Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 01:26   #7001
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post


ali i bez toga nema razloga da sumnjam da je postojao takav čovjek. zašto bi neko lagao?
Upravo to! Zašto bi netko lagao o čovjeku o kojem bruji čitav svijet dandanas!


Nikad nitko nije prerastao Isusa, onda zato čemu se uopće trude, šta misle da će postići osim si pad pada.... doista, naspram Krista svi padaju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:42   #7002
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
tačno, ali i bez toga nema razloga da sumnjam da je postojao takav čovjek. zašto bi neko lagao?
Upravo to! Zašto bi netko lagao o čovjeku o kojem bruji čitav svijet dan danas! Nikad nitko nije prerastao Isusa, onda zato čemu se uopće trude, šta misle da će postići osim si pad pada.... doista, naspram Krista svi padaju.
ne znam čemu idolatrija pravi živote?!

mir Božiji neka je na Isusa, sina Marijinog.

mada, svijet sve manje bruji o njemu (ako misliš na katoličko-pravoslavno-protestantsko "brujanje"). krščanska društva su se odmetnula iako su to bile tradicionalno kršćanske sredine... u velikim metropolama svijeta kršćana ima na promile, (jedan ili dva na tisuću osoba). šta ti to govori?

i ne znam šta podrazumjevaš pod tim "krist". ja to doživljavam kao bogočovjek, ili sin boga.. ako je to, smatram da to ne postoji i da ljude odvodi od Stvoritelja koji nema ženu, pa time ni djecu. svi smo Božija stvorenja, uključujući i Mariju i Isusa. Ali, kad kažeš "krist", to mi zvuči nerealno.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:44   #7003
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Upravo to! Zašto bi netko lagao o čovjeku o kojem bruji čitav svijet dandanas!
Nitko nije izravno podlo lagao iz zlobe.

Prvo su starozavjetni pisci složili svoja humana nadanja u lik Mesije koji će konačno doći i svima donijeti mir i duhovnost i blagostanje i slogu.

Onda su neki gnostici, židovski teolozi pomislili da je takav već obavio sve što su proroci naviješali (pribijene ruke i noge, rođen od djeve, kraljevi donosili poklone, ubrojen u zločince, arhoni ga razapeli a da nisu znali, i njega Bog uskrsnuo, sve na onome svijetu, pa su Pavao i njegova Braća Gospodnja o tome imali vizije.)

Onda je anonimus "po Marku" napisao svoje Markove konake još više koncentrirajući priče starih proroka, misleći da to nitko neće shvatiti kao povijest, nego kao midraš. Drugi to prepisali i uljepšavali i proširivali u mašti i pomoću starog zavjeta.

Pa je opet proteklo vode ispod Drinskog mosta, i preko pokvarenog telefona i tradicija, neki ljudi odjednom bukvalno počeše vjerovati da je taj lik stvarno bio u Izraelu i razapet i uskrsnuo za sve progonjene i sirotinju (lakše je tako nego se bakćat s tajanstvenim gnosticizmom).

I kada je ta sirotinja sve više počela širit tu radosnu vijest, rimski Car odlučio ih proglasit državnom religijom, porušit predivne antičke hramove i forume, i s tim materijalom, izgradi crkve i protjerat sve koji nisu na njezinoj liniji. A pronašao je i mjesto gdje j Isus umnožio krugove, Marijin zdenac, Josipovu stolariju, Isusove grobove..... da olakša hodočasnicima napajat se na izvorima vjere.

Gdje ti tu vidiš, reci mi molim te, da je netko nešto svjesno i podlo izmislio da bi ljude masno prevario s Isusom?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:46   #7004
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ti njegov život mjeriš pisanjem orijentalista. za mene, Muhammed a.s. je Božiji poslanik i bio je nepismen.
Quote:
koji? molim za referencu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Abu_Ta...bd_al-Muttalib

Quote:
Muhammad loved his uncle very much, and Abu Talib loved him in return.[5] Abu Talib is remembered as a gifted poet, and many poetic verses in support of Muhammad are attributed to him.[2][6]
Once, as Abu Talib was about to leave for a trading expedition
Mladoga Muhameda su okruživali spretni trgovci, "poeti", sposobni vođe klanova. Što bi Muhameda zadržavali nepismenim i neukim? Nije valjda bio toliko glup?

Quote:
Istina je da kur0'an časni podsjeća na neke proče iz ranijih objava, jer to dfolazi od istog izvora, ali ne prepisuje se ništa.
Ne prepisuje se ništa doslovce kao tekst (svašta), nego se prepričavaju biblijski mitovi i legende kao realnost, na nevješt i dosadnjikav repetitivan način, uz mnogo grožnji prženja paklom, (Noa, Adam, Solomon i dodatni izum Kurana - mravi koji govore o njemu, itd.).

Quote:
šta znači ditto?
Isto.

Vjera ti Islamska nalaže da ne smiješ nikada posumnjati da je Isus postojao kao čovjek, kao niti da je Bog, niti Božji Sin. Pod prijetnjom prženja u paklu bolnom, pa si ti misli je li bio ili nije.

(ohrabrujem te na taj racionalni korak sumnje lol)

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ja to doživljavam kao bogočovjek, ili sin boga.. ako je to, smatram da to ne postoji i da ljude odvodi od Stvoritelja koji nema ženu, pa time ni djecu. svi smo Božija stvorenja, uključujući i Mariju i Isusa. Ali, kad kažeš "krist", to mi zvuči nerealno.
Zanimljivo kako u osobno ime to sve pišeš. Ti to doživljavaš, ti misliš, tebi to zvuči....
Ali svi znamo da si musliman, pa mi to djeluje, nekako, kako da kažem .... nikako naći pravu riječ. Dawah?

https://en.wikipedia.org/wiki/Dawah
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:57   #7005
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Nitko nije izravno podlo lagao iz zlobe.
Kako nitko nije, pa ono farizeji su, ne.

T-t-t , planeto gdje li si



E no ali - rekao je "Tražit ćete me ali me nećete naći, i tamo gdje sam ja, vi ne možete doći"

Da, da, tako vam je to, što se može, nismo spali sa zvijezda, red je uhvatiti se realnosti...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:57   #7006
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
https://en.wikipedia.org/wiki/Abu_Ta...bd_al-Muttalib

Mladoga Muhameda su okruživali spretni trgovci, "poeti", sposobni vođe klanova. Što bi Muhameda zadržavali nepismenim i neukim? Nije valjda bio toliko glup?
ovo na stranom jeziku ja zaista ne razumijem. Muhammed nije bio glup (nepismenost ni ne znači glupost) ali on je u Pismu najavljen kao "nepismeni prorok" koji donosi "zapečaćenu knjigu" koja će nadvisiti mudrost ranijih proroka i vidioca. i zato je bio nepismen, a ne zato jer je glup.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ne prepisuje se ništa doslovce kao tekst (svašta), nego se prepričavaju biblijski mitovi i legende kao realnost, na nevješt i dosadnjikav repetitivan način,
kur'an isto tako opisuje i nebiblijske proroke i događaje. a ono iz biblije je samo podsjećanje. na primjer, priča o Jobu se samo spominje u par rečenica, a ko želi detaljnije, ima u prethodnim Objavama. po meni kur'an nije dosadno napisan, ali ti to ne gledaš srčanim vidom. možda treba da gledaš srčanim vidom, a ne da uvijek kontriraš. pa ljudi smo.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
uz mnogo grožnji prženja paklom, (Noa, Adam, Solomon i dodatni izum Kurana - mravi koji govore o njemu, itd.).
objasnio sam ti ranije da su spomianjanja pakla u svrhu da ljudi postanu bolji, a to je nama gajjb (skriveno). A da mravi govore, kao i ptice i sva druga stvorenja, to je istina i bez kur'ana. sva stvorenja imaju svoj govor, čak i biljke.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Isto.
hvala.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vjera ti Islamska nalaže da ne smiješ nikada posumnjati da je Isus postojao kao čovjek, kao niti da je Bog, niti Božji Sin. Pod prijetnjom prženja u paklu bolnom, pa si ti misli je li bio ili nije. (ohrabrujem te na taj racionalni korak sumnje lol)
muslimani ne mogu za nešto što vide govorit da je bog, a ner mogu mislit i da bog ima djecu zato što nema ženu. to je tačno. ali ja sam takvo vjerovanje svjesno izabrao, nisam primoran. ja nastojim popravljati stvari. u tom smislu, čemu negiranje postojanja Isusa. bitno je izvuć iz njegovog žćivota ono što je korisno za tebe, mene, nas.. tako gledam na stvari.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 02:07   #7007
ovo nisam bio vidio:
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako u osobno ime to sve pišeš. Ti to doživljavaš, ti misliš, tebi to zvuči.... Ali svi znamo da si musliman, pa mi to djeluje, nekako, kako da kažem .... nikako naći pravu riječ. Dawah?
pa ja jesam musliman, svojim izborom, a ovo je podforum religija. treba li da budem prognan zato što sam musliman? ne razumijem te?!

i ti si valjda ateist, ili agnostik (mada naslućujem u tebi i malo duboko prikrivenog kršćanina ) pa šta treba da ti kažem? svako nek vjeruje kako hoće. ok? meni ne smeta šta ti vjeruješ. ovdje, na ovom podforumu, pričamo svako sa svojih stajališta. ok?


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
pa šta?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 02:15   #7008
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

ja jesam musliman, svojim izborom, a ovo je podforum religija. treba li da budem prognan zato što sam musliman?
Ja sam kršćanin, svojim slobodnim odabirom, treba li me zbog toga izgonit s ovog foruma?!

... tišina

...
.... što će usrećiti čovjeka ako ne malo vjere u boga

a malo vjere je malo, valjalo bi vjere više - jače
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 03:29   #7009
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ja sam kršćanin, svojim slobodnim odabirom, treba li me zbog toga izgonit s ovog foruma?! ... tišina
što tišina? meni, ne da ne smetaš nego mi je i drago što si tu, kao kršćanka koja svjedoči svoju vjeru. svijet je i bez tebe lijep, a još ljepši je sa tobom.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
.... što će usrećiti čovjeka ako ne malo vjere u boga, a malo vjere je malo, valjalo bi vjere više - jače
slažem se, samo treba biti oprezan, jer pretjerivanje u vjeri vodi u fanatizam.
zapravo, pretjerivanje u vjeri je uništilo sve vjere, ma o kojoj da je riječ.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:09   #7010
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Muhammed nije bio glup (nepismenost ni ne znači glupost)
Kad sam ja izjavio da nepismenost znači glupost? Nikada.

Ako je Muhamed bio okružen utjecajnim ljudima, trgovcima pa čak i pjesnikom, što bi bio ostao nepismen, nije valjda bio toliko glup da ga ovi nisu uspjeli naučit čitat i pisat. Stoga mi je teza o njegovoj nepismenosti neuvjerljiva, i djeluje propagandno izmišljeno u smislu: "Vid' čudo Kurana, kako ga je nepismen čovjek mogao izmisliti?"

Quote:
ali on je u Pismu najavljen kao "nepismeni prorok" koji donosi "zapečaćenu knjigu" koja će nadvisiti mudrost ranijih proroka i vidioca.
?
O kakvim čarobno ispunjenim proročanstvima o Muhamedu iz "Pisma" (židovskog?) ti pričaš?

Quote:
i zato je bio nepismen, a ne zato jer je glup.
Zato jer to piše u proročanstvima?

Quote:
kur'an isto tako opisuje i nebiblijske proroke i događaje. a ono iz biblije je samo podsjećanje. na primjer, priča o Jobu se samo spominje u par rečenica,
Kako i rekoh. Ovlaš se spominju mnogi i glavni biblijski mitološki, nepostojeći likovi kao realni. Nije prepisano doslovce nego prepričano na dosadan, repetitivan način.

Kakogod, islam, Muhamed i Kuran nemaju mjesta zapravo na ovom topiku, gdje vapijemo za dokazima da je Isus povijesna osoba, ali ništa od toga.

Quote:
a ko želi detaljnije, ima u prethodnim Objavama. po meni kur'an nije dosadno napisan, ali ti to ne gledaš srčanim vidom.
Tebi osobno nije Kuran dosadan.... Pa znamo kad si musliman. Što bi bio.

Ja gledam iz "srca", cijelim svojim bićem, i zgražam se na sadističke kuranske prijetnje paklenim mučenjima onih koji nisu poklonici Kurana i Muhameda.
To o paklenim vatrama je poteklo od lika iz nova zavjeta zvana Isus Krist.
Jedna od najgadnijih tema i najgorih ostavština tog lika Isusa čovječanstvu - vječiti ognjeni pakao gdje je plač i škrgut zubima za one koji Ga ne priznaju za Spasitelja svijeta. Taj je Isusov izum uvelike oblikovao i Kuran, nažalost.

Sasvim dovoljan razlog da ga čovječanstvo odloži na policu s drugim mitovima.

Quote:
možda treba da gledaš srčanim vidom, a ne da uvijek kontriraš. pa ljudi smo.
Koji si ti prijetvornik.
Naravno da gledam i srcem! Zato i pišem ostrašćeno u promicanju istine.

Quote:
objasnio sam ti ranije da su spomianjanja pakla u svrhu da ljudi postanu bolji, a to je nama gajjb (skriveno).
Slažem se da je taj pakao izmišljen radi nečijeg jalovog pokušaja da se prijetnjom torturama "pokuša ljude učiniti boljima" (ŽENE POGOTOVO) preko jezivog straha i terora. Ne ide to. U konačnici imaš brutalizirane ljude s poticanjem na sadizam, kad im se glave napune tim torturama u "paklenim predjelima" i mijenjanjem koža da bolje gore i vrište od muka.

Quote:
A da mravi govore, kao i ptice i sva druga stvorenja, to je istina i bez kur'ana. sva stvorenja imaju svoj govor, čak i biljke.
Muljaža. U Kuranu mravi komentiraju silnu Solomonovu vojsku i "vojničke ptice i džine" (lol). Riječima.


Mravi pričaju o kralju Solomonu:

27:17. I sakupiše se Sulejmanu vojske njegove, džini, ljudi i ptice, sve četa do čete, postrojeni,
27:18. i kad stigoše do mravlje doline, jedan mrav reče: "O mravi, ulazite u stanove svoje da vas ne izgazi Sulejman i vojske njegove, a da to i ne primijete!"
27:19. I on se nasmija glasno riječima njegovim



Quote:
muslimani ne mogu za nešto što vide govorit da je bog, a ner mogu mislit i da bog ima djecu zato što nema ženu. to je tačno.
Otuda žestoka mržnja i vjerski prezir prema onima koji vjeruju u Isusa kao Boga i Sina Božjega. To su nepomirljive vjerske ideologije. Izlaz i lijek je sekularizacija.

Quote:
ali ja sam takvo vjerovanje svjesno izabrao, nisam primoran.
To svi tako misle, jer inače ne bi bili to što jesu.

Quote:
ja nastojim popravljati stvari. u tom smislu, čemu negiranje postojanja Isusa.
I muslimanima i kršćanima je izostanak dokaza za povijesnost njihova junaka Isusa jako bolna i mrska.

Quote:
bitno je izvuć iz njegovog žćivota ono što je korisno za tebe, mene, nas.. tako gledam na stvari.
Jel?
Kakogod, nećemo se obmanjivati mitovima, ako indicije za obmanu postoje. Nadahnjivanje na nečijim junačkim ili samopožrtvovnim djelima je OK.
I bajke imaju svoju ljepotu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:23   #7011
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ovo nisam bio vidio:
pa ja jesam musliman, svojim izborom, a ovo je podforum religija. treba li da budem prognan zato što sam musliman? ne razumijem te?!
Tko te naganja s foruma pobogu?
Samo sam iznio tvoju strategiju dawe (vjerske promidžbe islama) da nastupaš prijetvorno kao tobože u svoje "osobno ime i na osnovu svojih osobnih promišljanja i racionalno promišljenih kritičkih stavova", a zapravo propagiraš islamsku vjersku ideologiju i apologetiku. Kao da dođe katolički svećenik i kaže da "priča o svojim osobnim kritičkim promišljanjima do kojih je došao objektivno svojim razumom", a ponavlja vjerske dogme katolicizma.

Quote:
i ti si valjda ateist, ili agnostik (mada naslućujem u tebi i malo duboko prikrivenog kršćanina ) pa šta treba da ti kažem?
Svašta. Jednako kao da bi ti bio "i malo duboko prikriveni ateist".
Atezam nije ideologija niti ideološki stav. To vi teisti nikako da shvatite.

Quote:
svako nek vjeruje kako hoće. ok?
Pa tko kaže da ne smije vjerovati?

Quote:
meni ne smeta šta ti vjeruješ.
Što bi meni smetalo što ti vjeruješ? To je tvoj život, pa ga troši kako god hoćeš.

Quote:
ovdje, na ovom podforumu, pričamo svako sa svojih stajališta. ok?
A nego kako?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:33   #7012
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To nije nikakva mržnja, nego istinoljubivost i želja pomoći ljudima da se oslobode kondicioniranosti koja većinom počinje u djetinjstvu, dok su još mali i nekritički upijaju sve što im se kaže, ali i iz društva općenito.
pa i ti si bio indoktriniran time u djetinjstvu, i bio si vjernik (ako ne lažeš)
dakle, misliš da su ostali vjernici glupi, jer ne mogu doći bez tvoje pomoći do istih antiteističkih "istina"
Quote:
Ali ako netko želi i dalje obožavati svoje svete relikvije i likove koji najvjerojatnije nisu postojali, neka mu je, nek se raduje s time.
pa šta si onda naporan, što ne pustiš ljude da se raduju ?
Quote:
Držim za pošteno, pružiti im informacije koje nisu svećenička jednostrana propaganda.
tupastim vjernicima koji nisu sposobni sami doći do informacija ?
ili je i tebi netko 'pomogao' i prosvijetlio ti um...?

postavi anketu da vidimo želi li itko od vjernika tvoje 'informacije'.....sumnjam...ti ih ovdje nasilno proturaš, i većinom su dezinformacije., a to nije nikako pošteno.
tvoje "informacije" žele samo tvoji istomišljenici, a njih nemaš od čega 'spašavati'
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 18:13   #7013
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jer islam se najviše loži na užasavanje i gnušanje da bi se Alahu pripisivao Sin, Njemu ravan Bog, i to drže užasnim grijehom, na koji se Alah posebno mrgodi, i vatre bolne sprema za takve.
ako bi takve 'vatre' postojale...i sprdački jezici bi doprineli opravdanosti njihovih plamenova
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 18:51   #7014
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
pa i ti si bio indoktriniran time u djetinjstvu, i bio si vjernik (ako ne lažeš)
Ne, istinu govorim. Baš sam vjerovao u katolicizam i pohađao crkvu i obavljao sakramente. Uostalom, većina ateista je slična po tome, ništa neobično.

Quote:
dakle, misliš da su ostali vjernici glupi, jer ne mogu doći bez tvoje pomoći do istih antiteističkih "istina"
A ti tu lažeš da ja mislim tako o vjernicima, jer sam mnogo puta objasnio.

Quote:
pa šta si onda naporan, što ne pustiš ljude da se raduju ?
Tko ih dira. Ovo je forum, a tu dolaze ljudi željni znanja i spoznaja, da vide jesu li njihove vjere klimave kako i sami sumnjaju, pa im pomognem da lakše odbace Krista/Allaha/Jehovu.

Quote:
tupastim vjernicima koji nisu sposobni sami doći do informacija ?
Tupast si samo ti, a ne vjernici, kad tako pišeš.

Quote:
ili je i tebi netko 'pomogao' i prosvijetlio ti um...?
Možda ti odgovorim kad se upristojiš.

Quote:
postavi anketu da vidimo želi li itko od vjernika tvoje 'informacije'.....sumnjam...ti ih ovdje nasilno proturaš, i većinom su dezinformacije., a to nije nikako pošteno.
tvoje "informacije" žele samo tvoji istomišljenici, a njih nemaš od čega 'spašavati'
Nastavi maštati...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:30   #7015
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ne, istinu govorim. Baš sam vjerovao u katolicizam i pohađao crkvu i obavljao sakramente. Uostalom, većina ateista je slična po tome, ništa neobično.



A ti tu lažeš da ja mislim tako o vjernicima, jer sam mnogo puta objasnio.
da, vrlo rječito si objašnjavao svoju 'svetu misiju' spašavanja vjernika iz zatucanosti vjerovanja u nekog imaginarnog boga.....
Quote:
Tko ih dira. Ovo je forum, a tu dolaze ljudi željni znanja i spoznaja, da vide jesu li njihove vjere klimave kako i sami sumnjaju, pa im pomognem da lakše odbace Krista/Allaha/Jehovu.
naravno....ovdje vjernici dolaze da bi odbacili vjeru, ali ne znaju kako bi to sami učinili....i onda ti uskačeš sa svojim sprddačinama....o veliki učitelju

kako ti samo padaju na pamet takvi 'biseri' pitam se
Quote:
Tupast si samo ti, a ne vjernici, kad tako pišeš.
ali ja sam i vjernik....
znači, tupast sam, ali i nisam....
Quote:
Možda ti odgovorim kad se upristojiš.
ne moraš, poznat je tvoj mentor
Quote:
Nastavi maštati...
očekivao sam maštovitiji odgovor od tebe...ovo je kao da eli eli odgovara
(usput...šta je s njim, nema ga ? )
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:03   #7016
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
što tišina? meni, ne da ne smetaš nego mi je i drago što si tu, kao kršćanka koja svjedoči svoju vjeru. svijet je i bez tebe lijep, a još ljepši je sa tobom.


slažem se, samo treba biti oprezan, jer pretjerivanje u vjeri vodi u fanatizam.
zapravo, pretjerivanje u vjeri je uništilo sve vjere, ma o kojoj da je riječ.
Lijepo je malo za promjenu čuti da se drugima ne smeta, jerbo ljudi se nešto navikli furt kritizirati između sebe pa zato pohvale uredno izostanu. Ljudi vole raspravljati, i neka, ali sve do mjere, kad se razumije da rasprave ljudima naškode, što će reći rasprave su zamka, 'raspištolje' se ljudi i eto odmah svađe, niko nikog ne sluša, sveopći kaos.

Otud razlog zašto se treba svako malo podsjećati na stvari koje je naglašavao 'onaj' iz naslova teme. Doista, bez njegovih uputa se ljudi svako malo pozbune.
Zašto sam ovo napisala? A eto, zato što smo ja i meni slični živi dokaz da Isus postoji. Za nas, što pričaju drugi, o nepostojanju i to, zbilja neće ništa promijeniti na stvari. No, također i, činjenica da se 'vjerskog fanatizma' valja i treba čuvati, to stoji. Primjerice, netko kaže "čuvaj se pretjerivanja u vjeri", i gle zatim konfuzne situacije... sad bi trebalo po sto prilika objašnjavati na koje je sve moguće načine moguće pretjerati u vjeri... obzirom da je uvriježeno mišljenje 'čovjek ili vjeruje ili ne, trećeg nema', na što drugi uzodgovore 'e pa gle sad tebe, kakav ti to stav', na što pak ja njima 'paa znate već, fanatični'()... itd.,itd., još je dobro kad ljudi uspiju okrenut na šalu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:03   #7017
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
?

Znate li što svijetu najviše smeta oko Isusa ?

= odakle Isusu moć činiti čuda

____________________________________

jesi li znao, farizeji su htjeli ubiti Lazara, kojeg je uskrnuo Isus
da, ubiti uskrsnulog, po farizejima bi značilo da se Mesija nikad nije dogodio

farizejski svećenički vrh je išao toliko daleko da je čak i - ubio Mesiju
a zašto?
eto jer nije htio prepustiti mjesto obećanom Kralju

vražji farizeji, dobro im je rekao Sin Božji nazvavši ih 'sinovima đavla'
Koliko se slažem s tim, toliko i dodajem: zato jer nije podnosio licemjerje. Njegovi protivnici su ga cijelo vrijeme ga pokušavali uhvatiti u laži, "na krivoj nozi", jer ih je prokazivao kakvima jesu: izvana sve super a iznutra smrad i trulež. A današnji se mutikaše, licemjeri i zlotvori pošto-poto žele riješiti tog "prsta" koji upire u njih. I koji ih podsjeća kakvi jesu.

A i na sve skupa da se ne pretvorimo u takve, ili ako i jesmo da se pokajemo. Jer onaj grešnik iz prispodobe što se udarao u prsa je shvatio. Tu je ta snaga...
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:13   #7018
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Da, valja priznati da je država, tj. njezini predstavnici, sklona manipulirati sa prirodnim osjećajem pripadanja čovjeka nečemu većem od sebe... zajednici, ideji. Kad neki koncept potroši, odbaci ga... a pri tom propadne i dio društvenih vrijednosti koji nije trebao propasti.
Ironija je što su Isusovi postulati univerzalni po naravi.. Odbacivati takvo što znači doista baciti dijamant kojeg je zapad već držao u ruci,a radi toga što eto negdje u duboko u šumi možda ima nešto još vrednije. Tako bar rekoše... a sve u noći bez mjesečine. Hmmmm... vrlo nerazborito.

Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Nadam se da žeravice još ima ispod pepela... vidjet ćemo.
O može žeravica ako joj se da kisika planuti kako se ne bi čovjek nadao (iz iskustva ) , ali joj treba novo drvo, novo "gorivo" da bi se vatra i dalje održavala. Tako i zapad treba novi način razmišljanja, a koji će opet obuhvatiti sve ono dobro što su doslovno stoljećima čuvali i poštivali.


Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Kod tebe nikad nisam primjetio zluradost, što ne mogu reći za neke druge forumaše... ovo govorim nevezano za "opredjeljenje". Prema onima koji su druge vjere nemam neki motiv polemizirati, čak i kad iznose neke stavove koji "paraju uho".
No, "sekularistički" prozelitizam ne podnosim.
Razumijemo se!
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:23   #7019
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Koliko se slažem s tim, toliko i dodajem: zato jer nije podnosio licemjerje. Njegovi protivnici su ga cijelo vrijeme ga pokušavali uhvatiti u laži, "na krivoj nozi", jer ih je prokazivao kakvima jesu: izvana sve super a iznutra smrad i trulež. A današnji se mutikaše, licemjeri i zlotvori pošto-poto žele riješiti tog "prsta" koji upire u njih. I koji ih podsjeća kakvi jesu.

A i na sve skupa da se ne pretvorimo u takve, ili ako i jesmo da se pokajemo. Jer onaj grešnik iz prispodobe što se udarao u prsa je shvatio. Tu je ta snaga...
Istina, farizeji mu nikad nisu oprostili jer ih je nazvao "okrećenim zidovima", to ono prefarbani su vanjskim fasadnim bojama a iznutra sve samo črni mrak...
Pa i ne samo zbog toga, jer... nisu mu htjeli prepustiti vlast. Farizeji u to doba zaigrali se politike (ne)stila ko će tu biti 'glavni', dal oni ili on. Njihovi potezi išli su smjerom da ga na koncu proglasiše 'nepostojećim mesijom', tako dakle od njih je potekla verzija 'Isus nije postojao', kasnije vremenom drugi ideju razradiše u više novonastalih 'pojašnjenja o nepostojanju'.
Ali
zeznuše se oko bitnog! : ukoliko Isus nije postojao, čemu su onda i Lazara stavili na popis za 'odstrel'?, ne znam dal ste znali da su farizeji htjeli ubiti i Lazara samo zato jer ga je Isus uskrsnuo iz mrtvih... to ono, smaknimo i njega, tako da se nitko ne posvjedoči u moć Sina Božjeg... farizeji su, mora se priznati, bili lukavi... mora da ih je razočaralo neispunjenje njihovog plana, na njihovu žalost a na našu sreću, ovajti pardon, i Lazarovu ()
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:38   #7020
Smile

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ako bi takve 'vatre' postojale...i sprdački jezici bi doprineli opravdanosti njihovih plamenova
Iz Poslanice po Judi, 18 i 19:

"'U posljednje vrijeme bit će podrugljivaca, koji će živjeti po bezbožnim željama
svojim. To su oni koji siju razdor, tjelesni ljudi, koji nemaju duha Božjega."
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.