Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi
Korisničko ime
Lozinka

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2008., 14:18   #1
ribica0603
teta zubarica

ribica0603 Avatar

Registracija: Dec 2006.
Otvaranje posla u domeni medicine?

nadam se da postavljam pitanje na pravom mjestu...ako ne,neka me modovi premjeste...

imam ponudu da pocnem raditi u jednoj firmi,a postupak otvaranja vlastite ordinacije mi je u tijeku...

sad me zanima:

-ako pocnem raditi u toj firmi, kakva je mogucnost otvaranja moje ordinacije kao d.o.o.-a ? (tako da ipak ostanem vlasnik)

svaki savjet je dobordosao...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 21:59   #2
Bina
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2004.
bok ribice!
koliko mi je poznato, stomatološka se djelatnost može obavljati u privatnoj praksi (s tim da se stomatolozi mogu udruživati u tzv. grupnu praksu) te u zdravstvenoj ustanovi ili drugoj pravnoj osobi, dakle i u trgovačkom društvu.
d.o.o. je još rijetkost, uglavnom su to ordinacije privatne prakse, ali očito je moguće. Tako bi mogla biti osnivač/član društva, a zaposliti nekog drugog da u njemu radi. Jedino nisam razumjela kad kažeš da je postupak otvaranja u tijeku jesi li se već krenula registrirati kao d.o.o. ili kao samostalna djelatnost, pa bi sad htjela promijeniti?

No ako se ta firma u kojoj ćeš se eventualno zaposliti bavi istom djelatnošću, moraš paziti na to kako ćeš s njima riješiti sukob interesa.
Bina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 15:08   #3
ribica0603
teta zubarica

ribica0603 Avatar

ja cu raditi za jednu farmaceutsku firmu tako da nisam u sukobu interesa...

a sto se tice otvaranja ordinacije (kad sam rekla da je to u tijeku) to znaci da se moj prostor uredjuje i cekaju se gradjevinci da obave svoj dio posla...
zato i pocinjem raditi za tu farm.firmu jer bi inace bila na burzi slijedecih par mjeseci dok se sva ta papirologija ne rijesi....

meni je pravnica na nasoj Komori rekla da se ordinacija moze otvoriti ili kao samostalna djelatnost ili kao d.o.o....

pa me zanimalo jel netko imao takva iskustva?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 18:52   #4
BigGreenSquid
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2008.
Otvaranje stomatološkog ureda kao d.o.o. i zapošljavanje stomatologa

Gore navedena ideja mi je sinoć pala na pamet. Zanima me da li je nešto takvo moguće, ali i isplativo. Koliko bi otprilike stajalo kompletno opremanje i prilagodba nekoliko prostorija za stomatološku ordinaciju, u kojoj bi bilo zaposleno 4-5 stomatologa te njihovo pomoćno osoblje. Dakle, nešto poput otvaranje privatne stomatološke mini-klinike...

Ni meni, kao vjerojatno i mnogima ovdje, ovo nije i ne zvuči kao obećavajuća ideja ali me previše kopkalo, pa sam morao pitati...

Zadnje uređivanje BigGreenSquid : 02.03.2009. at 19:00.
BigGreenSquid is offline  
Odgovori s citatom
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Old 03.03.2009., 20:49   #5
Zagreb-Borongaj
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Quote:
BigGreenSquid kaže: Pogledaj post
Gore navedena ideja mi je sinoć pala na pamet. Zanima me da li je nešto takvo moguće, ali i isplativo. Koliko bi otprilike stajalo kompletno opremanje i prilagodba nekoliko prostorija za stomatološku ordinaciju, u kojoj bi bilo zaposleno 4-5 stomatologa te njihovo pomoćno osoblje. Dakle, nešto poput otvaranje privatne stomatološke mini-klinike...

Ni meni, kao vjerojatno i mnogima ovdje, ovo nije i ne zvuči kao obećavajuća ideja ali me previše kopkalo, pa sam morao pitati...
Nisam stomatolog, ali mi sestrična je i živi u Ri.
Oni u Rijeci imaju jednu dosta veliku stomatološku polikliniku RiDent u kojoj rade nekoliko stomatologa s osobljem.
Za sada posluju jako dobro jer im preko vikenda dolazi pun autobus iz Italije, e sad da li bi takvo što bilo isplativo u ZG, pojma nemam.

Medjutim možda mi možeš pomoći i reći da li se može otvoriti ordinacija u potpuno novoj zgradi koja je visoka 257cm i ne zadovoljava uvjete po pravilniku o .... koji zahtjeva 260cm? Da li je moguće nekako proći taj uvjet a da se ne mora prekopavati stan da se dobiju još ta 3cm. Hvala
Zagreb-Borongaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:52   #6
Zagreb-Borongaj
Registrirani korisnik

kako otvoriti ordinaciju ako su uvjeti po pravilniku 260cm a u novoj zgradi je visina gdje se planira otvoriti 257cm?

Da li je moguće da komislija zažmiri na tih 3cm, ima li tko takvih iskustava, odnosno koliko su rigorozne komisije oko pravilnika o ....
Hvala
Zagreb-Borongaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 22:06   #7
Berkut
Registrirani korisnik

Berkut Avatar

Registracija: Apr 2008.
Quote:
Zagreb-Borongaj kaže: Pogledaj post
kako otvoriti ordinaciju ako su uvjeti po pravilniku 260cm a u novoj zgradi je visina gdje se planira otvoriti 257cm?

Da li je moguće da komislija zažmiri na tih 3cm, ima li tko takvih iskustava, odnosno koliko su rigorozne komisije oko pravilnika o ....
Hvala
Ma,nemaš beda.....meni kad su dolazili prije 4 godine(i ako se ne varam vrijedili su isti tvz. "minimalni tehnički uvijeti") nisu gledali visinu,više su ih zanimali širina vrata,prilagodba WC-a invalidima (imam lift,pa nisu ni spominjali prilaz za invalide),gledali da li je pod antistatički i elektroprovodljiv autoklav,instrumentarij,morao im pokazati autoklav,kliješta pogledali odokativno....

Tak da se niš ne sekiraj za ta 3cm....
Ak te još što zanima pitaj...

Sretno s komisijom...
Old 04.03.2009., 14:03   #8
Car Trojan
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2008.
Quote:
Zagreb-Borongaj kaže: Pogledaj post

Hvala
Ne znam što da ti kažem, meni su bili prije 2 god. i gledali samo dvije stvari
visinu prostorije i ovo kaj veli Berkut vezano uz širinu vrata i rukohvate za invalidne osobe.
Moguće je da Berkut ima ordinaciju u stanu gdje su visoki stropovi pa tak čim su ušli to nisu ni spominjali, medjutim meni u novogradnji na Trešnjevci su odmah to mjerili, sva sreća bilo 262cm
Car Trojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 14:11   #9
Katrin
.

Katrin Avatar

Registracija: Nov 2003.
Premjesteno s Prava.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 17:42   #10
Berkut
Registrirani korisnik

Berkut Avatar

Registracija: Apr 2008.
Quote:
Car Trojan kaže: Pogledaj post
Ne znam što da ti kažem, meni su bili prije 2 god. i gledali samo dvije stvari
visinu prostorije i ovo kaj veli Berkut vezano uz širinu vrata i rukohvate za invalidne osobe.
Moguće je da Berkut ima ordinaciju u stanu gdje su visoki stropovi pa tak čim su ušli to nisu ni spominjali, medjutim meni u novogradnji na Trešnjevci su odmah to mjerili, sva sreća bilo 262cm
Meni isti stropovi naknap....doduše malo ih spuštao,al nisu gore ni pogledali...
Old 07.05.2009., 14:32   #11
gole
Pitam ne skitam

Registracija: Aug 2007.
I koliko moraju biti široka vrata toaleta?
gole is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 10:58   #12
diizii
Registrirani korisnik

Registracija: May 2009.
Vrata toaleta moraju bit 110 cm sa rukohvatima.
diizii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:42   #13
ribica0603
teta zubarica

ribica0603 Avatar

da napokon i sama odgovorim na vlastitu temu...

uspjela sam sve napraviti i od 1.1.2010. sam ponosni direktor trgovackog drustva za stomatolosku djetatnost...

i komisija je bila,obavila svoje...sad trebam obavljat ostatak papirologije - pecati,porezna uprava,ziro racun...

jel ima jos kolega sa slicnim iskustvima?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:32   #14
knjigovodcica
Registrirani korisnik

knjigovodcica Avatar

Nisam kolega al me zanima zasto si otvorila d.o.o.. morat ces uci u PDV sustav ako vec nisi usla, i plaćat ces pdv na svoje usluge.
knjigovodcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:51   #15
lasangel
Registrirani korisnik

a korisnici usluga neće moći koristiti osobni odbitak (do 12.000,00 kn godišnje) jer zdravstvenu uslugu nije obavila zdravstvena ustanova ili zdravstveni radnik privatne prakse...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 15:31   #16
mikili
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2009.
ja imam jedno pitanje...postoji li ograničenje katova? mislim,do kojeg kata može biti ordinacija?
mikili is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 07:28   #17
gole
Pitam ne skitam

Nema ograničenja kata, samo je bitan prilaz invalidima tj. ako imaš lift sve može.
gole is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:20   #18
hi5
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2010.
ja sam isto zainteresiran za otvaranje ordinacije u zd, jos sam uvijek u samim zacecima, pa me zanima jel netko ima onaj popis sto sve treba imati ordinacija od opreme, stolica, klijesta, instrumenti, autoklav... nigdje ne mogu naci, a znam da sam to gledao vise puta.
i jos jedno pitanje, koliko dodje okvirno opremanje ordinacije, znaci bez prostora i uredjivanja wc-a is sl. i ima li itko iskustava sa onim kineskim stolicama za 20 tak tisuca kuna. pozz
hi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 12:24   #19
gole
Pitam ne skitam

Quote:
hi5 kaže: Pogledaj post
ja sam isto zainteresiran za otvaranje ordinacije u zd, jos sam uvijek u samim zacecima, pa me zanima jel netko ima onaj popis sto sve treba imati ordinacija od opreme, stolica, klijesta, instrumenti, autoklav... nigdje ne mogu naci, a znam da sam to gledao vise puta.
i jos jedno pitanje, koliko dodje okvirno opremanje ordinacije, znaci bez prostora i uredjivanja wc-a is sl. i ima li itko iskustava sa onim kineskim stolicama za 20 tak tisuca kuna. pozz
Imaš Pravilnik o opremi i minimalnim uvjetima Ministarstva zdravstva na stranicama HSK. Tamo vidi što ti treba pa traži ponude od distributera il nađi polovno... Najbolje prođeš ako nađeš zgradu u izgradnji pa možeš odmah po svom uredit i provest sve instalacije u podu i sl. Uglavnom, skup je to sport...
gole is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 00:43   #20
hi5
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2010.
fiju, bome kad to citam, 200 tisucica kuna mi se cine kao nedovoljna sredstva, jao, pa ovome nikad kraja.
koliko je vama trebalo otprilike kunica?
hi5 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja