Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje
Korisničko ime
Lozinka

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 11:05   #1
Cvrčak i Mrav
Registrirani korisnik

Cvrčak i Mrav Avatar

Registracija: Feb 2008.
Kupnja peći na drva

razmišljam o kupnji peći na drva, za prostor veličine nekih 70 kvadrata. naravno, željela bih povoljniju cijenu, ali mi je prioritet da može što duže "držati vatru". naime, obaveze me razvuku pa nisam u mogućnosti prosjediti cijeli dan kući i ložiti. imala sam neku malu, više kao štednjak, i izludilo me - mogla je držati maksimalno dva sata, pa naloži opet ili se gasi.

po mogućnosti bih i da ne zauzima mnogo prostora. dajte mi savjet, koje i kakve su najbolje
Cvrčak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 11:09   #2
Palos
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2009.
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
razmišljam o kupnji peći na drva, za prostor veličine nekih 70 kvadrata. naravno, željela bih povoljniju cijenu, ali mi je prioritet da može što duže "držati vatru". naime, obaveze me razvuku pa nisam u mogućnosti prosjediti cijeli dan kući i ložiti. imala sam neku malu, više kao štednjak, i izludilo me - mogla je držati maksimalno dva sata, pa naloži opet ili se gasi.

po mogućnosti bih i da ne zauzima mnogo prostora. dajte mi savjet, koje i kakve su najbolje
mislim da bi kod tog slučaja bila najbolja kalijeva peć...
Palos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 07:57   #3
Cvrčak i Mrav
Registrirani korisnik

Cvrčak i Mrav Avatar

može slikica? vidila sam neke peći, na "Plamenovoj" stranici, ali ne kužim koja bi duže držala vatricu, pa da se ne zaletim u neki delux model i iskeširam lovu za nešto, ako ima i povoljnija varijanta da udovolji mojim zahtjevima
hvala
Cvrčak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:58   #4
pero1
pero

Registracija: Aug 2009.
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post

Mislim da nećeš naći peć koju možeš naložiti,pa da ti vatra drži 5-6-7 sati.Ja imam super peć na drva Helios-Banovići iz BiH,ona je 8kw i sa njom grijem negdje oko 60 m2 otvorenog prostora i još oko 30 m2 poluotvorenog prostora,ali GRIJEM.Njene dimenzije su š-52 cm d-65 cm v-100 cm,s tim da kada stavim jedan veliki komad drveta recimo 30-35 cm dužine i promjera negdje 25-30 cm,što je relativno veliki komad drveta,onda mi drži vatru negdje oko max 4 sata.Ja sam super zadovoljan sa njom,grije fantastično,gdje god da dođem a da ima samo grijanje na plin-centralno mi se smrznemo.Imamo i mi centralno na plin ali ga uopće nepalimo,nemoš se ti ugrijati kao na drva,a i ode ga nemoguće puno.Još nisam rekao da se isto ugrije i kupaona i još jedna se soba onako umlači na nekih 19 stupnjeva jer trenutno u njoj nije nitko.Ja mogu reći slobodno da ugrijem mojih 110 m2 s tom peći,negdje je malo toplije a negdje je malo hladnije,to je grijanje na drva.Što se loženja tiče ja sam kod kuće pa mi nije problem naložiti-ubaciti svakih sat vremena komadić drveta,ali kad idem negdje na par sati onda roknem onaku komadinu i sve u redu.Jedina mogućnost je da možda ozidate kaljevu peć,ja sam razmišljao da nabavim jednu međutim ja sam trebao peć od bar 180-200 kaljeva,jer jadan kalj grije jedan kubik zraka a ne kvadrat zraka.Svi stari majstori kažu da treba kupiti staru polovnu peć jer nove nisu tako dobre.Kada sam ja tražio nisam mogao naći tako veliku peć a da su svi kaljevi bili ispravni,jer neki su okrnjiti neki su pukli itd.A nova je jako skupa i još negrije kao stara-polovna peć.Ako te zanima možeš pogledati pod HELIOS-Banovići kamini,moj je Estetik od 8kw,ja sam svoj kupio prošle godine i platio oko 4000 kuna,tako se i danas vrti cijena,jadino ako ga netko ima na nekoj akcija pa bude i jeftinije.Za sada toliko od mene idem da nahajcam vatricu.I još nešto,u nekim trg.centrima ima za kupiti povoljno neki kao peć-kamini iz recimo Makedonije,moram reći da je to bacanje novaca jer su dosta loše,imaju tanak lim i onda tijekom grijanja zna iskočiti kao đomba-kvrga na gornjoj ploči od peći,a to je jako opasno i na kraju jako loš materijal za takvu peć.To je moje mišljenje a i iskustva nekih mojih poznanika koji se sada kaju jer su išli na jeftinije,pa eto ga sad imaju i nemaju.I na kraju mislim da sa Plamen-Požega nemožeš pogriješiti jer su isto super peći na drva.
pero1 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 09.02.2010., 07:18   #5
kkranjc7
Registrirani korisnik

kkranjc7 Avatar

Registracija: Apr 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku kkranjc7 Pošalji poruku preko Skype korisniku kkranjc7
Jutro svima! Ne znam da li je dobar podforum, ali imam jedno pitanje: radi se o kući površine 150 kvadrata (105 kvadrata grijem sada a 45 je dograđeno). Trenutno imamo centralno grijanje na etažni štednjak. Zanima me koju peć na kruta goriva uzmem, koje jačine? Je li bolja peć od gusa ili kotlovnog lima 4mm. Što je po vašem mišljenju najisplativija investicija? Hvala svima na prijedlozima i sugestijama!
Old 09.02.2010., 11:32   #6
castanea
tu i tamo

castanea Avatar

Registracija: Nov 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku castanea Pošalji poruku preko Skype korisniku castanea
moja mama ima glas amity. izuzetno je zadovoljna. prije je imala neki običan štednjak na drva u koju je trebala malo-malo ubacivati da se vatra ne bi ugasila. sada ubaci jedno veliko debelo drvo (npr. kad ode raditi ili navečer kad ide spavati) i nakon 6-7 sati zna biti žara. kaže da se preporodila. ima veliki otvor za drva tako da mogu ići velike cjepanice.
peć nema onu rešetku i posudu za pepeo i ona se dugo premišljala upravo zbog toga. ali u principu to kod ove peći nije ni potrebno. čisti se svakih 3-4 dana.
Old 10.02.2010., 17:47   #7
lovro2008
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2008.
Thumbs up

Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
moja mama ima glas amity. izuzetno je zadovoljna. prije je imala neki običan štednjak na drva u koju je trebala malo-malo ubacivati da se vatra ne bi ugasila. sada ubaci jedno veliko debelo drvo (npr. kad ode raditi ili navečer kad ide spavati) i nakon 6-7 sati zna biti žara. kaže da se preporodila. ima veliki otvor za drva tako da mogu ići velike cjepanice.
peć nema onu rešetku i posudu za pepeo i ona se dugo premišljala upravo zbog toga. ali u principu to kod ove peći nije ni potrebno. čisti se svakih 3-4 dana.
S takvom sam ja ložio kuću, cca 80m2 i mogu konstatirati da je peć odlićna, dvije sezone sam grijao na nju, jedini nedostatak loženja peći je nejednaka raspodjela temp u prostorijama kuće. Npr pokraj peći bilo je preko 30stupnjC,
a u najdaljim prostorijama oko 20-22 i zato sam napravio centralno i to naravno na drva.

Moj glas za Amity
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 11:55   #8
xraven13
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
Evo mene zanima dal preporucujete Plamen ili Gorenje ? Moja baka je imala prije Plamen pec na drva ( platila nekih 1000kn ) i jako je slabo grijala, tesko se palila + za par mjeseci je izgorio onaj lim sa strane s:...
Pa sad ne znam sto da kupim..
Dal je moguce kupiti kvalitetnu pecnicu za 1000kn ? Ako ne, sto biste mi preporucili za iznos do 2000kn ?
Pec bi sluzila za grijanje, kuhanje i trebala bi imati pećnicu...
Hvala unaprijed !
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 17:03   #9
cinco dj
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2011.
PEC KAMIN ESTETIK HELIOS 8-K

ZANIMAM ME DALI SE MOŽE NAKNADNO NADOGRADITI ZA CENTRALNO GRIJANJE I AKO JE VEC NEKO IMA KOLIKO MOZE SNJOM GRIJATI
cinco dj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 18:31   #10
Lee Champa
Lee

Registracija: Nov 2003.
Quote:
kkranjc7 kaže: Pogledaj post
Jutro svima! Ne znam da li je dobar podforum, ali imam jedno pitanje: radi se o kući površine 150 kvadrata (105 kvadrata grijem sada a 45 je dograđeno). Trenutno imamo centralno grijanje na etažni štednjak. Zanima me koju peć na kruta goriva uzmem, koje jačine? Je li bolja peć od gusa ili kotlovnog lima 4mm. Što je po vašem mišljenju najisplativija investicija? Hvala svima na prijedlozima i sugestijama!
Limena, max 20 kW
Old 29.03.2011., 19:45   #11
mravmoto
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2008.
moj prijedlog definitivno plamen amiti ali obicna ne glas amiti
dakle stari modelkoja ima naprijed dvoja vrata i odozgora kvadratna vrata za lozenje to je model bez stakla ili sa staklena dva prozorcica u obliku nekog cvijeta, nikako novi model s kompletnim staklom na vratima jer je nespretna za lozenje potreban je jak dimnjak da nebi dimila kod lozenja i dobiva zrak odozdola a ne bocno te puno manje zara ostaje, dakle stari model ima ulaz zraka bocno kod mene je grijala 100m2
i oko 23h kad sam ju nalozio punu drva kroz gornja vrata, ujutro oko 7 je bilo uvijek zara za nadometat drva i nastavit lozit a gasila se nije po 5 dana

amiti plamen 5+
mravmoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:54   #12
Black animal
black animal

Registracija: Apr 2009.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Black animal
ova grije ko šašava:))

www.econergy-bullerjan.fr

kad uđemo u uniju odmah je kupujem.neko vrijem ju je i Jesenice proizvodilo samo...
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 08:25   #13
Lee Champa
Lee

Registracija: Nov 2003.
Quote:
Black animal kaže: Pogledaj post
www.econergy-bullerjan.fr

kad uđemo u uniju odmah je kupujem.neko vrijem ju je i Jesenice proizvodilo samo...
Te peći su se radile u prošlom mileniju! Opisivao ih je časopis SAM SVOJ MAJSTOR
Old 04.09.2011., 16:05   #14
Black animal
black animal

Registracija: Apr 2009.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Black animal
naručite kod dobrog cijevara da Vam je napravi od pocinčanih vodovodnih cijevi od 2 cola.Vrata imate za kupiti.
Definitivno naisplativije
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 12:52   #15
fear
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2007.
Color emajl Požega - peći na drva

Prvi put kupujem peć na drva i odjednom čujem puno savjeta a u trgovinama vidim gomilu različitih modela s isto toliko različitih cijena od recimo 900-15000kn. Stan je nekih 80 kvadrata izolacija nikakva, zidovi od bloketa, susjed ispod ne grije..uglavnom grijanje na drva čini se kao jedina mogućnost stvarnog grijanja umjesto smlačivanja prostora uz astronomsku ratu struje.
U raznojikoj ponudi peći raznih proizvođača dojmile su me se one Color emajl koje se proizvode u Požegi. Zanima me ima li tko kakvih iskustava s njima?
Nravno moj dojam se temelji samo na estetskom i cjenovnom jer kao što kažem prvi put kupujem peć na drva. Dimnjak je Schiedel fi140. Ima li tko kakav prijedlog? Nažalost postoji i platno ograničenje jer se dalje od 4000kn ne bi mogli isprsiti pa mi prijedlozi koji su bliži onoj cifri od 15 000kn ne bi bili od koristi
Unaprijed hvala!
fear is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 20:32   #16
rokas
Registrirani korisnik

rokas Avatar

Registracija: May 2008.
Imali li netko iskustva sa peci plamen vesna? Grijali bi 80-90 kvadrata....
Old 26.09.2011., 08:30   #17
cro_white
Registrirani korisnik

Registracija: May 2010.
Ima mi tko iskustvo sa ovom peći ili sličnima, unutarnji materijal je šamot...
http://www.metalecbitola.com/product.../pelisterr.php
svidjela mi se samo me strah da li će grijati, a to je stvar koji kupujem sad i tko zna kad drugi put...
cro_white is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 14:13   #18
gugolina
loved

gugolina Avatar

Registracija: May 2007.
Tražim neku najjeftiniju varijantu peći na kruta goriva za jednu obitelj koja živi u baraki u jednoj prostoriji od cca.20m2. Što preporučate?
Old 28.09.2011., 20:41   #19
2nice
Corpvs Separatvm

2nice Avatar

http://www.plamen.hr/Proizvod.aspx?ProdID=41
Old 17.10.2011., 09:51   #20
elli88
Registrirani korisnik

Registracija: May 2010.
Pozdrav, evo i ovdje da postavim pitanje.Bili smo u Baumaxu gledali peć na drva biTech.cz Komfort 21KXLB, grijani prostor 230m3, ali može se priključiti i na centralno, ima bijele pločice sastrane, samo neznamo nikog da je kupio takvu peć , da nam kaže kakva je...pa ako ima neko tko zna nešto o toj peći ? Cijena je 4000,00kn! Dvoumimo se između nje i Tene , ovu bi uzeli samo zato što se može danas-sutra priključiti na centralno!
elli88 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja