Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija i telefonija > Nokia
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 14:02   #1
MRAQ
Registrirani korisnik

MRAQ Avatar

Registracija: Oct 2003.
Nokia E72

Kao prijašnji vlasnik E71 mogu rec sljedeće:

Dobro:
-Nešto je širi i tipke su veće, debljina i težina su iste.
-Optička navi tipka (nekima to smeta) ali ja sam se sasvim dobro priviknuo i nemogu zamisliti mobitel bez toga.
-3.5mm jack
-Bolji zvuk kod telefonskih razgovora
-Mogućnost eliminiranja šumova iz okoline
-Brzi OS (brži procesor)
-Brže spajanje i odspajanje iz 3G mreža
-Besplatna OVI maps navigacija (vožnja+pjeske)
-Akcelerometar (nije potreban, ali dobro dode kao brojač koraka recimo)
-Bolje slike iz fotica nego E71

Loše:
-Nema podcast aplikacije (vjerojatno ce se pojaviti u nekim sljedecim updatovima), ali postoji alpha verzija escarpoda (inaće app. za sonyE telefone) za symbian.
-Baterija se brže isprazni nego na e71
-TVout najavljen, ali ga nema.

Neutralno:
-Novi raspored ikona i značenja istih
-OVI suite zamjenjuje PCSuite
-Punjenje preko usb-a moguće
-Nova email aplikacija
-5MPx fotic

Ja sam E72 dobio tako da sam dao svog starog E71 + 1000kn. Telefon je stvarno vrhunski i popravlja sve ono što je E71 trebao imati, plus se dodalo jos neke stvari.
AKo niste power user poput mene kupnja E72 nauštrb E71 za sada se ne isplati.
Old 27.01.2010., 10:19   #2
sweety_555
Registrirani korisnik

Registracija: May 2007.
Ja sam takoder odusevljena telefonom. Prije e72 sam imala ajfon 3G koji je igračkica za klince naspram ovog "stroja".
E72 je idealno rjesenje za svaku osobu kojoj je potreban mobilan ured.

Zadnje uređivanje sweety_555 : 27.01.2010. at 10:27.
sweety_555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 08:26   #3
apić
Registrirani korisnik

apić Avatar

Registracija: Nov 2007.
E72 koristim oko mjesec dana, prije njega sam koristio HTC HD.
Naravno baterija im je neusporediva, E72 ima jaču bateriju.
Oba telefona su super kvalitetna, HTC ima bolju kvalitetu zvuka u slušalicama, reprodukcija muzike i naravno veći ekran.
Jedina zamjerka koju imam kod E72 je problem sa slanjem mail-a.
Imam kreiran mail for exchange, i on funkcionira savršeno sve do trenutka kad želim poslati mail s attach. većim od 500kb.
Primatelj nikad ne dobije takav mail, već dobije 20-30 mailova s "izrezanim" attach. koji nikad nema punu veličinu koja je poslana.
Kontaktirao sam Nokia suport, probao promjeniti soft no prob. je i dalje ostao isti i za sada nemaju rješenja za njega.
Za ostalo samo pohvale i preporuka!
Old 03.02.2010., 09:53   #4
vmusica
Registrirani korisnik

vmusica Avatar

Registracija: Jun 2007.
Quote:
sweety_555 kaže: Pogledaj post
Ja sam takoder odusevljena telefonom. Prije e72 sam imala ajfon 3G koji je igračkica za klince naspram ovog "stroja".
E72 je idealno rjesenje za svaku osobu kojoj je potreban mobilan ured.

Molim te, možeš li ovo ponoviti na ovoj temi?
vmusica is offline  
Odgovori s citatom

Old 03.02.2010., 10:14   #5
gordan72
Registrirani korisnik

gordan72 Avatar

Registracija: Jan 2010.
Jel' s njim dolazi i QuickOffice view only verzija ili verzija s mogućnosti editiranja dokumenata? Ili neki drugi office paket?
Old 04.02.2010., 09:41   #6
sweety_555
Registrirani korisnik

Registracija: May 2007.
Quote:
vmusica kaže: Pogledaj post

Molim te, možeš li ovo ponoviti na ovoj temi?
naravno. stojim iza svake rečenice tak da nije bed

Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
Jel' s njim dolazi i QuickOffice view only verzija ili verzija s mogućnosti editiranja dokumenata? Ili neki drugi office paket?

QuickOffice sa mogućnošću editiranja dokumenata.
Old 23.06.2010., 11:55   #7
UnusualMe
Registrirani korisnik

UnusualMe Avatar

Dajte neka iskustva, preporuke...
Došel je bijeli u T-Mobile
UnusualMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 17:34   #8
Ozana
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2006.
Nokia E72 i Google talk - problem

Od jučer sam ponosna vlasnica lijepe E72 i pokušavam što prije savladati sve njene mogućnosti jer za dva dana putujem i tamo ću imati samo ono što na njoj osposobim.

Jedna od glavnih vesela je mogućnost chata koji najviše koristim na Gmailu, na kompu sam instalirala i isprobala Google talk i šljaka sa svima.

Na mobitel sam danas preuzela, odabrala Gtalk, pokažu mi se prozorčići, odaberem domenu (@gmail.com), upišem svoje korisničko ime (mail adresa), lozinku, sve isto kao na kompu i neda mi spojiti cijelo popodne... Samo piše:

Privremeni problem s uslugom, pokušajte ponovo kasnije (kod 503).

Zna li netko u čemu je kvaka jer ja baš jaaaako želim taj Google talk?
Glupo pitanje, ali može li imati veze što to radim dok je mobitel na punjenju?
Ili sam nešta prilikom preuzimanja propustila potvrditi ili slično? Kak mi tak pametan i skup mobitel može tako nešta raditi?
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 01:02   #9
rukfaš
Man in Black

rukfaš Avatar

Exclamation

Quote:
Ozana kaže: Pogledaj post
Od jučer sam ponosna vlasnica lijepe E72 i pokušavam što prije savladati sve njene mogućnosti jer za dva dana putujem i tamo ću imati samo ono što na njoj osposobim.

Jedna od glavnih vesela je mogućnost chata koji najviše koristim na Gmailu, na kompu sam instalirala i isprobala Google talk i šljaka sa svima.

Na mobitel sam danas preuzela, odabrala Gtalk, pokažu mi se prozorčići, odaberem domenu (@gmail.com), upišem svoje korisničko ime (mail adresa), lozinku, sve isto kao na kompu i neda mi spojiti cijelo popodne... Samo piše:

Privremeni problem s uslugom, pokušajte ponovo kasnije (kod 503).

Zna li netko u čemu je kvaka jer ja baš jaaaako želim taj Google talk?
Glupo pitanje, ali može li imati veze što to radim dok je mobitel na punjenju?
Ili sam nešta prilikom preuzimanja propustila potvrditi ili slično? Kak mi tak pametan i skup mobitel može tako nešta raditi?
probaj deinstalirat pa ponovno instalirati aplikaciju,mozda ti pomogne !

iako nisam upoznat kako google talk radi na nokijama,ono sto ti mozda pomogne je to da probas mobile skype jer fecera odlično na E seriji , google talk mi je bez greške radio na androidu !

i da... nema veze što je uređaj na punjenju dok se koristiš aplikacijama.
rukfaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:04   #10
Bizarro
bizarro

Registracija: Feb 2010.
Ej, skrati si muke i instaliraj Fring. www.fring.com ili direktno s moba m.fring.com Imaš Google Talk i MSn i još toga.
Bizarro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 18:31   #11
Ozana
Registrirani korisnik

(E72) Slušalice su jaaako tihe!

Kupljen je novi prije mjesec dana u T-centru. Odmah je bilo problema sa softverom, nije mogao instalirati chat, glas se stalno gubio prilikom razgovora, na slušalice se čulo, ali jako tiho, tek kada bi se pritisnuo onaj gumbić kod mikrofona zvuk bi bio normalne glasnoće.
Poslala sam ga na servis sa opisom svih problema, vraćen je relativno brzo kompletno reprogramiran.
Ovoga puta sve je bilo besprijekorno, glas odličan, chat se instalirao odmah i radi, skinula sam i Skype s Ovi trgovine i instalirao se od prve (kada sam ga kupila trebalo je poprilično pokušaja dok sam ga instalirala).
Sad mi sve štima i jedva sam ga dočekala natrag jer sam oduševljena modelom, ponajprije tipkovnicom koja mi savršeno leži. Jedino je sa slušalicama ostao isti problem.
Sad ne znam jesam li luda pa ne znam koristiti te slušalice??? Mobitel je prošao sva testiranja i što se servisa tiče, po njima nema greške. Pomalo mi je i blesavo da je greška u mobitelu kad mi on ipak propušta zvuk dovoljne jačine, ali samo kad pritisnem taj gumb. Te iste moje slušalice u Nokiji od mog sina rade normalno, tj. čuje se glasno, a njegove slušalice u mom mobitelu pokazuju isti "sindrom", glasne su tek kad stisnem gumbić kod mikrofona. Slušalice su različiti model, ali sličan princip.
Ima li itko ikakva iskustva s tim. Totalno glupo da na takvoj divnoj stvarčici komplicira tako banalna radnja. U sve stare, prastare mobitele upikneš najobičnije sluške i slušaš.... A ovo....
Ne trebam napomenuti da je mobitel pojačan do kraja i da su slušalice isprobane i pri slušanju radija, slušanju glazbe i prilikom razgovora. Svuda isto...
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 10:14   #12
Sith
Registrirani korisnik

Sith Avatar

Registracija: Aug 2004.
koji točno gumbić kod mikrofona?
Sith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 23:10   #13
Ozana
Registrirani korisnik

Ja svoju Ljubimicu doslovno obožavam iako je odmah nakon kupnje završila na servisu. Unatoč tome, model mi je fenomenalan, a naviše me oduševljava tipkovnica na kojoj vrlo spretno i jednostavno mogu pisati i poduže tekstove.

Još nisam proučila ni stavila u funkciju veliki dio njenih mogućnosti, Skype i Google talk funkcioniraju besprijekorno, internet zaista brz...

Kamera je ovo ljeto snimila famozne filmiće koje sam jednostavno prebacila na komp, zvuk odličan, fotke famozne (mogućnosti fotića također još nisam detaljnije proučila)....

Bijeli je definitvno ženski izgledom i jednostavno diše ženski tako da ga ne preporučam muškom dijelu pučanstva. Kuma mi radi u T-com-u i imala je slučaj muškarca koji je došao vratiti nakon samo par dana i moliti mogu li mu dati bilo koju drugu boju jer je ovaj bijeli "preženski"...Nije se nikako mogao naviknuti na njega...
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 17:50   #14
elvina
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2007.
smajlici u SMS-u

Ponosni vlasnici E72, molim vas za pomoc... Pred nekoliko dana sam i ja postala vlasnica ovog moba. :-)
Na staroj nokiji 6233 sam bila negdje u postavkama podesila da mi smajlice prikazuje kao male slicice a ne dvotocka i zagrada i sl. i kada sam pisala poruku, klikom na * dobila sam prikaz svih simbola i smajlica koje sam mogla umetnuti u SMS.
Kako se na ovom mobu to isto moze podesiti i koristiti?
elvina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:26   #15
FalconB
Never Lose Respect!

FalconB Avatar

Registracija: Aug 2009.
[E72] Zračenje

Već dugo gledam mobitel koji ću si kupiti i odlučim se za Nokia E72 i upravo pred odlazak u trgovinu vidim na internetu da ima razinu zračenja SAR 1,310 W/kg. Uspoređujući druge mobitele, čini mi se da je ova Nokia sa najvećim zračenjem. Razumje li se tko u ova zračenja, kupiti ili ne?

Zadnje uređivanje FalconB : 06.09.2010. at 16:39.
FalconB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:41   #16
assassin
Moderator MTT

assassin Avatar

Registracija: Dec 2007.
Ako se bojiš da su napravili i izdali mobitel koji zrači preko dozvoljene granice- nemoj kupiti.
A, za još informiranja imaš cijeli internet (npr. ovo) i tu na forumu imaš barem 5 tema o zračenju...
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 21:10   #17
player_
Registrirani korisnik

Registracija: May 2008.
da li microSD od 4GB dolazi uz njega ili je to dodatno?
player_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 18:38   #18
Wonder Woman
not peeing alone

Wonder Woman Avatar

Registracija: Aug 2007.
Quote:
player_ kaže: Pogledaj post
da li microSD od 4GB dolazi uz njega ili je to dodatno?
Dolazi s mobitelom.
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 01:52   #19
Lefti
Registrirani korisnik

Lefti Avatar

Registracija: Nov 2008.
Pozdrav svim vlasnicima e72, i ja sam jedna od njih!

imala sam iphone prije, nikako mi nije legao, dragi uzeo 4 a ja glatko odbila i uzela si, na njegovo sveopce cudjenje, e72

i imam par pitanja... htjela sam formatirati memory card od 4gb koja je dosla s njim, prikazivalo mi je cca 350MB free memorije a niti jedan folder (gledajuci na kompu) nije bio veci od 200njak MB... nisam kuzila gdje su te 3 gige nestale.

i sad, format nije htio napravit jer su neki programi u upotrebi kao... i odem brisat rucno prazne foldere fotki, video, downloadsa, itd. Dodjem do maps-a i brise dugo dugo, cudno mi, pogledam nakon toga, cijela memorija slobodna. A na propertisu mi je prikazivalo da folder maps ima 100njak mb.
I upravo procitam da se dobije besplatna navigacija i sad brijem da sam izbrisala sve to jesam li?

i jos jedno pitanje... imam doma wireless, na iphoneu sam bila uvijek spojena, nikad me nije pitalo da potvrdim niti mi javljalo dostupnost druge mreze ako sam na svojoj ili nekoj drugoj vec prihvacenoj.
A na nokiji me non stop pita da li se STVARNO zelim spojiti na svoj wireless - svaki put kad odem na mail i inace, prosjek svaka 2h. S time da su sve opcije iskljucene oko toga. Ne pita me sifru nego samo potvrdu.
Ima li sanse da budem spojena na svoj net i da, ako dobijem mail mi odmah javi a ne da provjeravam tako sto potvrdim da zelim biti konektirana na svoj net?!
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 19:38   #20
Sith
Registrirani korisnik

Sith Avatar

Registracija: Aug 2004.
bez brige, nisi obrisala besplatnu navigaciju nego samo karte koje možeš vratiti sa OVI suiteom koji si dobila na cd-u, ako nisi skini ga s neta

imaš u postavkama veze da za svaku pristupnu točku kažeš da se spoji automatski ili da traži potvrdu, a može ti i u aplikaciji koja traži izlaz na net biti podešeno da traži potvru, prosurfaj malo po postavkama
Sith is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja