Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2009., 22:45   #1
Lightbulb Hestia (Vesta)


Hestija je u grčkoj mitologiji božica srca, ognjišta i doma, a u rimskoj mitologiji ona je zaštitnica Rima.

U astrologiji Vesta ukazuje na :
-područje života(označeno položajem u kući) gdje imamo najviše prepreka u onome prema čemu težimo, i kako se te prepreke manifestiraju(znak)...

-što je to prema čemu najviše u životu težimo, što je ono najsvetije za što se borimo

-način naše borbe i istrajnosti kako bi postigli taj cilj

-gdje smo najviše odani, čemu služimo s onim "svetim osjećajem vlastite svrhe"

-područje i način na koji ćemo se usredotočiti i posvetiti najviše

-područje i način osobne integracije

-kako se očituje seksualnost na jednom višem, duhovnom nivou...koji je način "kanaliziranja snage božanske ženstvenosti"...Vesta integrira duhovnu i seksualnu energiju....

-područje na kojem trebamo istražiti vlastitu individualnost, ali ne ispunjavajući osobne želje i potrebe, nego se na neki način "odmaknuti" od njih kako bismo doživjeli vlastitu individualnost na jednom dubljem nivou.

__________________
olovka, papir i zvijezde

Zadnje uređivanje dersette : 16.11.2009. at 23:04.
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 22:47   #2
Skinula sam jedan kvalitetan tekst o Vesti, označila sam s koje stranice, nadam se da neće biti problem, jer je poanta u učenju a ne u natjecanju...:

" U predhelenističkoj Grčkoj, svećenice boginje Meseca sprovodile su seksualne obrede. Na taj način su inicirale hramove. Bile su to djevice koje nisu bile nevine u bukvalnom smislu te riječi, nego nisu pripadale nijednom partneru. Nakon tih obreda, one su se prale, simbolički vraćajući sebi nevinost na taj način. Poganski festivali, nastali su iz svetih obreda u kojima su grupe svećenica i njihovih muških pratioca odlazili u tamu svete pećine, ne obazirujući se na to tko im je partner. Za djecu koja su se nakon toga rađala tvrdilo se da su božanska bića.
Čim je se pojavio patrijarhat, ovi običaji više nisu odgovarali vladajućim kastama, jer je za naslijeđivanje zamlje i titule bilo neophodno znati porijeklo po očevoj liniji. Rimljani su u obrede svećenica uveli bukvalnu nevinost, pod prijetnjom smrtne kazne zakopavanja žive osobe.

Unutrašnje arhaično lice Veste je lice duhovnosti koja seks smatra načinom kanaliziranja snage božanske ženstvenosti: seksualnosti koja se ne koristi za nalaženje partnera, niti za dobivanje djece, niti za osobno zadovoljstvo... već za isticanje religiozne odanosti. Ovo je najeksplozivnija ideja koju duhovni feminizam može ponuditi.

Svečenice drevnog svijeta također su bile zadužene za očuvanje vječnih vatri, koje su predstavljale duhovno i seksualno središte svake zajednice. Grčka boginja Hestia zalagala se za jedinstvo i slogu obitelji i države, a vladala je gostoljubivišću i svetilištima.
Zato su moderni astrolozi asteroid Vestu povezali sa sistemima osiguranjima i notarima.
Vesta funkcionira kroz sposobnost samocentriranja, fokusiranja, povlačenja od vanjskih ometajućih faktora i postizanje stanja nepodijeljene pažnje.
Recimo,
Tranzitna Vesta može ukazati na periode u kojima je osobi potrebno da se povuće u osamu i odmori kako bi ponovo napunila baterije.
Vesta označava memoriju kojoj svi imamo pristup kroz kolektiv svete seksualnosti.
Seks Veste je seks u ime boginje.
Ali, mi danas nemamo društveni okvir za ispoljavanje ove vrste energije, pa ako ne uspijemo pronaći osobni okvir za to, dolazi do patološke manifestacije svečeničkog nagona za povlačenjem. Vestina sjena govori o seksualnoj represivnosti, strahu, čak i frigidnosti i impotenciji, a naročito kada Vesta trpi loš aspekt od Marsa. Iz toga slijedi da, što više neko društvo umanjuje vrijednost seksualnosti, to je veća opasnost da će osoba sa snažno postavljenom Vestom u natalnoj karti patiti - bilo tako što će potiskivati osobne seksualne ćežnje, ili tako što će ih ispoljiti, ali smatrati sramotnim. Površan promiskuitet je još jedan simptom poricanja energije Veste: potpuno svijesna Vesta može tragati za mnoštvom partnera, ali nikada na površan način. Vesta je, u suštini, sklona diskriminaciji. Za nju je običan seks čisto bogohuljenje.
"
www.madeinmontenegro.com
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 00:07   #3
Uglavnom, ako sam ovo dobro istumačila mogu pokušati i s vašom Vestom...
ali neka se uključi još netko jer sam ovo radila s nimalo iskustva.....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 13:14   #4
ja imam Vestui chirona u osmoj kuci u Biku... cini se zanimljivo... rad s bolesnima, sexual healing ???
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 14:39   #5
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
ja imam Vestui chirona u osmoj kuci u Biku... cini se zanimljivo... rad s bolesnima, sexual healing ???
Rad s bolesnima i sexual healing je više svojstvo chirona nego veste...vesta može usmjeriti energiju na sebe, dok chiron isključivo usmjerava na druge
...isto tako, vesta nije tu kako bi pomagala, ona je tu kako bi usmjerila i koncentrirala energiju na jedno...jedino što mi je malo nejasna u seksualnom smislu...
Vesta označava posvećenost, a osma kuća transformaciju, skriveno, seksualnost, novac itd...pa si vjerojatno predana na intenzivan način u odnosu s nekim, i to kroz snažnu osjećajnu i seksualnu intimnost...Imaš želju za apsolutnom predajom i djeljenjem s drugom osobom, fokus je gotovo na nekakvom mističnom odnosu, pa bi mogla imati poteškoća s nalaženjem partnera koji će dijeliti tu vrstu intenziteta.
Trebala bi obratiti pozornost i na pitanja oko djeljenja energije i materijalnog...Odbijaš ostvarivati sigurnost kroz partnerove resurse, što govori o financijskoj samostalnosti ali općenito, kada generalno odbijaš primati, gubiš jedanko mnogo kao i da potpuno ovisiš o nekome-ekstremi nisu dobri.

U Biku, govori o ontenzivnoj tjelesnoj energiji za koju je potrebna snažna duhovna moć da bi ju uspjela kontrolirati, tako da ona ne kontrolira tobom. Vesta u Biku govori i o odricanju od vlastitih želja i potreba u neku višu svrhu od samog ega. Vjerojatno si u stalnom konfliktu između vlastitih želja i dužnosti.
Općenito, tvoj rad je sustavan, redovan i pouzdan, kada si u stabilnom i ugodnom radnom prostoru. Možda si pretjerano vezana za rutinu i radne navike, ali sposobna si dosljedno stvarati ljepotu na vrlo praktičan način...
Da li se to odnosi i na seksualnost---neznam.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 16:00   #6
mislim da je sve tocno, bas me zanima otkriti sto vise o Vesti, Juno sam vec dosta proucavala. Jako sam posvecena stvarima u koje vjerujem i kojima se bavim, kao i partneru kad je pravi ali jako tesko primam...uvijek je tu osjecaj da bi sve trebala sama
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 16:17   #7
a koji su ti Vestini aspekti?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 16:33   #8
u opoziciji je s Uranom u 2. kuci u Skorpiji, koji mi vec tak dovoljno novcanih problema stvara, nikad na zelenu granu, trigon sa Saturnom u 12. u Djevici (jos jedna pozicija koja me uveseljava u zivotu), kvadrat s Mjesecom u 4. kuci u Vodenjaku, te sekstila na MC u Raku... to mi je vec sve prekomplicirano za moje skromno znanje, tek sam pocetnik
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 17:33   #9
Prije svega, s Uranom u drugoj, imaš neobične načine kojima zarađuješ za život, koji su kreativni i zanimljivi ali i "nesigurni"... Zbog toga tvoj posao i primanja su sklona nepredviđenim i iznenadnim promjenama. Uran pokazuje područje gdje ne podnosimo "obično", gdje radimo drugačije od svih, čak nekada i bez nekog posebnog razloga. E sad, opozicija između Veste i Urana govori o tome da ti teško usmjeravaš vlastite inovativne sposobnosti koje su simbolizirane Uranom. Možda zato što, da bi mogla uopće doći do razine da budeš kreativna i inovativna, moraš si graditi "podlogu" za takvo nešto, a ona se gradi rutinom, svakodnevnim malim zadacima koji nisu revolucionarni. Uran nema strpljenja, on želi "sad i odmah" promjenu, prostor i slobodu da izrazi svoju slobodu i kreativnost. Eh, to bi bilo divno u nekakvoj Utopiji, ali stvarnom svijetu, posebno kada je društvo u ovakvom stanju u kojem jest i posebno u Hrvatskoj, se moraš strpljivo boriti, ne odustajati i ne biti nepromišljen, a napose, ne provoditi svoju volju nezasluženo. Ovaj aspekt ukazuje na to da ne voliš "normalne" društvene obaveze i da se zbog toga teško uklapaš, što se odražava i na tvoj posao, kao i financije. Ono što je kontradiktorno, je Vesta u Biku, koja je baš sposobna za takvu rutinu i "dosadni dio posla"...
Znači, snažnu želju za financijskom neovisnošću možeš jedino ostvariti tako da se uhvatiš u koštac s rutinom i svakodnevnim obavezama koje posao od tebe zahtjeva, jer si jedino na taj način možeš karijeru dovesti na nivo koji zahtjeva kreativnost inovativnost i samostalnost. Moraš krenuti od tamo gdje kreću svi, jer jedino tako možeš dokazati svoje sposobnosti. Sve ostalo su priče "iz šupljeg u prazno".

Ovo je prvi puta da nekome analiziram Vestu, pa mi javi ako sam pogriješila i gdje sam pogriješila, te ne zamjeri.....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 17:47   #10
Tranzit Vesta je sada u konjukciji sa Regulusom, zvijezda nekretnica iz sazviježdja Lav, nalazi se u tom znaku. Ponekad Marsove, a ponekad Jupiterove prirode, jako je povoljna.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 18:15   #11
A objasniš nam što to znači?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 19:02   #12
Moja Vesta je u konjukciji sa Neptunom u VI kući
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 20:24   #13
zvuci prilicno tocno... ne podnosim rutine i obicne poslove, ono 9 do 5, sto je super ali je financijski uzas i jos se nisam nasla u necemu gdje bi bio stalni prihod

sta bi znacio ovaj aspekt Veste sa Saturnom? Saturn ima prilicno jak utjecaj na moju osobnost, zatvara me, izolira, tako da moje vrlo jako Sunce u Vagi, s podznakom Vage, Venerom, Merkurom i Plutonom u Vagi ne dolazi do izrazaja
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 22:47   #14
Nemam sada vremena, sutra ću ti interpretirati aspekt s Vestom,a za sam Saturn i koji zagušuje ostale planete, potrebna je iscrpnija analiza, pokušaj to postaviti u temi natalne karte-pitanja....

Quote:
Moja Vesta je u konjukciji sa Neptunom u VI kući
isto sutra...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 12:30   #15
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
zvuci prilicno tocno... ne podnosim rutine i obicne poslove, ono 9 do 5, sto je super ali je financijski uzas i jos se nisam nasla u necemu gdje bi bio stalni prihod

sta bi znacio ovaj aspekt Veste sa Saturnom? Saturn ima prilicno jak utjecaj na moju osobnost, zatvara me, izolira, tako da moje vrlo jako Sunce u Vagi, s podznakom Vage, Venerom, Merkurom i Plutonom u Vagi ne dolazi do izrazaja
Saturn u 12. u djevici...Meni se ovo čini kao savršena pozicija za rad koji uključuje pomaganje drugima, ali nemam ostatak natalne, pa ću ovako izolirano...
Saturn u 12. daje potrebu za samoćom i izolacijom, što je svakom čovjeku potrebno, da bi sagledao sebe iznutra...Tvoje planete u Vagi dolaze do izražaja, ali ih Saturn obogaćuje malo drugačijom perspektivom, i možda spriječava da "ne odu u u krivom smjeru", tako da nemoj gledati na Saturna kao negativnu planetu. Kao što rekoh samoća nam je katkada potrebna, no ona može prerasti i u usamljenost. Izlaz iz ove usamljenosti je-služenje drugima. Pomažući drugima često pomažemo zapravo sebi. Na taj način se osjećamo potrebnima, a čim smo potrebni nekome znači da vrijedimo(pa i samopouzdanje nam se obnovi), prestajemo biti usamljeni jer smo okruženi ljudima(a opet nam to ne ugrožava mogućnost "samoće" jer smo u poziciji da su drugi ovisni o nama, ne mi o njima). I Saturn i Vesta simboliziraju sposobnost fokusiranja, pa bi problem s nedostatkom samodiscipline u radu mogla riješiti tako da se posao svodi na pomaganje drugima..Zašto? Saturn u 12. i Djevici te veže za osjećaj odgovornosti za druge, on je strukturiran i nepromjenjiv, a to je ono što tebi treba u kontekstu posla. Vesta u trigonu sa Saturnom govori o odanosti i posvećenosti svom radu, a ovaj Saturn daje osjećaj odgovornosti za druge(ima jako puno zanimanja kroz koja možeš ostvariti to)...Ta potreba da pomažeš drugima "mora" biti dobro usmjerena jer sa Saturnom u Djevici možeš imati 24h/dan osjećaj odgovornosti da trebaš biti nekome pri ruci...to nije dobro jer možeš dobiti osjećaj da te ljudi iskorištavaju ili zloupotrebljavaju a i možeš se toliko preforsirati da povremeno dobiješ presnažnu želju da pobjegneš od silnog pritiska i potrebe da budeš malo sama sa sobom pa se previše izoliraš( a tada se osjećaš beskorisno i usamljeno), tijelo se mora kad tad umoriti od toga....Radije si usmjeri to samo na posao, i zaradi si za kruh od toga, a kad dođeš doma posveti se sebi...
Saturn u Djevici ti daje preveliku tendenciju da se brineš stalno za nešto. Bitno je da shvatiš da postoji vedrija strana svega, a brigom ne postižeš ništa...Radije učini nešto, mijenjaj se(ne mjenjaj svijet), kako je meni mama rekla "lako ti je leći u krevet i patiti, treba se uhvatiti u koštac s problemom" Nemoj biti perfekcionist( Djevica) i čekati da se sve savšeno posloži kako bi ti mogla raditi, nego radi i onda polago modeliraj svoj rad do savršenstva.
Iskoristi dobar trigon s Vestom na dodatno usmjeravanje svoje energije na područje života koje ti je "najslabija točka";
mudrost Saturna na učenje kroz teške situacije i integraciju vlastite ličnosti kroz ono što radiš;
znak Djevice koji ti daje dobru sposobnost analize, pamćenja, koncentracije, inteligenciju, moralne kvalitete, sklonost perfekciji i želju da stalno radiš nešto;
Saturn u 12. koji je težak ali te "tjera" da osvjestiš sve ono nesvjesno što upravlja tvojim životom....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 13:22   #16
Smile

Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Moja Vesta je u konjukciji sa Neptunom u VI kući
u kojem je znaku Vesta? I da li je tvoj posao umjetničke prirode? Ovo drugo pitam zato što ću različito tumačiti ako jest i ako nije....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 13:45   #17
... bi li probala ovo: Vesta na 28st Lava u 03. kući ( 60 ASC, 120 Ne u Strijelcu u 06. )?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 13:49   #18
Vesta na regulusu, neznam što znači,ne idu mi baš te fiksne zvijezde, ali ovo ostalo ti pokušam objasniti....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 14:30   #19
Vesta u Lavu ti daje sposobnost da najproduktivnije iskoristiš energiju u nečem što uključuje kreativnost, originalnost i daje ti mogućnost da "zasjaš". S obzirom da je u trećoj kući, riječ je o verbalnoj ekspresiji. Kada komuniciraš ili pišeš, ulažeš dosta koncentracije u to, i očekuješ da drugi to primjete, odnosno voliš taj osjećaj. Kreativnost ima za tebe veliko duhovno značenje, i takav oblik ekspresije sebe(jer se radi o Lavu) strastveno izražavaš...Ovo može značiti i da ljubav izražavaš s jednakom dozom entuzijazma, izravno i snažno, a kada ne dobiješ isto za uzvrat, možeš postati pomalo arogantna.
Kroz komunikaciju s drugima ti kontinuirano i predano tragaš za novim spoznajama-učiš. Ako je Merkur loše aspektiran, ova Vesta te "pritišće" da jasno definiraš svoje misli, te ih objasniš sebi i drugima. S obzirom na veliki fokus na komunikaciju, pisanje, i sl. ponekad bi bilo dobrod a staneš i odmoriš se, kako bi "napunila baterije".
U sekstilu s ascedantom, ti daje sposobnost da "krećeš od sebe" , tražiš odgovore i rješenja u sebi, kada razmišljaš i komuniciraš...dok recimo, kod osoba koje imaju Vestu u opoziciji s Ac-om, fokus je na svima samo ne na njima samima, ili nisu kadre samostalno usmjeriti energiju na ono što rade, nego im je uvijek potreban netko drugi(što kod tebe nije slučaj). Isto tako, ono područje gdje ulažeš najviše mentalne energije(što sam ti prethodno rastumačila) ne dolazi u sukob, tj nije oprečno tvom karakteru(koji je prikazan znakom Ascedanta)...
U trigonu s Neptunom, kada izražavaš svoj stav o nečemu ili slušaš nečiji, pišeš o nečemu ili čitaš nečiji tekst, kadra si si vrlo dobro to predočiti tj vizualizirati(Neptun). S Neptunom u 6.(kreativan posao), Vestom u trećoj(snažna mentalna koncentracija) i Lavu(kreativna ekspresija) i dobrom aspektu između ta dva tijela, imaš izraženi talent za pisanje, rekla bih i živjeti od njega, ali neznam ostatak natalne. Uglavnom imati ćeš koristi od toga sigurno-kakve neznam.
__________________
olovka, papir i zvijezde

Zadnje uređivanje dersette : 21.11.2009. at 14:43.
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 15:12   #20
imam vestu u lavu u 2.kući
pravi aspekt s plutonom u 5.kući i uranom u 7.kući,ako dobro gledam

pročitala sam značenje za vestu u lavu ,evo ako netko želi prokmentirati
http://i387.photobucket.com/albums/o...pink/vesta.gif
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.