Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2004., 10:04   #1
Cir na zeludcu od roditeljskih savjeta

Izlude il vas ponekad vasi roditelji savjetima koja se ticu vase djece? Npr. ja jos dan danas bijem bitku sa svojim roditeljima da sam u pravu kada dijete tusiram mlakom vodom ako ima 39.5 temperaturu sto me se desilo dva puta. Po njihovom bi ga trebao masirati rakijom

Ali sto mogu, volim ih i sve ali radim po svom.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 10:13   #2
Isto,
Pogotovo kad mi savjetuju da izokrenem kikicin body, zlu ne trebalo protiv uroka...... da mama........mos mislit
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 10:18   #3
Re: Cir na zeludcu od roditeljskih savjeta

Quote:
Mali_Mirko kaže:
Izlude il vas ponekad vasi roditelji savjetima koja se ticu vase djece? Npr. ja jos dan danas bijem bitku sa svojim roditeljima da sam u pravu kada dijete tusiram mlakom vodom ako ima 39.5 temperaturu sto me se desilo dva puta. Po njihovom bi ga trebao masirati rakijom

Ali sto mogu, volim ih i sve ali radim po svom.
Oba nacina daju iste rezultate...samo nekada nije bilo tusa, pa se koristila narodna medicina: rakija, sirovi krumpir, kupus...

Svako vrijeme nosi svoje, i oni prije nas su bili pametni i snalazljivi primjereno vremenu u kojem su zivjeli...to treba prihvatiti jer je dio ljudske proslosti.

Mozda katkad postoji nesrazmjer u prihvacanju danasnjeg nivo civilizacijskih dostignuca, ali ako je motiv zdrav, ne treba oko toga praviti bunu...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 10:21   #4
Meni su savjeti moje none jako pomogli...njoj sam se uvijek i obracala pitanjima, zhena je rodila i podigla desetoro djece, svi su zhivi i zdravi pa nisam uopce imala razloga sumnjati u nju
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 10:23   #5
Ja još nisam niti rodila a već mi je muka od roditeljskih - bolje rečeno maminih - savjeta. Moja mama je i inače prepametna i sve najbolje zna, a na apsolutnu svaku stvar koju spomenem reagira negativno.

No, srećom, i ja imam prilično čvrst karakter
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 10:24   #6
Bake su bolje za savjete, više su u današnjem trendu

Doduše, moja baka nije dojila, a mama je.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 10:25   #7
Quote:
verica kaže:
Ja još nisam niti rodila a već mi je muka od roditeljskih - bolje rečeno maminih - savjeta. Moja mama je i inače prepametna i sve najbolje zna, a na apsolutnu svaku stvar koju spomenem reagira negativno.
Eto, zato sam ja spomenula nonu...jer je moja majka isti gorenavedeni sluchaj.

Mislim da njoj ni sad nije jasno kako sam uspjela svoga sina 'zhivog' dovesti u 16-tu godinu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 11:02   #8
Re: Re: Cir na zeludcu od roditeljskih savjeta

Quote:
oona kaže:
Oba nacina daju iste rezultate...samo nekada nije bilo tusa, pa se koristila narodna medicina: rakija, sirovi krumpir, kupus...

Ok... mogu prihvatiti da alkohol u rakiji lako hlapi i time oduzima toplinu sa povrsine koze, ali sirovi kuumpir i kupus ... WTF?
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 11:04   #9
E, vidish, a ja nikad ne bih prihvatila ni alkohol ni rakiju...jer hlapeci dijete udishe alkoholne pare, shto je shtetno, alkohol prodire i kroz kozhu, a da ne govorimo i koliko je agresivan za njezhni djechji epiderm.

Sirov krumpir, mlaka voda, listovi kupusa - provjereno pomazhe
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 11:39   #10
Moje iskustvo se temelji na prvoj pomoci med. sestre u bolnici kada smo utrcali sa djetetom i temperaturom preko 40 stupnjeva...
Sto je ucinila? Uzela je hitro bocu alkohola i naprosta ga zalila od glave do pete, i nakon 2-3 minute ga njezno omotala dekicom da izbjegne podhladjenje koje je nastalo u trenutku...
Temperatura je spala nevidjenom brzinom...a onda nas je nagrdila jer "Svi u kuci imamo rakije, pa sto ste cekali?"
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 11:43   #11
Jednom je nasha susjeda 'zakurila' 40.

Po cijelom smo katu skupljali rakiju, od prave skupe travarice, do one otrovne brlje...

Kad nije pomoglo, zvali smo Hitnu - buduci da teta ima over 120 kg a zhivi na trecem katu, nekako ju nismo mogli odnijeti do auta.

Hitna je stigla i nisu je zheljeli otpremiti u bolnicu jer je po njima bila - pijana
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 11:53   #12
Quote:
magic kaže:

Sirov krumpir, listovi kupusa - provjereno pomazhe
Sto? Mazati kozu krumpirom ili listovima kupusa????
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 12:07   #13
Sirovi krumpir, narezan na ploshke omotan krpom oko zglobova ruku i nogu.

Listovi svjezheg kupusa na prsima za olakshavanje iskashljavanja.

Dakako, bez vjere u prirodne pripravke nece pomoci
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 12:14   #14
Hitna je stigla i nisu je zheljeli otpremiti u bolnicu jer je po njima bila - pijana



ajmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

no,neka se nadovezem na stare nacine lijecenja

neizrecivo VAZAN savjet moje premile svekrve kad su klinci potockani kozicama zombijali po stanu :" zamotaj ih u nesto crveno i za jedan dan ce izvuci sve kozice iz njih "



end OBVEZATAN SAVJET iz vremena platnenih pelena (da,da,nisu pampersice uvijek bile zakon )

"nemoj slucajno da ti pelene docekaju mrak na štriku,to je fakat strava urok "

mozda se njima neke vjestice igraju???


a skidanje temperature...ne znam ...nisu ni sve temp. iste

mojim klincima kod +39 pa na vise pomogao je iskljucivo paracetamol u guz i tusiranjac mlakom ili hladnom vodom (na sveopce uzivanje i zadovoljstvo susjedstva koje je bjesomucno vrtilo brojeve plavog telefona i pokusavalo objasniti zlostavljanje hladnim tusem )
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 12:33   #15
Quote:
Zana666 kaže:
mojim klincima kod +39 pa na vise pomogao je iskljucivo paracetamol u guz i tusiranjac mlakom ili hladnom vodom (na sveopce uzivanje i zadovoljstvo susjedstva koje je bjesomucno vrtilo brojeve plavog telefona i pokusavalo objasniti zlostavljanje hladnim tusem )
Ista stvar i kod mene uz jednu vaznu razliku. NIKADA HLADAN TUS jer time jako sokiras dijete velikom temperaturnom razlikom. Voda mora biti svega nekoliko stupnjeva nize temperature (to se odredjuje odokativno). Ako djetetu ispod pazuha izmjeris 39, najmestis vodu tek toliko da nije ni tebi hladna pod rukom. Dakle definitivno MLAKI TUS.

Sjeti se sto si sigurno citala u crnim kronikama kada ljudi bez da se smoce skacu u hladno more Nedaj boze.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 12:45   #16
gle....mi to radimo ovak....krenemo sa normalnom temperaturom..pa lagano smanjujemo toplu vodu , i tusiranje opstaje do granice izdrzljivosti...

onako ..ispada da klinca sutnem u frizider,a to def. ne cinim ))))))))))))))))))))))))))
...a plac je normalna reakcija malog djeteta ,jer kad te trese...zadnje sto bi pozelio je da te netko tusira zar ne....


postoji i varijanta u ambulantama sa hladnim pelenama koje omataju oko prsa ,vidje li to tko

samo iskreno..ima i onih famoznih panika-roditelja koji na 37,1 trce u doktora i maltretiraju djecu (ljudi..pa dajte si pomognite knjigama) toplo preporucam "Simptomi djecjih bolesti" dr.Bernard Valman
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 14:29   #17
Quote:
magic kaže:
Meni su savjeti moje none jako pomogli...njoj sam se uvijek i obracala pitanjima
U tome je valjda i cijeli trik - ti si se njoj obracala sa pitanjima kad ti je trebalo i vjerujem da ti ona nije visila na vratu sa svojim savjetima kad je trebalo i kad nije i pri tom ti govorila sto i kako je najbolje i da je ona sama rodila destoro pa stoga sve i najbolje zna.
Malo je takvih ljudi
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 14:34   #18
Re: Re: Re: Cir na zeludcu od roditeljskih savjeta

Quote:
Mali_Mirko kaže:
sirovi kuumpir i kupus ... WTF? [/B]
Za kupus sam vidjela da se razreze na debele ploske i stavlja na dlanove ruku i stopala nogu i tako valjda"izvlaci" temperaturu - kako to konkretno radi ne znam tocno ali sam vidjela da se nakon pola sata te ploske skroz skupe i djeluju sasuseno.
Listovi kupusa , onog zelenog ricavog su mene "spasili" kad su mi se nakon poroda prsa upalila pd naletom mlijeka i to je bila tako bolno - dobar dio zena ce znati koliko je problem kad se to dogodi. Svekrva mi je donjela listove kupusa i to smo mijenjali svakih pola sata i spasila me!
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 20:28   #19
Nova tema

Novi momentum sam dozivio danas kada sam vidio da moj otac mome djetetu uzima vilicu iz lijeve ruke i stavlja u desnu govoreci:

"Moras se uciti desnom"

Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 09:04   #20
a je ! pa ti ,kad ti stari sjedne za stol , baci se skokom pantere preko istog,copi ga za desnu ruku i otmi mu sav pribor (vilica,zlica...sto god) i uvali u lijevu ruku ..

popratni text nije na odmet ..tipa..."MORAS nauciti jesti lijevom rukom " ako te pita zasto? reci takav mi je bioritam danas i to zelim...

mislim da ce shvatiti
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.