Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2007., 10:00   #1
IRL - Irska

Nakon 4 godine, katolici i protestanti prvi puta ponovo biraju svoju skupštinu, i pokrajinsku vladu. Pitaje je da li će ova zaživjeti, ili će je opet suspenirati zbog neslaganja Sinn Feina i Unionista
Old 10.03.2007., 19:29   #2
Prema prvim rezultatima, vrlo očekivano vode ekstremnije opcije, katolički Sunn Fein Gerrya, Adamsa, i protestantski DUP, Iana Paisleya.
Inače Sjevernoirska skupština ima 108 mjesta.

Imam osijećaj da će ovo završiti kao i u BiH, država bez vlasti, kojo stranci (Britanci) kroje politiku, a susjedi (katolički Irci i protestanski Škoti) se mrze...
Old 10.03.2007., 22:35   #3
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Prema prvim rezultatima, vrlo očekivano vode ekstremnije opcije, katolički Sunn Fein Gerrya, Adamsa, i protestantski DUP, Iana Paisleya.
Inače Sjevernoirska skupština ima 108 mjesta.

Imam osijećaj da će ovo završiti kao i u BiH, država bez vlasti, kojo stranci (Britanci) kroje politiku, a susjedi (katolički Irci i protestanski Škoti) se mrze...
Ja isto imam osjećaj da će završit kao i BiH. .Ja se nadam de će se barem kad tad sj.Irska vratit Irskoj jer je to uvijek bila Irska koju su svjetski pljačkaši Englezi okupirali u zamjenu za Neovisnost ostatka Irske.A Churchill mi je najveći idiot i budala stara pijana u povijesti.Inače nisam zagovaratelj ekstremizma ali podržavam IRA-u u njenim naumima da više protjeraju Engleze iz Irske.
Old 13.03.2007., 21:28   #4
Evo službenih rezultata:
http://www.ark.ac.uk/elections/
Old 13.03.2007., 21:32   #5
Katoličke su ukupno osvojili 45% glasova, a po prvi puta osvojili su većinu u svim područjima zapadnog dijela Ulstera, kao i u 2 od 4 distrikta Belfasta
Kao i u gradu Londonderryu (distrikt Foyle)
Old 13.03.2007., 21:34   #6
iliti Derry.
Old 13.03.2007., 21:36   #7
Evo karte, i Protestanti imaju East Londonderi, koji uopće nije taj grad, nego okolne selendre, nešto ko Srbi sa Istočnim Sarajevom...

http://www.ark.ac.uk/elections/wm05.gif
Old 13.03.2007., 21:41   #8
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
iliti Derry.
Nažalost općinsko vijeće je podnijelo zahtjev za promjenom imena, ali britanske vlasti ne dopuštaju

Zasad...
Old 13.03.2007., 21:45   #9
nabijem britanske vlasti :2up:
Old 14.03.2007., 11:38   #10
Situacija će po Britance biti sve gora i gora. Popis stanovnika pokazuje da su oni staro, a Irci mlado stanovništvo.
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 12:52   #11
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
Situacija će po Britance biti sve gora i gora. Popis stanovnika pokazuje da su oni staro, a Irci mlado stanovništvo.
Istina, u prve razrede osnovnih škola je preko 50% katoličke djece (u usporedbi sa 45% katolik općenito), tako da će broj katolika stalon rasti
IRA
Old 14.03.2007., 13:07   #12
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Istina, u prve razrede osnovnih škola je preko 50% katoličke djece (u usporedbi sa 45% katolik općenito), tako da će broj katolika stalon rasti
IRA
Pogledaj zadnji popis. Britanskih "umirovljenika" je skoro dva puta više dok ih Irci šišaju u mlađim kategorijama. Pa tako u regijama gdje u ukupnom broju je omjer 2:1 za Britance od 0-25 je 1:1.
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:05   #13
englezi će izgubit ulster jednako kao i srbi kosovo-natalitetom.
Progressivism is more similar to fascism than it is communism. Progressives unlike communists don't support abolishing social classes, private property, or the state. Progressives like fascists just support more state control over the economy in a way that preserves private property and class society except that unlike fascists progressives also support liberalism.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 19:55   #14
plus kaj poljaci masovno dolaze, a nema žešćih katolika od njih.
Old 14.03.2007., 21:55   #15
Evo malo offtopic, za sve vas irskoljupce... Upravo se vratih s malog pohoda po Dublinu i na svakom kutku je vidljivo da su izbori ...

Nažalost nisam uspjela do Belfasta skočit...
Old 26.03.2007., 23:50   #16
Vođa Sinn Feina Gerry Adams(katolici) i vođa DUP Ian Paisley(protestanti) dogovorili su zajedničku vladu. Oporbene stranke ostaju katolička SDLP i protestantska UUP.
Adams i Paisley nisu se rukovali nakon potpisivanja sporazuma, što je loš znak...
Old 27.03.2007., 20:55   #17
Ne kuzim se bas u unutarnju politiku SI al ako sad konacno zavlada mir, nitko sretniji od mene...(mozda jedino oni u SI)...

pozz miki
Old 28.03.2007., 01:32   #18
Mir vlada vec dugo (barem onaj fizicki), a politika stabilnost bi i sada trebala. Inace do jucer su trebali sloziti tu vladu, ali im je britanija opet produzila rok za 6 tjedana i sada ce opet da odugovlace!
Quote:
Evo karte, i Protestanti imaju East Londonderi, koji uopće nije taj grad, nego okolne selendre, nešto ko Srbi sa Istočnim Sarajevom...
HEJ, ja zivim u tom east londonderry i to nije selendra nista vise nego Karlovac! To nije okolica grada nego County Londorderry koji se sastoji od hrpe malih gradica (i nekih vecih).
Old 28.03.2007., 10:27   #19
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Mir vlada vec dugo (barem onaj fizicki), a politika stabilnost bi i sada trebala. Inace do jucer su trebali sloziti tu vladu, ali im je britanija opet produzila rok za 6 tjedana i sada ce opet da odugovlace!

HEJ, ja zivim u tom east londonderry i to nije selendra nista vise nego Karlovac! To nije okolica grada nego County Londorderry koji se sastoji od hrpe malih gradica (i nekih vecih).
Ali pravi grad Derry nije u tom countyu, zašto?
Old 28.03.2007., 19:13   #20
Je, Derry je srediste (opcinsko, ne geografsko), ali su bile neke promjene nedavno pa sada vise nisam niti siguran.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.