Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 15:58   #1
Odvodna cijev u zidu

Odvodna cijev iz kupaone sa kata ima rupu (ili je napukla) pa se ponekad kodd jačeg korištenja kupaone na zdi u uprizemlju vidi manja mokra fleka.
Znam otprilike lokaciju te rupe.

S obzirom da je to rađeno negdje krajem 70tih ne znam kakav je materijal te cijevi.

Može li se dio zida oštemati pa ta cijev zakrpati bez zamjene (prilično veći zahvat pa bi to prvo probao sanirati ovako krpanjem)???

Zadnje uređivanje Majstor : 24.01.2016. at 16:22. Reason: Promjena naslova posta zbog naslova teme
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:16   #2
može
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:20   #3
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
može
hvala...još da mi kažeš kako ili očekuješ da ti prvo uplatim novce na račun pa onda odaš tu strogo čuvanu tajnu koja se prenosti s oca na sina...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:47   #4
a da ti prije odštemaš komad zida da vidimo o čem se radi?
olovo se okrpa bez problema, al teško da imaš materijal i opermu i znanje za tako nešto.

ljevano željezo se isto tako može olovom pokrpati.
a i plastka se vjerovatno može okrpati nekim vrućim postupkom.
odštemaj da vidiš o čem se radi pa onda zovi vodoinstalatera da zakrpa.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:24   #5
Obujmica ili po domače šenla! Prije toga rupu obloži gumom pa onda stegni!
Old 08.01.2012., 20:37   #6
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
hvala...još da mi kažeš kako ili očekuješ da ti prvo uplatim novce na račun pa onda odaš tu strogo čuvanu tajnu koja se prenosti s oca na sina...
Nemaš razloga za ljutnju! Kako sipitao, tako si dobio odgovor.Ne navodiš kakva je cijev: olovo, pvc,a odgovor nije jednostavan.
Zato prvo polagano otvori oko cijevi, što nije jednostavno, pogotovo ako je olovna cijev. Kod štemanja oko olovne cijevi ista se lako probije jer je stijenka jako tanka. Može pucati uslijed vibracije oko same cijevi. ako je u pitanju olovo treba se polako otvarati i napraviti pregledan otvor. Mjesto curenja je gotovo uvijek sa donje strane. kada ustanoviš količinu štete, možeš pokušati sanirati curenje samo sa silikonskim ljepilom.Prije toga sve treba bitisuho i bez prašine.

I da ne duljim, prvo otvori oko mjesta curenja, ustanovi vrstu cijevi malo poslikaj pa možemo pokušati dalje.

Nikako ne pokušavaj sam lemiti olovnu cijev jer to zaista treba znati. Samo savjetujem.
Old 08.01.2012., 22:26   #7
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Nemaš razloga za ljutnju! Kako sipitao, tako si dobio odgovor.Ne navodiš kakva je cijev: olovo, pvc,a odgovor nije jednostavan.
Zato prvo polagano otvori oko cijevi, što nije jednostavno, pogotovo ako je olovna cijev. Kod štemanja oko olovne cijevi ista se lako probije jer je stijenka jako tanka. Može pucati uslijed vibracije oko same cijevi. ako je u pitanju olovo treba se polako otvarati i napraviti pregledan otvor. Mjesto curenja je gotovo uvijek sa donje strane. kada ustanoviš količinu štete, možeš pokušati sanirati curenje samo sa silikonskim ljepilom.Prije toga sve treba bitisuho i bez prašine.

I da ne duljim, prvo otvori oko mjesta curenja, ustanovi vrstu cijevi malo poslikaj pa možemo pokušati dalje.

Nikako ne pokušavaj sam lemiti olovnu cijev jer to zaista treba znati. Samo savjetujem.
pitao sam onako kako sam znao opisati problem. al vidim da kao i svugdje i ovdje ima mudrijaša koji prvo očekuju da im neko plati pa da onda kažu što znaju. to bi bilo u redu da je on kod mene doma pa dogovaramo posao - mada ni onda nebi bilo fer jer ako ne naprave posao nisam obavezan platit.

Da se vratimo na temu - prvo sam pitao tako da bih znao trebam li to ići raskapati ili će netko odmah znati da to nije posao za mene i da zovnem vodoinstalatera.
Eto savjeti "majstor 52" i "bauštelac" su mi najviše pomogli. tnx!!
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 12:34   #8
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pitao sam onako kako sam znao opisati problem. al vidim da kao i svugdje i ovdje ima mudrijaša koji prvo očekuju da im neko plati pa da onda kažu što znaju. to bi bilo u redu da je on kod mene doma pa dogovaramo posao - mada ni onda nebi bilo fer jer ako ne naprave posao nisam obavezan platit.

Da se vratimo na temu - prvo sam pitao tako da bih znao trebam li to ići raskapati ili će netko odmah znati da to nije posao za mene i da zovnem vodoinstalatera.
Eto savjeti "majstor 52" i "bauštelac" su mi najviše pomogli. tnx!!

Velike su šanse da se curenje može sanirati. Da bi se moglo sanirati potrebno je razbijati pod ili zid ovisno o mjestu curenja. Ukoliko niste vodoinstalater sami to nemožete napraviti. Znaci morati ce te nekome platiti da Vam to sanira. Kod sanacije odvodne instalacije nemoguce je garantirati trajnost tog popravka. Tj. ukoliko instalacija nije rađena od PVC plastike, a pretpostavka je da to nije slucaj kod Vas, preporuka ju je ne krpati vec promjeniti. Jer Vas krpanje stare cijevi nakraju moze kostati skuplje nego zamjena za nove cijevi.
Old 02.06.2015., 19:55   #9
Odvodnja oborinskih voda, kanalizacija...

Kuda s oborinskim vodama, kanalizacija , teren...

Pozz!!

Ovako..muci me vec duze vremena smrad iz oluka. Zadnji sam kat i na balkonu se siri smrad kanalizacije, pogotovo kod toplijeg vremena.

Sto mi je ciniti? Vatrogasci + košara i natiskati neki silikon naokolo?
Ubaciti jednu dvije WC net za septičke i par litara vode...iako ako je rina spojena direkt na kanalizaciju, nema svrhe onda jel?
Nesto trece...?

Hvala!

Zadnje uređivanje Majstor : 09.12.2015. at 12:29. Reason: Promjena naslova posta radi naslova teme
tomios is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 11:34   #10
Zvao sam ove pumpe.hr pa su mi malo objasnili kako to ide. Znaci ja trebam prvo napravit septicku, onda se stavlja pumpa i sve potrebne cijevi koje se spajaju na gradski odvod.

Pumpa je bar 4000kn, a ovo drugo tko zna. Da li se jos placa posebno spajanje na gradski odvod? To moram placat onda na mjesecnoj bazi ili kako to ide? Uredno placamo komunalije i sve drugo sto dode. Ako je to povezano.

EDIT: moram se bolje raspitat kak mi je trenutno to slozeno preko susjedovog terena, sigurno isto ide u neki odvod koji placamo vec.

Zadnje uređivanje Astral07 : 02.12.2015. at 12:14.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 05:44   #11
Kromirani sifon ulazi u olovni odvod u zidu i kaplje s donje strane. Sifon se ne mođe nabiti dovoljno. S donje strane je dio olova propao. Kako to pokrpati?
amoretto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 10:47   #12
moraš kupiti "manžetu" i to bi koristilo mislim da je manžeta 32 ali provjeri, mislim
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:55   #13
Kupiš mesinganu čahuru za lemljenje. Ona se zalemi na olovnu cijev i sifon se spaja u čahuru.

Na ponudu su dulje i kratke verzije čahura.
Old 21.01.2016., 18:48   #14
a kako zalemititi- nemam lemilicu?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 19:02   #15
E onda ti bez nekog tko ima nema pomoći

Mobiljno tipkanje sa tapataljka
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 20:01   #16
umjesto lemilice? http://www.kalina-ri.hr/ponuda/cfg-i.../epoksidni-kit
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 21:55   #17
Epoxi na olovnu cijev?
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 23:19   #18
"Inzvanredno otporan na otapala, goriva, morsku vodu, sol, vlagu."- da
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 23:34   #19
I kad se osuši izuzetno krut. Olovo je mekano i sumnjam da će to držati na njemu. Imacrazlog zašto na popisu materijala za koje se koristi imaš sve krute materijale.

Mobiljno tipkanje sa tapataljka
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 08:59   #20
Zanimljivo mi je čitati , kakve sve stvari treba raditi, kupovati razne materijale i ine "gluposti" da se zalota olovna cijev?

Razumijem da se želi pomoći osobi koja sama želi nekaj popraviti. Ali kaj bi recimo preporučili , kad nekoga boli zub? Da uzme kamen i izvadi taj zub?

Svaka improvizacija na odvodu izaziva više posla i štete, kad se jednom loša sanacija mora popravljati.

Preporuka, pozovi vodoinstalatera da to zalemi, ako nisi u tome vješt, riješi problem uz najmanje troškova. Sve ostalo je previše skupo.

Naravno, ja o tome mislim tako, a ostali kolege forumaši neka se ne ljute zato kaj se ne slažemo u načinu popravka.

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.