Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 14:30   #81
Opa

JPMorgan Posts $3.3 Billion Profit on Strong Trading Revenue

NEW YORK (AP) - JPMorgan Chase & Co. says its profit rose 57 percent in the first three months of the year as strong trading revenue helped the bank offset continuing losses on consumer loans.

JPMorgan Chase, the first of the big banks to report earnings for the January-March period, says Wednesday it earned $3.3 billion during the quarter. The company again added to its reserves for failed loans during the quarter, but its investment banking division and other businesses enabled it to more than overcome the ongoing weakness in lending.

Still, the bank also says it sees signs of strengthening in the economy.

JPMorgan earned 74 cents per share, easily topping analysts' expectations of 64 cents. Total revenue surpassed forecasts.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 16:52   #82
ajmo Normandija na Intel
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 18:47   #83
Evo FAS na 115, sva sreća da mi broker nije dao shortati, bio bih 10-15% u minusu

Hm, možda će stvarno potegnuti S&P do 1220-1230, prema BAC je to razina otpora.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 18:55   #84
A dok obecaje Ben kamatu 0% "do daljnjega":
When the music stops, in terms of liquidity, things will be complicated. But as long as the music is playing, you’ve got to get up and dance. We’re still dancing.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:04   #85
Lijepo rečeno

Btw, evo nešto zanimljivo:

__________________
Old school.

Zadnje uređivanje somied : 14.04.2010. at 19:35. Reason: velicina - promijenjeno u thumbnail
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:08   #86
To ti je Charles Prince iz Citigroup-a (zaboravih napisat).

http://www.nakedcapitalism.com/2007/...ets-chuck.html
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:32   #87
Kako šiba ovaj Citigroup... Moje opcije su +70%... stvarno mi dođe da lupam glavom o zid što nisam utukao jedno 10.000$ u to
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:57   #88
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Gledajući neke kote a i oscilatore prije objave FI-ja bio bih se zakleo da će puknuti oko 23,3x .....
Sad sam pogledo,krivo rekoh,u stvari INTC ima problem sa razinom na 24,5.Da sam sad u njemu ja bi ga prodo na 24,5 (Nema današnje svijeće,gapnuo je prema gore)




BTW,samo još mala napomena,ja vas pozorno pratim što pišete,zato samo nastavite i dalje,sve pratim for gas
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 15.04.2010. at 00:29.
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 00:26   #89
Hm,ovako po tehničkoj čini mi se da bi se moglo uletjeti u AA na vrijednosti oko 14 bucks. MA 100 je na 14,19. Što vi kažete?

__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 15.04.2010. at 00:34.
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 01:23   #90
Aaaaargh! Baš onda kad kupim premalo opcija, tada bolesno narastu u kratkom periodu. Svaki dan se sve više živciram što sam ih tako malo kupio.
Jeben postotak za 10 dnevno ulaganje ali mali iznos zarade



Mislim da neću prodati do izvješća, pa makar mi se obilo o glavu.

Inače ipak je bolje ne ustrajati na ulaganju velikih iznosa u opcije jer kako se lako zaradi, tako se lako i izgubi. Prednost je da se može izgubiti "samo" 100% uloženog (osim sa naked putevima ali to je druga priča), a zarada nije limitirana. Meni je rekordna zarada nekih 300%. Ali tada je bio vrlo mali iznos u igri. I popušio sam ga u sljedećem promašaju na opcijama (igrom slučaja baš na Citigroup ), pa sam od tada prilično oprezan.
A da nisam bio pohlepan nego da sam malo razmislio i da sam tada bio kupio opcije sa samo 2 mjeseca duljim rokom trajanja, imao bih sada plus od nekih par stotina %.

U svakom slučaju, preporučujem svima da iskušaju opcije trgujući sa malim iznosima.
Opcije daju dodatnu draž trgovanju dionicama, povećavaju leverage, ali se mogu iskoristiti i za hedging.
Pored svega, produbljuju razumijevanje nekih skrivenih mehanizama tržišta, koji također djeluju na cijene dionica. Recimo prije mi pojam OPEX tjedna nije ništa značio. A sada znam taj tjedan trebam biti na oprezu i dobro proučiti kako stoje opcije za dionice koje imam, kao i za neke druge dionice i ETF-ove koji pokreću tržište. I kod trgovanja opcijama, nemojte zaboraviti prije kupnje provjeriti kako stoji Implied Volatility za predmetnu dionicu.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 01:31   #91
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post



U svakom slučaju, preporučujem svima da iskušaju opcije trgujući sa malim iznosima.
Opcije daju dodatnu draž trgovanju dionicama, povećavaju leverage, ali se mogu iskoristiti i za hedging.
sve to mozes i sa spread bettingom

a, danas je bio odlican dan da su barem svi takvi
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 01:43   #92
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
sve to mozes i sa spread bettingom
Ne možeš sa time sve što možeš sa opcijama

Recimo ulagač može dugoročno držati neku dionicu koju ne namjerava prodati i svaki mjesec prodavati out of the money callove da bi zaradio svojevrsnu dividendu.

Moguće je izvesti nebrojeno raznih kombinacija ulaganja.

Ovo su recimo neke od glavnih strategija a ima ih još na desetke:

Bullish
Long Call
Short Put
Long Synthetic
Call Backspread
Call Bull Spread
Put Bull Spread
Covered Call
Protective Put
Collar

Bearish
Short Call
Long Put
Short Synthetic
Put Backspread
Call Bear Spread
Put Bear Spread

Neutral
Long Straddle
Short Straddle
Long Strangle
Short Strangle
Long Guts
Short Guts
Call Time Spread
Put Time Spread
Call Ratio Vertical Spread
Put Ratio Vertical Spread
Long Call Butterfly
Short Call Butterfly
Long Put Butterfly
Short Put Butterfly
Long Condor
Short Condor

Inače u pravilu institucionalci više prodaju opcije nego što ih kupuju, to im je odličan izvor zarade jer statistički većina opcija istekne bez da su iskorištene.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 01:45   #93
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
a, danas je bio odlican dan da su barem svi takvi
Ja osobno čak i više volim kad indeksi padnu po 2-3% a kad imam slobodnog casha
(inače trudim se uvijek imati bar 20-30% casha, to se pokazalo mudrim)
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 02:02   #94
ne kazem da se moze sve, ali ono kaj sam kvotala se sve moze sa spread bettingom.

a kaj ja znam, ja radim dnevne ili kratkorocne tradeove, osim applea koji cuvam, ali usput volim s istim raditi nocne trades. vecinom mi otvori u plusu kao recimo danas 3$ + odmah

volim biti u kontroli. imam par dionica koje pratim i poznajem im trenutni range kao npr IBM, i na tome zaradjujem. i tu sam prilicno confident, pogotovo kod IBM-a, da me nece razocati ili gledam na svojoj watchlisti one koje su pali par posto, pa proucim zasto su pali i isplati li se uzeti iste... kao npr tivo koji cesto zna u jednom danu pasti po nekoliko posto i onda istom brzinom naraste, ili kao teva recimo danas... onda te uzmem i vecinom mi se isplati, no prodam ih u roku od par dana ako ne i isti dan. s opcijama bih morala cekati, a meni se to niti ne da jer imam dnevni target, i lakse mi je ovak kontrolirati pozocije, i time minimizirati eventualne gubitke.

a termine koje si gore nabrojao, znam ih cak predobro
__________________
Kradljivac pogleda

Zadnje uređivanje PaleBlueEyes : 15.04.2010. at 02:08.
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 02:12   #95
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
s opcijama bih morala cekati
Zašto moraš čekati?
Pa ja sam hrpu puta kupio i prodao opcije isti dan...
Na njima se može bolje zaraditi na daytradingu nego na dionicama.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 02:18   #96
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Zašto moraš čekati?
Pa ja sam hrpu puta kupio i prodao opcije isti dan...
Na njima se može bolje zaraditi na daytradingu nego na dionicama.
na koji nacin bolje? nisam expert za opcije, no malo sam to bila proucavala, i koliko sam ja shvatila buyer makes a bet da ce recimo za 6 mj. cijena dionice biti iznad ili ispod xxx. znaci, postoji option i za dnevno kladjenje?
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 02:28   #97
Ti opciju možeš čuvati do isteka, kad se automatski "izvrši" u slučaju da je In The Money.

Ali ju isto tako možeš odmah prodati.

Opcija nije klađenje nego daje pravo nekome da do određenog datuma po nekoj fiksnoj cijeni kupi ili proda određenu dionicu.

Što se zarade tiče, pogledaj ovdje kako su se danas kretale cijene 2 opcije, jedna za C a druga za DRYS. Vidljivo je da se moglo dobro zaraditi.



__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 02:37   #98
ali, ako odmah prodas gdje je tu zarada?
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 02:42   #99
Kako gdje je zarada?

Evo recimo da si na početku dana kupila 100 ugovora za ovu C opciju.
100 ugovora x 100 dionica x 0.8$ = 8.000$

Na kraju dana ih prodaš po 0.96$, dakle ukupno za 9.600$. Zarada 1.600$ iliti 20%.

Onu opciju za DRYS se moglo kupiti po 0.55$ i prodati za 0.70$. Zarada skoro 30%.

Naravno nije moguće uvijek imati idealan ulaz i izlaz, počesto se i popuši.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 02:43   #100
sorry, nisam do kraja procitala tvoj post sad tek vidim da se opcije prodaju po drugoj (nizoj) cijeni. nekako mi to sve izgleda too good to be true
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.