Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo
Korisničko ime
Lozinka

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država! Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2004., 16:32   #1
vaci
čeka bolje dane

vaci Avatar

Registracija: Mar 2004.
naknada dnevnica i troškova putovanja

Znam da mora postojat neki pravilnik ili nesto o tome!

Naime, treba mi naziv tog pravilnika ili eko netko zna tocno - koliko iznosi trošak putovanja po kilometru tj. amortizacija auta.
Recimo ako netko ide radit iz Sibnika u Zadar svojim autom (nekih 80 kilometara) koliko mu imaju platit za trošak. Neki su mi rekli 1,5/ km neki 1,53 neki 1,55 - a ja dobije 1 kunu po kilometru.

Dakle, hitno mi je, ako netko zna ime akta kojim je to uredeno ili sl, ili ako je netko 100% siguran u podatak

hvala

Old 27.05.2004., 16:39   #2
vaci
čeka bolje dane

vaci Avatar

ok, nasla sam nesto, jel se na to primjenjuje ovaj akt: ODLUKU
O VISINI DNEVNICE ZA SLUžBENO PUTOVANJE I VISINI NAKNADA ZA KORISNIKE KOJI SE FINANCIRAJU IZ SREDSTAVA DRžAVNOG PRORAČUNA

Tu pise visina dnevnice 123 kune, a po kilometru se dobiva 1,20

jel mi netko iskusniji moze rec jeli to to

Old 27.05.2004., 21:22   #3
Iva
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2004.
Quote:
vaci kaže:
ok, nasla sam nesto, jel se na to primjenjuje ovaj akt: ODLUKU
O VISINI DNEVNICE ZA SLUžBENO PUTOVANJE I VISINI NAKNADA ZA KORISNIKE KOJI SE FINANCIRAJU IZ SREDSTAVA DRžAVNOG PRORAČUNA

Tu pise visina dnevnice 123 kune, a po kilometru se dobiva 1,20

jel mi netko iskusniji moze rec jeli to to

mislim da da.
Iva is offline  
Old 27.05.2004., 21:50   #4
Commodus
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2003.
1.20 kn po km, sigurno... za državnu službu, a privatnik smije isplatiti 30% cijene supera benzina po km, a to je sada skoro 2.60!

Dnevnica u državnoj službi je 170 kuna ako traje put preko 12 sati, a pola od toga ako je put dulji od osam a kraći od 12 sati!
Za kraće od 8 ništa!

Za državnu službu sam 100% siguran!

Advertisement

Advertisement
Old 27.05.2004., 22:15   #5
vaci
čeka bolje dane

vaci Avatar

Gle, ja radim za neku privatnu firmu, al preko student servisa - sad sta se od svega odnosi na njih...
U nekoj drugoj firmi su mi isplacivali 1,53, a sad mi isplacuju kunu al sam nasla to gdje pise za 1,20. Znam da nije velika razlika, ovako od oka, al meni bi to poveclo ravno 100 kuna, a to nije zanemarivo, s obzirom da sam cili faking dan u autu, dok nesto pojedem, popijem, a sve na vlastiti trosak, oni placaju samo tu sitnu kunu po kilometru...
Old 27.05.2004., 22:50   #6
Vojky
Supermoderator

Vojky Avatar

Registracija: Apr 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Vojky
Quote:
Commodus kaže:
1.20 kn po km, sigurno... za državnu službu, a privatnik smije isplatiti 30% cijene supera benzina po km, a to je sada skoro 2.60!

Dnevnica u državnoj službi je 170 kuna ako traje put preko 12 sati, a pola od toga ako je put dulji od osam a kraći od 12 sati!
Za kraće od 8 ništa!

Za državnu službu sam 100% siguran!
Eto, da si kod Tarika ode milijun...

Odluka o visini dnevnice za službeno putovanje i visini naknada za korisnike koji se financiraju iz sredstava državnog proračuna

Naknada troškova za korištenje privatnog automobila u službene svrhe iznosi 30% cijene litre benzina eurosuper 95 po prijeđenom kilometru.

Ne, brini, i meni je skoro promaklo, slučajno sam pogledao te NN. 1.20 kuna je bilo od 1994. do eto prije mjesec dana... Govorim za proračunske korisnike!
Vojky is offline  
Old 27.05.2004., 22:54   #7
Vojky
Supermoderator

Vojky Avatar

Quote:
vaci kaže:
Gle, ja radim za neku privatnu firmu, al preko student servisa - sad sta se od svega odnosi na njih...
Ništa - ugovor student servisa je oblik ugovora o djelu - a ne ugovora o radu. U sklopu tog ugovora trebaju biti nadoknađeni i svi troškovi koji nastaju obavljanjem tog ugovornog odnosa.

Dakle: imaš obaviti to i to - i za to dobiješ xxx kuna.
Vojky is offline  
Old 27.05.2004., 23:00   #8
Vojky
Supermoderator

Vojky Avatar

Re: naknada dnevnica i troškova putovanja

Quote:
vaci kaže:
Ako radiš u gospodarstvu primjenjuje se članak 47. Općeg kolektivnog ugovora za gospodarstvo iz 1993. godine:

Članak 47.

Ukoliko radnik ima pravo na korištenje privatnog automobila za službene svrhe naknadit će mu se troškovi u visini 30 posto cijene litre benzina super po prijeđenom kilometru.

Kada će radnik koristiti privatni automobil u službene svrhe uređuje se općim aktom organizacije odnosno odlukom poslodavca.
Vojky is offline  
Old 28.05.2004., 15:21   #9
Nemruth Dagi
Imhotepov savjetnik

Nemruth Dagi Avatar

Registracija: Nov 2002.
Re: naknada dnevnica i troškova putovanja

Quote:
vaci kaže:

Naime, treba mi naziv tog pravilnika ili eko netko zna tocno - koliko iznosi trošak putovanja po kilometru tj. amortizacija auta.
Recimo ako netko ide radit iz Sibnika u Zadar svojim autom (nekih 80 kilometara) koliko mu imaju platit za trošak. Neki su mi rekli 1,5/ km neki 1,53 neki 1,55 - a ja dobije 1 kunu po kilometru.

Dakle, hitno mi je, ako netko zna ime akta kojim je to uredeno ili sl, ili ako je netko 100% siguran u podatak

hvala

Amortizacija ti je do 30% cijene benzina po zakonu, što bi značilo oko 2,5 cca kune po kilometru-to je zakonska kvota ali se rijetko koja firma drži, najčešće je to manje i ovisi o internom pravilniku za otvaranje putnih naloga....

neki isplaćuju 1,0- 1,5- 2,0.....neki samo u jednom smjeru.....muljaju kako znaju......

neki dobiju samo benzin....
Old 28.05.2004., 15:29   #10
Commodus
Registrirani korisnik

Vojky!!!

Imaš piće!

štoviše, i večeru, jer rado gubim imaginarni milijun, kad dobivam pravih nekoliko tisuća.

Zgb, Slav. Brod, četiri do osam puta mjesečno Dakle, to mi je još kunu i sitno po kilometru više, dakle, pomnoženo s jedno 2000 kilometara
Old 28.05.2004., 15:36   #11
Nemruth Dagi
Imhotepov savjetnik

Nemruth Dagi Avatar

Registracija: Nov 2002.
Quote:
Commodus kaže:
Vojky!!!

Imaš piće!

štoviše, i večeru, jer rado gubim imaginarni milijun, kad dobivam pravih nekoliko tisuća.

Zgb, Slav. Brod, četiri do osam puta mjesečno Dakle, to mi je još kunu i sitno po kilometru više, dakle, pomnoženo s jedno 2000 kilometara
Da ali zapamti da ćeš nabijanjem kilometraže ići češće na servis i da će ti se brže amortizirati auto, to je dvosjekli mač.
Jer ako ne stavljaš lovu na stranu za dvije godine-tri auto ide u šturs a love nema...to se je dogodilo dečkima..... više puta u mojoj firmi.
Old 29.05.2004., 00:15   #12
Commodus
Registrirani korisnik

amortizacija, pametni znaju čemu služi amortizacija!

osim toga, 66 000 km za godinu i pol meni auto i tako može izdržati samo dok ga ne otplatim! ovako mi ipak firma praktično plaća kredit!!! nije baš zarada, al vozim novi auto, a ne plaćam ga ja!?Jel tako?
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja