Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2010., 12:07   #1
Volite/ne volite, želite/ne želite čuti što ima s bivšima...

nastavno na jedna post na ŽK-u gdje se jedna forumašica žali na ljude koji imaju potrebu reći joj da su negdje vidjeli njenog bivšeg...
pa da vas pitam kako vi na to reagirate? Ok, ona ga očito još nije preboljela ali...

Kod mene to ide ovako, bez obzira dali patim totalno za nekom bivšom, dali mi je potpuno svejedno ili se pak moram i prisjetiti o kojoj mi to netko priča ali uvijek volim čuti šta ima s njima, tim više što maltene više s niti jednom nisam u bilo kakvom kontaktu.
Naravno da neću ići ispitivati ali ako mi netko "samoinicijativno" kaže šta ima s nekom mojom bivšom rado ću poslušati. Mislim zašto ne nekad smo bili u vezi, a s niti jednom se nisam rastao na totalni "Pas mater" i naravno da me zanima.
Pačak i da smo imali neki gadan prekid... nisam zlopamtilo a pogotovo ne prema bivšim curama.

Ok, i onako sam znatiželjan tip i najrađe bi da o svim bivšima znam... ajd ne baš sve ali ono neke bitne stvari, pa čak i kaj ima s onima s kojima sam bio kratko i/ili nikakve emocije nisu postojale.

Vi?
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:25   #2
Volim ostat u kontaktu sa ljudima koji mi nekaj znače u životu i naravno da želim znat di su i kaj rade. I želim znat o njima sve osim onog kaj me može povrijedit S jednim dečkom sam si ostala u super odnosima, iako mi je jako dugo trebalo da ga prebolim i tek kad sam ga preboljela naš odnos se jako popravio. Sa zadnjim dečkom nisam u kontaktu i mislim da je bolje ovako.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:37   #3
Nikad ne održavam nikakvu komunikaciju. To su ionako bile leteće platonske veze i ne osjećam ni najmanju potrebu "ostati dobra" sa njima. Držim se logike, da su išta valjali, bili bi još skupa. Ni ne zamjeram im išta - jednostavno me nije briga .

Sa sadašnjim bi bilo kompliciranije. Jako dugo smo skupa, prošli smo svega i bilo bi zeznutije prerezati stvar glatko i bez oklijevanja.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 13:22   #4
Quote:
Legion kaže:
Ok, i onako sam znatiželjan tip i najrađe bi da o svim bivšima znam... ajd ne baš sve ali ono neke bitne stvari, pa čak i kaj ima s onima s kojima sam bio kratko i/ili nikakve emocije nisu postojale.




Pretpostavljam da se post odnosi samo na one slobodne , jer…..šta me boli ona stvar za bivše. Bivši su bivši i imaju već tamo tko zna koju po redu , ili ženu i djecu ….i tko sam ja da se bavim tuđim životom, imam i svojih briga dovoljno.
Kad jednog dana osnuješ obitelj…tamo neki bivši su itekakav problem , pa čak i u usputnom razgovoru …..u tom slučaju su bivši, elementarna nepogoda koju nitko ne želi prizivati.
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.

Zadnje uređivanje dainty : 19.04.2010. at 14:39. Reason: quote
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 13:44   #5
ko ovdje priča o bavljenju nečijim životom... i kakve to veze ima jesi li u braku ili nisi i zašto bi bivši bili problem pa čak i u usputnom razgovoru .
ako su dvoje ljudi sretni nemaju ni potrebu za nekom teškom pričom oko toga... a ako se to nekako i spomene i imaju kako će to utjecati na njihovu vezu?

Ok, ako sam neku bišu od frenda vidio u gradu, popričao snjom ili kaj ti ga ja znam, sigurno to neću ići govoriti tom frendu pred njegovom curom/ženom... ali zašto bi bio neki problem ako mu to kažem na samo

"Ej, vidio sam Petru u gradu, znaš ona ima..., radi..., izgleda..., podzravila te je/nije te pozdravila... kaj u tome ima tak strašno?

Ok ako još uvijek pati za njom onda neću ništa ni govoriti naravno... osim ako nema nešto što bi mu išlo u prilog
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 13:49   #6
Ja nikad ne pitam ali mi frendice kazu ako ga vide, ako nesto cuju itd
I da, zanima me. Znatiželjna sam. To sad govorim o bivsem s kojim sam bila godinama. No, volim cuti i nesto za ove letece

Eto s obzirom da sam se s tim bivsim rastala na pas mater prije 2 godine sad čak razmisljam da ga dodam na face ali poznavajuci njega 99% sam sigurna da ce stisnut ignore.
Da se razumijemo ja sam ostavila njega, ne volim ga, nasla sam drugog itd Znaci moje dodavanje na face je totalno iz znatizelje. Kaj vi mislite?

Da ga dodam i riskiram poruku "pas mater kujo"
Iako ja sam ta koja bi njemu to mogla reci ali ja sam to odavno preboljela
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 13:51   #7
Ne skačem kao oparena kad mi se kaže. Drago mi je ako je dobro, zdravo, s čoporom djece i to. Da je sretan.




Gotter, što nakarika nick
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 13:58   #8
Ajmo ovako na prosto seljačkom hrvatskom jeziku…..sretneš tipa negdje u gradu i šta, šta mu možeš reći ako ga uopće prepoznaš ?
Sve šta se može reći , svede se na dvije- tri rečenice i amen…ili netko sretne mog bivšeg i krene babska priča ; čuj bla bla bla….., ma daj misliš da me zbilja zanima. Ono što smo imali , nestalo je a kakva osoba je postao nakon mene , ne interesira me, a još manje čime se bavi.
Ti si neka baba tračara pa nemaš pametnija posla nego bavit se tko koga i kako ?

Polazim od sebe , ako je bila veza , bilo je i emocija , nakon prekida…ne želim znati niti šta je, niti tko je , niti s kim je, apsolutno…on je prošlost….prošlo svršeno vrijeme – aorist !
Ako nije bila veza….alooo….....a tko je taj ?
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:00   #9
anabell... kaj si tak nabrijana ono koda bi najrađe nekom otkinula glavu
Cool
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:01   #10
annabel je popizdila

No, meni nitko nije odgovorio na dilemu?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:03   #11
MM i ja pričamo o bivšima bez problema. Nije sad da ih koristimo kao temu za međusobne razgovore, ali ako netko drugi spomene da ih je vidio, čuo, da su pozdravili, oženili se, dobili dijete...bez beda prokomentiramo. Ja sam mu neki dan rekla da se moj bivši preselio u drugu državu, živi sa curom, bla, bla, MM je još i pitao kako mu je, što kaže ima li tamo posla i sl. Ono, odrasli smo ljudi, imam društvo koje se pozna i s tim našim bivšima (pogotovo s njegove strane). Mislim da je to sasvim bezbolna tema u vezi/braku koji dobro funkcionira. Ako je veza u problemima onda je i spominjanje bivših problem.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:04   #12
ma jebeš fejsbuk ... nemoj ga staviti, mislim čemu... ti si njega ostavila, jest da su prošle dvije godine ali možda se čovjek još nada... možda će u tome vidjeti nešto čega u stvari nema... ja na tvojem mjestu nebi.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:05   #13
Quote:
rusha kaže: Pogledaj post
MM i ja pričamo o bivšima bez problema. Nije sad da ih koristimo kao temu za međusobne razgovore, ali ako netko drugi spomene da ih je vidio, čuo, da su pozdravili, oženili se, dobili dijete...bez beda prokomentiramo. Ja sam mu neki dan rekla da se moj bivši preselio u drugu državu, živi sa curom, bla, bla, MM je još i pitao kako mu je, što kaže ima li tamo posla i sl. Ono, odrasli smo ljudi, imam društvo koje se pozna i s tim našim bivšima (pogotovo s njegove strane). Mislim da je to sasvim bezbolna tema u vezi/braku koji dobro funkcionira. Ako je veza u problemima onda je i spominjanje bivših problem.
Upravo tako
mada mene, generlano , ne zanimaju bivši od neke moje cure ali ako ih spomene big deal tak svejedno.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:05   #14
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
annabel je popizdila

No, meni nitko nije odgovorio na dilemu?
Ja ga ne bi nikamo dodavala. Čemu. Da ga sretneš, OK, pozdraviš, pitaš kako je ako te zanima. Ali baš namjerno ga potražiti i dodavati kao nekog tzv frenda...nije mi baš... Pogotovo ako očekuješ da će te ignorirati.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:06   #15
Pa eto cista znatizelja Nakon 2 godine da se nada?

Tolko dobra nisam
Ma koliko sam cula nastavio je on nakon naseg prekida s drugima. Vidale su ga moje curke s raznoraznim "curicama"

Znaci bolje ne?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:06   #16
Gleč...kad iza sebe imaš...pozamašan broj bivših...misliš da se ne želim sjetiti svih tih promašaja , luzera , jadnika na koje sam protratila život...pa baš i ne...zato stojim iza toga , bivši je uvijek bivši i ako ga i sretnem na cesti , zaobići ću ga jer sigurno mi nije ostao u dobrom sjećanju ...inače ne bi bio bivši- zar ne !
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:08   #17
Quote:
rusha kaže: Pogledaj post
Ja ga ne bi nikamo dodavala. Čemu. Da ga sretneš, OK, pozdraviš, pitaš kako je ako te zanima. Ali baš namjerno ga potražiti i dodavati kao nekog tzv frenda...nije mi baš... Pogotovo ako očekuješ da će te ignorirati.
Ma kazem da sam 99% sigurna da ce kliknut ignore jer je uvijek bio preponosan i znam da ga i vidim da cesti da me nakon svih godina ne bi pozdravio zbog svog ega.

I bas me zanima dal se promijenio, dal je sazrio. Jer ne znam meni je glupo sad ne pozdraviti ga iako smo prekinuli. Meni je to cista kultura. Zato kazem da me zanima dal je sazrio jer od osobe koje vise nije "dijete u glavi" ocekujem da pozdravi

Filozofiram, znam. Što ću..dosadno mi je
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:14   #18
Quote:
anabelll kaže: Pogledaj post
Gleč...kad iza sebe imaš...pozamašan broj bivših...misliš da se ne želim sjetiti svih tih promašaja , luzera , jadnika na koje sam protratila život...pa baš i ne...zato stojim iza toga , bivši je uvijek bivši i ako ga i sretnem na cesti , zaobići ću ga jer sigurno mi nije ostao u dobrom sjećanju ...inače ne bi bio bivši- zar ne !
A jebi ga... kaj si bila u vezama sa pozamašnim brojem luzer i jadnika
Sama si si kriva...

Vidiš ja nisam bio u vezama sa luzerimcama/jadnicama (Ok, možda su mene neke tako doživljavale haha ) stoga bilo koju da sretnem na cesti pozdravio bi ju i barem prozborio par rečenica, neke bi vrlo rado i pozvao na kavu-bez ikakvih skrivenih motiva, naprosto da si popričamo... mislim ono ako smo prije sve i svašta mogli raditi zakaj sad nebi mogli popiti kavicu od pol sata i bla, bla, bla i na rastanku kiss-kiss do nekog ponovnog slučajnog susreta
Tim više što se gotovo s niti jednom nisam rastao na pas mater... pa sve da i jesam nakon ne znam koliko godina to bi izblijedilo... ja sam od onih koji puno duže pamti lijepe nego ružne stvari.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:18   #19
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Upravo tako
mada mene, generlano , ne zanimaju bivši od neke moje cure ali ako ih spomene big deal tak svejedno.
Nije da ja sad često spominjem bivše, ali evo recimo situacija: Taj moj bivši je bivši već 8 godina. Bili smo zajedno 2 godine i ostali u dobrim odnosima. Nismo prijatelji, ali si čestitamo rođenda, božić, eventualno ako se sretnemo na fejsu se pozdravimo. Ono, sasvim normalan, neemocinalan odnos. To što se on preselio u x državu mi se činilo kao zanimljivost za spomenuti mužu ne zato što se radi o mom bivšem nego smo baš pričali o tome kako ljudi imaju hrabrosti sve ostaviti i otići u nepoznato.
MM ima bivšu koja ga je jako povrijedila, dugo su bili skupa, ona je još uvijek prijateljica naše prijateljice. Ne srećemo se, ali recimo ja sretnem njenog muža. Tu i tamo se dogodi da bi se trebali sresti na nekom rođendanu/roštilju. MM izbjegava te situacije jer se ne osjeća dobro u društvu žene koja ga je varala, njenog muža s kojim ga je varala i te iste prijateljice koja je to znala i nije ništa rekla (ne kažem da je trebala, nije njena stvar, ali svejedno). To ne znači da on nju nije prebolio, samo nije prebolio poniženje i nepravdu. Ja ga potpuno razumijem i ne forsiram apsolutno nikakva druženja.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:24   #20
Quote:
rusha kaže: Pogledaj post
Nije da ja sad često spominjem bivše, ali evo recimo situacija: Taj moj bivši je bivši već 8 godina. Bili smo zajedno 2 godine i ostali u dobrim odnosima. Nismo prijatelji, ali si čestitamo rođenda, božić, eventualno ako se sretnemo na fejsu se pozdravimo. Ono, sasvim normalan, neemocinalan odnos. To što se on preselio u x državu mi se činilo kao zanimljivost za spomenuti mužu ne zato što se radi o mom bivšem nego smo baš pričali o tome kako ljudi imaju hrabrosti sve ostaviti i otići u nepoznato.
MM ima bivšu koja ga je jako povrijedila, dugo su bili skupa, ona je još uvijek prijateljica naše prijateljice. Ne srećemo se, ali recimo ja sretnem njenog muža. Tu i tamo se dogodi da bi se trebali sresti na nekom rođendanu/roštilju. MM izbjegava te situacije jer se ne osjeća dobro u društvu žene koja ga je varala, njenog muža s kojim ga je varala i te iste prijateljice koja je to znala i nije ništa rekla (ne kažem da je trebala, nije njena stvar, ali svejedno). To ne znači da on nju nije prebolio, samo nije prebolio poniženje i nepravdu. Ja ga potpuno razumijem i ne forsiram apsolutno nikakva druženja.


Rijetko koja veza završi na prijateljskoj bazi, prekidi su emotivni i s razlogom , zato i bole...i sva ta sjećanja na poniženje i nepravdu te neugodno podsjete kad sretneš tu osobu.
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.