sarajevski mediji. Nacionalni identitet Puljića je još nešto što ide u prilog ovoj teoriji. U Hordama zla možda ima 5% nemuslimana, pa je prilično velika slučajnost da metak pogodi nekog od njih. On je možda i bio "dobar Bosanac", ali ipak nemusliman i kao takav - potrošna roba.


Danas čuo - znači friško izmislio ali nećemo u detalje... Vladika
__________________
Treći Entitet, hoće, sad će, ako Bog da će...
FIDEKTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:34   #11
Quote:
FIDEKTER kaže: Pogledaj post
I ne samo dalmacija... Najveći forumski mutikaša među srbima daje svoj doprinos:

Danas sam čuo novu teoriju koja zvuči verovatno.

Dakle, dešava se pucanj, a zatim prisutnim postaje očigledno da je jedan navijač ustreljen. Kako se ponašaju Horde zla? Oni dakle čuju pucanj i vide da pada jedan od njih. Šta je bilo za očekivati da urade? Da se svi razbeže. Policija kad izvadi pendreke i pokaže volju da premlati navijače, oni se razbeže, ali ako počne da puca po njima bežanija je još logičnije očekivanje. Međutim, pripadnici Hordi zla umesto da se razbeže kreću prema onima koji pucaju na njih uzvikujući "Šta radite? Ubiste čoveka." Dakle, neočekivana reakcija. Zbog toga se može predpostaviti da su Puljića ubili njegovi (pripadnici HZ ili neko ko je deo celog plana), da bi posle toga počeli da prave galamu u koju su se uključili i sarajevski mediji. Nacionalni identitet Puljića je još nešto što ide u prilog ovoj teoriji. U Hordama zla možda ima 5% nemuslimana, pa je prilično velika slučajnost da metak pogodi nekog od njih. On je možda i bio "dobar Bosanac", ali ipak nemusliman i kao takav - potrošna roba.


Danas čuo - znači friško izmislio ali nećemo u detalje... Vladika


Nie lose, nie lose...
Allah svakako brani ubianje brata...
Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:39   #12
Ovaj tragični događaj izrežiran u političkoj kuhinji sarajeva je nažalost izvrstan pokazatelj neuspješnosti kleptomafijaške političke vrhuške unutar hrvatskog naroda u Bosni.Izravan napad ne na suparničku navijačku skupinu nego na sve građane Širokog kao da nije bio dovoljan nego se kroz medije stvara atmosfera linča prema svim Hrvatima nazivajući ih ustašama,fašistima. Želi se dehumanizirati Hrvate kako bi u slučaju možebitne eskalacije sukoba lakše bilo eliminirati veliki broj Hrvata.Ta taktika je dobro poznata još od WW2.I kako se u svemu tome snalaze hrvatski političari?Nikako,ili iskorištavaju ovo za jeftine bodove kod svog glasačkog tijela ili šute ali nitko ne koristi svoj položaj kako bi upozorio na diskriminacijski položaj Hrvata u bosni.Nažalost Hrvati će i dalje ostati žrtve bošnjačke "multietničnosti "
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:51   #13
Evo samo dokaz koji sam obecala na temi koja je zakljucana o tome kada se prvi put spominje Bosna ili Bosona.

Porijeklo imena Bosne i Hercegovine

Rijec Bosna je staroilirskog porijekla i znaci »Zemlja soli« od staroilirske rijeci »bos« za so. Po tom mineralu i grad Tuzla je dobio svoje ime od turske rijeci »tuzla« za solanu.

Hercegovina je pak njemacka rijec za vojvodstvo i dobila je ime po tituli osamostaljenog gospodara Zahumlja i Travunije Stjepana Vukcica Kosace koji je titulu hercega (vojvode) uzeo kada se zenio Barbarom, kcerkom bavarskog hercega, da bi se znalo da se Barbara udaje za sebi ravnog. Njihov sin Stjepan presao je na islam i 1496. godine postao veliki vezir, poznat pod imenom Ahmed-pasa Hercegovic. Bio je ozenjen kcerkom sultana Bajezida Drugog. Turci su, po njenom zauzimanju, Hercegovinu nazvali »Dilmaber«, ali su joj vratili prethodno ime na molbu Ahmed-pase sultanu, da bi se u imenu zemlje sacuvala uspomena na titulu njegovog djeda po majci, bavarskog hercega i oceva titula.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:53   #14
ovdje se uopće nije radilo o sukobu navijača i navijača...
ti huligani su došli sa maskama, palicama, šipkama, kamenicama i napadali na ulici koga su stigli...kako su pripremljeni i s kojim namjerama su došli vidi se na fotkama s linka u mom prethodnom postu..
july23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 21:00   #15
Naselje Briješće u Sarajevu
Kamenovana crkva, na ulici napisano '...majku ustašku'
Počinitelji su kamenovali crkvu, a na cesti su napisali poruku "….majku ustašku! R.I.P. Vedran", koja upućuje da je ovaj događaj direktno povezan s huliganstvom na ulicama Širokog Brijega, javlja Katolička tiskovna agencija iz Sarajeva.

'Spirala zla se nastavlja! Svoju novu manifestaciju je ostvarila u sarajevskom naselju Briješće kada je u noći sa 7. na 8. oktobar kamenovana župna crkva sv. Leopolda Mandića. Pod okriljem noći, za sada nepoznati, vandali su kamenjem i bocama piva oštetili fasadu i jedan prozor sa sjeverne strane crkve. Prema svjedočenju susjeda to se dogodilo oko 2 sata poslije ponoći, nakon čega su počinitelji pobjegli', javlja KTA.


Obrana multietnicke Bosne na bosnjacki nacin
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 02:58   #16
Quote:
FIDEKTER kaže: Pogledaj post
I ne samo dalmacija... Najveći forumski mutikaša među srbima daje svoj doprinos:

Danas sam čuo novu teoriju koja zvuči verovatno.

Dakle, dešava se pucanj, a zatim prisutnim postaje očigledno da je jedan navijač ustreljen. Kako se ponašaju Horde zla? Oni dakle čuju pucanj i vide da pada jedan od njih. Šta je bilo za očekivati da urade? Da se svi razbeže. Policija kad izvadi pendreke i pokaže volju da premlati navijače, oni se razbeže, ali ako počne da puca po njima bežanija je još logičnije očekivanje. Međutim, pripadnici Hordi zla umesto da se razbeže kreću prema onima koji pucaju na njih uzvikujući "Šta radite? Ubiste čoveka." Dakle, neočekivana reakcija. Zbog toga se može predpostaviti da su Puljića ubili njegovi (pripadnici HZ ili neko ko je deo celog plana), da bi posle toga počeli da prave galamu u koju su se uključili i sarajevski mediji. Nacionalni identitet Puljića je još nešto što ide u prilog ovoj teoriji. U Hordama zla možda ima 5% nemuslimana, pa je prilično velika slučajnost da metak pogodi nekog od njih. On je možda i bio "dobar Bosanac", ali ipak nemusliman i kao takav - potrošna roba.


Danas čuo - znači friško izmislio ali nećemo u detalje... Vladika
hahahhahaha, sta bi se od kacavende drugo i ocekivalo?
vancouverian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 06:27   #17
Quote:
july23 kaže: Pogledaj post
evo zbog kakvih huligana oni pozivaju na linč Hrvata, sramota..


http://www.poskok.info/index.php?opt...ijeg&Itemid=51
Što ovaj drži u ruci, našiljeno koplje ili kolac za ražanj?
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 06:38   #18
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Zadnje od mene: BRanit cemo BIH pa svidjalo se to vama ili ne!
A BiH se brani udarom na Hrvate koji su konstitutivan narod?
Vječnim omalovažavanjem Hrvata i Srba u BiH se samo ruši ta zemlja jer i jedni i drugi imaju svoj teritorij u toj državi i još zajedno čine većinu u BiH. Dakle, vi ste u toj državi manjina, a branite ju pokušajima obespravljivanja većine glumeći nekakav lažni patriotizam.
Maaa bjaaavoooo

Svaki istinski bosanski patriot poštuje i Hrvate i Srbe u BiH jer su oni od pamtivijeka sastavni dio te države. Ostalo je prodavanje muda pod bubrige!
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 15:58   #19
Ja mislim da bi se tribalo udružit sa srbima doduše ne radi ljubavi več interesa,da se rješi to pitanje bosne .srbima njihovo nama naše a bošnjaci nek se misle i sarajevo kao posebni protektorat
niks.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 16:00   #20
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Zadnje od mene: BRanit cemo BIH pa svidjalo se to vama ili ne!
ovo što vi radite je rušenje BIH.
napravili ste praktički narodnim herojem čovjeka koji ima 300 prijava za huliganizam, i koji je došao rušiti, paliti i napadati ljude u tuđi grad.
čovjeka koji je pucao na nj proglasili ste ubojicom u medijima, iako tek sud treba utvrditi je li pucao u nužnoj obani ili ne. vaši političari traže progon pucaća i policajaca kojima je pobjegao, a istovremeno se zaustavljaju sve istrage protiv huligana koji su uništavali imovinu i ozljeđivali građane širokog.
ponašate se gore od srba 89./90., ponašate se bahato, nasilno i diskriminirajuće spram drugih, a prikazujete to kao obranu i sebe kao žrtve.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.