Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 22:11   #1
H - Mađarska

Mađarska novinska agencija MTI na temelju izlaznih anketa tamošnjih medija najavljuje senzacionalnu pobjedu Demokršćanskog saveza Fidesz na danas održanim parlamentarnim izborima.

Ukoliko se predviđanja pokažu točnima stranka Fidesz bivšeg premijera Viktora Urbana trijumfalno će se vratiti na vlast sa čak 270 zastupničkih mjesta u novom sazivu parlamenta u Budimpešti. Dosadašnja vladajuća socijalistička stranka po istoj anketi imala bi samo 55 zastupnika, a radikalna nacionalistička stranka JOBIK čak 49 mandata. Preostalih 12 zastupničkih mandata osvojila je Zelena stranka. Ukoliko se predviđanja pokažu točnima Mađarska će biti jedina Europska država (osim Bjelorusije) u čijem parlamentu jedna politička stranka kontrolira više od dvije trećine zastupničkih mandata, te ujedno i država sa najmanjim brojem političkih stranaka zastupljenih u parlamentu (4).

Potvrde li službeni rezultati ove najave izlaznih anketa, Mađarska, ali i regionalna politička scena doživjeti će tektonske poremećaje u odnosu na dosadašnje stanje.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:20   #2
pa jebote jel ti znaš tko su jobbik
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:22   #3
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Mađarska novinska agencija MTI na temelju izlaznih anketa tamošnjih medija najavljuje senzacionalnu pobjedu Demokršćanskog saveza Fidesz na danas održanim parlamentarnim izborima.

Ukoliko se predviđanja pokažu točnima stranka Fidesz bivšeg premijera Viktora Urbana trijumfalno će se vratiti na vlast sa čak 270 zastupničkih mjesta u novom sazivu parlamenta u Budimpešti. Dosadašnja vladajuća socijalistička stranka po istoj anketi imala bi samo 55 zastupnika, a radikalna nacionalistička stranka JOBIK čak 49 mandata. Preostalih 12 zastupničkih mandata osvojila je Zelena stranka. Ukoliko se predviđanja pokažu točnima Mađarska će biti jedina Europska država (osim Bjelorusije) u čijem parlamentu jedna politička stranka kontrolira više od dvije trećine zastupničkih mandata, te ujedno i država sa najmanjim brojem političkih stranaka zastupljenih u parlamentu (4).

Potvrde li službeni rezultati ove najave izlaznih anketa, Mađarska, ali i regionalna politička scena doživjeti će tektonske poremećaje u odnosu na dosadašnje stanje.

To su oni što zapravo ne priznaju Trianonski ugovor, po njima je Mađarska do Rijeke.

Quote:
jobbik
Ovako daje na neku agenciju za zapošljavanje.

Ali, bez zluradosti, ovo je još jedna potvrda da su u krivu oni na forumu koji tvrde da je EU smrt za radikalnu desnicu.
Upravo suprotno.

Bez zajebancije, ali i za HR bi bilo bolje da ima pravu ljevicu, pravu desnicu, svoju verziju Jobika i njegov lijevi antipod (i da budu na margini) nego da ima nit smrdi nit miriši HDZ/SDP kvazistranke
__________________
You have received an infraction at Forum.hr

Zadnje uređivanje Saul Tigh : 11.04.2010. at 22:32.
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:26   #4
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
pa jebote jel ti znaš tko su jobbik
Da znam, žele rome iseliti iz Mađarske, Vojvodinu pripojiti matici, kao i nekoliko rumunjskih pokrajina, a ni Slovačka im nije simpatična
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:27   #5
Zar sve to ne govori o jačanju nacionalizma u državama EU i posljedično o katastrofi te umjetene tvorevine koju donosi svojim članicama?

Jadni smo mi koji i dan danas na dnevniku najavljujemo kako je ulazak u to smeće Hrvatski strateški interes.

Je li itko ikada pitao i tražio obrazloženje zašto???
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:31   #6
Zadovoljan sam totalnim debaklom socijalista u Mađarskoj. To pokazuje da su Mađari na pravom putu.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:37   #7
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Zar sve to ne govori o jačanju nacionalizma u državama EU i posljedično o katastrofi te umjetene tvorevine koju donosi svojim članicama?

Jadni smo mi koji i dan danas na dnevniku najavljujemo kako je ulazak u to smeće Hrvatski strateški interes.

Je li itko ikada pitao i tražio obrazloženje zašto???
Izvan svih tih očitih trendova u EU, samoukidajuća Republika Hrvatska i dalje glavinja, dovodeći servilnost do apsurda pa se tako smotana premijerka, sakupljač potpisa svojih kolega, protiv seksizma bori i u reklamama, jer i na taj način valjda misli da se dodvorava svojim mentorima u delegaciji EU u Zagrebu.
Zapravo nek izbace to dupe od bivše misice, a stave dva geja kako se french kissing na Hvaru recimo, pa da EU mentori budu još zadovoljniji.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:39   #8
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Da znam, žele rome iseliti iz Mađarske, Vojvodinu pripojiti matici, kao i nekoliko rumunjskih pokrajina, a ni Slovačka im nije simpatična
Neki ograničeni likovi, ne žele Dalmaciju
Kako može netko ne želiti Dalmaciju
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:46   #9
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Izvan svih tih očitih trendova u EU, samoukidajuća Republika Hrvatska i dalje glavinja, dovodeći servilnost do apsurda pa se tako smotana premijerka, sakupljač potpisa svojih kolega, protiv seksizma bori i u reklamama, jer i na taj način valjda misli da se dodvorava svojim mentorima u delegaciji EU u Zagrebu.
Zapravo nek izbace to dupe od bivše misice, a stave dva geja kako se french kissing na Hvaru recimo, pa da EU mentori budu još zadovoljniji.
A dobro, sad moram reči da u ovom slučaju podržavam premijerku, i meni je neukusna fried guzica, čemu to?

No s druge strane, kad već pričamo o EU (koja je predmet mojeg najdubljeg prezira), u jednoj EU zemlji iz naše balkanske provinijencije vidjela sam niz megaboarda za autopraonicu u kojoj je u krupnom planu žensko lice s isplaženim jezikom koji oblizuje savršeno čisti bijeli tanjur.

E sad, da ne budemo licemjeri, takva je do brutalnosti neukusna seksistička praksa prisutna i u stvarnim EU zemljama (), pa zašto ne bi bila kod nas, a s druge strane, zašto bismo mi slijedili neukusne i seksističke ispade primitivaca iz EU?
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:52   #10
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Izvan svih tih očitih trendova u EU, samoukidajuća Republika Hrvatska i dalje glavinja, dovodeći servilnost do apsurda pa se tako smotana premijerka, sakupljač potpisa svojih kolega, protiv seksizma bori i u reklamama, jer i na taj način valjda misli da se dodvorava svojim mentorima u delegaciji EU u Zagrebu.
Zapravo nek izbace to dupe od bivše misice, a stave dva geja kako se french kissing na Hvaru recimo, pa da EU mentori budu još zadovoljniji.
No ako izbacimo moje gađenje prema guzici u spotu, jednako kao gađenje prema jeziku koji liže tanjur u reklami za autopraonicu u EU zemlji, slažem se u svemu s tvojim upisom.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:53   #11
Iako je onaj Gyrczany već otišao,drago mi je da će socijalisti izgubili vlast...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:58   #12
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
No ako izbacimo moje gađenje prema guzici u spotu, jednako kao gađenje prema jeziku koji liže tanjur u reklami za autopraonicu u EU zemlji, slažem se u svemu s tvojim upisom.
Vidi, cinjenica je da vecina ljudi zeli guzice i sise. A reklamna kampanja nije usmjerena na moral i cudorede, nego na vecinu.

Prati malo na jutarnjem sa strane ono "najcitanije".
Recimo danas je najcitanije ovo: "Djevojčice mlađe od Lolite kupuju push-up i natječu se na Facebooku tko je veća drolja"
Jucer je bila neka misica koja je pokazala dupe.

OT. Cini mi se da u cijeloj Europi polako desnica dolazi do izrazaja, ali to nije za cuditi se s obzirom na cestu pojavu da kad je drustvo u krizi na vlast dolaze desne stranke.
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:07   #13
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Vidi, cinjenica je da vecina ljudi zeli guzice i sise. A reklamna kampanja nije usmjerena na moral i cudorede, nego na vecinu.

Prati malo na jutarnjem sa strane ono "najcitanije".
Recimo danas je najcitanije ovo: "Djevojčice mlađe od Lolite kupuju push-up i natječu se na Facebooku tko je veća drolja"
Jucer je bila neka misica koja je pokazala dupe.

OT. Cini mi se da u cijeloj Europi polako desnica dolazi do izrazaja, ali to nije za cuditi se s obzirom na cestu pojavu da kad je drustvo u krizi na vlast dolaze desne stranke.
Ljudi se vraćaju desnici kada je opstojnost nacije u pitanju i svatko s imalo zdravog razuma i kritičkog promišljanja je to prognozirao Europskoj Uniji još prije kusur godina.

To što naši domaći izdajnici nastoje na svaki način zatrti nacionalnu svijest pod krinkom EU liberalizma je još kratkog daha, jer će ih sama EU stvarnost razuvjeriti. Pitanje je samo zašto mi ne koristimo prednosti svojeg statusa, nego ih silom pokušavamo prezentirati manom. Odgovor na to možda znaju razni Josipovići, Mesići, Rakari, Stankovići i slični.

A to što se masi serviraju sise i guzice i lolite koje se natječu koja je veča drolja - samo govori o tome koliko smo podložni manipulaciji onih koji žele da se mi zabavljamo svađama o sisama i lolitama i onih koji žele da i najmlađi izgube svaku sposobnost kritičkog promišljanja, dok oni trljaju ruke jer zarađuju na tome.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:13   #14
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Ljudi se vraćaju desnici kada je opstojnost nacije u pitanju i svatko s imalo zdravog razuma i kritičkog promišljanja je to prognozirao Europskoj Uniji još prije kusur godina.

To što naši domaći izdajnici nastoje na svaki način zatrti nacionalnu svijest pod krinkom EU liberalizma je još kratkog daha, jer će ih sama EU stvarnost razuvjeriti. Pitanje je samo zašto mi ne koristimo prednosti svojeg statusa, nego ih silom pokušavamo prezentirati manom. Odgovor na to možda znaju razni Josipovići, Mesići, Rakari, Stankovići i slični.
Odgovor na to ti moze dati svaki trgovac stokom sa dva razreda osnovne. Kad kupuje kravu, nece pricat kako je lijepa i krasna, nego ce svaku manu istaknuti i preuvelicati. Kad ponudi cjenu, covjek ce mislit da je jos dobro i prosao koliko mu je krava losa.
Ovi sta u nas trguju su vrlo dobro tu taktiku dosad primjenjivali, ja ne vidim nikoga tko bi ih i u buducnosti zaustavio.
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:53   #15
cviljenje 'slobodnih' medija

http://www.slobodnadalmacija.hr/Svij...1/Default.aspx

demokracija samo do neke mjere
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 07:40   #16
Nije mi baš najjasniji mađarski izborni sustav. O nekim zastupničkim mjestima odlučivati će se 25 travnja, ali ne znam ni zbog čega ni kako - ako neko zna neka pojasni.

Prema onome što je sinoć odlučeno/izabrano izlazne ankete nisu bitno pogriješile, iako FIDESZ još nije osvojio dvo-trećinsku većinu ali nije ni daleko od iste:

Ukupno mjesta u parlamentu: 386

FIDESZ 206

Socijalistička stranka 28

JOBBIK 26

Stranka zelenih 5

Dosada neraspoređeno: 121


Izvor: BBC

Za osvajanje dvotrećinske većine koja FIDESZU omogućuje potpunu političku dominaciju, pisanje Ustava, preustroj izbornih jedinica i slično potrebno mu je još 51 zastupničko mjesto, što prema obrascu glasovanja kakav je zabilježen jučer nebi trebao biti nikakav problem.


U svakom slučaju volio bi kada bi netko bolje objasnio mađarski izborni sustav, zbog čega je glasovanje raspoređeno u 2 kruga i po kojem kriteriju se glasa u tom drugom krugu... hvala!

Zadnje uređivanje PowerLock : 12.04.2010. at 08:14.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 07:59   #17
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Zar sve to ne govori o jačanju nacionalizma u državama EU i posljedično o katastrofi te umjetene tvorevine koju donosi svojim članicama?

Jadni smo mi koji i dan danas na dnevniku najavljujemo kako je ulazak u to smeće Hrvatski strateški interes.

Je li itko ikada pitao i tražio obrazloženje zašto???

Ovo treba stavit na jambo plakat.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 08:31   #18
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Neki ograničeni likovi, ne žele Dalmaciju
Kako može netko ne želiti Dalmaciju
http://magyarturul.qwqw.hu/tarhely/m...yaloskulso.jpg
Taj zemljovid je dakako zanimljiv kao poluga za raspirivanje straha od desnice i radikalne desnice, ali isti sa činjenicama nema puno veze.

Vrlo je naime malo vjerovatno da bi JOBBIK čak i kada bi osvojio većinu glasova bio u stanju, ili čak želio mijenjati državne granice na način da objavi rat Slovačkoj, Hrvatskoj, Srbiji i Rumunjskoj. Pitanje granica treba razdvojiti od pitanja etničke komponente identiteta europskih država, a pogotovo zakonodavstva koji etničkim manjinama osigurava privilegije nesrazmjerne njihovoj zastupljenosti u zajednici i osobito kada na račun tih privilegija bitno mijenja identitet državne politike na način da ga većinski narod više ne doživljava kao svoj. Madžari u tom smislu evidentno imaju problem sa Romima koji se je na najružniji način manifestirao prije nešto više od godinu dana kada su u Veszpremu poubijani igrači prve momčadi tamošnjeg rukometnog kluba. U Hrvatskoj taj se problem manifestirao kada se srpska stranka u vladajućoj koaliciji protivila priznanju Kosova, a i opet će ukoliko se aktualizira pitanje "dvostrukog prava glasa".

Ovaj problem naročito je prisutan u bivšim komunističkim zemljama u kojima je nacionalni identitet do pada komunizma bio brutalno tlačen, da bi ga se sada ponovo frustriralo ideologijom EU bratstva i jedinstva. I zbog toga imamo JOBBIK, ali na svu sreću u madžarskom slučaju imamo, kako sada stvari stoje i potpunu nadmoć stranke građanske desnice koja JOBBIK-ov rezultat čini nebitnim - odnosno svodi ga na manje-više istu razinu kao i socijaliste (bivše komuniste). U tom dijelu raspoloženje madžarskog biračkog tijela, kako je sada izraženo, me doslovno oduševilo, kako odlučnošću i spremnošću na promjene, tako i inherentnom mudrošću.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:36   #19
Evo kako se izlazi na izbore:
http://newsimg.bbc.co.uk/media/image...7625123_-1.jpg

Jebeno,moram si i ja nešto ovako nabaviti do 2011.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:38   #20
Nakon Švicarske i Mađari su se drznuli glasati protiv neoliberalnih vrijednosti...

No, još je zanimljivije,što i jedna Danska navodno jako skreće udesno,a i Nizozemska bi to mogla učiniti...

U svakom slučaju,možda još ima nade za Europljane
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.