Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili
Korisničko ime
Lozinka

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 12:43   #1
Unstable
Registrirani korisnik

Registracija: May 2009.
Question Golf V 1.9 TDI ili Golf VI 1.4 TSI

Znam da je vec bilo puno pisanja o TSI iTDI motorima, ali zamolio bih vas misljenje u mom slucaju.
Kupujem auto i dvoumim se izmedu rabljenog Golfa V 1.9 TDI (105ks) i novog Golfa VI 1.4 TSI (122 ks). Imam poprilican popust na sesticu, a golf V je star 2 godine i sa cca. 25000 km. Razlika u cijeni izmedu ta dva auta bi bila oko 30 000 kn. Znaci, ustedio bih kupnjom petice.
Golf VI je po meni ljepsi auto... vanjski izgled i kvaliteta materijala u unutrašnjosti na vecem nivou nego u slucaju petice. Medutim, skeptican sam u vezi motora. Prva nepoznanica mi je potrošnja motora u iskljucivo gradskoj voznji a druga njegova trajnost i moguci kvarovi. Razmisljao sam i o TDI-u ali kad sam procitao probleme sa DPF-om (filter krutih cestica), odustao sam od njega.
Sa druge strane, tu je Golf V sa nesto losijim dizajnom i kvalitetom unutrasnjosti ali sa provjerenim 1.9 TDI PD motorom koji ima stvarno veliku trajnost, pouzdanost i malu potrošnju. Tu je i usteda od 30 000 kn pri kupnji a kad ga budem prodavao, moci cu dobit jos uvijek dosta za njega.

Zanima me vase, argumentirano misljenje o oba automobila. Sta bi po vama bila bolja kupnja?
Hvala!!
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 12:54   #2
frANZi50
Registrirani korisnik

frANZi50 Avatar

Registracija: Apr 2006.
http://www.spritmonitor.de/de/uebers...=86&power_e=94

Po ovome, potrošnja po gradu bi bila 8-9, što je sasvim ok.

Međutim, sam moraš odlučiti možeš li izdvojiti 30tkn za ljepši izgled i bolje materijale, a opet s druge strane se može (malo vjerojatno, ali može) dogoditi da te na rabljenom pogode nekakvi kvarovi, stoga ako uzimaš u obzir rabljeni, traži samo one provjerene (servisna i sl., a najbolje od poznanika).
frANZi50 is offline  
Old 13.01.2010., 12:54   #3
jasmin16v
_

jasmin16v Avatar

Registracija: Aug 2009.
1. i prvo novi golf je bolji od starog po kvaliteti,
2. novo je bolje od polovnog,
3. tsi je trenutno najbolji motor na svijetu
ako ti je novac prepreka onda uzmi 5 i opet ces ga kasnije dobro prodati manje ce izgubiti na vrijednosti, a ako nije uzmi tsi-ja i uzivaj. imas temu o tsi motorima pa pogledaj potrosnju ako te zanima.
jasmin16v is offline  
Old 13.01.2010., 12:59   #4
get
Zato

get Avatar

Registracija: Jul 2007.
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
ako ti je novac prepreka onda uzmi 5 i opet ces ga kasnije dobro prodati manje ce izgubiti na vrijednosti, a ako nije uzmi tsi-ja i uzivaj. imas temu o tsi motorima pa pogledaj potrosnju ako te zanima.
Al smo se prosvirali, auuu

najbolji u zapremini do 1400ccm i to onaj od 160KS, a slabiji je drugi i tu se vjerojatno ocjenjuju karakteristike motora, ne i sama kvaliteta.
Advertisement

Advertisement
Old 13.01.2010., 13:04   #5
4season
Registrirani korisnik

4season Avatar

Registracija: Jul 2008.
ja bi uzeo peticu ako stvarno ima toliko malo kilometara

mehanički su to identični automobili, ostalo je kozmetika. benzinac koliko god bio odličan više troši, a održavanje je jednako

30 tisućica je 30 tisućica i + kaj ćeš manje popušit na petici ako ćeš za cca 4-5 godina prodavat
4season is offline  
Old 13.01.2010., 13:06   #6
johny5
Registrirani korisnik

Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post

Međutim, sam moraš odlučiti možeš li izdvojiti 30tkn za ljepši izgled i bolje materijale, a opet s druge strane se može (malo vjerojatno, ali može) dogoditi da te na rabljenom pogode nekakvi kvarovi, stoga ako uzimaš u obzir rabljeni, traži samo one provjerene (servisna i sl., a najbolje od poznanika).
Ja bih bio malo precizniji i rekao da će prava gradska vožnja biti 9-10 litara što je opet odlična stvar. Uz pola grada i pola relacije laganim tempom(ako se na otvorenom vozi preko 100km/h i na autoputu više od 130 km/h onda to ne vrijedi i prosjek ide gore) to je ukupni prosjek od maksimalno 8 što je odlično. Tdi bi imao prosjek oko 6,5 litara u istim uvjetima.
johny5 is offline  
Old 13.01.2010., 13:09   #7
Unstable
Registrirani korisnik

Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
Procitao sam valjda sve sto sam mogao o TSI-u, cak sam pricao i sa covjekom iz Zubaka koji je zaduzen za promidbu golfa. Najveca "mana" toga motora je to sto je kratko u ponudi. Sad ce netko rec, to je motor jos iz 2006. ali cinjenica je da ga ljudi nisu bas kupovali pa i nema bas nekih iskustava vezanih za isti.
Koliko sam shvatio, motor je tehnoloski jako napredan i kao takav podlozan raznim kvarovima(moje misljenje).
Sto se tice potrosnje, svatko prica drugacije... Ima ga forumasica na Leonu i kaze da joj po gradu trosi 11l (1.4 TSI 125 ks - jel' to uopce isti motor?), a probao sam vozit takav isti Leon... potrosnja mu je bila 10l. S druge strane, covjek koji ima Golfa, pise da trosi 9,6 l po gradu. Ovisi o tipu voznje, al' svejedno...

U interesu mi je kad dajem vec toliko novaca kakva-takva sigurnost u trajnost i pouzdanost motora.
Zato sam dosao na tu rabljenu peticu.

Na njuskalu stoji sestica TSI vec valjda 2mj... stara godinu dana sa 14000 za 132 000 i nitko ju jos nije kupio (znam, nema se novaca ali zato petice, dieseli, stariji s vecom km a skuplji... idu). Malo apsurdno ali...
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 13:13   #8
Unstable
Registrirani korisnik

Quote:
4season kaže: Pogledaj post
ja bi uzeo peticu ako stvarno ima toliko malo kilometara

mehanički su to identični automobili, ostalo je kozmetika. benzinac koliko god bio odličan više troši, a održavanje je jednako

30 tisućica je 30 tisućica i + kaj ćeš manje popušit na petici ako ćeš za cca 4-5 godina prodavat
Slicno razmisljamo. ako bi se odlucio za peticu, odvezao bih ga u ovlasteni servis na kontrolu km, podvozja i opceg stanja auta... Rade popusit 500tinjak kn nego 120 000. Covjek koji ga prodaje kaze da nema problema.
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 13:16   #9
SHOGO
Registrirani korisnik

SHOGO Avatar

Registracija: Sep 2008.
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Procitao sam valjda sve sto sam mogao o TSI-u, cak sam pricao i sa covjekom iz Zubaka koji je zaduzen za promidbu golfa. Najveca "mana" toga motora je to sto je kratko u ponudi. Sad ce netko rec, to je motor jos iz 2006. ali cinjenica je da ga ljudi nisu bas kupovali pa i nema bas nekih iskustava vezanih za isti.
Koliko sam shvatio, motor je tehnoloski jako napredan i kao takav podlozan raznim kvarovima(moje misljenje).
Sto se tice potrosnje, svatko prica drugacije... Ima ga forumasica na Leonu i kaze da joj po gradu trosi 11l (1.4 TSI 125 ks - jel' to uopce isti motor?), a probao sam vozit takav isti Leon... potrosnja mu je bila 10l. S druge strane, covjek koji ima Golfa, pise da trosi 9,6 l po gradu. Ovisi o tipu voznje, al' svejedno...

U interesu mi je kad dajem vec toliko novaca kakva-takva sigurnost u trajnost i pouzdanost motora.
Zato sam dosao na tu rabljenu peticu.

Na njuskalu stoji sestica TSI vec valjda 2mj... stara godinu dana sa 14000 za 132 000 i nitko ju jos nije kupio (znam, nema se novaca ali zato petice, dieseli, stariji s vecom km a skuplji... idu). Malo apsurdno ali...
Općenito je golf precjenjen i preskup...
SHOGO is offline  
Old 13.01.2010., 13:16   #10
Unstable
Registrirani korisnik

Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post

Bilo bi dobro da su uz potrošnju dali i prosjecnu brzinu koja je meni po gradu oko 25 km/h. Novac u ovom slucaju ne igra ulogu... samo ga ne zelim "bacit u vjetar".
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 13:18   #11
johny5
Registrirani korisnik

Quote:
Bilo bi dobro da su uz potrošnju dali i prosjecnu brzinu koja je meni po gradu oko 25 km/h. Novac u ovom slucaju ne igra ulogu... samo ga ne zelim "bacit u vjetar".
Reci ovu peticu što misliš možda uzet, koja godina, motor i oprema i kolko otprilike misliš platit da vidimo jel to korektno.
johny5 is offline  
Old 13.01.2010., 13:18   #12
Unstable
Registrirani korisnik

Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Općenito je golf precjenjen i preskup...
Slazem se... Al' svjedno bih kupio golfa.
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 13:20   #13
Unstable
Registrirani korisnik

Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Reci ovu peticu što misliš možda uzet, koja godina, motor i oprema i kolko otprilike misliš platit da vidimo jel to korektno.
Golf V
2008. Comfortline, 1.9 TDI (105 ks) 24000 km
Alu felge... jedini "nedostatak" sto su 15"
121 000 kn sa prijenosom

Golf VI
1.4 TSI (122ks) cca. 150 000 kn sa uracunatih 15% popusta ( ne pitajte kako )
-znaci.. ima solidnu opremu.
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 13:38   #14
maloljetnik
Registrirani korisnik

maloljetnik Avatar

Registracija: Nov 2007.
TSI motor imaš u polu, passatu, octaviji, leonu, ibizi, jetti, petici i šestici tako da tko ti kaže da nema puno prodanih autiju sa tim motorima laže
samo pogledaj koliko ima GOLF V GTI sa TSI motorom
maloljetnik is offline  
Old 13.01.2010., 13:42   #15
Unstable
Registrirani korisnik

Quote:
maloljetnik kaže: Pogledaj post
TSI motor imaš u polu, passatu, octaviji, leonu, ibizi, jetti, petici i šestici tako da tko ti kaže da nema puno prodanih autiju sa tim motorima laže
Mozda ih sad ima puno prodanih, ali nisu dugo u eksploataciji. Tek nakon poprilicne kiliometraze istih ce se moc pricat o pouzdanosti.
Mislim da je GTI ipak druga kategorija... po meni nije bas usporediv sa 1.4 motorom.

Zadnje uređivanje Unstable : 13.01.2010. at 13:53.
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 13:47   #16
get
Zato

get Avatar

Quote:
Mozda ih sad ima puno prodanih, ali nisu dugo u ekploataciji. Tek nakon poprilicne kiliometraze istih ce se moc pricat o pouzdanosti.
Mislim da je GTI ipak druga kategorija... po meni nije bas usporediv sa 1.4 motorom.
Pa u najmanju ruku tu onije 1.4
Old 13.01.2010., 13:50   #17
johny5
Registrirani korisnik

Quote:
Golf V
2008. Comfortline, 1.9 TDI (105 ks) 24000 km
Alu felge... jedini "nedostatak" sto su 15"
121 000 kn sa prijenosom

Golf VI
1.4 TSI (122ks) cca. 150 000 kn sa uracunatih 15% popusta ( ne pitajte kako )
-znaci.. ima solidnu opremu.
Uh što drži cijenu, to je samo 20% dolje od cijene novog. Da je bar 30% onda bi to već bilo povoljno. Za tu lovu auto mora imat stvarnih 25 tisuća km i valjalo bi još neke stvari tipa rega, dodatne zimske gume i slično. Probat ću izračunat koliki bi ti bio gubitak cijene u slučaju ovog golfa 5, koliki u slučaju golfa 6. Uglavnom za tu lovu se može naći golf 6 diesel 2009 godina samo jasno slabije opremljen što opet nije rješenje.
johny5 is offline  
Old 13.01.2010., 13:51   #18
efodiks
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2008.
Quote:
maloljetnik kaže: Pogledaj post
Zar nije to TFSI??? Ili je to isti k...?
Znam da ovaj novi Golf R takodjer ima TSI(umjesto VR6), kao i stari audi S3.

@Unstable, stvar je vrlo jasna.
Golf V TDI = veca usteda
Golf VI TSI = novi auto(bolji auto, veci gust, bolji motor), no veca potrosnja.

No i popust nije los...? Zakaj ne uzmes Golf VI 1.9 TDI?
efodiks is offline  
Old 13.01.2010., 13:52   #19
johny5
Registrirani korisnik

Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Zar nije to TFSI??? Ili je to isti k...?
Znam da ovaj novi Golf R takodjer ima TSI(umjesto VR6), kao i stari audi S3.

@Unstable, stvar je vrlo jasna.
Golf V TDI = veca usteda
Golf VI TSI = novi auto(bolji auto, veci gust, bolji motor), no veca potrosnja.

No i popust nije los...? Zakaj ne uzmes Golf VI 1.9 TDI?

Valjda zat što ne postoji..
johny5 is offline  
Old 13.01.2010., 13:53   #20
efodiks
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2008.
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Pa u najmanju ruku tu onije 1.4
Hmm, pa GTI ima 2.0 i 200ks...znaci veca naprezanja nego 1.4, stoga je dobra referenca.
Pogledaj 1.4 TSI sa 160ks, mislim da nije prevelika razlika u cijeni.
efodiks is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja