Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 23:04   #1
emerge
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2009.
Skype-problem sa zvukom

Bog.Jedno pitanje,imam na Skypeu video kontakt sa nekim, ja vidim i cujem osobu sa kojom pricam, ona mene takodjer vidi ali me ne cuje? Ona koristi laptop (druge detalje ne znam) ja imam stolni PC, ne koristim klasicni mikrofon koji se drzi u ruci niti slusalice koje imaju mikrofon,od onog sto koristim glede zvuka tu je nuzni klasicni maleni par kompjuterskih zvucnika koji su ustekani pozadi na kuciste. Jos koristim jednu web Logitech QuickCam 8.4.1. kameru koja cini mi se ima u sebi integriran mikrofon koji bi trebao sluziti svrsi (ja kao laik ne shvacam da li taj mikrofon na webcamu sluzi da se mene cuje ili da ja cujem drugoga?).

Prilikom logiranja na Skype izvrsio sam ovaj ponudjeni test svog zvuka kao na slikama dolje, za speakere je ispalo sve ok, za video opet sve ok ali za mikrofon je test bio negativan. Trazilo se da napravim malo buke,ja napravim no na ovom sredisnjem "baru" (na slici 3 dolje) nije bilo nikakvih znakova da se ocitava bilo kakav zvuk koji sam ja proizveo.Da spomenem da ja ne koristim klasicni mikrofon (ono sa kabelom pa da govorim na usta),samo mi webcam u sebi ima integrirani mikrofon mislim).

Slika 1: Test za speakere-sve ok:

Slika 2: Test za Video-sve ok:

Slika 3: Test za Mikrofon-ne valja,nema ocitanja zvuka:

Ove sam pak postavke dolje odabrao u Skypeu u Audio settings za sve 3 pojedinacne stavke koje se tamo nude,Microphone Volume,Speakers Volume i Ringing Volume.Ono sto je odabrano za svaku stavku je u plavoj boji.Mozda nisam dobro iskombinirao te stavke?

Ako moze jos nesto,kad ja pri video kontaktu (ili samo pri audio kontaktu) govorim a s obzirom da ne koristim klasicni mikrofon za usta niti slusalice sa mikrofonom da li je onda mikrofon na webcamu taj koji registrira moj zvuk i prenosi ga dalje? Ja sam tu laik pa....hvala na svakoj informaciji.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:48   #2
emerge
Registrirani korisnik

U medjuvremenu sam malo prckao po audio settingsima u Skypeu i postavio ovakvu kombinaciju kao na slikama dolje:

Microphone Volume:

Speakers Volume:

Ringing:

Koje su bile prijasnje postavke vidi se iz prethodnog mog posta.

I onda sam probao opet testirati postavke zvuka na Skypeovom Welcome screenu i gle cuda sad rade sve tri stavke! I speakeri i Mikrofon i Video! Na stavci za mikrofon se vidi po zelenom baru da ocitava zvuk.
No onda sam isao na Echo/Sound test service da tamo dodatno provjerim stanje no tamo opet ne valja?! Ovdje kaze da je sve u redu,sve tri stavke a tamo kaze da nije u redu.

Ako ko ima slicno iskustvo volio bih da podijeli misljenje o tome.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:55   #3
cro_slavonija
Ovo je eliksir života

cro_slavonija Avatar

Registracija: May 2009.
Pa na tvom prvom postu sam vidio da si prekao pa pitao: imam webcam i na njoj imam mikrofon (ja kao laik....neznam dali taj mikrofon služi da mene čuju ili da ja njih čujem) - ti preko mikrofona nesmiješ ništa čut (zato postoje zvučnici)...probaj testirat svoj zvučnik s camere u nekom besplatnom audio editor software, pa javi dali će ti tamo radit....
Old 11.02.2010., 22:44   #4
emerge
Registrirani korisnik

Quote:
cro_slavonija kaže: Pogledaj post
Pa na tvom prvom postu sam vidio da si prekao pa pitao: imam webcam i na njoj imam mikrofon (ja kao laik....neznam dali taj mikrofon služi da mene čuju ili da ja njih čujem) - ti preko mikrofona nesmiješ ništa čut (zato postoje zvučnici)...probaj testirat svoj zvučnik s camere u nekom besplatnom audio editor software, pa javi dali će ti tamo radit....
Nisam jos isao skidati nesto od tih audio editor programa ali sam izvrsio testove na druga dva nacina,prvo sam otisao na Messenger na Alati-Postavke zvuka i videa:

I izvrsio test zvuka,piše dolje pri vrhu prozora da je Zvucnik/Mikrofon ili Interfon koji zelim rabiti zadan,dolje ispod ima test za zvucnik,kliknuo na test,cuje se sasvim dobro sablonska test melodija od messengera,dolje za mikrofon se isto vidi zelena boja na baru,mice se,reagira:

Drugi nacin, otisao sam u All Programs otvorio maticne postavke kamere (Camera Settings) kliknuo na Logitech control panel - odabrao opciju audio i tu je cini mi se sve regularno? Kad mijenjam velicinu za Recording Volume Level dolje, smanjuje se ili povecava broj plavih kvadratica u kontrolnom baru iznad.To bi valjda trebalo znaciti da to stima?
emerge is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja