Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2013., 12:37   #1581
dark_star
restless&adorable

dark_star Avatar

Registracija: Oct 2006.
ja sam već pisala da subrina boje ispadaju smeđe bez ružnih odsjaja, kao na slici na kutiji ili u nijanseru, charm i saten, a novci su presmiješni. čak mi se prijateljica ofarbala u ledeno plavo, rezultat je kao iz salona. da se bojam tima bez amonijaka ili tim tipom boja "iz kutije", ne bih se odvajala od njih
dark_star is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 00:02   #1582
čikita
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2011.
Pozdrav,prešla bih iz crvenkaste na srednje smeđu,točnije jednu od ovih boja sa slika. Zanima me je li znate koje su to točno nijanse,i imate li možda savjet za neke bez amonijaka boje tih nijansi? Evo slike,http://www.whitegadget.com/attachmen...barton-pic.jpg. i http://1.bp.blogspot.com/-bkiDWQGdzg...-260335546.jpg.

Zadnje uređivanje čikita : 14.10.2013. at 00:09.
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 09:50   #1583
dvatricetiri
Registrirani korisnik

dvatricetiri Avatar

Registracija: May 2007.
Quote:
platinum blonde kaže: Pogledaj post
Meni je doduše linija Sensation bolja samo zbog mirisa, dok me ova Naturals guši dok se bojam.
Ova druga boja izgleda jako lijepo ovako na kutiji, i ja ću je možda probati.
A kakva ti je prirodna boja?
Inače ova garnier boje ispadaju tamnije, meni je recimo ova ispala skroz smeđe, ni blizu ovoj na slici.
Ja sam uzela Naturals na kraju jer su bile na akciji i uzela dvije kutije za nekih 4 eura. Nisam uzela devetku nego desetku, tj. ovu

Moja prirodna boja je pepeljasto plava, svjetla prilično nešto kao nijansa 8 na standardnim farbama za kosu, ali meni ta pepeljasta nikako ne stoji jer sam jaako blijeda i izgledam si nekako isprano, pa se farbam u ove živahnije plave. A kako imam tu pepeljastu podlogu, gotovo je nemoguće da ispadnem žuta kao pile pa se ne bojim ovih zlaćanih i žutih boja.
Ne znam samo kako će se ova desetka ispirati jer kažu da se Garnierove brzo ispiraju, ali sama boja je ispala odlično. Što se tiče mirisa, gori i oštriji miris imaju Lorealove koje sam prije koristila, pa mi Garnier i nije nešto gušio pluća.

Ako probaš ovu sensation sa slike javi kakva je jer se i meni jako sviđa.

I da, te sedmice ispadnu inače tamnije nego na slici, kao neka prirodna smeđa boja. Ja sam jednom probala isto sedmicu ali Lorealovu i ispala mi je tamnije nego na slici, kao neka fina prirodna smeđa nijansa. Za onu tamniju plavu je najbolje uzimati nijansu osam. Ispadne vjerodostojnije nijansi na kutiji.
Old 14.10.2013., 13:41   #1584
dark_star
restless&adorable

dark_star Avatar

Quote:
čikita kaže: Pogledaj post
Pozdrav,prešla bih iz crvenkaste na srednje smeđu,točnije jednu od ovih boja sa slika. Zanima me je li znate koje su to točno nijanse,i imate li možda savjet za neke bez amonijaka boje tih nijansi? Evo slike,http://www.whitegadget.com/attachmen...barton-pic.jpg. i http://1.bp.blogspot.com/-bkiDWQGdzg...-260335546.jpg.
Probaj subrina charm ili saten u nijansi lješnjak ali, s obzirom na crvenkastu podlogu, trebat će neko vrijeme da pigment ode

p.s. ovo na mischi barton je više konjak, također je imaš u subrini
dark_star is online now  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 14.10.2013., 16:32   #1585
mia mia
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2010.
Imam pepeljasto plavu kosu i htjela bih sama napraviti par tankih pramenova uz lice. Kojom farbom? Jel ok kuene 1517 i 6%hidrogen? Ili imate nesto bolje? Pomozite.. preskupo mi je kod frizera. Uvijek dode oko 400kn, to mi je previse
mia mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:24   #1586
dark_star
restless&adorable

dark_star Avatar

probaj sa Selective bojama, izvrsne su i sadrže zelenkasti pigment pa plave nijanse ispadaju prirodno, bez crvenkastih odsjaja i sl. ako je kosa prirodna i nebojana, 6% hidrogen bit će dovoljan. ili možeš ići i na Subrinu Trio color ili Unique koje ispadnu baš onakve kao što su u katalogu.

ovdje imaš Selective Evo boje http://www.hairmarket.cz/vzornik-bar...neral-evo.html

osobno mi se jako sviđaju njihove bež i pepeljaste http://stilist69ru.80.com1.ru/image/...D0%B2/2_20.jpg
te zlatne http://stilist69ru.80.com1.ru/image/...D0%B2/3_17.jpg
i fantasia http://stilist69ru.80.com1.ru/image/...D0%B2/5_12.jpg nijanse (recimo, boje poput biondo biscotto ful su sofisticirani i imaju 101 varijantu). Tuba je oko 40 kn, ispadne te 50 kuna sa hidrogenom. U svakom slučaju radije bih uzela njih nego Keune, koje mi mrse i petljaju kosu. Ili Subrinu, koja tkđ. ima lijepih plavih nijansi.
dark_star is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 08:54   #1587
mia mia
Registrirani korisnik

Hvala ti puno na odgovoru. Jesi ti probala koju? Treba mi bas neetko tko je probao napraviti na prirodno pepeljastoj plave pramenove i provjereno zna sta valja.. ne znam izabrati jer se ne razumijem.. :-(
mia mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:32   #1588
dark_star
restless&adorable

dark_star Avatar

ja sam probala jako puno boja jer se moram bojati zbog sjedina koje su mi počele izbijati i rodica mi je frizer, pa sam se malo udubila u tematiku
nisam plava ali prijateljica jest i njoj moja rodica stavlja recimo baš selective preljev upravo radi tog superprirodnog izgleda
za više detalja ti pitaj nekog tko je baš plav, ja ovoliko znam
dark_star is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 16:57   #1589
čikita
Registrirani korisnik

Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
Probaj subrina charm ili saten u nijansi lješnjak ali, s obzirom na crvenkastu podlogu, trebat će neko vrijeme da pigment ode

p.s. ovo na mischi barton je više konjak, također je imaš u subrini
Thanx dark star,a ta konjak nijansa od Subrine,koji je broj? Imam trenutno svijetlo bakrenu kosu,pa da mi nebi ispala pretamna.
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 21:00   #1590
mia mia
Registrirani korisnik

Hvala ti dark star! A gdje mogu kupiti te selective preljeve i koju nijasu ona stavlja? Ak ne znas koju ije ni vazno, ne bih te htjela gnjaviti..
mia mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 21:53   #1591
dark_star
restless&adorable

dark_star Avatar

Nažalost, ne znam točan broj. U Splitu se Selective može kupiti u Selective dućanu i dućanima profesionalne frizerske opreme, pa čak i nekim mješovite robe /npr. dućan Vikta...
Tebi treba boja za pramenove a ne preljev, no točan broj nažalost ne znam

Quote:
čikita kaže: Pogledaj post
Thanx dark star,a ta konjak nijansa od Subrine,koji je broj? Imam trenutno svijetlo bakrenu kosu,pa da mi nebi ispala pretamna.
U subrini unique to je broj 48, a u ovim nijansama u kutiji ne bih znala. malo pogledaj nijansere
dark_star is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 00:06   #1592
čikita
Registrirani korisnik

Quote:
Nažalost, ne znam točan broj. U Splitu se Selective može kupiti u Selective dućanu i dućanima profesionalne frizerske opreme, pa čak i nekim mješovite robe /npr. dućan Vikta...
Tebi treba boja za pramenove a ne preljev, no točan broj nažalost ne znam

U subrini unique to je broj 48, a u ovim nijansama u kutiji ne bih znala. malo pogledaj nijansere
Budem,hvalaa!
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:05   #1593
dark_star
restless&adorable

dark_star Avatar

Ako ne nađeš točno tu garantirano imaju nešto analogno,
dark_star is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:16   #1594
jagvan
Registrirani korisnik

jagvan Avatar

Registracija: Oct 2013.
Evo ovo je link na moj post u vezi kojeg vam se i ovdje obraćam:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2420

koju biste meni preporučili boju?

edit: npr. ova Subrina Charm 46 koju ste gore curi preporučili meni je pretamna
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:25   #1595
dark_star
restless&adorable

dark_star Avatar

Treba ti boja sa zelenkastim pigmentom, tipa Selective. Imaš i nekakve ash korektore koji se dodaju ali to mi je već viša matematika.

Možda je najbolja preporuka Subrina Unique čije boje ispadaju baš kao u katalogu, a njihove pepeljaste smeđe izvlače s minimalno crvenila

Ja sam tamno smeđa prirodno i neko vrijeme bojala sam se u 5-ice, no izvlačile su mi pretamno pa sam sada prešla na svjetlije 6-ice i čak 7-icu.

Subrinina pepeljasta 7-ica izvukla je minimalno crvenog pigmenta i prekrasno prirodno izgleda. (prije nje stavljala sam bež šesticu Framesi koja je izvukla dosta crvenila, jer te boje imaju zlatni pigment u sebi...bila je predivna ali to nije to što sam ja htjela)

Uglavnom,
kosa ti jest dosta crvena i svjesna si da bez nekih agresivnih tretmana ili dekolor šampona (koje ti i ne preporučujem) to neće ići baš tako jednostavno
ali na tvom mjestu išla bih na ovo ili čak 7 - ovo je najsivlje što možeš naći. Trebaš naime pepeljastu nijansu
dark_star is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:29   #1596
dark_star
restless&adorable

dark_star Avatar

+da editiram, ako ti je ova 46 pretamna onda definitivno pepeljasta 7-ica, 6-ica će ti biti pretamna za ono što tražiš
dark_star is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 21:37   #1597
jagvan
Registrirani korisnik

jagvan Avatar

Quote:
+da editiram, ako ti je ova 46 pretamna onda definitivno pepeljasta 7-ica, 6-ica će ti biti pretamna za ono što tražiš
Dark Star puno hvala na korisnim savjetima. I mislila sam daje ono što trebam pepeljasti podton,ali nisam znala koju točno boju da uzmem. Ne znam za te selective boje ali Subrinu unique mogu probat potražiti u Mulleru,pretpostavljam. Na neku šesticu/sedmicu sam i ciljala.

Pogledala sam u medjuvremenu na netu pepeljaste boje i našla u Keune nijanserupar kojih bi mogle doći u obzir a radi se o 7.19 i još mislim 7.1 ili 6.19. to sam si nekako zamislila - te nijanse.

Ali sad mislim da ću tu Subrinu tražit jer vidim da ju dosta hvalite
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 00:32   #1598
dark_star
restless&adorable

dark_star Avatar

probala sam i tu keune matt 6.19, to je boja koja nije "bez sjaja" nego ima još više zelenog pigmenta i trebala bi još prirodnije izgledati. uhvatila mi je tamno pa nisam bila zadovoljna, a i keune mi mrse kosu, prekrižila sam ih. subrinu unique nisam baš vidjela u mulleru nego u profi dućanima frizerske opreme. ja ću morati odustati od subrine jer smeta mom osjetljivom tjemenu, ali definitivno sam se na svom i više drugih primjera uvjerila da njihove boje hvataju kao u katalogu, čak i ako podloga nije baš zahvalna, tj. najbliže dođu tome što tražiš, ako imaš neki nezgodan pigment od prijašnjeg bojanja i sl. po ovome što pišeš mislim da je svjetloća koju ti trebaš 7, a dobru pepeljastu nijansu ima spomenuta unique i dikson.
dark_star is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 09:05   #1599
jagvan
Registrirani korisnik

jagvan Avatar

Quote:
probala sam i tu keune matt 6.19, to je boja koja nije "bez sjaja" nego ima još više zelenog pigmenta i trebala bi još prirodnije izgledati. uhvatila mi je tamno pa nisam bila zadovoljna, a i keune mi mrse kosu, prekrižila sam ih. subrinu unique nisam baš vidjela u mulleru nego u profi dućanima frizerske opreme. ja ću morati odustati od subrine jer smeta mom osjetljivom tjemenu, ali definitivno sam se na svom i više drugih primjera uvjerila da njihove boje hvataju kao u katalogu, čak i ako podloga nije baš zahvalna, tj. najbliže dođu tome što tražiš, ako imaš neki nezgodan pigment od prijašnjeg bojanja i sl. po ovome što pišeš mislim da je svjetloća koju ti trebaš 7, a dobru pepeljastu nijansu ima spomenuta unique i dikson.
je, 7ica je definitivno, prema većini nijansera. ništa. ako ne nađem nigdje Subrinu Unique, onda ću uzet tu Keune 7.19 pa ću vidjet kako će ispast.

iako ni ja pretjerano ne preferiram Keune, ali ne zbog nijansi već zbog toga što jako isuše kosu i postane mi slamnasta pa uvijek moram koristiti još dodatno par tona regeneratora i maski svakakvih vrsta. pored toga što sama farba još košta 50kn a još i developer.... phuuuu
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 13:39   #1600
dark_star
restless&adorable

dark_star Avatar

Keune ti hvata malo tamnije, nemoj se zeznuti :/ ja bih na tvom mjestu ukoliko nema Subrine (probaj i 17-icu u Trio coloru ako ne nađeš Unique) išla na Dikson, cijene su sve tu negdje. javi što si uzela i rezultat kad bude bojanje
dark_star is online now  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja