Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili
Korisničko ime
Lozinka

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2009., 15:54   #1
antemarta
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2009.
Audi A6 2.0 TDI 103 KW 2005.god

Pozdrav svima .

Zadnje vrijeme razmišljam o zamjeni auto te mi je dosta za oko pao Audi A6 , dosad audi nisam nikad vozio pa me zanima šta mislite o tom autu , kakav je motor i ostale eventualne savjete , iskustva .........
Hvala...........
antemarta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 16:17   #2
-GT-
clone

-GT- Avatar

Registracija: Apr 2009.
Pa mogu ti samo reć da A4 2006 2.0 tdi je odličan auto. Kvaliteta izrade je ekstra, mjenjač je klik-klik precizan i kratak, a troši kao upaljač. Zasad se nije ništa pokvarilo pa ne mogu baš pričat o održavanju, ali ako nešto ode kvragu, očekuj da dižeš kredit samo radi popravka. I da... A4 ima jako tvrd ovjes. Kakav je A6, neznam.
-GT- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 17:09   #3
johny5
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2007.
Quote:
antemarta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima .

Zadnje vrijeme razmišljam o zamjeni auto te mi je dosta za oko pao Audi A6 , dosad audi nisam nikad vozio pa me zanima šta mislite o tom autu , kakav je motor i ostale eventualne savjete , iskustva .........
Hvala...........
Ok auto, prostran, dobar za vozit, motor je većinom ok makar osjetljiv na loše gorivo. Prve serije tih motora su znali imat problema no u vezi tog a6 nisam čuo od nekoga za te probleme(možda zato što su dosta rijetki ti 2.0 tdi a6).
Auto je udoban no nije na razinama bmw-a i mercedesa, audi bez zračnog ovjesa nikad ne postiže udobnost mercedesa i bmw-a.
osobno 50,60 tisuća eura za novog ne bih dao nikad, za polovnog bih možda dao 14,15 tisuća eura, no u hrvatskoj ih ni nema po toj cijeni, većinom su preko 20 tisuća eura, zbog toga se moraš pripremit na dosta oštar pad vrijednosti kroz par godina. Ako bih ga i uzimao za tu lovu uzeo bih bolje 2.7 tdi, može jasno i 3.0 tdi no tamo već treba malo bolje tenkirat.
Uglavnom u hr se teško za te novce može naći puno bolji auto od tog a6, dijele ih samo nijanse, no vani bi izbor bio prilično veći...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 18:41   #4
RENT-A-IDIJOT
Registrirani korisnik

RENT-A-IDIJOT Avatar

Registracija: Jan 2006.
izbjegavaj taj motor....
Dosad sam radio 2 komada sa istim problemom...

Preblom je u prijenosu radilica-pumpa od ulja. Prvo crkne turbina pa se upali lampica a ako imas srece nezariba motor.
Turbina+modificirani modul sa tom uljnom pumpom + rad... cca 18+tkn (posljednji A6 je bio 23tkn)

Kasnije serije nemaju tih problema.. sad se prijenos vrsi preko zupčanika a ne pomoću lanca kao do sad.
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 11.10.2009., 19:16   #5
johny5
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2007.
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
izbjegavaj taj motor....
Dosad sam radio 2 komada sa istim problemom...

Preblom je u prijenosu radilica-pumpa od ulja. Prvo crkne turbina pa se upali lampica a ako imas srece nezariba motor.
Turbina+modificirani modul sa tom uljnom pumpom + rad... cca 18+tkn (posljednji A6 je bio 23tkn)

Kasnije serije nemaju tih problema.. sad se prijenos vrsi preko zupčanika a ne pomoću lanca kao do sad.
Uh, hvala kolega što izvještavaš o ovome, to su prilično korisne informacije.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 19:42   #6
antemarta
Registrirani korisnik

Pa koje godište i kolko je cca km imao na satu kad je več ošlo, i koja prva kasnija serija ima preko zupčanika...
Hvala vam informacije su uvjek korisne , naravno svaka daljnja je dobrodošla......
antemarta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 19:48   #7
antemarta
Registrirani korisnik

Znači to se odnosi i na motore u A4
antemarta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 20:13   #8
RENT-A-IDIJOT
Registrirani korisnik

RENT-A-IDIJOT Avatar

Motor je vjerovatno iste koncepcije i kod passata... tj bit je u samom prijenosu radilica-uljna pumpa. Al eto vidis kod audija A6 sam imao 2slucaja a kod passata 1

Novije generacije su samo preko zupčanika (sad 1.6tdi ima unutra i faking remen! )sa od koje je godien počela ugradnja zupčanika a ne lanca to neznam... mislim da se navodi 2007 pa dalje
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 20:21   #9
antemarta
Registrirani korisnik

pa kolko km su imali ti na a6
antemarta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 23:06   #10
RENT-A-IDIJOT
Registrirani korisnik

RENT-A-IDIJOT Avatar

hmmm tog se nesjećam.... Oba su stigla iz vani točnije Njemačke. Jedan je uvežen a drugi je bio švabo na ljetovanju.
Kilometraža je bila preko 100 000km definitivno (cak ovaj uveženi je imao preko 150tkm)
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja