Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2010., 22:24   #141
Evo uletio sam u registar branitelja i izvadio podatak:

Registar branitelja, pretraživanje - predrag matić.
Predrag Matić
Glavni stožer hrvatske vojske - Zagreb 01.08.1994. - 30.06.1996.
Nepoznata postrojba 15.06.1991. - 31.08.1991. 01.09.1991. - 14.08.1992.
Na skrbi 15.08.1992. - 31.07.1994.


Obzirom da je predsjednikov savjetnik mobiliziran 04.10.1991. jasno je razvidno da si je lažirao podatke za vrijeme sudjelovanja od 15.06.-03.10.1991.godine.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 06.04.2010. at 22:48.
casio is offline  
Old 19.04.2010., 10:34   #142
Dakle čula sam prije par dana a sad sam konačno i uhvatila malo vremena da pročitam detaljno o sramoti koju je Merčep doživio kod Kornija.
I čitam i ne vjerujem, dakle svi ga lijepo pozvaše, primiše i pozdraviše i najednom dođe Fred, makne ga u stranu i kaže ne možeš ti do predsjednika.

Jebote tko je taj Fred i čime je on toliko zadužio Hrvatsku da ima pravo zaustavit Tomislava Merčepa?!!!!

Dalo bi se raspravljat o nekim potezima TM ali u ovom slučaju čovjek je bio pozvan i došao kao predsjednik udruge dragovoljaca domovinskog rata , dakle dragovoljaca kojima i Fred tvrdi da pripada. Dakle ne neke 956. braniteljske udruge nego dragovoljaca
Taj isti Fred po tvrdnji većine Vukovaraca sjedio je ko pi.. u podrumu dok je Merčep organizirao obranu grada.

Najtužnije je od svega što nitko na ovu sramotu nije reagirao, nitko se Merčepu nije ispričao niti Superfred snosi kakve posljedice.

Ima li kraja njegovoj bahatosti i bezobzirnosti
Jomida is offline  
Old 21.04.2010., 09:21   #143
Quote:
J.M.D. kaže: Pogledaj post
Ima li kraja njegovoj bahatosti i bezobzirnosti
Nema, u to ćeš se tek uvjeriti, jer još nije pustio korijenje na Pantovčaku dovoljno duboko, a tad ćeš vidjeti tko je Fred.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 21.04.2010., 09:59   #144
Inace osudjujem nasilje, al imam jaku zelju da netko tu karikaturu zvanu Fredy nadegenjaci, al ono posteno, momacki!
Vjerujem da bi mnogi tad osjetili zadovoljstvo! Skija se sirokoj javnosti vise od godinu dana po mozdanim vijugama. Daj covjece skini nam se vise!
mara99 is offline  
Old 17.11.2011., 19:10   #145
http://danas.net.hr/intervju-tjedna/...6/0531006.html

Ni jedan branitelj neće imati komentar na ovo, ipak su svi u birtiji ili kladionici
__________________
bez panike
apić is offline  
Old 21.11.2011., 01:12   #146
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Nema, u to ćeš se tek uvjeriti, jer još nije pustio korijenje na Pantovčaku dovoljno duboko, a tad ćeš vidjeti tko je Fred.
Mene osim <Freda zanima još jedan vukovarski heroj ZVONKO MILAS i on se negdje tjekom borbi u Vukovaru izgubio. Mislim da je Fred za Zvonka Milasa, akademik i ustaša - nemojte me krivo shvatit.
pozdrav
hum5 is offline  
Old 21.11.2011., 02:29   #147
NJegova knjiga me iskreno oduševila,ali sada počimam sumnjati u njegovu čast.Puno je tu rupa.Posebno to njegovo forsiranje da dobije čin generala.Sigurno ima onih koji su to više zaslužili od njega.Casio jesi li poznavao Đereka?
hajduk1911st is offline  
Old 21.11.2011., 12:48   #148
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Mene osim <Freda zanima još jedan vukovarski heroj ZVONKO MILAS i on se negdje tjekom borbi u Vukovaru izgubio. Mislim da je Fred za Zvonka Milasa, akademik i ustaša - nemojte me krivo shvatit.
pozdrav
Mozes li pojasniti ovo da se izgubio u Vukovaru tijekom borbi..jer Milas je izasao u proboju,skupa sa juricem,babicem,kapularom,majicem itd..
Semper-Fidelis is offline  
Old 21.11.2011., 13:31   #149
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Evo uletio sam u registar branitelja i izvadio podatak:

Registar branitelja, pretraživanje - predrag matić.
Predrag Matić
Glavni stožer hrvatske vojske - Zagreb 01.08.1994. - 30.06.1996.
Nepoznata postrojba 15.06.1991. - 31.08.1991. 01.09.1991. - 14.08.1992.
Na skrbi 15.08.1992. - 31.07.1994.


Obzirom da je predsjednikov savjetnik mobiliziran 04.10.1991. jasno je razvidno da si je lažirao podatke za vrijeme sudjelovanja od 15.06.-03.10.1991.godine.
Zanimljiv lik, još zanimljivije karijere.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 22.11.2011., 00:08   #150
Quote:
Semper-Fidelis kaže: Pogledaj post
Mozes li pojasniti ovo da se izgubio u Vukovaru tijekom borbi..jer Milas je izasao u proboju,skupa sa juricem,babicem,kapularom,majicem itd..
Kapular je koliko znam otišao 5-6 dana ranije po nekavu pomoć iako je bio zapovjendik Tigrovima na banijskoj, zadnji zapovjendik, prije njega je jedan poginuo, a drugi je bio u bolnici pa smaknut na Ovčari. Za Milasa sam čuo za vrijeme borbi u Vukovaru, možda se na koncu uoči proboja i pojavio tko zna sve je moguće. Uglavnom ni Kapular ni Milas nemaju se baš čime pohvaliti, barem što se rata tiče.
hum5 is offline  
Old 09.12.2011., 12:26   #151
Wink

Evo pa uživajte:

http://www.komentar.hr/portal/koment...dajem-vam-stan
Lega2 is offline  
Old 10.12.2011., 08:47   #152
Pa još i ovo:
http://www.vecernji.hr/vijesti/milan...-clanak-354708

Iskrene čestitke!!!
Lega2 is offline  
Old 10.12.2011., 09:51   #153
pridružujem se čestitkama i proglašavam primirje od 100 dana
od dežurnih i sponzoriranih pljuvača se očekuje isto
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Old 14.12.2011., 18:47   #154
Quote:
Lega2 kaže: Pogledaj post
Quote:
Zašto vam nije dodijeljen čin počasnog generala na koji imate pravo?

Opstruirali su ga moji Vukovarci preko Pančića, jer im je bilo nepojmljivo da Fred kao jedan od nižih zapovjednika iz Vukovara dobije čin generala prije drugih. Pokušao sam im objasniti, da sam ja Vukovarac samo porijeklom, a da sam taj čin zaslužio svojim radom i karijerom. Počeo sam kao bojnik, pa postao pukovnik, pa brigadir...

Kad sam jednom Pančića upitao: „Zašto je držao moj predmet u ladici 10 mjeseci?", odgovorio mi je: "Pa bila su takva vremena".

Uzvratio sam mu: „Ali ja ti nisam Dražen Budiša, Vlado Gotovac niti bilo koja treća faca pa da se politička koplja lome preko mene."

Pa ja sam u ovoj državi obični bezveznjak, branitelj kojemu je uskraćeno nešto što tisućama prije njega nije. Predsjednik Josipović mi je rekao da će on to riješiti, ali ja sam mu rekao, da sada ne pristajem na to. Dokle god radim ovdje ne želim uopće razgovarati o tome. Prvo jutro kad iziđem kroz ova vrata, ponovno ću pokrenuti to pitanje. Naprosto sam takav.
Dragi Matiću, postoje stotine branitelja u Hrvatskoj koji su bili na zapovijednim funkcijama u ratu ali nisu dobili čin u skladu s funkcijom koju su obnašali, tako ima vojnika koji su zapovijedali poručnicima, poručnuika koji su zapovijedali satnicima i sve moguće kombinacije ...

Imam pitanje za pravne stručnjake: Postoji li i danas u Hrvatskoj mogučnost da branitelj dobije počasni čin kako to Matić traži za sebe čin počasnog generala.

Ako takva mogućnost postoji hoće li se to kad tad riješiti samo Matiću jer on tako želi ili i svim braniteljima koji su bili godinama na zapovjednim funkcijama, a nisu dobili odgovarajući čin.

Imam i jednu priču jednog zapovjednika satnije koji je uputio molbu za dodjelu čina nakon rata jer je do kraja rata ostao vojnik: Ministarsvo obrane mu je odgovorilo da se činovi ne dodijeljuju molbama i žalbama, tako da je taj branitelj otišao u mirovinu po funkciji zapovjednika satnije s nikakvim činom, a osnovica za izračun mirovine mu je ista kao i za čin satnika.

Vrijedi li dodjela činova molbama i žalbama samo za Predraga Matića Freda ili i za sve hrvatske branitelje?
Cisco Kid is offline  
Old 17.12.2011., 22:24   #155
Quote:
Lega2 kaže: Pogledaj post

Što kažete na optužbe onih koji o vašem ratnom putu govore s indignacijom?

To je tek nova runda blaćenja, pljuvanja i sakaćenja bez imena, prezimena, slike i ikakvog civiliziranog identiteta. Cijela ta priča počinje u vrijeme kada ja dolazim iz logora i ulazim u hotel Laguna u Zagrebu. Dočekuju me dečki koji su izišli ranije iz Vukovara i pitaju: „Fred da li se ljutiš na nas što smo otišli ranije?!" Od tog trenutka sve se svelo na dvije riječi. Ja sam odgovorio-da, a možda sam trebao reći-ne. Ali nisam mogao protiv sebe. Rekao sam im: „Pa niste nas ostavili na nogometnoj utakmici, već u situaciji koja je malo ozbiljnija od toga." No, to je bio okidač, time se priča zakotrljala. Kad sam pitao pokojnog Marka Babića koji mi je potpisao potvrdu gdje sam i do kad bio: „Marko, znaš li što potpisuješ?", odgovorio mi je: „Znam". A kad sam ga upitao: „Pa zašto onda okolo pričate neistine o meni?", odgovorio je:" A j...m ti, ti nas jedini j...š pa moramo i mi tebi nešto napakirati!".

Fredova nesreća je što sam ja svjedok da je doveden na položaj na Trpinjskoj (u desetom mjesecu) pri provođenju u na položaj u Hercegovačkoj.
Fred se sigurno sjeća podruma na Trpinjskoj u kome su bili Čamac, Pipe i još desetak ljudi.

Još treba napomenuti da je do tada zaustavljen najveći broj oklopnjaka !


On je Marka pitao „Pa zašto onda okolo pričate neistine o meni?" , a onda je svizac odmotao -zamotao štaveć čokoladu.





Doživjeli ste napade od strane svojih sugrađana. Kako gledate na tu činjenicu?

Dvojicu Vukovaraca koji me također sustavno blate u javnosti, pitao sam: „Pa zašto liječite svoje komplekse na meni?!" Prvom sam rekao: „ Pa nije nikakva sramota što si bio u ratu, a nisi ispalio niti jedan metak!" I zaista tako mislim. Drugom sam pak pak rekao: „Nije sramota, iako je upitno, što si taj dan otišao u Vukovar krasti nekakav akumulator, pa si kasnije naletio na našu minu i sad nosiš junačke rane. To jest sramota, ali još je veća sramota što mi svi u Vukovaru znamo da si završio osnovnu školu, a možda i srednju, te da si na osnovu lažiranja diplome Više ekonomske u Vukovaru postao zapovjednik Visoke časničke škole kao visoko obrazovan čovjek!"


Nestina o akmulatoru. Čovjek je nastradao na Trpinjskoj cesti, trenutak prije nezgode razgovarao sam s istim. (odnosno nas dvojica s položaja)



Sve razmišljam da prihvatim okladu.
laki5 is offline  
Old 17.12.2011., 23:22   #156
Quote:
Lega2 kaže: Pogledaj post

Što kažete na optužbe onih koji o vašem ratnom putu govore s indignacijom?

To je tek nova runda blaćenja, pljuvanja i sakaćenja bez imena, prezimena, slike i ikakvog civiliziranog identiteta. Cijela ta priča počinje u vrijeme kada ja dolazim iz logora i ulazim u hotel Laguna u Zagrebu. Dočekuju me dečki koji su izišli ranije iz Vukovara i pitaju: „Fred da li se ljutiš na nas što smo otišli ranije?!" Od tog trenutka sve se svelo na dvije riječi. Ja sam odgovorio-da, a možda sam trebao reći-ne. Ali nisam mogao protiv sebe. Rekao sam im: „Pa niste nas ostavili na nogometnoj utakmici, već u situaciji koja je malo ozbiljnija od toga." No, to je bio okidač, time se priča zakotrljala. Kad sam pitao pokojnog Marka Babića koji mi je potpisao potvrdu gdje sam i do kad bio: „Marko, znaš li što potpisuješ?", odgovorio mi je: „Znam". A kad sam ga upitao: „Pa zašto onda okolo pričate neistine o meni?", odgovorio je:" A j...m ti, ti nas jedini j...š pa moramo i mi tebi nešto napakirati!".

Fredova nesreća je što sam ja svjedok da je doveden na položaj na Trpinjskoj (u desetom mjesecu) pri provođenju u na položaj u Hercegovačkoj.
Fred se sigurno sjeća podruma na Trpinjskoj u kome su bili Čamac, Pipe i još desetak ljudi.

Još treba napomenuti da je do tada zaustavljen najveći broj oklopnjaka !


On je Marka pitao „Pa zašto onda okolo pričate neistine o meni?" , a onda je svizac odmotao -zamotao štaveć čokoladu.





Doživjeli ste napade od strane svojih sugrađana. Kako gledate na tu činjenicu?

Dvojicu Vukovaraca koji me također sustavno blate u javnosti, pitao sam: „Pa zašto liječite svoje komplekse na meni?!" Prvom sam rekao: „ Pa nije nikakva sramota što si bio u ratu, a nisi ispalio niti jedan metak!" I zaista tako mislim. Drugom sam pak pak rekao: „Nije sramota, iako je upitno, što si taj dan otišao u Vukovar krasti nekakav akumulator, pa si kasnije naletio na našu minu i sad nosiš junačke rane. To jest sramota, ali još je veća sramota što mi svi u Vukovaru znamo da si završio osnovnu školu, a možda i srednju, te da si na osnovu lažiranja diplome Više ekonomske u Vukovaru postao zapovjednik Visoke časničke škole kao visoko obrazovan čovjek!"


Nestina o akmulatoru. Čovjek je nastradao na Trpinjskoj cesti, trenutak prije nezgode razgovarao sam s istim. (odnosno nas dvojica s položaja)



Sve razmišljam da prihvatim okladu.
laki5 is offline  
Old 18.12.2011., 12:57   #157
Quote:
laki5 kaže: Pogledaj post
Što kažete na optužbe onih koji o vašem ratnom putu govore s indignacijom?

To je tek nova runda blaćenja, pljuvanja i sakaćenja bez imena, prezimena, slike i ikakvog civiliziranog identiteta. Cijela ta priča počinje u vrijeme kada ja dolazim iz logora i ulazim u hotel Laguna u Zagrebu. Dočekuju me dečki koji su izišli ranije iz Vukovara i pitaju: „Fred da li se ljutiš na nas što smo otišli ranije?!" Od tog trenutka sve se svelo na dvije riječi. Ja sam odgovorio-da, a možda sam trebao reći-ne. Ali nisam mogao protiv sebe. Rekao sam im: „Pa niste nas ostavili na nogometnoj utakmici, već u situaciji koja je malo ozbiljnija od toga." No, to je bio okidač, time se priča zakotrljala. Kad sam pitao pokojnog Marka Babića koji mi je potpisao potvrdu gdje sam i do kad bio: „Marko, znaš li što potpisuješ?", odgovorio mi je: „Znam". A kad sam ga upitao: „Pa zašto onda okolo pričate neistine o meni?", odgovorio je:" A j...m ti, ti nas jedini j...š pa moramo i mi tebi nešto napakirati!".

Fredova nesreća je što sam ja svjedok da je doveden na položaj na Trpinjskoj (u desetom mjesecu) pri provođenju u na položaj u Hercegovačkoj.
Fred se sigurno sjeća podruma na Trpinjskoj u kome su bili Čamac, Pipe i još desetak ljudi.

Još treba napomenuti da je do tada zaustavljen najveći broj oklopnjaka !


On je Marka pitao „Pa zašto onda okolo pričate neistine o meni?" , a onda je svizac odmotao -zamotao štaveć čokoladu.





Doživjeli ste napade od strane svojih sugrađana. Kako gledate na tu činjenicu?

Dvojicu Vukovaraca koji me također sustavno blate u javnosti, pitao sam: „Pa zašto liječite svoje komplekse na meni?!" Prvom sam rekao: „ Pa nije nikakva sramota što si bio u ratu, a nisi ispalio niti jedan metak!" I zaista tako mislim. Drugom sam pak pak rekao: „Nije sramota, iako je upitno, što si taj dan otišao u Vukovar krasti nekakav akumulator, pa si kasnije naletio na našu minu i sad nosiš junačke rane. To jest sramota, ali još je veća sramota što mi svi u Vukovaru znamo da si završio osnovnu školu, a možda i srednju, te da si na osnovu lažiranja diplome Više ekonomske u Vukovaru postao zapovjednik Visoke časničke škole kao visoko obrazovan čovjek!"


Nestina o akmulatoru. Čovjek je nastradao na Trpinjskoj cesti, trenutak prije nezgode razgovarao sam s istim. (odnosno nas dvojica s položaja)



Sve razmišljam da prihvatim okladu.
Meni ovo u nasoj RH nece nikada biti jasno.
Mozemo li mi napokon doci do istine.

Kako je moguce da covjek (nekako zasad vise vjerujem tebi i Casiu) tako bezobrazno blati druge bez posljedica (ne mislim na odmazdu vec sud)?


Ubija me i ide na zivce sto nasoj RH ovakve stvari prolaze liso.
Zasto nadlezne sluzbe ne provjere ove price i kazne ili njega ili vas.


BTW:

sjecam se njega u emisiji s Markom Babicem i Marko ga je dobrano ispreskakao, pa je onako ljigavo poceo prelaziti na rezervne pozicije i trazit neku istinu "izmedu". Radilo se o temi proboj ili ne.
Bilo vi dobro ako netko ima snimak toga...
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 18.12.2011., 13:19   #158
https://www.forum.hr/showthread.php?t=692984&page=5

Tu je tema o njemu na Politička scena pa može tamo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.