Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2009., 15:15   #341
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
repetitivna idiotska muzika s uvijek istim tekstovima i uvijek istim ritmom mora ostavit ožiljak na mozgu
Pričaš o AC/DC ili o Ramonesima?
Okaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:16   #342
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s podjelom građana ove zemlje, ali za Black Keyse
ja kad podvučem crtu uvijek dođem do istog zaključka
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:17   #343
Quote:
Okaš kaže: Pogledaj post
U glazbi ne postoji istančani ili neistančani ukus. Postoji samo:
a) sviđa mi se i
b) ne sviđa mi se.

Sve ostalo je čisto preseravanje.
Pa ne. Glazba je i sredstvo komunikacije. I onda, ako više znaš, jednostavno komuniciraš na više nivoa I naravno, više uživaš
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:18   #344
Quote:
Okaš kaže: Pogledaj post
Tako da su sve te priče s istančanim i neistančanim ukusom samo prazna tlapnja.
Cijeli moj post si pogrešno shvatio. Moja poanta je bila, ako sam s 11 godina slušao isto što i danas, a danas sam obrazovaniji-kako je moje obrazovanje utjecalo na nekako žanrovsko oredjeljenje u glazbi koju slušam i kojom se bavim.

A dobro, može se i izrelativizirati da ne postoji dobar i loš ukus. Ajd, nek ti bude.
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:20   #345
Quote:
Okaš kaže: Pogledaj post
Pričaš o AC/DC ili o Ramonesima?
Pa mogu i o njima, ali! oba benda imaju nešto kredita zbog par duhovitih (čitaj: pametnih) rifova i par duhovitih tekstova, tako da ih ne bi stavljala s Huljićem u isti koš
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:20   #346
i malo starog dobrog Wagnera
http://www.youtube.com/watch?v=ysa9XVXAXX8&feature=fvsr

frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:22   #347
Thumbs up

http://www.youtube.com/watch?v=vb_6g...eature=related

Kemal Monteno
http://www.youtube.com/watch?v=JgbUV...eature=related
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:25   #348
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Pa i ne, ne u suvremenoj produkciji. Danas je gotovo svejdno i uopće ne možeš generalizirat, sve se iskomercijaliziralo i teško da žanr odražava stav.

Usput, mene generalno veseli ovaj topic, čak je i ovdje linkana muzika koju ne slušam uglavnom dobra muzika (udio debilne je neznatan). Slično ugodno iznenađenje je na Kokošinjcu na topicu Što kokice slušaju , dok malodobne pozere s Glazbe ne jebem previše Dočim u RL, kad naletim na nekog od 18, 19 godina, obično mi dođe plakat kak im je izbor skučen. A sve im je dostupno.
U biti sam shvatio što me kod ovih "ljevičara" tvog tipa najviše živcira.
To je formulacija "ugodno sam iznenađena" koju već drugi puta rabiš otkako sam ovdje.

Što ti, ili bilo tko drugi, ima bit ugodno ili neugodno iznenađen nečijim glazbenim ukusom?! I zašto to smatraš potrebnim istaknuti?

Kao da si ti (ja ili bilo koji drugi pojedinac) mjerilo glazbe ili mjerilo vrijednosti neke glazbe?

Glazba i sklonost prema istoj je toliko individualna da su ocjene dobra ili loša glazba blago rečeno idiotske. Svaki pojedinac je mjerilo za sebe. Ono za što si ti uvjerena da je najbolja glazba na svijetu za drugoga može biti teško smeće. I obrnuto.

I, što je najljepše u cijeloj priči, oboje ste u pravu!

Slušaj što hoćeš i pusti druge da uživaju u onome što im odgovara.

Zbilja nemaš ti tu što bit ugodno ili neugodno iznenađena u smislu ocjenjivanja neke glazbe. (U smislu otkrivanja istih sklonosti da. Dapače.)

Uostalom, odakle nekome tolika količina uobraženosti da sebe i svoj osobni ukus uzme kao mjerilo za sve ostale ljude??!
Okaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:27   #349
Talking

Quote:
frch kaže: Pogledaj post
poneke danasnje plavojke i ne izgledaju lose.pace...
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:27   #350
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Pa mogu i o njima, ali! oba benda imaju nešto kredita zbog par duhovitih (čitaj: pametnih) rifova i par duhovitih tekstova, tako da ih ne bi stavljala s Huljićem u isti koš

To je urbana glazba mladih koju vole i stariji kada se prisjete svojeg odrastanja, a nastala je kao bunt prema ustaljenim obrascima ponašanja starijih naraštaja i bunt prema sveprisutnoj socijalnoj nepravdi, rekli bismo, bliže su ljevici, baš kao u nas recimo Pivo, TBF ili Let 3.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:30   #351
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Cijeli moj post si pogrešno shvatio. Moja poanta je bila, ako sam s 11 godina slušao isto što i danas, a danas sam obrazovaniji-kako je moje obrazovanje utjecalo na nekako žanrovsko oredjeljenje u glazbi koju slušam i kojom se bavim.

A dobro, može se i izrelativizirati da ne postoji dobar i loš ukus. Ajd, nek ti bude.
OK.

Zbilja sam pogrešno shvatio. Znači da se, u suštini slažemo.

Sve ok.
Okaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:32   #352
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Pa mogu i o njima, ali! oba benda imaju nešto kredita zbog par duhovitih (čitaj: pametnih) rifova i par duhovitih tekstova, tako da ih ne bi stavljala s Huljićem u isti koš
Pa, ako ćemo baš tako, ima i Huljić svojih bljeskova, kaj ne?
Okaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:35   #353
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
ja kad podvučem crtu uvijek dođem do istog zaključka
Hmm, vjerojatno sam onda po tvojoj Jugoslaven i luzer , a dobro... šta reć. Pretpostavljam da si ti onda Hrvat i viner Eto čestitam!
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:36   #354
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Hmm, vjerojatno sam onda po tvojoj Jugoslaven i luzer , a dobro... šta reć. Pretpostavljam da si ti onda Hrvat i viner Eto čestitam!
pa jesam Ja sam Hrvat u Hrvatskoj
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:36   #355
Quote:
Okaš kaže: Pogledaj post
Sve ok.
Pa da!
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:37   #356
Quote:
Okaš kaže: Pogledaj post
U biti sam shvatio što me kod ovih "ljevičara" tvog tipa najviše živcira.
To je formulacija "ugodno sam iznenađena" koju već drugi puta rabiš otkako sam ovdje.


Što ti, ili bilo tko drugi, ima bit ugodno ili neugodno iznenađen nečijim glazbenim ukusom?! I zašto to smatraš potrebnim istaknuti?

Kao da si ti (ja ili bilo koji drugi pojedinac) mjerilo glazbe ili mjerilo vrijednosti neke glazbe?

Glazba i sklonost prema istoj je toliko individualna da su ocjene dobra ili loša glazba blago rečeno idiotske. Svaki pojedinac je mjerilo za sebe. Ono za što si ti uvjerena da je najbolja glazba na svijetu za drugoga može biti teško smeće. I obrnuto.

I, što je najljepše u cijeloj priči, oboje ste u pravu!

Slušaj što hoćeš i pusti druge da uživaju u onome što im odgovara.

Zbilja nemaš ti tu što bit ugodno ili neugodno iznenađena u smislu ocjenjivanja neke glazbe. (U smislu otkrivanja istih sklonosti da. Dapače.)

Uostalom, odakle nekome tolika količina uobraženosti da sebe i svoj osobni ukus uzme kao mjerilo za sve ostale ljude??!
Ako gledaš ozbiljno ova tema je glupost, ako gledaš kroz zajebanciju čisto je ok za ulupati malo slobodnog vremena....

Potvrda moje teze da su oni koji sebe vide "desno" ponosni a oni koji sebe vide "lijevo" puni predrasuda...

Osim frcha naravno, on je jednostavno bedak....
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:44   #357
vjerovali il ne, i ja sam bio mali. a ovo mi je bio najbolji blus

http://www.youtube.com/watch?v=weoGpyvIqP8
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:50   #358
Santana - Maria Maria

http://www.youtube.com/watch?v=6Ml3N...eature=related
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 16:03   #359
http://www.youtube.com/watch?v=yaaMdSapaTA

Alice Cooper
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 16:05   #360
Wink

Quote:
stiliana kaže: Pogledaj post
pokusavam se uvaliti:

http://www.youtube.com/watch?v=q7fxN3g5sLw
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.