Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2012., 02:29   #1541
industrija ili turizam? industrijom nek se bave veliki poduzetnici kojima nije u interesu propadanje.

kod nas se svi bave turizmom. i tom treba dati prednost. problem je sto kod nas ministrica izjavi javno ajme koji su to uzasni gosti?! policija tretira turiste kao nase ili jos gore neprijatelje. lolakni ne vole crnce, balkance, pedere... moramo svi svjesno znati da smo mi turisticka zemlja i da je gost uvjek u pravu. s pozitivom ga docekati i pozdraviti

nasa najveca greska je sto se nismo od starta interneta promovirali. sad smo odjednom zapeli.. trabamo se igrati promocijom pa sto upali

osnova su aerodromi - svako popularno tur. mjesto treba ima pistu za avijon. tako da se mogu direktno bukirat letovi. druga osnova je ne zamarti goste s vizama, boravkom, porezima.. isto vazi za investitore/radnike. pruzit im komunikaciju

plaze - traze se pjescane. da su umjetne nitko ne bi primjetio
medugorje - vjerujete mi ima ih koji bi dosli u hr samo zbog tog. mislim da mozemo krcscane iz cjelog svijeta donjet koliko tog imamo za pokazat. ne vidim razlog da i istale crkve i vjere ne bi bile javno otvorene
zabava - tu se vec zna tko bere novce. ali festivali, dogadanja od a do z su jako znacajna stvar
alkohol lake droge i prostitucija su najveci cimbenik u turizmu
hrvatski medunarodni sport - se treba odvijat na moru na top destinacijama
eko hrana. svjez zrak, voda... pa nek se oni misle
sve sto ima potencijala treba unovcit

ovo treba usadit klijentu u memoriju. reklame nisu mudrost ali treba doc do srza. top magazine treba pod platit pred sezonu. radit ugovore s velikim kompanijama. brendove radit. i ulozit u film. film kao medij je nesto sto cjeli svijet gleda. filmove na svjetskoj razini ali da se bar djelomicno vezu za hrvatsku.

Zadnje uređivanje MillionMan : 10.03.2012. at 02:40.
MillionMan is offline  
Old 10.03.2012., 08:49   #1542
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
...ovo treba usadit klijentu u memoriju. reklame nisu mudrost ali treba doc do srza. top magazine treba pod platit pred sezonu. radit ugovore s velikim kompanijama. brendove radit. i ulozit u film. film kao medij je nesto sto cjeli svijet gleda. filmove na svjetskoj razini ali da se bar djelomicno vezu za hrvatsku.
Misliš "prave" hollywoodske filmove sa "pravim" glumcima (Angelina Jolie...)? Nisam baš siguran u uspjeh takve promocije a i uvijek ostaje pitanje tko bi to platio. btw. filmovi o Jamesu Bondu se uvijek snimaju na egzotičnim lokacijama pa ne znam koliko to pomaže lokalnom turizmu. Tj. da se ispravim, možda aludiraju da se radi o nekim lokacijama a snimaju se sasvim negdje drugdje. Ima film o Jamesu Bondu koji je sniman na području ex države, ako se ne varam od Beograda do Kopra pa ne znam koliko nam je to pomoglo u bilo čemu. Naš imidž u filmovima mislim da je da smo barbari, mafijaši, zaostali...
Mislim da bi bilo jeftinije i efektivnije da sagradimo nekoliko super vila i jednostavno ih poklonimo kalibrima poput Angeline Jolie....

Ja da sam investitor i da gradim stanove ili vile ja bi napravio upravo to, u marketinške svrhe prvo bi poklonio nekoliko objekata Berlusconiju, Angelini Jolie, Jakovčiću, Sanaderu (dobro sada njemu više ne ali priju koju godinu svakako)...Jer uvijek je najvažnije tko ti je susjed
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 10.03.2012., 11:36   #1543
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Misliš "prave" hollywoodske filmove sa "pravim" glumcima (Angelina Jolie...)? Nisam baš siguran u uspjeh takve promocije a i uvijek ostaje pitanje tko bi to platio. btw. filmovi o Jamesu Bondu se uvijek snimaju na egzotičnim lokacijama pa ne znam koliko to pomaže lokalnom turizmu. Tj. da se ispravim, možda aludiraju da se radi o nekim lokacijama a snimaju se sasvim negdje drugdje. Ima film o Jamesu Bondu koji je sniman na području ex države, ako se ne varam od Beograda do Kopra pa ne znam koliko nam je to pomoglo u bilo čemu. Naš imidž u filmovima mislim da je da smo barbari, mafijaši, zaostali...
ja sam siguran da bi snimanje nekog filma na, recimo, plazi Sakarun, Dugi Otok, ucinilio za promociju tog otoka vise nego 40 godina HTZ turisticke kampanje.

sta je samo The Beach napravio za Tajland, ili Most na rijeci Kwai, ili Hangover.

tko bi to platio? producenti filma, a drzava Hrvatska bi pomogla, ako ne lovom, a onda recimo davanjem lokacija bez naplate, davanjem logistike bez naplate i slicno.

ne treba film uopce biti hollywoodski blocbuster.
goldietrickz is offline  
Old 10.03.2012., 11:38   #1544
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Toliko ste popljuvali onaj filmić s Anom Rucner, a evo što o njemu misle drugi:




Samo u članku ne piše ovo:

Kategorie: Musik Video
1. Preis: Ode to Joy - Kroatien

U glavnoj kategoriji, Kategorie: Länder und Regionen - nismo dobili ništa.
film je tehnicki odlicno uradjen, i ima tu ljepojku s glazbalom, i ima taj nekakv mix instrumenata i raznih glazbenih stilova...

sam scenarij tog spot je pisalo neko malo dijete bez ikakvog smisla za turizam.
goldietrickz is offline  
Old 10.03.2012., 11:59   #1545
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ja sam siguran da bi snimanje nekog filma na, recimo, plazi Sakarun, Dugi Otok, ucinilio za promociju tog otoka vise nego 40 godina HTZ turisticke kampanje.

sta je samo The Beach napravio za Tajland, ili Most na rijeci Kwai, ili Hangover.

tko bi to platio? producenti filma, a drzava Hrvatska bi pomogla, ako ne lovom, a onda recimo davanjem lokacija bez naplate, davanjem logistike bez naplate i slicno.

ne treba film uopce biti hollywoodski blocbuster.
Tajland je bio brand u turizmu i prije tog filma osim toga gledano logikom producenta/investitora ne treba ići na Dugi Otok da bi snimio radnju koja bi se trebala događati tamo.
Ono što sam prije rekao, bolje platiti direktno Angelini neko ide pokazati malo guzice na tu plažu, to će biti učinak više nego 100 filmova
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 10.03.2012., 12:03   #1546
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Tajland je bio brand u turizmu
je, ali je poslije toga filma prema tamo krenula odvazna vojska backpackera, a promet im je porastao nesluceno.

treba nam tako nesto, vise nego ista. ne Angelina ili Brad Pitt, ili neki blockbuster, vec upravo tako neki cool filmovi radjeni prema odlicnim knjigama, kao sto je bio The Beach.
goldietrickz is offline  
Old 10.03.2012., 12:08   #1547
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
je, ali je poslije toga filma prema tamo krenula odvazna vojska backpackera, a promet im je porastao nesluceno.

treba nam tako nesto, vise nego ista. ne Angelina ili Brad Pitt, ili neki blockbuster, vec upravo tako neki cool filmovi radjeni prema odlicnim knjigama, kao sto je bio The Beach.
Da samo su interesi producenta i nas različiti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 10.03.2012., 12:28   #1548
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da samo su interesi producenta i nas različiti.
jedino ako je netko iz tajlandske vlade platio producentima filma The Beach da dodju snimati film na Koh Phi Phi Ley...
goldietrickz is offline  
Old 10.03.2012., 12:37   #1549
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
jedino ako je netko iz tajlandske vlade platio producentima filma The Beach da dodju snimati film na Koh Phi Phi Ley...
Nije, u to vrijeme su imali potrebu snimati na takvoj lokaciji. Snimaju se scene filmova i kod nas ali nas ne prezentiraju kako bi mi htjeli nego po potrebama filma.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 10.03.2012., 12:45   #1550
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije, u to vrijeme su imali potrebu snimati na takvoj lokaciji. Snimaju se scene filmova i kod nas ali nas ne prezentiraju kako bi mi htjeli nego po potrebama filma.
npr. koji filmovi? nije bitan cak ni kontekst, bitno je da se vidi sve sto je kod nas lijepo.

sa serijama puno bolje stojimo. Game of Thrones je pravi primjer, i bas u skladu s onim sto Dubrovnik zeli biti.

filmom The Beach Tajland je dobio strasno puno turista na mjestima za koje prije toga nitko ziv nije cuo, ili su cak mislili da je na ta mjesta nesigurno ici...

prvo backpackeri, a onda i drugi turisti, najednom su "otkrili" dotad skoro nepoznate tajlandske otoke...
goldietrickz is offline  
Old 10.03.2012., 12:50   #1551
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
npr. koji filmovi? nije bitan cak ni kontekst, bitno je da se vidi sve sto je kod nas lijepo.

sa serijama puno bolje stojimo. Game of Thrones je pravi primjer, i bas u skladu s onim sto Dubrovnik zeli biti.

filmom The Beach Tajland je dobio strasno puno turista na mjestima za koje prije toga nitko ziv nije cuo, ili su cak mislili da je na ta mjesta nesigurno ici...

prvo backpackeri, a onda i drugi turisti, najednom su "otkrili" dotad skoro nepoznate tajlandske otoke...
Baš je sad netko nedavno spomenuo ovdje na nekoj temi scenu na Kamenjaku sa Anthony Hopkinsom.
Scenariji se ne pišu po lokaciji nego se lokacija bira prema scenariju. Jedino bi sami mogli (Hrvatska) snimiti takav film ali čisto sumnjam na uspjeh izvan Balkana
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 10.03.2012., 13:03   #1552
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Scenariji se ne pišu po lokaciji nego se lokacija bira prema scenariju.:
upravo to i ja govorim. ima li bolje lokacije za bilo kakve scenarije u ovom dijelu svijeta? nema.

sve je tu, povijest, priroda, raznolikost, obala, otoci, i jeftinije od slicnih u Europi.

upravo tajlandski otoci su dobar primjer. postojali su oni i prije The Beach, i prije su na njih znali zalutati turisti, ali nakon tog filma, sve se okrece naglavacke...
goldietrickz is offline  
Old 10.03.2012., 13:08   #1553
A čuj, ja mislim da je to sa tim filmom čista slučajnost a sumnjam da na silu možeš snimiti takav film
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 10.03.2012., 14:31   #1554
nije uvijek slučajnost. produkcija je bitna. mi smo presretni kad dojde anđelina. jer neznamo iskoristiti išta.
Zego is offline  
Old 10.03.2012., 19:59   #1555
vec sam spomenula da je spot koji sam linkala na pretprosloj stranici privukao u Hrv. jako puno stranaca (pratila sam reakciju na spot dok je jos bio "dozvoljen" na YT s tim da se u spotu ne vide previse opatijske rivijere .
Novi Zeland je zabiljezio ogromno povecanje broja turista nakon trilogije "Gospodara prstenova" (film je tamo snimljen), u pravom smislu rijeci bum.
znam da su i Nijemci masovno, poticani filmovima Winnetua snimljenim u Hrv. masovno isli oko Velebita, po Dalm. Zagori, oko Zrmanje itd..tj. po lokacijama iz filma. Prije 2 godine je bila reportaza o tome na nekom njemackom kanalu da se ponovno ozivi ta tura (sada ima nekih takvih izleta u Starigrad Paklenici, ali treba dobro iskopati po netu)
Kad sam bila na Lago di Garda, pozeljela sam proci cijelu Gardesanu (magistrala koja cijelo vrijeme prati obalu jezera, s tim da sjeverniji dio Gardesane prolazi i kroz jedinstvene tunele) potaknuta pocetnim scenama iz filma "Quantum od solace" (J. Bond)..i tamo to strasno reklamiraju (u stilu "putevima James Bonda" i pali im. Prva priznajem da su me neki filmovi potakli veliku zelju otici na neke određene destinacije.
Amerikanci masovno idu u Toscanu i Provansu itd. bas zbog filmova snimljenih tamo.
I Prag se puno proslavio putem filmova.
Dakle, za pocetak neka se kod nas snimaju glazbeni spotovi poznatih bendova/pjevaca a onda i filmovi. Imamo bogomdane lokacije za filmove, jer smo raznolika zemlja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.03.2012., 21:04   #1556
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Misliš "prave" hollywoodske filmove sa "pravim" glumcima (Angelina Jolie...)? Nisam baš siguran u uspjeh takve promocije a i uvijek ostaje pitanje tko bi to platio. btw. filmovi o Jamesu Bondu se uvijek snimaju na egzotičnim lokacijama pa ne znam koliko to pomaže lokalnom turizmu. Tj. da se ispravim, možda aludiraju da se radi o nekim lokacijama a snimaju se sasvim negdje drugdje. Ima film o Jamesu Bondu koji je sniman na području ex države, ako se ne varam od Beograda do Kopra pa ne znam koliko nam je to pomoglo u bilo čemu. Naš imidž u filmovima mislim da je da smo barbari, mafijaši, zaostali...
Mislim da bi bilo jeftinije i efektivnije da sagradimo nekoliko super vila i jednostavno ih poklonimo kalibrima poput Angeline Jolie....

Ja da sam investitor i da gradim stanove ili vile ja bi napravio upravo to, u marketinške svrhe prvo bi poklonio nekoliko objekata Berlusconiju, Angelini Jolie, Jakovčiću, Sanaderu (dobro sada njemu više ne ali priju koju godinu svakako)...Jer uvijek je najvažnije tko ti je susjed
tako smo se predstavili kao balkanski mafijasi. tako nam pase... na tom cemo i ostati. zasto se nismo predstvaili kao nikola tesla.. nas problem!

znam sto zelis reci. ali znas da je nekim destinacijama film dao slavu. ja sam samo naveo film kao promocija. netko od prvih jams bond redatelja/glumaca ima kucu na korculi. treba provjerit. tako sam cuo. iskreno nista sto smo mi mogli nismo predstavili. jel itko od vas zna da je korcula nekad bila evropski prvak u vatrepolu. to su sve detalji koji su mogli slavu donjeti da se nastavilo promovirat svake godine. mogao je bit nacionalni sport br jedan

ako im treba pokloniti. da... sve za slavu. ali zasto ne bi mogli imat filmski studio? ovo more i stare gradevine ne mogu naci na svakom mjestu. zarn scenarija treba biti plovimo morem.

sto se tice scenaria, javim kad budem gotov. pisem jednog takvog jako dugooo. bas me zanima kako bi odgovorilo ministartvo turizma na upit

Zadnje uređivanje MillionMan : 10.03.2012. at 21:31.
MillionMan is offline  
Old 10.03.2012., 21:24   #1557
tz katalozi. to gost prelista i ostavi tamo di ga je i nasao. treba napravit trend od lokacije ili dogadaja. onda i bez kataloga se svi skupe.

jedan exit festival u novom sadu. poslje tog nemaju di doc nego u hrvatsku. treba poredat toliko festivala da se ne mrdaju iz hrvatske. ili medunardone sportske aktivnosti na moru... to bi drzalo individualni turizam. zrce sam cuo da odlicno funkcionira.

cruzeri i sail croatia... to je cudo. bahame treba napravit. sto se tice samih hotela nisam u toj bransi tako da ne znam. ali svak zna kad je u hotelu da ima mrtav dozivljaj. hoteli se samo mogu bazirat na parove, familije arazmane za radnike iz velikh komapanija itd... sto vise free opcija

Zadnje uređivanje MillionMan : 10.03.2012. at 21:30.
MillionMan is offline  
Old 10.03.2012., 23:13   #1558
ja sam se smrtno razocarala kad smo stilgli na The Beach i nisam vidila dikaprija

salim se...jasno mi je bilo da nece bit DiCaprija vec samo par pijanih Australaca ali brate da su cilu plazu smontirali tako da je prasuma snimana na jednom mistu, plaza na drugom a one hridi na trecem tj da ono misto sa filma uopce ne postoji e to me iznenadilo.
smradovi.
plaza je bila lipa iako nije ni slicna onoj sa filma.

ali eto ja sam je otisla vidit i to platila debelo za izlet da je vidim jer sam par godina prije vidla Lea da se po njoj smuca. da nisam gledala film cisto sumnjam da bi dala te novce (ili da sam znala kako stvarno izgleda).

nije jedan film dovoljan da nam stvori imidz pa da je ne znam kako popularan i da ne znam tko u njemu glumi. ali da ne bi pridonio naravno da bi.

ili samo ja cak i u filmovima samo gledam di bi se smucala?
*eva* is offline  
Old 11.03.2012., 09:38   #1559
teme - povjesne bitke na moru (nemamo niti jednu, ali konjanistva imamo...), turizam zabave cruzeri..nesto za mlade. jer mladi su ti koji sire informaciju. oni su jedini koji mogu zagrist.

ja sam par puta pokusao vidjeti reakciju balkasni film i turist. nista od tog. druga kultura. filmovi trebaju bit univerazlni na engleski s univerzalnom temom.

mozda bi mobilne aplikacije bila jeftinija investicija. pustam vas malo kreativnije da smislite

i na kraju tajland broj jedan. jeftino i prostitucija. 2 amsterdam. trave i prostitucija. imamo mi dosta otoka di mozemo imati elitski smireni turizam koji nema veze s partijanjem... pre ocito je da moramo imat paletu ponuda... s toga ne kociti ideje i poduzetnike. isto tako zasto trzate na velike projekte, a na male ne
MillionMan is offline  
Old 11.03.2012., 09:44   #1560
ili samo ja cak i u filmovima samo gledam di bi se smucala?

ja svaki dan gledam film tv pa nisam posjetio te zemlje. poanta je da ime ostane njima u usima. a mi smo donekle trend danas. i sad je vrijeme da im izbusimo usi. a ne sutra

cjeli svijet radi na turizmu. nikad nije bilo vise konkurencije nego danas. svaka suma je postala idealni boravak za turiste. o gradovima da ne pricam. zagreb mozete stavit u vrecu. obala je nasa jedina opcija
MillionMan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.