Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 20:16   #1
dimnjak

windmaster.co.za Postovanje, zanima ne di bi bilo za kupiti ovakvo nesto ? na toj stranicu sam naisao na te zavrsne kape za dimnjak, izgledaju ko neke turbine , navodno bi to uveliko pomoglo u slucaju kad se dimi uz peci , i dali ima netko iskustva sa slicnim problemima. hvala!
Neven neno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:39   #2
Quote:
Neven neno kaže: Pogledaj post
windmaster.co.za Postovanje, zanima ne di bi bilo za kupiti ovakvo nesto ? na toj stranicu sam naisao na te zavrsne kape za dimnjak, izgledaju ko neke turbine , navodno bi to uveliko pomoglo u slucaju kad se dimi uz peci , i dali ima netko iskustva sa slicnim problemima. hvala!
nemam nikakvog iskustva s ovom tvrtkom vec sam prije koji mjesec zbog slicnog problema trazio istu stvar... zastupnik je www.anaton.hr a firma koja proizvodi se kape je: www.dynair.it
Palos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:50   #3
a koji si ti imal problem? nevjerujem da ce to mene spasiti to su industriski ventilatori jesi ti kaj pripasival i kak je uspjelo?
Neven neno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:58   #4
Quote:
Neven neno kaže: Pogledaj post
a koji si ti imal problem? nevjerujem da ce to mene spasiti to su industriski ventilatori jesi ti kaj pripasival i kak je uspjelo?
pogledaj ovo
http://www.dynair.it/Domestico/Uk/Images/10tc_ing.pdf

navodno cijena : 2900kn s regulatorom...
Palos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:55   #5
Formula za dimnjak:
P=k x Q/korijen h
P - površina dimnjaka u cm2
Q - snaga peći u W
h - visina u m
faktor k - za kruta goriva (0,02 - 0,025)
za tekuča (0,015 - 0,029
sa nadpritiskom (0,009 - 0,011)
Dimnjača (cijev od peći do dimnjaka) može biti 20% veće površine od površine dimnjaka.
Old 13.01.2010., 18:54   #6
cuj hvala na trudu za formulu, ali kaj da ja delam z njom, nego kad se vec ocito kuzis u to reci ti meni zasto mi se ponekad dimi iz peci? kad ju otvorim da stavim drvo, radi se o peci koja je na loz uje isla 15 godina i nikad problema e sad loza se potrosila i krenuli smo sa drvima, posto je to samo vikend kuca i tak dalje. e sad pec je normalno u kotlovnici i ima zeljeznu cjev za dim neki fi110mm i ide gore ,proboj van i sad pazi horizontalno metar i pol i tek onda je upiknuta u dimnjak koji je visok 5 ili 6 metara od te tocke. ako se razumijemo znaci sa lozom nikad problema a sad dimi ima dana kad bas nista ne dimi i vuce ko lud a opet nekad zaza , a kaj se ove turbinice tice to je bez struje samo kaj nemogu nac di tog ima za kupiti u hrvata ili blize . a da gore stavljam ventilatore i vucem kabel to nedolazi u obzir . hvala na odgovorima
Neven neno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 12:20   #7
Dok si ložio ložom - nisi ni trebao dimnjak, ako si imao plamenik za ložu (plamenik ima ventilator).
Kad ložiš drvima problem je, na početku, zagrijati zrak u dimnjaku.
Ako jako dimi kad otvoriš vrata za ubacivanje drva najprije zatvori vrata za propuh-ona na lančiću. Inače -ne buš skroz bez dima
Old 14.01.2010., 18:13   #8
a kaj mislis ovo kaj cjev ide horizontalno? jel to uzrukuje taj problem?
Neven neno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 21:47   #9
Imaš tih kapa za dimnjake kod nas za kupiti.Pogledaj ovdje!!
Old 17.01.2010., 12:30   #10
hvala, nadam se da cu jos ove godine montirati i isprobati.
Neven neno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:08   #11
Inox

Zdravi bili!

Molim vas ako mi tko može pomoći bila bi jako sretna. U dilemi sam oko kupnje dimnjaka.
Mislim staviti inoks dimnjak cijev u cijevi visine 4.5 m profil unutarnje cijevi 200 mm. Kolika treba biti debljina inoksa unutarnje cijevi???

Hvala
đova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 18:48   #12
standardna ponuda inox cijevi je od lima debljine 0,60 mm .
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 22:49.