Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 17:58   #1
Komp ne prepoznaje Lexmark printer!Zašto?

Ukopčam printer u komp preko USB kabela. Ukopčam napajanje od printera u struju. Hoću upalit printer da zelena lampica svijetli, no ona i dalje ne svijetli

Di je problem?
Rhcp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 18:47   #2
A probaj upaliti printer?? I daj navedi onda barem neke specifikacije kompa i printera... Da se barem zna o čemu pričaš...
Marious1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 20:54   #3
Sry kaj nisam odmah
Evo:Pentium 4,664 RAM-a itd.
printer:Lexmark x5470 series skener,printer,fax.
al slušaj ovo:isti printer je radio na istom kompu,ali sam zbriso stare winse ali također sam opet stavio XP. Printer sam koristio i tako preko ljeta kako sam bio par mjeseci na moru nakon toga nie htio radit.
Jel moguć problem u napajanju od printera?
Rhcp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:10   #4
Quote:
Rhcp kaže: Pogledaj post
Sry kaj nisam odmah
Evo:Pentium 4,664 RAM-a itd.
printer:Lexmark x5470 series skener,printer,fax.
al slušaj ovo:isti printer je radio na istom kompu,ali sam zbriso stare winse ali također sam opet stavio XP. Printer sam koristio i tako preko ljeta kako sam bio par mjeseci na moru nakon toga nie htio radit.
Jel moguć problem u napajanju od printera?
Dobro, šta tebi ne radi, napajanje ili O/S ne prepoznaje printer ?
lemilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:13   #5
OS ne prepoznaje printer.
Ali kužiš ono kad uključiš printer u struju i tad ga želiš upalit da svijetli zeleno,kod mene ne svijetli,a kad ga povežem USB-om komp ne prepoznaje :nezna:
Rhcp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:20   #6
Thumbs up

Quote:
OS ne prepoznaje printer.
Ali kužiš ono kad uključiš printer u struju i tad ga želiš upalit da svijetli zeleno,kod mene ne svijetli,a kad ga povežem USB-om komp ne prepoznaje :nezna:
Ako ne svijetli zeleno, znači nevalja napajanje.Ima slučajeva da USB port ruši napajanje.
Inače, to je INKJET MFU i za njega ne postoje dijelovi, kad rikne u smeće...
lemilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:33   #7
Jel se da to anbavt u dućanima računalne opreme?
Ali ajd slušaj ovo:ja kad to napajanje uključim u struju na tom priključku svjetli led-dioda ali kad ga uštekam u printer,kao što sam već reko, ON/OFF ne šljaka !
Rhcp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:39   #8
Quote:
Jel se da to anbavt u dućanima računalne opreme?
Ali ajd slušaj ovo:ja kad to napajanje uključim u struju na tom priključku svjetli led-dioda ali kad ga uštekam u printer,kao što sam već reko, ON/OFF ne šljaka !
Probaj neki drugi USB port, sve ukazuje na neispravnost mat. ploče printera.
lemilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:49   #9
Omg!
Jesam probo s više portova i na ni jednom neće.Jel bi moglo bit da je u vremenu ne korištenja došlo do oštečenja nekog dijela hardwarea?
Rhcp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 22:52   #10
probaj taj problem stavit na pcexpert, il bug forum vamo ce ti svi samo pametovat, nece ti sigurno neko rec u cem bi bio problem
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 20:47   #11
Talking

Quote:
tomislav05 kaže: Pogledaj post
probaj taj problem stavit na pcexpert, il bug forum vamo ce ti svi samo pametovat, nece ti sigurno neko rec u cem bi bio problem
Da, tamo sve majstor do majstora...
Spoji printer na drugi PC, ako opet ne radi, baci ga u smeće, jer za njega nema dijelova !

good luck
lemilica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 01:59.