Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba
Korisničko ime
Lozinka

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Stvaranje glazbe, Glazbenici, Glazbena događanja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2013., 21:13   #1
Tokar52
Registrirani korisnik

Tokar52 Avatar

Registracija: Jun 2013.
Question Diskriminacija rock/metal/slično

Nisam dosad vidio ovakvu temu pa pitam malo iz znatiželje

Zašto se takva muzika toliko ignorira i ne poštuje ? Znao sam gledat dodjele nagrada glazbenicima te je Coldplay dobio nagradu najbolju rock pjesmu (Paradise), a nije ni bilo nekog pravog rock/metal izvođača nominiranog. Ja se samo tu pitam di je pravi rock ? Paradise je obična pop pjesma po mojem mišljenju. Gdjegod pogledam nitko ne spominje rock ili metal. Postoje neke tv emisije na koje dolaze želje pa ih stave, ali zašto se općenito u javnosti toliko ignorira takva vrsta muzike ako nema ništa loše u njoj. Nikad u životu nisam vidio da je neki pravi rock ili metal bend dobio neku nagradu na tvu. Ne razumijem toliko nepoštivanje i mržnju prema takvoj glazbi, pogotovo zato jer su to pravi umjetnici koji znaju svirat gitare i bubnjeve ko nitko drugi. Ja inače slušam takve stvari i skoro svaka osoba koju znam mi kaže - kako možeš to slušat, to smeće, buku.. mislim nevolim ni ja narodnjake ali nikom se ne žalim kada pusti tako nešto i ne govorim da je to usrano ili slično. Dali postoji neko objašnjenje zašto su ljudi takvi prema toj vrsti glazbe ?
Tokar52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 02:09   #2
Mersault M
Registrirani korisnik

Registracija: May 2013.
Ljudi su smeće.
Old 18.07.2013., 02:31   #3
Njezna
up to heaven

Njezna Avatar

Registracija: Apr 2011.
Za neke vrste glazbe je potrebno da ih se sluza i uziva u njiman.
A druga prolazi kraj tebe.
Ovu koju se mora sluazti da bi je se volilo ili mrzilo su evo i od tebe naveden metal itd.

POP kao Popularna glazbe je ono sta cujes 90% na radiu cak Rock koji je na radiu je ipak vise POP/ROCK nego recimo neki cistiji oblik rocka.

Znaci mora se vise kupovati te ploce da bi radiostanice vidili da su ti Bendovi uspjesni i krenili ih svirati te tada mora vise osoba zvati i hvaliti radiostanicu sta su pustili nego sta ih zove i bunu se na "tu buku"!

I sta bi se desilo evo da neka radiostanica u toku dana pusti epicni Fear of the Dark od Maidena. Sta bi radile prosjecne konobarice prosjecnog kafica?

Makli bi na drugu stanicu? i tada? Sta bi se desilo?
Tko bi bukirao reklamu za radiostanicu koju malo ljudi slusa jer je nijedna butiga, kafic, robna kuca ne pusta je sviraju svaki sad barem jednu metal pjesmu.

Znaci moze jedan maiden puniti vise stadione i prodavati vise ploca od puno toga i imati i bolje aranzmane itd. ipak nije POPular i gotovo. Mislim da je to cisto glazba koja nije svakome za svako vrime ili kako su hladno pivo to lipo opisali
Quote:
Zar da radio voditelj krestava glasa
preko nase himne trazi vlasnike pasa
da se cereka, kao dobra je zeka
u svaki jebeni singl ubaciti dzingl

Nista nije sveto
sve je bruto i neto
sve je zabava

Bitno da nesto svira za zedna uha
da nikog ne dira dok pere il’ kuha
da narodu skrati onih osam sati
i da lijepo stane medju dvije reklame
ja osobno nisam bas inace za metal ili Rock ali iman par bendova koje tu cjenim kao evo Maiden, Dream Theater i Rush naprimjer. I volim i uzivam ponekad bas slusati epcini maiden ali evo nebi nikada uz to evo kuhala ili cistila stan.
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 08:38   #4
Dark Dizkober
Judin Plesač

Dark Dizkober Avatar

Registracija: Apr 2013.
Ljudi jednostavno uživaju kad ih se zaglupljuje. And that's it!
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom

Old 18.07.2013., 11:44   #5
kktz
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2011.
a stabi vi, ko ne moze podnjet da to sto slusa nije svima omiljeno nek slusa nest drugo, svast.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 12:39   #6
Lost Forever
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2009.
Nije to toliko diskriminirano koliko se čini da je. Pa barem danas ima puno ljudi koji slučaju rock, a pogotovo metal. Pogledaj samo koliko ljudi godišnje ode na razne metal festivale. Koliko se robe općenito, muzike i svega vezano za metal prodaje u svijetu. Puno, samo što se to možda tu kod nas ni ne primjeti. U biti, metal je u zadnjih 10-ak godina postao baš ono čemu se protivio od samih početaka. Uzmi samo za primjer jedan Nuclear Blast i pogledaj malo kakvu muziku bacaju van, kakve su prodaje i kakvu pompu rade oko svojih bendova. Nagrade? Pa kako ne? Evo, jedni Borgiri ili Satyricon uredno dobivaju neke popularne nagrade u Norveškoj, ako me pamćenje dobro služi. Komercijalniji bendovi dobivaju nagrade.
Uostalom, zašto bi se inzistiralo da metal i rock bendovi dobivaju te "prestižne" nagrade nekih tamo kritičara i opće populacije kad se dobro zna da masa rijetko kada sluša istinsku kvalitetu? Nije bit te glazbe bila u tome da se nagrade, već nešto sasvim drugo. A to što ih lokalni kritičari i jebivjetri omalovažavaju je druga stvar, a time se ionako ne treba zamarati.

Što bi tek onda trebali reć jazzeri, razni producenti i ostali manje popularni koji snimaju za male izdavačke tvrtke i zasigurno zaslužuju neko priznanje, možda čak i više od razvikanih i tobože sposobnih glazbenika.
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 10:53   #7
Germa
:rigo:

Germa Avatar

Registracija: Sep 2004.
Quote:
Zašto se takva muzika toliko ignorira i ne poštuje ?
zato što su prljavi satanisti
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 17:39   #8
Plovix
Kralj

Plovix Avatar

Registracija: Jul 2013.
Svaka glazba se treba cijeniti i postivati, jer za svaku pjesmu je potrebno truda...
Iznimka su cajke i turbo-folk.
Plovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 22:21   #9
Tokar52
Registrirani korisnik

Tokar52 Avatar

Quote:
Plovix kaže: Pogledaj post
Svaka glazba se treba cijeniti i postivati, jer za svaku pjesmu je potrebno truda...
Slažem se s tobom
Old 20.07.2013., 22:29   #10
OGM SA86
Registrirani korisnik

OGM SA86 Avatar

Registracija: Jun 2010.
od malena djecu treba uciti o stetnosti takve glazbe i usmjeravati ih na pravi put.
metal i rock su doveli do krize vjere i morala.

a i kad ih pogledate, masna prljava kosa, crnina, divljanje... strasno.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 23:15   #11
Sibarida
I have a cunning plan...

Sibarida Avatar

Nema logičnog objašnjenja, mene još uvijek zna iznervirati, ali lagano se počinjem miriti s činjenicom da je glazba postala još jedan način zaglupljivanja ljudi.
Old 20.07.2013., 23:19   #12
Sibarida
I have a cunning plan...

Sibarida Avatar

Quote:
Plovix kaže: Pogledaj post
Dakle, ovo je nešto što bih ja trebala cijeniti? Ili je to sve kategorija cajki koje nose epitet američkih? Kaj je s onom što stalno gori na Anteni? Ako je to glazba, ja sam leteći medvjedić.
Old 21.07.2013., 09:28   #13
kktz
Registrirani korisnik

Quote:
Sibarida kaže: Pogledaj post
Dakle, ovo je nešto što bih ja trebala cijeniti? Ili je to sve kategorija cajki koje nose epitet američkih? Kaj je s onom što stalno gori na Anteni? Ako je to glazba, ja sam leteći medvjedić.
zapravo nist losije od vecine danasnjeg rocka, cajki, il stagod.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 09:44   #14
Iksbrown
Silent protagonist

Iksbrown Avatar

Registracija: Feb 2008.
Ma kakva diskriminacija? Pa ovo ima skoro 18 milijuna klikova, to je mejnstrim jebote
Iksbrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:21   #15
Sibarida
I have a cunning plan...

Sibarida Avatar

Quote:
kktz kaže: Pogledaj post
zapravo nist losije od vecine danasnjeg rocka, cajki, il stagod.
Nažalost, složit ću se. Alternativa ima neku svoju čar.
Old 23.07.2013., 14:41   #16
emnasut462
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2006.
Alternativci, metalci, punkeri uglavnom se doticu mracne strane svijesti, morala, civilizacije. Pa jos kad stave u pitanje religiju ili drzavu i sve ono sto one propagiraju, eto ti potencijalnog problema.

Srecom, za njih, veliku vecinu ljudi to ne zanima. Oni zele pjevati i ponavljati u glavi jednostavne misli koje se ticu hrane, rasploda i predmeta koje im mogu koristiti prakticno u svakodnevnom zivotu.

Tko zna bi li se popularizirao metal kad bi grupe imale videospotove slicne razvikanom turbo folku i njihovim pevaljkama sumnjivog morala? Cini mi se da i oni isto pjevaju o samoubojstvu i rezanju zila, doduse na drugi nacin.

Bi li ljudi slusali klasicnu glazbu ako bi violinu svirale iskljucivo silikonske dugokose djeve bez gacica?
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 14:47   #17
LeopardGecko
Neregistrirani korisnik

LeopardGecko Avatar

Registracija: Apr 2013.
Problem je to što je negdje 90-ih rock glazba velikim dijelom izišla iz mainstream glazbe.U drugoj polovici 20-og stoljeća su različiti podžanrovi rock glazbe(rock and roll,klasični rock,hard rock,punk rock,novi val,heavy metal,glam metal,thrash metal,grunge...)bili popularniji,pa su to vjerojatno i više puštali na radiju i više ljudi je to slušalo,ali kasnije ih je potpuno zamjenila pop glazba koja je i danas najzastupljenija na radiju.Isto tako,kako je rock glazba imala više različitih podžanrova,netko tko sad ima 50-60 godina misli da je rock glazba nešto sotonistički,a i ne shvaća da je sam slušao/slušala tu glazbu u mladosti,jer su i Bijelo Dugme,Crvena Jabuka,Prljavo Kazalište,Divlje Jagode ili Opča Opasnost isto rock glazba.Ja slušam dosta rock glazbe,a najviše(od strane)AC/DC,Iron Maiden,Black Sabbath,Guns and Roses,Led Zeppelin,Deep Purple,Judas Priest i Quiet Riot,ali ponekad slušam i druge žanrove glazbe,samo ne toliko kao rock,tako da stvarno ne kužim neke ljude koji pljuju po žanrovima glazbe koju ne slušaju,pogotovo je glupo ako to rade bez da su uopće dali šansu i poslušali par pjesama.Bilo bi dobro kad bi kod nas bila neka radio stanica na kojoj bi bila samo rock glazba,stvarno premalo puštaju rock pjesme na radiju.

Zadnje uređivanje LeopardGecko : 23.07.2013. at 14:55.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 00:33   #18
Tkivo
18cm

Tkivo Avatar

Registracija: Aug 2010.
Slušam metal, ali da posjedujem radio postaju ne bih ga nikad puštao. Takva muzika je jednostavno preagresivna da bi prosječan slušatelj mogao uživati u tome. A metal uvijek nađe put do ušiju onoga tko ga želi slušat, nema tu nikakve diskriminacije. Zapravo, (sub)kulturološka poanta metala i je da bude i ostane marginalan, za ljude istančanog glazbenog ukusa.
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 10:36   #19
kktz
Registrirani korisnik

stoji to, al zato su i postojale specijalizirane radio emisije za razne vrste glazbe. to, po svaku cijenu bit mainstream, uglavnom ubija sve izazovno u glazbi, istina.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 08:20   #20
DarkWanderer
Registrirani korisnik

DarkWanderer Avatar

Registracija: Aug 2012.
Quote:
kktz kaže: Pogledaj post
stoji to, al zato su i postojale specijalizirane radio emisije za razne vrste glazbe. to, po svaku cijenu bit mainstream, uglavnom ubija sve izazovno u glazbi, istina.
pa da, ali opet ljudi kojima je glazba posao žele si osigurati egzistenciju i onda odu u te vode.

i iskreno, drago mi je što je tako jer se onda profiliraju oni koji rade iz ljubavi prema glazbi i oni koji rade iz ljubavi prema lovi
DarkWanderer is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja