Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 16:37   #1
Njega pupka

pretražila cijeli forum i ne mogu naći ovakvu temu

Sa Mihom sam prije 3 godine koristila alkohol + byvacin prašak dok pupak nije otpao, poslje Hidrogen i byvacin.
Sad čitam po netu da se po novom preporučuje Jod.

Znam da Byvacina nema već duže kod nas..ima ga u SLO.

Dobila sam prašak Baneocin koji je po sastavu isti kao i Byvacin.

Kakve su sad preporuke za njegu pupka?
Jel ovaj prašak ok?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:43   #2
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
pretražila cijeli forum i ne mogu naći ovakvu temu

Sa Mihom sam prije 3 godine koristila alkohol + byvacin prašak dok pupak nije otpao, poslje Hidrogen i byvacin.
Sad čitam po netu da se po novom preporučuje Jod.

Znam da Byvacina nema već duže kod nas..ima ga u SLO.

Dobila sam prašak Baneocin koji je po sastavu isti kao i Byvacin.

Kakve su sad preporuke za njegu pupka?
Jel ovaj prašak ok?
ja sam prije 9 mjeseci koristila bivacin,sestra mi ga dala u bolnici,ne znam što joj je biloonda sam ga proslijedila slijedećoj priji..i stvarno je zakon..i još ga u bolnici koriste,zašto ga nema kod nas u apotekama..za taj baneocin ne znam,pa valjda je ok kad je sastav isti..
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:45   #3
Na Sv. Duhu ti preporučuju tretirati Octeniseptom pa bebama rođenim tamo treba nešto duže da im otpadne pupak (ne znam kako je u drugim bolnicama).
Uglavnom, nama je 6. dan došla patronažna i rekla ne Octenisept jer to vlaži, a pupak bi trebao biti suh i posipala s Bivacinom te mi rekla da mogu koristiti prašak Dermatol (ili tako nekako; ne vidim pročitati) kupljen u ljekarni kao zamjena za Bivacin.
Pupak otpao 9. dan.
Nadam se da sam pomogla.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:46   #4
joj, mandy, tema ko narucena.
ja sam prije nego sto sam rodila kupila hidrogen po preporuci tete magistre u ljekarni, al je nama pupak otpao jos u bolnici i patronazna rekla nicim trackati.

e sad, moje pitanje je u vezi starijih pupkica. crvene li se vasim bebama pupkici, brisete li ih posebno poslije kupanja i cime (vata, stapic...)? mi evo i sa sedam mjeseci muku mucimo. tri dana bude super i onda opet jako crven. nema nikakav miris. pedica mi dala betrion i pomaze, al nemrem mu bas stalno mazat da ostane ok. ili da mazem? sad mi pade na pamet da je mozda od pelena? mozda mu smeta pelenski najlon? pa vise ne znam kaj da radim. pomagajte.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:51   #5
probaj presaviti pelenu, da pupak bude iznad (nam se sama presavije jer smo bebeli).
nemam iskustva sa crvenilom, ali imam sa smeđilom.Naime, nam je pupak dosta pigmentiran, ali rekla je pedica da je to normalno.
Ja joj ga poslije kupanja namažem sa baby uljem i onda ujutro očistim štapićem (lagano, ne pikam ju i ne stružem, naravno).
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:51   #6
mi smo koristili tyrosur(zamjena za dermatol)i 3%hidrogen i otpao je za manje od 2 tjedna(oko 10 dana).octenispet iako kažu da je dobar,za pupak mi ga patronažna nije preporučila-da sporije zaraste.frendica ga koristila pa nikako nije otpao dok nije počela koristiti dermatol i otpao u roku keks.ovo za sveti duh prvi put čujem.ja sam tamo rodila i stvarno nam je brzo otpao pupak,sad jel to zbog toga što nismo koristili octenispest,ne znam.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:00   #7
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
ovo za sveti duh prvi put čujem.ja sam tamo rodila i stvarno nam je brzo otpao pupak,sad jel to zbog toga što nismo koristili octenispest,ne znam.
mi smo dobili letak (brošuru, uputstva) kako tretirati pupak i tamo je bilo navedeno samo Octenisept i ništa drugo.
moja sestra je tako i radila prije godinu i pol pa je maloj otpao pupak nakon više od 2 tjedna i to nakon upotrebe Bivacina.
Zaključak: Octenisept NE, Bivacin i zamjene DA.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:03   #8
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
mi smo dobili letak (brošuru, uputstva) kako tretirati pupak i tamo je bilo navedeno samo Octenisept i ništa drugo.
moja sestra je tako i radila prije godinu i pol pa je maloj otpao pupak nakon više od 2 tjedna i to nakon upotrebe Bivacina.
Zaključak: Octenisept NE, Bivacin i zamjene DA.
ja sam koristila octenisept ali samo ga dezinfekciju,štrcila jednom,obrisala onom gazom i onda na suho bivacin i opet gazica...otpa mu je batrljak 5 dan,a ranica tom procedurom zacijelila za manje od deset dana..patronažna je rekla da mu je sve super prošlo..
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:03   #9
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
mi smo dobili letak (brošuru, uputstva) kako tretirati pupak i tamo je bilo navedeno samo Octenisept i ništa drugo.
moja sestra je tako i radila prije godinu i pol pa je maloj otpao pupak nakon više od 2 tjedna i to nakon upotrebe Bivacina.
Zaključak: Octenisept NE, Bivacin i zamjene DA.


da,i mi isto smo dobili taj letak da koristimo octenisept...mojoj frendici je trebalo oko 3 tjedna i nikako da joj otpadne...i onda je na savjet uzela dermatol i otpao za čas.
upravo tako!sve je rečeno
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:04   #10
Znam da sprejevi nisu dobri jer dodatno vlaže pupak..a trebalo bi ga isušivati.
Mi smo ispirali samo alkoholom i praškali ujutro (tako mi rekli u bolnici) a pupak vlažio ko blesav i ni blizu otpadanja 6. dan. Taj dan došla patronažna i rekla ujutro alkoholom, poslje praškati kod svakog prematanja da se isušuje...ujutro 7.dan otpao...nakon nekih 5 dana skroz zarastao (ujutro čistila hidrogenom da otopim sasušenu krv i sluz i praškala malo kod svakog presvlačenja.

Kako se ne kužim baš u sastave ljekova i sl voljela bi da netko tko se kuži usporedi...ne mogu se sjetiti tko je ovdje objašnjavao neke sastojke...kEMIK

evo link na sastav byvacina http://www.tegobe.com/vademecumi/lek/bivacyn.htm
Byvacin 1 g pudera sadrži: 3500 i. j. neomicina u obliku neomicinova sulfata i 250 i. j. bacitracina.
Pomoćne tvari: koloidni silicijev dioksid, laktoza

Baneocin (proizvodi Sandoz) 1 g pudera sadrži: Becitracin cink 250 IE, Neomycin sulfat 5000IE, Amylum Maydis i Magnesium oxid
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:05   #11
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
[/B]
da,i mi isto smo dobili taj letak da koristimo octenisept...mojoj frendici je trebalo oko 3 tjedna i nikako da joj otpadne...i onda je na savjet uzela dermatol i otpao za čas.
upravo tako!sve je rečeno
a sa čim ste vi čistili onu sukrvicu,ne stavlja se direktno na to prašak a volje octanisept nego voda može se i na gazicu stavit sprej očistit i onda prašak..
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:09   #12
Quote:
ludaaa25 kaže: Pogledaj post
a sa čim ste vi čistili onu sukrvicu,ne stavlja se direktno na to prašak a volje octanisept nego voda može se i na gazicu stavit sprej očistit i onda prašak..
mi smo stavili 3% hidrogen,malo se zapjenilo,očistili sa štapićem ostatak i zaprašili-i stvarno je brzo i super zarastao-nikakvih curenja niti problema.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:09   #13
Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
joj, mandy, tema ko narucena.
ja sam prije nego sto sam rodila kupila hidrogen po preporuci tete magistre u ljekarni, al je nama pupak otpao jos u bolnici i patronazna rekla nicim trackati.

e sad, moje pitanje je u vezi starijih pupkica. crvene li se vasim bebama pupkici, brisete li ih posebno poslije kupanja i cime (vata, stapic...)? mi evo i sa sedam mjeseci muku mucimo. tri dana bude super i onda opet jako crven. nema nikakav miris. pedica mi dala betrion i pomaze, al nemrem mu bas stalno mazat da ostane ok. ili da mazem? sad mi pade na pamet da je mozda od pelena? mozda mu smeta pelenski najlon? pa vise ne znam kaj da radim. pomagajte.
nama se nekad znao zacrvenit ali brzo bi prošlo (doduše malac često gnjavi pupak i prćka po njemu)...

Neznam jel se može što naći u pupku da izaziva stalno takvo stanje ili je samo do pelene...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:14   #14
Quote:
ludaaa25 kaže: Pogledaj post
a sa čim ste vi čistili onu sukrvicu,ne stavlja se direktno na to prašak a volje octanisept nego voda može se i na gazicu stavit sprej očistit i onda prašak..
meni rekla patronažna da dok god pupak vlaži, stavljati prašak i gore sterilnu gazu. ja sam octenisept potpuno izbacila iz priče o pupku nakon kaj sam skužila da je pašak dobro odradio svoje,
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:23   #15
Quote:
ludaaa25 kaže: Pogledaj post
a sa čim ste vi čistili onu sukrvicu,ne stavlja se direktno na to prašak a volje octanisept nego voda može se i na gazicu stavit sprej očistit i onda prašak..
isto hidrogenom 3%..malo se zapjeni i odma otopi sve a ujedno i dezinficira i suši
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:25   #16
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
isto hidrogenom 3%..malo se zapjeni i odma otopi sve a ujedno i dezinficira i suši
tako jetak smo i mi
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:27   #17
i kad se gaza zaljepi za pupak (što se nama dešavalo jer su nam pokazali dok ne otpadne omotavanje oko pupka) isto natopiti malo hidrogenom i gaza bi odma otpustila..inaače neznam kako bi to skinula..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:46   #18
nama su rekli octenisept. pošpricati, pustiti minutu i počistiti štapićem za uši. nakon toga zamotati starilnom gazom. ak se gaza zaljepi pokapat fiziološku i polako će se odljepit. pupak je otpao nakon 11 dana. još neko vrijeme na isti način čistit ranu al ne treba gazu stavljat.

zbilja jako jednostavno!
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:59   #19
Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
joj, mandy, tema ko narucena.
ja sam prije nego sto sam rodila kupila hidrogen po preporuci tete magistre u ljekarni, al je nama pupak otpao jos u bolnici i patronazna rekla nicim trackati.

e sad, moje pitanje je u vezi starijih pupkica. crvene li se vasim bebama pupkici, brisete li ih posebno poslije kupanja i cime (vata, stapic...)? mi evo i sa sedam mjeseci muku mucimo. tri dana bude super i onda opet jako crven. nema nikakav miris. pedica mi dala betrion i pomaze, al nemrem mu bas stalno mazat da ostane ok. ili da mazem? sad mi pade na pamet da je mozda od pelena? mozda mu smeta pelenski najlon? pa vise ne znam kaj da radim. pomagajte.
Kod nas je bilo identično, doma smo išli bez pupka (moram priznati da mi je laknulo jer sam se grozila toga). Njegovali smo hidrogenom, pa zalili octaniseptom. Ja sam imala u pripremi i dermatol, ali kako je patronažna rekla da ne treba nismo ga koristili.

Unazad mjesec dana joj je stalno crveni pupak. Očistim hidrogenom, našpricam octaniseptom, ali mi se čini da od tog vlaženja nikam ne napredujemo. Probala sam malo dermatola staviti i za dva dana je prošlo. Onda sam išla taj dermatol iščistiti sa štapićem i opet zaje stvar. Ne znam kak da se riješim pudera u pupku koji je pretvori u neko blato, a da ne iziritiram sve. Isto tako ne znam kak da riješim to crvenilo jer dermatol je antibiotk kaj ne?
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 18:15   #20
kažu da pupkovi sa sv duha duže traju
našem bebaču je otpao 10-i dan što i nije tako dugo iako se nama tada činilo kao cijela vječnost
tretirali smo ga samo s octeniseptom, prašak smo izbjegavali zbog navodno štetnog sastava
veliku stvar je učinila patronažna koja ga je jedan dan temeljito očistila
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.