Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 11:22   #1
fermina-daza
Nemoj me nasmijavat'!

fermina-daza Avatar

Registracija: Feb 2007.
Question Računi za internet usluge i do pet puta veći - zašto?

Ne znam postavljam li pitanje na pravom mjestu, pa molim moderatore da preusmjere tamo gdje treba, jer se baš ne snalazim na 'informatičkim' podforumima. Hvala!

Dakle, problem! Otkada sam prije pola godine promijenila kompjuter, promijenili su se i moji računi za internetske usluge. Do tada je to uglavnom bilo 20 kn (adsl, T-com), tek ponekad 40 kn.

Sada, sretna sam ako je 60 kn, najčešće 80, a danas je došao račun na iznos od 100 kn.

Zvala sam one u T-comu, ali oni kažu, to je cijena prema ostvarenom prometu. A ja nisam mijenjala promet, ono u smislu da sam promijenila svoje navike surfanja po internetu.

Nego, pada mi na pamet da nije možda novi program VISTA 'kriv' za to. Naime, vidim da on mene svako toliko pita da nešto ažurira i što ja znam što još ne. Iako ja najčešće kažem ne, ne znam postoji li nekakva mogućnost da ovaj moj strojčić na ime nekih nevidljivih ažuriranja ili čega već, radi meni ovakav promet.

Može li mi netko reći gdje bi mogao biti problem? Hvala unaprijed!
Old 12.11.2009., 11:27   #2
PeGO
Direktor svemira

PeGO Avatar

Registracija: May 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku PeGO
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ne znam postavljam li pitanje na pravom mjestu, pa molim moderatore da preusmjere tamo gdje treba, jer se baš ne snalazim na 'informatičkim' podforumima. Hvala!

Dakle, problem! Otkada sam prije pola godine promijenila kompjuter, promijenili su se i moji računi za internetske usluge. Do tada je to uglavnom bilo 20 kn (adsl, T-com), tek ponekad 40 kn.

Sada, sretna sam ako je 60 kn, najčešće 80, a danas je došao račun na iznos od 100 kn.

Zvala sam one u T-comu, ali oni kažu, to je cijena prema ostvarenom prometu. A ja nisam mijenjala promet, ono u smislu da sam promijenila svoje navike surfanja po internetu.

Nego, pada mi na pamet da nije možda novi program VISTA 'kriv' za to. Naime, vidim da on mene svako toliko pita da nešto ažurira i što ja znam što još ne. Iako ja najčešće kažem ne, ne znam postoji li nekakva mogućnost da ovaj moj strojčić na ime nekih nevidljivih ažuriranja ili čega već, radi meni ovakav promet.

makni govno od viste...moguće da radi updateove pa da ti skida s neta ko u priči...stavi XP i vozi
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:38   #3
scripta elegans fe
Liz iz bek

scripta elegans fe Avatar

Registracija: Oct 2004.
Lokacija: tamo di i dhr° samo sto ja pozdravljam tetu koja mi je ostavila imetak
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
makni govno od viste...moguće da radi updateove pa da ti skida s neta ko u priči...stavi XP i vozi
a XP ne radi update?
Old 12.11.2009., 11:46   #4
fermina-daza
Nemoj me nasmijavat'!

fermina-daza Avatar

Joooj, točno sam znala da budem fulala pdf. Sorry!

Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
Kako mogu doznati, odnosno, gdje mogu vidjeti koje apdejte radi ova Vista?

Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
a XP ne radi update?
Prije sam imala XP, ali sam s novim kompjuterom morala kupiti i Vistu - išlo u paketu.

Ah, što mogu kada sam htjela BIJELI kompjuter. To je bio osnovni i jedini uvjet prilikom odluke o kupnji
Advertisement

Advertisement
Old 12.11.2009., 11:52   #5
Rogerer
Registrirani beskorisnik

Rogerer Avatar

Registracija: Jun 2007.
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post

dakle, ti očito imaš osnovni paket od 1 GB preko t-coma, to plaćaš 79 kn + 20 kn po započetom gigabajtu. trebaš pomoću svog korisničkog imena i lozinke koje si dobila kad si uzela internet aktivirati svoju stranicu na t-com portalu gdje možeš pratiti količinu prometa, pa ćeš tako znati kada si i koliko potrošila surfajući.

razlozi povećanja prometa možda leže u tome što je zadnjih nekoliko mjeseci brzina 4 Mb/s, a prije je bila 2, pa ako provodiš jednako vrijeme za internetom, više toga stigneš pogledati i daunloadati a da ni ne skužiš. isto tako, razni softverski apdejtovi nešto pojedu.

u svakom slučaju, preporučujem da se makneš što dalje od t-coma koji je puno previše preskup i uzmeš flet internet kod nekog drugog provajdera, manje ćeš plaćati i nećeš brinuti o prometu.
Rogerer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 12:16   #6
fermina-daza
Nemoj me nasmijavat'!

fermina-daza Avatar

Hvala, Rogerer! Sada mi je malčicu jasnije gdje bi mogla biti kvaka.

A što se T-coma tiče, već sam im poručila (iz nekih drugih razloga) da mi se više ne približavaju i da me ne zanima više ni jedna njihova ponuda.

Čekam da B-net razvuče svoje žice po mojoj zgradi, pa mislim prijeći kod njih. Pretpostavljam da mi je odluka ok. Ako ima negdje rasprava odabiru ovih usluga, molila bih da mi netko stavi link na nju. Ja sam po ovom pitanju nepismena do bola :facepalm:
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja