Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 08:48   #1
Thumbs up Njegovo visočanstvo čučanj

pitanje je jednostavno, za koje mišiće su dobri široki a za koje uski čučnjevi!da li ih je bolje raditi s teretom ili bez tereta onako više aerobno?
Ace of spades is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 10:07   #2
Quote:
Ace of spades kaže: Pogledaj post
pitanje je jednostavno, za koje mišiće su dobri široki a za koje uski čučnjevi!da li ih je bolje raditi s teretom ili bez tereta onako više aerobno?
čučnjevi su dobri za kvadricepse , zadnju ložu prijelaz noge guza
razlike nema jer se čučanj mora parvilno izvoditi inače sjebeš leđa ako radiš sa teretom
ako očeš aerobni trenong od toga onda napravi 10 uskih , i 10 širokih (skoči iz čučnja i mijenjaj 1 po 1)
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 17:36   #3
Quote:
Ace of spades kaže: Pogledaj post
pitanje je jednostavno, za koje mišiće su dobri široki a za koje uski čučnjevi!da li ih je bolje raditi s teretom ili bez tereta onako više aerobno?
ajmo Iced....pucaj!
__________________
..imam svoj mali svijet i oko njega kineski zid...
http://www.youtube.com/watch?v=okJpA...eature=related
huLahoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 18:27   #4
stopala prema van-medialis

stopala spojena-lateralis


iako je leg press puno pogodniji za takve stvari...
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 18:33   #5
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
stopala prema van-medialis

stopala spojena-lateralis

iako je leg press puno pogodniji za takve stvari...
Moram iskoristiti priliku kad je poznata osoba ovdje

A zar nije da je čučanj ipak bolji?

Pošto neki dižu 150-160 kila i više u leg pressu a ne mogu u čučnju 80.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 00:37   #6
ugrubo:

široki čučanj - zadnja loža, dupe i donji dio leđa

uski čučanj - kvadriceps i guz'četina

sa širokim bi trebao više dignit jer su to mišići sa kojima se dižu teški tereti, a i zbog nekih drugih stvari koje mi se nedaju sad nabrajat (npr. u toj poziciji se nećeš moć spustit puno ispod paralele zbog tzv. "stretch reflex-a" koji te "tjera" da se dižeš prema gore)

svakako ih radit sa teretom, obično se kombinira prednji i zadnji čučanj (široki ili uski)
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 00:38   #7
Znači, ako neću kvadriceps, ali hoću guzicu, radim širi čučanj?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 00:55   #8
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Znači, ako neću kvadriceps, ali hoću guzicu, radim širi čučanj?
još bolje iskorak...još bolje press,s nogama skroz visoko na ploči
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 00:58   #9
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
još bolje iskorak...još bolje press,s nogama skroz visoko na ploči
nemoj to bogohuljenje, kakav leg press....

to za iskorak se slažem, kombinirat ga sa čučnjem i to bi trebalo bit super
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 01:00   #10
Quote:
Plavi_Lav* kaže: Pogledaj post
Moram iskoristiti priliku kad je poznata osoba ovdje

A zar nije da je čučanj ipak bolji?

Pošto neki dižu 150-160 kila i više u leg pressu a ne mogu u čučnju 80.
definitivno bih rekao da je,noge sam izgradio uglavnom čučnjem...

ali za te neke "finte",s različitim položajem stopala ipak je bolje na pressu,ali to su detalji
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 01:18   #11
ja sam općenito protiv tih sprava

nije da mislim da ničemu nesluže (imaju one svoju svrhu), nego zato šta ekipa to skroz krivo shvatila i krivo radi

sprave su prilog, a ne glavno jelo

one služe za eventualno ispravljanje nekih nedostataka (ako je neki mišić nerazvijen u odnosu na drugi, npr. zadnja loža puno slabija od kvadicepsa, šta može dovest do nekih problema), a ne da se na njima bazira cjeli trening

još pogotovo kad se rade one fore prsa/biceps, leđa/triceps...

ima jedan dobar citat o tome od jednog poznatog trenera (nabrajao je nekih 20 stvari šta ga živciraju):

"4) BODYPART SPLITS

I think my mission in life is to rid the world of this ridiculous workout notion. Somehow this highly developed organism that we call the human body is not a remarkable piece of machinery that functions flawlessly as a unit, it's just random ass "parts" put together — each of which can be worked separately.

My arse.

You didn't even turn your computer on using only one muscle so why in God's name are you trying to develop a body using some sort of body part split?

And while I'm on the subject, how come fingers and toes don't get their own "day"?

Biceps get their own special recognition, what about fingers and toes and sternocleido mastoids? Or left arm on one day, right arm on another day (different body parts)? Because it's stupid, right? Well, so is splitting up your chest and shoulder "days".

There are NO athletes other than a small bunch of genetically gifted, pharmaceutical abusing individuals who use a "body part" split with any success. NONE.

Now, if you ARE one of the genetic elite pharmaceutical abusers, then feel free.

Split routines arrived on the scene shortly after Dianabol was popular. Do you see the connection?

Now before you ask me, "Can I split up my routine in some way?" Of course you can. But split it up based on what your body DOES, not based on what "part" it is. Splitting up by parts makes as much sense as splitting up by the number of freckles in that area.
"

ako neko ne razumi engleski, bitni dio je da se dani za vježbanje odjele prema pokretu, a ne prema djelu tjela (znači npr. dan za vučenje, a ne dan za leđa i triceps)
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:04   #12
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
definitivno bih rekao da je,noge sam izgradio uglavnom čučnjem...

ali za te neke "finte",s različitim položajem stopala ipak je bolje na pressu,ali to su detalji
Aha.
Danke,zahvaljujem.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:54   #13
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
ja sam općenito protiv tih sprava

nije da mislim da ničemu nesluže (imaju one svoju svrhu), nego zato šta ekipa to skroz krivo shvatila i krivo radi

sprave su prilog, a ne glavno jelo

one služe za eventualno ispravljanje nekih nedostataka (ako je neki mišić nerazvijen u odnosu na drugi, npr. zadnja loža puno slabija od kvadicepsa, šta može dovest do nekih problema), a ne da se na njima bazira cjeli trening

još pogotovo kad se rade one fore prsa/biceps, leđa/triceps...

ima jedan dobar citat o tome od jednog poznatog trenera (nabrajao je nekih 20 stvari šta ga živciraju):

"4) BODYPART SPLITS

I think my mission in life is to rid the world of this ridiculous workout notion. Somehow this highly developed organism that we call the human body is not a remarkable piece of machinery that functions flawlessly as a unit, it's just random ass "parts" put together — each of which can be worked separately.

My arse.

You didn't even turn your computer on using only one muscle so why in God's name are you trying to develop a body using some sort of body part split?

And while I'm on the subject, how come fingers and toes don't get their own "day"?

Biceps get their own special recognition, what about fingers and toes and sternocleido mastoids? Or left arm on one day, right arm on another day (different body parts)? Because it's stupid, right? Well, so is splitting up your chest and shoulder "days".

There are NO athletes other than a small bunch of genetically gifted, pharmaceutical abusing individuals who use a "body part" split with any success. NONE.

Now, if you ARE one of the genetic elite pharmaceutical abusers, then feel free.

Split routines arrived on the scene shortly after Dianabol was popular. Do you see the connection?

Now before you ask me, "Can I split up my routine in some way?" Of course you can. But split it up based on what your body DOES, not based on what "part" it is. Splitting up by parts makes as much sense as splitting up by the number of freckles in that area.
"

ako neko ne razumi engleski, bitni dio je da se dani za vježbanje odjele prema pokretu, a ne prema djelu tjela (znači npr. dan za vučenje, a ne dan za leđa i triceps)
mislim da je tekst sranje....prsa-biceps,prsa-triceps,prsa-leđa...sve radi ako dobro radiš...ionako se 90% stvari odradi kada jedeš
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:54   #14
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
definitivno bih rekao da je,noge sam izgradio uglavnom čučnjem...

ali za te neke "finte",s različitim položajem stopala ipak je bolje na pressu,ali to su detalji
Zeko, ako su moje nožice već ko batačići i ne želim ih dodatno jačati, ali želim da mi se dupe preoblikuje u lijepu okruglu loptu, što mi je dakle najbolje raditi?

Mislim, ja volim čučanj jako, i navodno ga mogu prilagoditi da više pogađa guzicu? Kako?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:01   #15
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zeko, ako su moje nožice već ko batačići i ne želim ih dodatno jačati, ali želim da mi se dupe preoblikuje u lijepu okruglu loptu, što mi je dakle najbolje raditi?

Mislim, ja volim čučanj jako, i navodno ga mogu prilagoditi da više pogađa guzicu? Kako?
lijepo...spuštaj guzu do poda

uz to ubaci iskorak,mislim da je o n.1 za dupe


ako su ti noge kao batačići onda treba i malo smršaviti,a zadržati postojeću mišićnu masu
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:05   #16
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zeko, ako su moje nožice već ko batačići i ne želim ih dodatno jačati, ali želim da mi se dupe preoblikuje u lijepu okruglu loptu, što mi je dakle najbolje raditi?

Mislim, ja volim čučanj jako, i navodno ga mogu prilagoditi da više pogađa guzicu? Kako?
Cucanj ce ti uvijek raditi noge, u bilo kojem obliku. Ali nece nuzno uvijek noge i rasti. Ovisi kak radis.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:09   #17
a kako se radi cucanj da noge ne ojacaju? meni je najdrazi cucanj sa pilates loptom uza zid jer ti drzi ledja kako spada i noge i sve
i jel moze duboki cucanj izazvat probleme s koljenima? dosta se savijaju pa zato
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 15:30   #18
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
lijepo...spuštaj guzu do poda

uz to ubaci iskorak,mislim da je o n.1 za dupe


ako su ti noge kao batačići onda treba i malo smršaviti,a zadržati postojeću mišićnu masu
To i radim, mršavljenje plus zadržavanje mišičja

I iskorak imam u programu, a čučanj već dugo radim do poda. Znači, na okej sam putu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 16:07   #19
dobro kad smo već pri temi, cura mi je prije trenirala raznorazne sportove i rekla je da oni nikad nisu radili čučnjeve do poda kako bi mišić non stop bia napet!
usput zahvaljujem vam svima na savjetima!
Ace of spades is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 19:42   #20
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
mislim da je tekst sranje....prsa-biceps,prsa-triceps,prsa-leđa...sve radi ako dobro radiš...ionako se 90% stvari odradi kada jedeš
a slušaj, valjda čovjek zna o čemu priča, inače jako cijenjen trener

a vidiš taj dio šta je spomenija kad su nastali ti split programi

taman kad je dianabol doša na scenu

još kad pogledaš kako izgledaju ljudi po teretanama koji rade takve programe (ne na one zajebante, nego one šta ozbiljno treniraju) i kad pogledaš profesionalne bildere...

dobro, to sam ja sad malo pretjeranu usporedbu, jer ima tu još dosta stvari, al se vidi da ima nešto u tome šta taj čovjek piše
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.