Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika
Korisničko ime
Lozinka

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2003., 20:08   #1
pads
Pacijent

Geliranje, akril, umjetni nokti #1

Moji nokti su uzas zivi! Nema sanse da ih pustim duze od pola centimetra - obavezno pucaju.

Uglavnom, htjela bih vas pitati ima li tko iskustva sa umjetnim noktima, i to "uradi sam" ugradnjom.

Vidjela sam neke zgodne u DM-u za nekih 70-ak kuna, ali ne znam isplati li ih mi se kupiti.

Zanima me koliko se dugo drze, kako se skidaju, da li ih je moguce poljepiti, a da se ne vidi da su umjetni? Da li su samo za jednokratnu upotrebu ili se ipak mogu vise puta ljepiti?

Evo, nasla sam u vecernjaku kratke upute:

1. Nokat se matira, ocisti od prasine i masnoce, te skrati do jagodice.

2. Lijepe se nastavci, koji moraju tocno prianjati uz plocu nokta i rubova. (a gdje cu naci takve? bas i nisam vidjela velik izbor umjetnih noktiju)

3. Nastavci se skracuju i formiraju u zeljeni oblik. Najvise se trazi cetvrtast oblik.

4. Nastavak se izjednacava s plocom nokta, kako se ne bi vidjeli razlika i prijelazi. (na slici je prikazano kako zenska zapravo turpija nokte)

5. Stavlja se masa koja izjednacuje prirodni dio i nastavak, koja se zatim susi u UV lampi. (dovraga i lampa! a da ipak odem kozmeticarki? )

6. Nokat se dezinficira. Nanosi se biovitaminsko ulje te se pocinje sa lakiranjem.

Eto, zanima me ima li tko od vas iskustva sa umjetnim noktima? Meni tu, na slici, izgledaju bas lijepo. Bas bi htjela probati da vidim kak mi stoje... a da se ne vidi da su umjetni... (bar ne jako)

Old 14.01.2003., 21:14   #2
indian
!

Registracija: Nov 2002.
I moji nokti su bili užas..bar su se tako činili dok ih nisam počela malo više pazit..
I promjena je drastična..

Svakako više preporučam od umjetnih noktiju..
Ne kužim, šta će ti to?

DOLE UMJETNI NOKTI!
indian is offline  
Old 14.01.2003., 21:22   #3
Zrinska
code-switching

Zrinska Avatar

Registracija: Dec 2002.
umjetni nokti

meni nisu lijepi.....izgledaju malo jeftini.....
Old 14.01.2003., 21:43   #4
Zlatokosa
Registrirani korisnik

pads, imaš dvije vrste umjetnih noktiju..jedni se lijepe, a drugi su nadogradnja (stavlja se gel koji se suši) vlastitih...ti nokti ti traju dugo..i s njima radiš sve kao i sa prirodnima. Ja nemam iskustva ni sa jednima.. Imam jako krhke i osjetljive nokte, ali meni su dragi..jer su moji, i mogu ti reći da ih jako volim...
Zlatokosa is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 14.01.2003., 22:11   #5
lahor
triple libra

lahor Avatar

"Sam svoj majstor" umjetni nokti koje kupis u parfumerijama su losi. Em se kuze, em otpadaju vrlo lako i to te moze dovesti u neugodne situacije, em su ti poslije njih nokti u jos goroj komi nego sto su bili.
Ako bas zelis umjetne nokte, odi to profesionalno napraviti...Istina, platit ces vise, ali izgledat ce prirodnije i biti ce duzeg vijeka.
Moji nokti su nikakvi, slabi, mekani, ali nemam umjetne nokte zato jer bi ih onda stalno morala obnavljati sto kosta i vremena i novaca...A kazu da kad se odlucis prijeci s umjetnih na prirodne da su nokti isto u vrlo losem stanju.
lahor is offline  
Old 15.01.2003., 07:55   #6
fragola
IMF voće

fragola Avatar

Ja sam protiv umjetnih nokti. Sve je to lijepo - divno i krasno, ali a što to liči kad se skinu? Biti će ti još gori nego sad, a nemreš vječno imat umjetne.

Ja imam duge nokte i sve s njima radim - od pranja suđa do svakodnevnog kuckanja po tastaturi. Jest da ne mogu biti predugi ali su uvijek čvrsti.

Probaj sa kurom B vitamina (imaš B kompleks za kupit i uzimaj 2 tabletice dnevno 2-3 tjedana) i vidjet ćeš oporavak. Možeš i jest kvasac.

Kupi si lak za učvrščivanje noktiju. To je u biti ko neka vodica koju mažeš nekoliko puta dnevno. Ne ostavlja lak na noktu. Ja sam u jednoj fazi loših noktiju (nezdrav život i loša prehrana) imala od Avona.

Zar nije ljepše vidjet njegovane i zdrave nokte?
Mene svi pitaju prvo da li imam umjetne (nije im jasno kako bi ovako lijepi bili prirodni ) i kad zaniječem, pitaju me da li imam french manicure (naravno, da nemam, ali me priroda obdarila lijepim bjelilom....)

I šta će ti više, nego ovakve pohvale!
Vrijede cijelog truda!
Old 15.01.2003., 08:24   #7
Ona
Registrirani korisnik

Ona Avatar

Registracija: Jan 2003.
I meni su ocajni nokit, uvijek bili...

naravno, prvo probaj sve ostale stvari, koje ti se predlazu... bolja ishrana.... lak za ucvrshchivanje ("TRIND" - stavljas ga 2 tjedna svaki dan - imas ga u nami kupit) etc. A ako to ne upali, kao npr. kod mene onda odi bolje profesionalcu (npr. u Gundulicevoj na pocetku, mislim da je br. 4 imas i frizer/manikir/pediker, te Ilica 129), al moras bit svjesna da onda svaka 2-3 tjedna moras ic na "dopunu" noktiju. Btw, prva posjeta te kosta oko 400 kn, ostale onda oko 200 kn. Nadogradjuju ti se nokti i prelijepljuju gelom (npr. tzv. alessandro-metoda). Ove umjetne nokte sto si ti vidjela za 70 kn su ti bezveze. Kad ti izraste tvoj nokat ispod laznog, onda ne treba vishe nadogradnja nego samo gel. Na zalost ne preostaje mi nista drugo nego na taj nachin imat fine nokte.
Old 15.01.2003., 09:51   #8
idy
Registrirani korisnik

idy Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku idy
Uf, iskustva imam s tim koliko hoćeš! Umjetni nokti su mrak (oni gelirani, napravljeni kod kozmetičarke). Ruke su ti prekrasne, izgledaju prirodno. Problem je u tome što ih moraš nadograđivati relativno često, a cijene je napisala Ona. Moja preporuka je kozmetički salon u hotelu Dubrovnik u Zagrebu jer žena napravi nokte poprilično tanko i kad izrastu ne vidi se izrast jako pa možeš odgodit nadogradnju na malo duže vrijeme.
Glede noktiju iz DM-a; ljepilo ih stvarno zabetonira, ali ne izgledaju tako lijepo kao gelirani. Doduše ak si vješta s rašpicama i njih možeš dovesti u zadovoljavajuću formu koja će dosta dugo držati.
idy is offline  
Old 15.01.2003., 09:59   #9
magic
dvadesetpetznakova

Po meni je to bacanje novaca - skratite nokte, lijepo ih izmanikirajte i nalakirajte i ruke ce vam isto tako lijepo izgledati i bez onih umjetnih chaporaka.

A josh kad ste mi napisali cijene...
magic is offline  
Old 15.01.2003., 10:15   #10
Hannah
Registrirani korisnik

Lijepo kaže Magic.
Najbitnije je da su uredni.
Neki decentni lak može ih dodatno učvrstiti i to je super.

Najveći dio posla obavlja se prehranom. Nikakvi umjetni nokti neće napraviti zdepaste prste onakvima kakve vidmo na reklamama. Najbolje je zapravo imati ih da pristojno izgledaju, pri čemu duljina nije garancija. A ruku i prste (fizionomiju) ionako teško možemo promjeniti.

Osobno zgražam se nad umjetnim noktima, French Manicure (naročito kad vidim očajne pokušaje postizanja bjelila na krajevima) , predugi nokti su grozno nešto...pa još "prigodno" istaknuti lakovima i sl....
Hannah is offline  
Old 15.01.2003., 10:26   #11
Pink Lemon
Pilić

Pink Lemon Avatar

Moji su isto krhki, listaju se, nikako da izrastu. Pomisljala sam u trenucima ocaja i na umjetne, ali sam odustala kad sam vidjela da pise da se ne smiju staviti na nokte koji su osteceni. A moji su upravo odgovarali tom opisu - osteceni.
"trik": nokte uvijek raspaj, puno se vise listaju ako ih skracujes skaricama, mozes ih namakati svaku vecer u toplom maslinovom ulju.
Od ucvrscivaca: pomaze od Alessanda Xtra Hardner, samo ti onda treba i neki dobar skidac jer tesko ide dole.
Provjeri, mozda ti fali i zeljeza ili nekih vitamina.
Treba ti zapravo najvise strpljenja, al isplati se-ja napokon nemam vise nokte duzine kao u djeteta koje ih grize, nakon dugo vremena su opet duzi od jagodice i nalakirani u tamno crveno (tj. imam sta nalakirat)!!!!!!!!
Pink Lemon is offline  
Old 15.01.2003., 10:28   #12
indian
!

Quote:
Ona kaže:
Btw, prva posjeta te kosta oko 400 kn, ostale onda oko 200 kn.

Jel mene ovo oči varaju???

Koje smo mi žene...pa na šta neće izvuć lovu iz nas..
I to kakvu lovu..

Quote:
Ruke su ti prekrasne, izgledaju prirodno.
Al samo izgledaju..jer nisu..
indian is offline  
Old 15.01.2003., 10:47   #13
idy
Registrirani korisnik

idy Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku idy
A čuj, je tak, al ženama koje imaju grozne nokte to je promjena koja je stvarno značajna. U principu i ja sam za prirodne nokte. Samo što su kod nekih nesretnica (tu se i ja ubrajam ) nokti dosta duboko "rezani", pa ni ne mogu narasti do ruba jagodice. To onda gotovo nikako ne može izgledati lijepo. Pa kad konačno zalijepiš umjetnjake nemreš se nadivit svojim rukama. Dajte, cure, nije baš da to ne zgleda lijepo na rukama...
Old 15.01.2003., 14:23   #14
poison_girl
more than a woman

poison_girl Avatar

jednom sam sama stavljala umjetne nokte, i to mi je bila veeeeelika greška. kao prvo nisam ih mogla dobro naljepit, izgledalo je ružno, pa sam ih odmah skinula, a posljedice su se vidjele još dugo poslije toga. trebala mi je cijela vječnost da nokte ponovo dovedem u red
nikad nisam stavljala umjetne nokte kod profesionalca, al sad kad vidim cijene .... uostalom nemožeš doživotno imati te lažne nokte.
zato malo se potrudi,i uz one razne kreme i lakove za hranjenje i učvršćivanje noktiju, održavaj svoje nokte koji su ipak najljepši
Old 15.01.2003., 14:52   #15
Ona
Registrirani korisnik

Ona Avatar

nokti su vazni - ja kod druge osobe uvijek gledam na uredjenost noktiju. imam umjetne nokte, al ne da se primjete da su umjetne nego su dosta skracene, lijepo i prirodno izgledaju.

hehe,...btw, moja stara je, kad je skontala koliko ce nas to ubuduce kostat, polozila alessandro-manikir-kurs +kupila svu opremu, pa mi ona to ubuduce besplatno radi.... hehehe... treba imat takvu staru, a i vjerujem da su se troskovi kupovine opreme vec sad nakon godinu dana isplatili...
Old 15.01.2003., 16:39   #16
Princeza
member vulgaris

Ovako... Meni je jako vazno da mi ruke izgledaju lijepo i njegovano, a nokti su (osim ispucale i hrapave koze) ono prvo sto vidimo na rukama... Ja imam prirodno lijepe i cvrste nokte, a prije par mjeseci sam si napravila gel-nokte (to nisu samo spice, nego gel preko cijelih noktiju, a kao sto Ona kaze, svakih dva-tri tjedna moraju se nadopuniti korijeni, koji su izrasli). Uopce nisu izgledali umjetno (dojam uvelike ovisi o strucnosti kozmeticarke koja ih radi), dapace, bili su relativno kratki, vrlo lijepi i djelovali su izuzetno njegovano. Nijedna moja frendica nije primijetila da su nokti umjetni, dapace, davale su mi komplimente na obliku i strucnosti kojom su izmanikirani! Da ne velim da ja, kao vjerna sljedbenica francuske manikure jos iz vremena kad se kod nas nije ni znalo kaj je to, nisam morala dva puta tjedno lakirati nokte, jer je sve na njima bilo savrseno.

Medjutim, sve to ima i svoju tamnu stranu. Osim cijene (450kn za prvo nanosenje i 250kn za svako popravljanje) i vremena (prvo nanosenje traje tri do cetiri sata, a svako ponovno sat i pol do dva), bilo mi je obecano da ce nokti ispod gela jednostavno procvasti od ljepote, da ce, kad jednom skinem gel, biti cvrsci nego ikad. No, stvarnost je sasvim drugacija ~ moji, inace cvrsti nokti, popucali su isti dan kad sam skinula gel. Sad sam ih sasvim skratila, na njima imam lak za ucvrscivanje (prozirni) i cekam da izrastu...

Toliko o gelu.
Princeza is offline  
Old 15.01.2003., 18:22   #17
Sandra October
desno krilo kokošinjca

Sandra October Avatar

Uf odmah se sjetim svoje bivše asistentice koja mi je na posao dolazila sa onim geliranim panđa noktima sa šljokicama i umjetničkim djelima po njima....hebem ti nisam konzerva bog zna al šta je previše- previše je

pardon, zabrijah na najgoru asocijaciju.....
ne znam, imam sreće da su mi nokti odlični, al sve i da nisu sumnjam da bi stavljala umjetne, ako ništa, nemam ja tih živaca za sjedit 3 sata kod manikirke, jedva odsjedim za onaj basic manikir svako 3-4 mjeseca

meni je manje više u svemu pa i u noktima, bezbojni lak, french manikure na vrlo kratkim noktima.sve u svemu neupadljivo i diskretno.
a što se njege tiče, barem je danas izbog ogroman kojekakvih lakova za jačanje nokta

pads, odi manikerki i nek ti ona nešto preporuči... bolje nego oslabiti još više vlastiti nokat
Sandra October is offline  
Old 15.01.2003., 18:34   #18
Ame®icano
Existing

Ame®icano Avatar

Mojim kandzama nista ne fali. Naime, ima i viska. Primjetio sam ne samo da mogu plivat, nego da brze plivam sa njima nego bez njih. Kad udjem u bazen svi mi zavide. Vjerovatno zbog toga stavljaju vise hlora u vodu, da bolje ocisti ispod noktiju. Ni peraje nisu potrebne. Ma kakav Borut Petric... Foghorn is my name.
Old 15.01.2003., 18:47   #19
margarita
maca papucarka

margarita Avatar

ja imam french manicure, gel nokte

uopce ne izgledaju umjetno, stovise cesto dobijem kompliment kako imam divne noikte i svi se iznenade kad cuju da nisu moji prirodni

meni je prva aplikacija trajala sat vremena a nadopune oko 40 min. tako da mi je to cas posla...prva kosta $55 CDN a nadopune $30 cdn

traje mi tri tjedna i ne moram u medjuvremenu nista raditi s njima tako da mi se super isplati jer sam vise mjesecno trosila na razne preparate za jacanje noktiju, lakove i ostala cuda i uvijek bila nezadovoljna svojim slabim ispucanim noktima

sad bar izgledaju uredno i njegovano

kad odlucim da imam kratke nokte onda cu skinuti gel

ovisi samo od strucnosti onoga tko ih nanosi

nikad ne bih probala sama
margarita is offline  
Old 15.01.2003., 19:30   #20
indian
!

Talking moram malo

Ma da najlakše je reć..jooooj imam užasne nokte i naljepit te umjetne
Malo truda žene, malo truda..baš me zanima jeste li se bar potrudile prije nego ste stavile tu plastiku na sebe?

Gora stvar od umjetnih noktiju su mi još umjetne trepavice..
E to je stvarnoooo...

I koji vrag je taj french manicure?
indian is offline  
Advertisement

Advertisement
Advertisement Sponsored links

Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja