Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2009., 20:50   #1
Dubinska pumpa za bunar

Imam bunar s dubinskom pumpom Pedrollo (9 godina, ne znam tip, trebala bi vući do 60m) i hidroforom. Do danas radilo OK, hidrofor podešen na 3 bara, voda trenutno na 8 metara, ima je dosta. Danas pumpa ne može nabiti više od 2 bara.
Znači li to da je pumpa otišla ili ima kakve pomoći?
Zahvaljujem
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 18:54   #2
A da ju izvadiš i.....kao prvo očistiš!
Old 01.08.2012., 21:18   #3
Prvo isprika što nisam ništa odgovorio, ali evo, popravljam propušteno i pitam dalje.
Na pumpi (Pedrollo 5SKm/100, 075kW, stara 10 godina) lokalni majstor promijenio "lamelu" (kotačić s lopaticama), ali nije baš bilo bitnog poboljšanja. Dugo vuče vodu u hidrofor. Bunar je dubok cca 13m, pumpa je na cca 10m, stupac vode je cca 10m, osim ljeti, kad dosta padne i trenutno pumpa ne može nabiti pritisak (3 bara) u hidrofor. Dopisivao sam se s Elektrokovinom i oni kažu da je potrebno promijeniti tijelo crpke i pokrov crpke što je cca 900,00 kn. Preporučuju novu pumu 4 BLOCK 2m/10.
E sad je gledam te pumpe, ima slična 4SR 2m/10. Cijena slična (Termometal), karakteristike i slične i različite.
Što predlažete? Popravljati staru ili kupovati novu? Koju izabrati od ove dvije ili neku treću?
Napomena: kuća je katnica, dvije obitelji (tri kuhinje, dvije kupaonice, dva WC-a).
Zahvaljujem na odgovorima. Više ljudi više zna.
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 19:43   #4
Quote:
boromir kaže: Pogledaj post
....Na pumpi (Pedrollo 5SKm/100, 075kW, stara 10 godina) lokalni majstor promijenio "lamelu" (kotačić s lopaticama), ali nije baš bilo bitnog poboljšanja.....
Ta "lamela" tzv. rotor se vjerojatno poderao, kao i kučište u kojem se vrti - nastao je preveliki razmak!
Nije dovoljno samo zamijeniti rotor, iako i to donosi poboljšanje, već treba i "približiti" kučište.

I još nešto! Kad pumpa radi, provjeri da stupac vode nije pao do usisa pumpe!
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 09:17.