Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 16:09   #2201
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
oprostite ugledni kolega
danas mi je prvi dan na forumu nakon duuuuuuuugo vrimena
Dobrodošao nazad uvaženi kolega. Tvoj povratak je dokaz da Zemlja nije šuplja. I da je, usprkos svim rizicima i prijetnjama, vrijedilo plivati preko zaljeva Sv. Franje.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 16:53   #2202
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Wellcome back!
hvala ugledna moderatorice, drago mi je da me se sjećaš, nadam se po dobrom

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Dobrodošao nazad uvaženi kolega. Tvoj povratak je dokaz da Zemlja nije šuplja. I da je, usprkos svim rizicima i prijetnjama, vrijedilo plivati preko zaljeva Sv. Franje.
ugledni kolega, 17 mjeseci sam čitao alternativu u offline modu, radio zabilješke, vršio proračune, pripremao se ako mi ikad skinu permu i... evo

---

e sad... pita bi zagovornike šuplje zemlje: znate li za još koje nebesko tijelo da je šuplje?
Quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 04:38   #2203
pretežno zagovornici šuplje zemlje su i pobornici teorije zemlja je ravna ploča.
e sad mene zanima također da nam objasne gdje je ta ravna ploča šuplja?
Old 21.05.2017., 08:15   #2204
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
pretežno zagovornici šuplje zemlje su i pobornici teorije zemlja je ravna ploča.
e sad mene zanima također da nam objasne gdje je ta ravna ploča šuplja?
Tamo gdje ima rupa od glista, krtičnjaka, jazbina, bunara, podruma i podzemnih razina građevina i gradova, podzemne željeznice, spilja, rudnika, bunkera, plina.... Pitanje je samo veličine. Ako se mogu prokopati ili isprati mali i srednje veliki prostori u rudnicima i spiljama, mogu li se prokopati i osigurati i veći prostori? To je samo pitanje veličine i razine tehnološkog razvoja.
LLSkylights is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 21:51   #2205
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Tamo gdje ima rupa od glista, krtičnjaka, jazbina, bunara, podruma i podzemnih razina građevina i gradova, podzemne željeznice, spilja, rudnika, bunkera, plina.... Pitanje je samo veličine. Ako se mogu prokopati ili isprati mali i srednje veliki prostori u rudnicima i spiljama, mogu li se prokopati i osigurati i veći prostori? To je samo pitanje veličine i razine tehnološkog razvoja.
Da li to znači da je Zemlja nekad bila ne-šuplja i manja? Dakle, ako materijal nije nestao, onda svako kopanje rupe znači nastajanje nekakve hrpe s vanjske strane. Dakle, kako se stalno kopalo unutra i bacalo van, tako se puna kugla pretvorila u sferu čiji je vanjski radijus rastao. Malo pomalo, sfera je sve veća, kora sve tanja, sve dok kora ne postane pretanka i stvar se uruši u sebe. Tako Zemlja ponovo postaje mala, puna kugl i kopanje može početi ispočetka Treba čuvati posao
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 20:46   #2206
Čuo sam i za onu da je Zemlja šuplja, a mi smo zapravo s unutarnje strane sferne forme, a ne vanjske. Svi zakoni fizike su tako podešeni da iako smo s unutarnje strane, mislimo da smo s vanjske i formirali smo zakone fizike kao da smo s vanjske. Mi zapravo nemamo način da promatranjem fizikalnog svijeta zakjučimo da smo s unutarnje strane. Čini mi se da letovi u svemir pobijaju ovu tvrdnju, ali ostavimo to sa strane. Ono što me muči je sljedeće - ako nema načina da dokučimo da smo na unutarnjoj, a ne vanjskoj strani, kako se došlo do zaključka da smo na unutarnjoj?
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 20:54   #2207
i ne samo to kolega
ako smo cilo vrime mislili da smo na vanjskoj i raspravljali o unutarnjoj, nismo li sad upali u paradoks kad smo na unutarnjoj?
Quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 20:51   #2208
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
i ne samo to kolega
ako smo cilo vrime mislili da smo na vanjskoj i raspravljali o unutarnjoj, nismo li sad upali u paradoks kad smo na unutarnjoj?
S jedne strane da. Dakle, ako smo na unutarnjoj strani, a mislimo da smo na vanjskoj, onda je ono što mi sa našeg pogrešnog stajališta zovemo unutarnja strana šuplje Zemlje zapravo njezina vanjska strana. Pitanje je kako se ovi izvrnuti zakoni fizike tamo manifestiraju? Pod pretpostavkom da su isti, na prvu bih rekao da eventualni tamošnji žitelji misle da su na unutarnjoj, a zapravo su na vanjskoj strani. Da li sada tamo netko sjedi i piše na nekom njihovom forumu o tome ima li nešto na vanjskoj strani, a koja je zapravo unutarnja? I da li netko tvrdi da su fizikalni zakoni takvi da oni samo misle da su s unutanje, a zapravo su s vanjske strane? Pa mu se smiju i tvrde da je lud jer eto da su s vanjske strane mogli bi lansirati satelite u orbitu.

Da li postoji kakva mogućnost da krenemo bušiti prema dolje (a zapravo prema gore) i postavimo neku optiku pa da se dopisujemo s ovima na unutarnjoj, odnosno vanjskoj strani? Možda bismo onda mogli raspraviti i snjima o ovome.

S druge strane, paradoksa možda i nema. Naime, ako je naš mozak posljedica fizikalnih zakona (primjerice ne možemo percipirati više od tri prostorne dimenzije jer se nalazimo u trodimenzionalnom prostoru), tada bi i naša percepcija unutarnjeg i vanjskog slijedila iz tih zakona pa prema tome, mi percipiramo fizikalno vanjsko kao vanjsko i fiziklano unutarnje kao unutarnje. Posljedično, ako je naša percepcija vezana uz fizikalne zakone, tada je vanjsko stvarno vanjsko jer to tako definiraju fizikalni zakoni. Dakle, teza o unutarnjo-vanjskoj Zemlji nema smisla sama po sebi. Ili sam nešto preskočio?

Naravno, cijela ova teza se bazira na ovoj makro razini. Što će se dogoditi kada u cijelu priču ubacimo čudesa kvantne fizike ?
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.