Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Neprikazano (US i UK)
Korisničko ime
Lozinka

Neprikazano (US i UK) Kristalna kugla - sve što ste htjeli znati a niste se usudili pitati....

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 13:19   #1
IamBlackShip
We do not sow

IamBlackShip Avatar

Registracija: Nov 2007.
Arrow Forbrydelsen (The Killing) / spoileri

Izvrsna danska serija iz 2007-e, upravo se prikazuje na BBC-ju. Po žanru najbliža The Wire, samo s par "slojeva" manje.

Prva sezona ima dvadeset epizoda dugih cca sat vremena, jedna epizoda predstavlja jedan dan u istrazi ubojstva oko kojeg se sve vrti. Veoma napeto, svi glumci izvrsni, zarazno do bola. Trenutno je BBC došao do 14-e epizode, po reakcijama njihovih medija čini se da su Britanci oduševljeni, a nije ni čudo s obzirom da su oduvijek cijenili dobar krimić.

Druga sezona ima deset epizoda i već je otkupljena, a treća se upravo snima.

Gleda li netko? Samo bez spoilera ipak, srce bi mi puklo.
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 01:06   #2
fake_punt
Jed Martin

fake_punt Avatar

Registracija: Apr 2011.
Pogledao obje sezone. Jako dobra serija.

Prva sezona je u početku malo zamorna, a onda postaje odlična. Druga sezona - drugačija, kraća, napetija i bolja.

Ubrzo će se početi emitirati američki remake. Već vidim kako će više ljudi pogledati tu seriju od ove originalne. I kako će se tu na forumu o tome više pričati.
fake_punt is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 03:43   #3
Rozmeri
mala od pozera

Rozmeri Avatar

Registracija: Aug 2009.
Pogledala sam prvu sezonu. Sve mi je bilo super do poslednje 4 epizode. Nekako kao da su previše zakomplikovali slučaj. Neki detalji su mi potpuno suvišni.

Ali opet, serija te tera da se postavljaš na mesta likova koje si upoznao i da se sa njima suosećaš i vrlo je uspešna u tome. Sam kraj, kad nam ostaje samo da razmišljamo o tome šta je u glavi likova koji su sve ovo preživeli i delimično saznanje o tome kakve će ovaj slučaj ostaviti posledice i ožiljke na svima njima mi je odličan.

U osnovi, zadovoljna sam "izborom" ubice, ali ne i njegovim suvišnim priznanjem i prekomplikovanim koracima koji su doveli do njegovog hvatanja.

Na kraju, kada uporedim dansku i US verziju, ne mogu da se načudim kakve su nepotrebne prepravke napravili Ameri (odnos i pozicija glavnih detektiva?) i koliko je danska verzija prirodnija. Jedino su mi se ožalošćena mama i kandidatova pomoćnica Rie više svidele u amerčkoj verziji, i to je to. Mislim da je nepotrebno govoriti koliko je danska glavna glumica bolja. Pročitaću kad se objave informacije o tome ko je ubica u američkoj verziji (kako je krenula priča, sigurno nisu isti), ali ih siguno neću gledati. Nema poente posle Danaca, samo ću se nervirati.
Old 21.06.2013., 06:24   #4
robil
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
Tek sad gledam 1. sezonu i odlična je. U range Broen-a.
Remake
Ovi Nordi su stvarno otkriće u književnosti i serijama. A nas bombardiraju sa
US shit
robil is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 23.06.2013., 10:25   #5
Mojsa
A legend

Mojsa Avatar