Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver
Korisničko ime
Lozinka

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Pogledaj rezultate ankete: U kojem programu pravite i printate vizitke
Adobe Illustrator 3 17.65%
Adobe InDesign 0 0%
Adobe PhotoShop 8 47.06%
Corel Draw 8 47.06%
Macromedia FreeHand 1 5.88%
MS Publisher 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 17. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2009., 14:10   #1
Forumko
Registrirani korisnik

Forumko Avatar

Registracija: Dec 2009.
Pomoć - vizitke

Pozdrav,

napravio sam vizitku na papiru dimenzija 86x54mm u Adobe Illustrator CS3. Već dugo se patim da ih posložim na papir A4, tako da ih program sam rasporedi da ih mogu isprintati.
Probao sam isto napraviti i u Photoshopu CS3, i u Indesignu CS3, no ne polazi mi za rukom ni u jednom. Jedino sam uspio u MS Publisheru, ali te vizitke me ne zadovoljavaju.
Coreldraw ne mogu nikako instalirati tako da mi je potrebno objašnjenje za 1 od ova 3 programa.
Molio bih ako može koja sličica radi pojašnjenja.

Hvala!
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 14:15   #2
PeGO
Direktor svemira

PeGO Avatar

Registracija: May 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku PeGO
pa zašto ne sačuvaš kao jpg tu vizitku i otvoriš u photoshopu novu stranicu koja će bit dimenzija a4 papira i importaš vizitke na taj "papir", posložiš kako oćeš i print :S
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 14:19   #3
Forumko
Registrirani korisnik

Forumko Avatar

Hvala na brzom odgovoru. Idem probat. Nije mi to palo na pamet.
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 14:31   #4
Forumko
Registrirani korisnik

Forumko Avatar

Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
pa zašto ne sačuvaš kao jpg tu vizitku i otvoriš u photoshopu novu stranicu koja će bit dimenzija a4 papira i importaš vizitke na taj "papir", posložiš kako oćeš i print :S
Evo otvorio ja novu stranicu A4 i idem sad import jpg sliku vizitke i ne može se importirati jpg u verziji CS3. Vjerojatno griješim, pa bih molio nekog Screenshot, kako da to napravim?
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 05.12.2009., 07:17   #5
Forumko
Registrirani korisnik

Forumko Avatar

Kod boje

Hvala PeGO!

Pomogao si mi da nađem rješenje svog problema.
Sve sam napravio u Illustrator-u. Otvorio sam crtež dimenzija 86x54mm s vizitkom. Označio sve layer-e i grupirao ih. Potom sam otvorio novi A4 crtež u Illustrator-u, potom sam iz prvog crteža copy/paste u novi crtež 10 primjeraka. U novom crtežu posložio vizitke jednu uz drugu u 2 stupca i 5 redova, namjestio printer na photo mod, papir na Matte jer nije sjajni-300 gramski (moj printer ima 2 photo moda, namjestio sam na onaj slabiji), isprintao i izrezao sa skalperom.

Bogme, namučio sam se dosta s tim. Tražio sam po forumima ali nigdje nisam našao odgovor kako da to riješim. Pa evo ako nekom zatreba da ima i toga na netu.

Idemo sad dalje što se tiče rada u Illustrator-u.
Sad bih trebao boje koje sam upotrijebio u vizitki upotrijebiti u Dreamweaver-u. No nigdje ne mogu pronaći kodove upotrijebljenih boja u Illustrator-u. Pa ako netko zna pomoć.

Hvala
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 00:17   #6
Bozzo
aka. bozzoDJ

Bozzo Avatar

Registracija: Aug 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Bozzo
Quote:
Forumko kaže: Pogledaj post
Hvala PeGO!

Pomogao si mi da nađem rješenje svog problema.
Sve sam napravio u Illustrator-u. Otvorio sam crtež dimenzija 86x54mm s vizitkom. Označio sve layer-e i grupirao ih. Potom sam otvorio novi A4 crtež u Illustrator-u, potom sam iz prvog crteža copy/paste u novi crtež 10 primjeraka. U novom crtežu posložio vizitke jednu uz drugu u 2 stupca i 5 redova, namjestio printer na photo mod, papir na Matte jer nije sjajni-300 gramski (moj printer ima 2 photo moda, namjestio sam na onaj slabiji), isprintao i izrezao sa skalperom.

Bogme, namučio sam se dosta s tim. Tražio sam po forumima ali nigdje nisam našao odgovor kako da to riješim. Pa evo ako nekom zatreba da ima i toga na netu.

Idemo sad dalje što se tiče rada u Illustrator-u.
Sad bih trebao boje koje sam upotrijebio u vizitki upotrijebiti u Dreamweaver-u. No nigdje ne mogu pronaći kodove upotrijebljenih boja u Illustrator-u. Pa ako netko zna pomoć.

Hvala
pa ako imas taj file u AI...otvoris ga...kliknes na boju i u paleti opet klikne...otvoriti ce ti se i vidjeti ces kod #xxxxxxx
ako trebas pomoc na PM
Bozzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 08:24   #7
Sauron_zg
The Eye

Sauron_zg Avatar

Registracija: Jun 2006.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Sauron_zg Pošalji poruku preko MSN korisniku Sauron_zg
OMFG photoshop????

Nije ni čudo da kad dobijem nečiju vizitku onak stojim i gledam WTF

Pravilo br. 1: print dizajn se NE RADI u pixel grafici!!
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 22:25   #8
totejapitam
Registrirani korisnik

totejapitam Avatar

Registracija: Jul 2009.
Zaista mi nije jasno koliko ga komplicirate, pa malo jače grafičke firme rade sve u Corelu, a kaj se vizitka tiče (inače je standardna dimenzija 50 x 90) to se u njemu narihta za 12 sekundi i nek mi niko ne kaže da je kompliciranije od bilo kojeg drugog programa, dapače najpraktičniji je definitivno.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 05:51   #9
Forumko
Registrirani korisnik

Forumko Avatar

Inače nisam radio vizitke do sada, pa sam zbog toga imao problema jer nisam upoznat sa tematikom. Sada više nemam problema jer sam vizitku napravio, ali u Illustrator-u jer nisam imao Corel. Slažem se da je najbolje raditi u Corel-u, jer vjerojatno pruža najviše mogućnosti i od sada ću grafiku raditi u njemu iako ni Illustrator nije loš. Znam da su vizitke inače 50x90mm, ali ja sam radio 54x85.5mm da bude kao sve kartice (bankovne, iskaznice i dr.) jer inače ako su široke 90mm ne bi stale u pregradu za kartice u svakom novčaniku.
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 08:40   #10
Sauron_zg
The Eye

Sauron_zg Avatar

Registracija: Jun 2006.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Sauron_zg Pošalji poruku preko MSN korisniku Sauron_zg
Quote:
Inače nisam radio vizitke do sada, pa sam zbog toga imao problema jer nisam upoznat sa tematikom. Sada više nemam problema jer sam vizitku napravio, ali u Illustrator-u jer nisam imao Corel. Slažem se da je najbolje raditi u Corel-u, jer vjerojatno pruža najviše mogućnosti i od sada ću grafiku raditi u njemu iako ni Illustrator nije loš.
Nije bitno u čemu dok god je vektorska grafika (Illustrator, InDesign, Corel, FreeHand, ak baš hoćeš možeš i u Flasu ).
Ionako se ste eksportira u postscript, pa što se tiće kvalitete i kompaktibilnosti je sve isto, samo je razlika u mogućnostima određenog programa i koliko ćeš se napatiti dok napraviš nešto..

I btw: svi grafički elementi na vizitki bi isto tako trebali biti u vektorima (npr logo)..
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:04   #11
xPsycho
Banned

Registracija: Aug 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku xPsycho
corel x3
Old 15.12.2009., 16:37   #12
maler & CO.
U mirovini

maler & CO. Avatar

Registracija: Mar 2007.
danas napravio sebi. Photoshop, 50x90, 300 px, cmyk mode, format tiff, slova sharp. printano bez problema... tisak i vektori su vjerujem sasvim nešto drugo....
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 18:08   #13
skyfire123
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2009.
Wink

Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
danas napravio sebi. Photoshop, 50x90, 300 px, cmyk mode, format tiff, slova sharp. printano bez problema... tisak i vektori su vjerujem sasvim nešto drugo....
Ljudi evo moga savjeta,neke stvari covjek jednostavno nemoze napraviti sam,ili nema potreban alat ili materijal ili znanje,,firma izrađuje vizitke,brosure,memorandume letke itd i najeftiniji su u Hrvatskoj,zevu se Gradfdizajn.Ja sam kod njih kupio jer sam se iznenadio tako povoljnom cijenom 1000 vizitki u boji i jos su plastificirane za 219 kn,,mislim da je to zaista najjeftinije a ja sam inace cicija pa gledam u lipu,evo vam njihova web stranica koja im i nije nešto posebno ali je proizvod vrhunski www.grafdizajn.webs.com nadam se da sam vam malo pomogao!
skyfire123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:28   #14
maler & CO.
U mirovini

maler & CO. Avatar

Quote:
skyfire123 kaže: Pogledaj post
Ljudi evo moga savjeta,neke stvari covjek jednostavno nemoze napraviti sam,ili nema potreban alat ili materijal ili znanje,,firma izrađuje vizitke,brosure,memorandume letke itd i najeftiniji su u Hrvatskoj,zevu se Gradfdizajn.Ja sam kod njih kupio jer sam se iznenadio tako povoljnom cijenom 1000 vizitki u boji i jos su plastificirane za 219 kn,,mislim da je to zaista najjeftinije a ja sam inace cicija pa gledam u lipu,evo vam njihova web stranica koja im i nije nešto posebno ali je proizvod vrhunski www.grafdizajn.webs.com nadam se da sam vam malo pomogao!
kompa, dizajniram si solo. Za ove pare koje kažeš, sumnjam da bi mi i to radili. Nisu možda "isfurane" van serijskih dimenzija, izbušene ili tiskane sa jednim zaobljenim rubom. Ili kako bi to riješio neki dizajnerski studio, normalno za lovu. Ali i ovako su simpatične ...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 06:57   #15
Jerry_nidžo
Registrirani korisnik

Jerry_nidžo Avatar

Registracija: Apr 2009.
Ne znam zašto ste zapeli za te puste kmercijalne programe za izradu vizitki. Ne samo što nisu jeftini nego su još i ogromni. Ima toliko FREE programa za ovu rabotu. Evo ja koristim Business Card Designer Plus i više sam nego zadovoljan snjim, pokušajte nećete ni vi pogriješiti.
A i za kreiranje Fontova imate razni FREE programi koji su i više nego zadovoljavajući.
Ja baratam s FontCreatorom koji se čak ni ne instalirava i više je nego dobar.

Mnogi spominju puste Photoshopove, Correle i sl. a ne znaju niti 2% toga programa. Vidjeli ste vjerojatno kolika je knjižurina za rad s photoshopom 5 cm je debela. Ni stručnjaci ne znaju previše upravljati s njim a mi koji mislimo da sve znamo a ipak smo jedan trun na planeti.

Zadnje uređivanje Jerry_nidžo : 03.01.2010. at 07:03.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 12:33   #16
MP3
Registrirani korisnik

MP3 Avatar

Jerry ima pravo!
Često naletim kod poznanika i frendova popravljati i reinstalirati razne softvere. Kao pod obavezno, gotovo svatko ima instaliran barem jedan od gore spomenutih programa (PS, AI...). Sve je to u redu ako koristiš taj program čemu je i namijenjen.
Totalna glupost je instalirati Corel ili Photoshop za izradu vizitki. Postoje programi sa kojima je puno jednostavnije i "zabavnije" raditi vizitke, omote dvd-a, cd-a, naljepnice za optičke medije pa i ispisivanje grafike i teksta laserom-direktno na medij (cd/dvd).

Moja preporuka za softver koji navedene poslove obavlja perfektno, profesionalno je: SureThing CD/DVD Labeler (Deluxe).
Program može doslovno sve! Bogata baza gotovih predložaka, vrsta i veličina papira, gotovih grafika, dodatnih fontova...Naravno, i sam si možeš napraviti svoj "template".

Primjer:
Recimo, želiš napraviti 7 (ružnih velikih) vizitki na A4...Klikneš na "wizard" i odrediš dimenzije vizitke i papira. Next..next i otvori ti se prazan predložak. Popuniš ga grafikom, tekstom ili nekim od milion gotovih grafičkih predložaka i klikneš "print".

Postoji probna verzija (15 dana) pa ga isprobajte vi, koji "brijete" da na desktopu morate imati PS, AI, Corel i sl. ikone programa....

Proučite mogućnosti programa i download ovdje!
Old 03.01.2010., 14:34   #17
Jerry_nidžo
Registrirani korisnik

Jerry_nidžo Avatar

Registracija: Apr 2009.
Quote:
MP3 kaže: Pogledaj post
Moja preporuka za softver koji navedene poslove obavlja perfektno, profesionalno je: SureThing CD/DVD Labeler (Deluxe).
Program može doslovno sve! Bogata baza gotovih predložaka, vrsta i veličina papira, gotovih grafika, dodatnih fontova...Naravno, i sam si možeš napraviti svoj "template".
Ali ovdje je opet riječ o komercijalnim programima koje treba platiti, a ja govorim o free programima koji su isto tako i više nego dobri.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 11:59   #18
plavozubi
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2008.
Poštovani!
Ovdje sam rijetko al ne mogu odoljeti i predložiti još jedan program od avery-a.Slikice ubaciš u njega i printa koliko hoćeš komada po stranici....Meni se osobno svidio.
plavozubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 20:13   #19
Gestapo
Plemić

Gestapo Avatar

Registracija: Oct 2005.
Quote:
Pozdrav,

napravio sam vizitku na papiru dimenzija 86x54mm u Adobe Illustrator CS3. Već dugo se patim da ih posložim na papir A4, tako da ih program sam rasporedi da ih mogu isprintati.
Probao sam isto napraviti i u Photoshopu CS3, i u Indesignu CS3, no ne polazi mi za rukom ni u jednom. Jedino sam uspio u MS Publisheru, ali te vizitke me ne zadovoljavaju.
Coreldraw ne mogu nikako instalirati tako da mi je potrebno objašnjenje za 1 od ova 3 programa.
Molio bih ako može koja sličica radi pojašnjenja.

Hvala!
Lega to ti se radi u Corelu - Imposition layout tool ... nakon "dizajna" vizitke treba ti par sekundi da to posložiš i počneš printati. Sve ostalo je kuratz ...

Zadnje uređivanje Gestapo : 06.01.2010. at 20:22.
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja