Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2004., 12:07   #41
evo nas prezivili smo..vishe je plaka dok mu je crtala sa penkalom nego dok ga je bockala..al zato je zacenija na vadjenje krvi...uf uf ne ponovilo se skoro....
dobro..sve u svemu bio je dobar...
bockanje kaze da je alergichan na grinje, perje, i dlake psa i machke..mada ja ne vidim nekakvu povezanost sa njegovim problemima..al vidit chemo shto kazu nalazi krvi za 15 dana...
eto ga...sad smo gotovi za ovo lito i idemo u Split..

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 22:42   #42
E pa konačno, naša testiranja su gotova!

Kori nije alergična na niš!
Ama baš niš!

Odakle onda ti silni problemi?

Po preporuci forumašica pređosmo na kozje mlijeko. Lijepo ga je prihvatila pa se nadam.....
Old 03.07.2004., 23:46   #43
Quote:
bigblue2010 kaže:

Mozda se s vremenom situacija popravi, mi se isto tome nadamo.
moj mali rođak je kao dijete bio alergičan na sve živo ... meso, jaja, prašina, ... ma imao je jadan čitav popis i jako jako velike probleme su imali s njim jer je imao ekceme koji su bolili i svrbili i znalo je grozno izgledati

da ne spominjem kihanja, prehlade i stalno šmrkanje

onda mu je to malo po malo sve nestajalo kako je rastao i sad je zgodni veliki dečko koji će uskoro završit faks

samo ga je neki kreten na treningu opizdija u nos pa mu je slomio neku koščicu i opet je sav šmrkav
Old 03.07.2004., 23:46   #44
super...al mi nesto nije jasno...a sta je s onim rezultatima..jaja,meso,dlaka psa...

Kozje mlijeko ti je pravi izbor
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 00:04   #45
Quote:
Samantha kaže:
super...al mi nesto nije jasno...a sta je s onim rezultatima..jaja,meso,dlaka psa...

Najprije se radi testiranje bockanjem u rukicu a zatim se radi krvni test na one stvari na koje je imala kožnu reakciju. Ona je imala reakciju na dlaku psa, banane, meso, jaja, neke trave, grinje a u krvi ništa.
Valjda nisu zamjenili nalaze
Old 09.07.2004., 12:03   #46
Tija..a jel ti znash da ni frane nije ni nashto alergichan..po krvi...i da mu je krvna slika za pet....a onda ti ja dodjen kod nasheg doktora..i on mi kaze e da vjerojatno nalazi nisu pokazali evo vama uputnica kod otorino....i da mu on dubinski pogleda nos..*a meni muka vishe i od testiranja i .....uuff nechu prostachit* i da ga vodim da mu ovaj pogleda nos..a moj frane ne da da mu stavim kapi u nos a kamoli neki doktor neku spravicu..poludila sam..i sad drzim tu vraziju upuitnicu u ruci i mislim se da li zvat doktora i rech da nechu ici ili otich u bolnicu..vishe mi se chini da je samo bezvezno muchenje...ono....samo ima neurodermitise po kozi..niti slini niti kashlje....uuuuuuuuuuuuuuuuuf

Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 15:25   #47
ne znam što bi ti rekla.......kad sam ja došla s nalazima kod tog našeg doktora TRAŽILA sam uputnicu za otorinca i čik pogodi ~ nije mi dao. A lijepo mu i piše od strane pulmologa da preporuča orl.
Tak da ti zavidim što imaš tu uputnicu. Ja bi dala auto za nju jebešmisve!
Old 09.07.2004., 15:47   #48
nerea jel mu dosta prosiren neurodermatitis?

mojoj maloj se pojavio prije par dana jedan na ramenu,mazala joj 3-4 dana zagrebackim melemom i kuc kuc nestade.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 13:56   #49
Quote:
Tija kaže:
ne znam što bi ti rekla.......kad sam ja došla s nalazima kod tog našeg doktora TRAŽILA sam uputnicu za otorinca i čik pogodi ~ nije mi dao. A lijepo mu i piše od strane pulmologa da preporuča orl.
Tak da ti zavidim što imaš tu uputnicu. Ja bi dala auto za nju jebešmisve!
a draga moja..i shto kad ga ispizdim i odveden na josh jedan pregled....otorino mi neche rech na shto je alergichan..oche li mi bit lakshe ako mi on reche je ovdje gore je ne znam proshireno itd itd koristite fliksonase ..i shto onda..ja mu ne zelin koristit flixonase jer nemam zashot ..nos mu ne curi..ochi su odavno prestale....aa kod neurodermitisa mu flixonase neche pomoch...tako da ne znam shto che mi taj pregled....
a usput ..odi kod doktora..pitaj jel moze pregledat brate mili ..triba bit bezobrazan..odi bez uputnice i pitaj ga jel radi privatno....mislim orl..
samantha..nije....ima samo male flekice po ruci uglavnom...i to se povuche pa se ponovo pojavi na nekom drugom mjestu...
mozda ti to nije bilo alergijski nego nechim drugim uzrokovano.....to je ionako chesto...

Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 13:51   #50
Nerea, odvedi ga na pregled. Ako neš daj uputnicu meni, ošišat ću joj lokne i zvat je Frane

Ozbiljno....nemaš što izgubiti, pregled je neugodan više nego bolan. Kad smo mi to radili u Zg-u malo joj je dr špricnula anestetika u nosić da ju ne boli, doduše, plakala je jako ali me dr uvjerila da zaista ne boli samo što nije baš ugodno. Ni njoj a bogami ni meni
Ali bar sam znala di sam jebiga.
Old 13.07.2004., 17:30   #51
kad smo kod alergija, malisa je alergican na zgance. i bogme, to se vidi, a ja sam se pitala kak cu skuzit
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 15:49   #52
ah šta da kažem moje je alergičan na konzervanse, kada sam ga taj put dovela na Šalatu, imao je 15mj, već se gušio, padao u nesvijest, i doktorica nas još nije htjela primiti preko reda dok, dok je nisam oprala..........sada se stanje stabiliziralo, a i moj ima neurodermitis, nije jaki, vidim pomaže mi Pavlovićeva krema...
Old 26.06.2007., 13:36   #53
Sad ču ja OT,ali koja je procedura kod testiranja na alergije?Pedica sumnja da mi je bebe (5mj.)alergičan jer je imao jedan put jako puno šlajma,kihao,kašljao i oči su bile crvene na trenutke...Sad to kao da se ponovilo,ali u blažoj formi.

Čula sam za neke flastere,ali pedica mi kaže da bi ga ipak bockali jer je jako mali i ne može se još posumnjati na neku određenu alergiju..
MarinkaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 19:56   #54
Quote:
mimi2003 kaže: Pogledaj post
ah šta da kažem moje je alergičan na konzervanse, kada sam ga taj put dovela na Šalatu, imao je 15mj, već se gušio, padao u nesvijest, i doktorica nas još nije htjela primiti preko reda dok, dok je nisam oprala..........sada se stanje stabiliziralo, a i moj ima neurodermitis, nije jaki, vidim pomaže mi Pavlovićeva krema...
vecer, jako cesto bude kod djece koja imaju neurodermitis i kasnije astmu u pitanju nepodnosljivost, tj. intolerancija na mlijeko . U bazne alergije spadaju alergija na mlijeko, jaja i gluten, to su najjace i najcesce alergije. U nasem susjetstvu zivi deckic koji je kao mali imao jaki neurodermits i dobio kronicni bronhitis...mama je nasla dobrog ljecnnika i od njegove druge godine su mu maknuli mlijeko i jaja iz prehrane..sada ima 7 , ide u skolu, zdrav je i moze normalno sve jesti.
Pozdrav
Anni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 14:43   #55
slucajno sam dosla do vaseg foruma,
trazima anni.
Procitala sam nesto o intoleranciji na hranu u forumu, neka poruka od 01.05.2007.

moje dete ima 7g. i vec dugo ima razne zdravstvene probleme.
Jos od kad je bio bebea imao je dijareje i 6 stolica dnevno.Kad god sam se obracala lekarima uveravali su me da mu nije nista. Posle 1. godine nasli su mu candidu.Lecen nystatin kapsulama ,ali sam sama nasla da treba izbaciti mleko i secer, pa sam sama cedila sokove, a ubacila probiotic jogurt.
Negde oko 2.5g. je imao izliv u kukovima i posle togase stanje sa candidom smirilo.Zato je od 3-6g imao asthmu iako nije imao nijednu alergiju dokazanu. Tek prosle godien, dok je imao koksaki virus ponovo se javila candida.Opet je imao nekoliko stolica tokom dana , kasaste i cesto sa nesvarenom hranom-komadi hrane.Opet sam mu izbacila mleko i secer.Posto je on navikao na dosta mleka, mesa i slatko- tj. dorucak mleko i keks, vecera sutlijas ,griz i kase sa mlekom i secerom, mi smo prozivljavali teske dane.U periodu kad smo mu to ukinuli on je imao izlkive besa , bacao se po kuci , udarao glavom o zid.POsle par nedelja se primirio i poceo da jede sveze voce i povrce koje ranije nije zeleo da jede.Medjutim tokom tog perioda opet je imao iylive u kukovima i otezano hodanje.Bio je nekoliko puta u bolnici sa sumnjom na Chronovu bolest, celijakliju ili Juvenilni artritis.Nista mu nije dokazano.On je i dalje imao problema sa stolicom, cesto bas kad je jeo voce.U jednom ispitivanju je dokazano da ima intoleranciju na laktozu.Medjutim posto sam svakako iz njegove ishrane izbacila mleko i mlecne proizvode i sve sto ima mleko kako to da i dalje ima problem sa varenjem?Dr mu je dala da pije probiotic kapsule 3x 1 + inulin kapsule 2x 1.Posle 3 meseca mu je malo bolje, ima oko 3 stolice dnevno a jedna je kasasta.Ima i dalje zadah u ustima.A iako je redovno kod zubara zubi mu se kvare neprestano.Sumnjam da on ima jos neku intoleranciju, moguce na fruktozu- jer mu se ppogorsa ako po nekad popije caj u kojem ima malo meda,a pre 10 meseci smo mu pravili tortu sa fruktozom i povracao je.Ne znam gde da nadjem testove ili nacin ishrane pri intoleranciji na hranu.Mi zivimo u Novom Sadu i ovde se niko tim ne bavi.
On je nedavno imao i operaciju divertikuluma uretera i VUR, te se sad i od tog oporavlja .Posle operacije ima ucestalo mokrenje i danju i nocu.Opet je dosta nervozan a kako i ne bi bio.Vecinu dana provodi u toaletu.

Ako neko moze da pomogne, posebno molim Anni javite se ,
hvala
deni73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 14:26   #56
Alergološko testiranje

Zna li netko gdje se privatno moze obaviti testiranje,dijete je u pitanju. Alergija na pelud i valjda sve zeleno,ove godine nam je najgore niti spavat nemoze. Dobili smo uputnicu ali testiranje u vinogradskoj bi cekali do 13,07. Nisam pametna htjela bih da to obavimo cim prije mozda postoji nesto da mu olaksa te muke.
millenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 14:43   #57
pedijatrijska poliklinika Alergovita
mr sci dr Tamara Voskresensky Baričić
Tomislavov trg 21
01/4825-146
091/4094098
Old 18.05.2009., 15:04   #58
hvala! Odmah cu nazvati.
millenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 17:22   #59
Moj MM ima užasnu alergiju na pesud, nije mogao spavati, curilo mu iz nosa ko iz česme, oči isto tako, i homeopatske kuglice su ga spasile.

Probaj, potpuno je neškodljivo, samo ne znam pomaže li djeci. U Zg ima homeop.savjetovalište, ne znam gdje, lako ćeš naći.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 21:48   #60
hej, jeste probali naručiti se na srebrnjaku? mi smo mogli dobiti termin praktički odmah da nismo bili na terapiji, ovako čekamo do 18.6. ima i internetsko naručivanje. mi se naručivali za 6.mj. ali nas idući dan zvali da dođemo ranije ako nismo na terapiji...

a da, u sl. žurbe i nama su preporučili alergovitu
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.