Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2004., 01:05   #1
Mort
amnesia

Mort Avatar

Registracija: Jun 2003.
Rak debelog crijeva

Znali itko simptome raka debelog crijeva?
Old 23.06.2004., 06:43   #2
baka
hakerica

baka Avatar

Registracija: Mar 2003.
Krvarenje (i blago kao kod hemeroida), prije toga poremećaj stolice, ukoliko je bila redovita i normalna.Nažalost ne mora se pojaviti ni jedan simptom u početku.
U svakom slučaju JEDINO kolonoskopija otkriva je li rak ili nešto slično (polipi na pr.).Jer jedino kolonoskop prodire dovoljno duboko da liječnik sa sigurnošću može donijeti dijagnozu.
(Ovo ja laički, koliko znam od stučnjaka, koji mi je trenutno nedostupan,pa da bih možda napisala nešto detaljnije.Tokom dana ću se javiti još, ako ti netko drugi ne odgovori dodatno).
Jedino što apsolutno sigurno znam je da treba, na i najmanji znak sumnje, obaviti kolonoskopiju.Ne čekati mjesecima na red nego pitati tko radi privatno (ili uhvatiti vezu u bolnici) i obaviti je.
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 20:06   #3
baka
hakerica

baka Avatar

Slijedeći simptomi: mršavljenje, slabokrvnost (znači krvarenje bez vidljivih tragova na stolici).
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 03:33   #4
Mort
amnesia

Mort Avatar

Fala puno na odgovoru i može još jedno pitanje? Šta su to polipi? I šta bi moglo biti zadebljanje s unutrašnje strane čmara veličine šljive a bolno na dodir? Po pročitanim definicijama ovdje na Forumu nisu hemeroidi jer navodno oni unutarnji ne bole.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 24.06.2004., 05:24   #5
baka
hakerica

baka Avatar

Polipi su isto mesnate izrasline (kao hemoroidi).Oni se u debelom crijevu mogu odstraniti, i uglavnom ambulantno.Mogu biti dobroćudni ali... nažalost nikad se ne zna dok se ne obavi histološki pregled njihovog tkiva.
Daklem, ne preostaje nego otići specijalisti.Može proktolog.On obavlja pregled do određene dubine, ali ako posumnja da polipa ima i dublje na koncu će ipak kolonoskopija utvrditi pravo stanje.
Preporuka je, APSOLUTNO otići i napraviti kolonoskopiju, osigurati se da su ovi na ulazu jedini i specijalist će donijeti odluku: promatrati ih ili ih odstraniti.Ima ih sa širokim dnom ili kao na peteljci i tu već spedijalist može iskustvom, posumnjati o kakvoj se vrsti radi.
Polipa inače može biti bilo gdje: nos, mjehur, ženski organi.Dosadne nakupine, koje se, što je najgore vole ponavljati!
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 13:55   #6
deni
Registrirani korisnik

deni Avatar

Registracija: Jan 2003.
Unutrašnji hemoroidi bole i više od vanjskih.
Odi ti na pregled, ali meni se čini da imaš obične hemoroide.

(Ne misliti odmah na najgore!!!!)
deni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 23:08   #7
Samantha
Prêt-à-Porter prostitute

Registracija: Nov 2002.
Quote:
Mort kaže:
Fala puno na odgovoru i može još jedno pitanje? Šta su to polipi? I šta bi moglo biti zadebljanje s unutrašnje strane čmara veličine šljive a bolno na dodir? Po pročitanim definicijama ovdje na Forumu nisu hemeroidi jer navodno oni unutarnji ne bole.
mozda ugrusci krvi...znam osobu koja je imala iste takve otekline...pregled rektoskopija pokazao je ugruske...lijeci se antibioticima i naravno lijeciti hemoroide.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 23:22   #8
Mort
amnesia

Mort Avatar

Hvala na odgovorima, izgleda da ću morati na pregled iako mi to nimalo se nesviđa - da mi netko tura nešto dole. A i mogu naći ispriku da nemam vrimena od posla.
Old 25.06.2004., 06:35   #9
baka
hakerica

baka Avatar

Quote:
Mort kaže:
Hvala na odgovorima, izgleda da ću morati na pregled iako mi to nimalo se nesviđa - da mi netko tura nešto dole. A i mogu naći ispriku da nemam vrimena od posla.
Mda, shvaćam te.Ja imam "opasne" probleme sa žgaravicom, pa se "pravim luda".Neda mi se ići na gastroskopiju.
Imala sam u obitelji osobu s polipima.
Prvi put su ih operirali - benigno.
Drugi put, nakon dvadesetak godina- opet i ostalo je na promatranju i redovnoj kontroli.Doduše možda i zbog vrlo visoke dobi pacijenta.
Moj bivši direktor je, pak, imao baš rak.Operiran na vrijeme, prije dobrih deset do 12 godina.Eno ga hoda okolo, lijepo debeo i osjeća se kao da nikad nije ništa ni imao.
Međutim, rak debelog crijeva je posljednjih godina na vrlo visokom mjestu na "ružnoj listi".
Prema tome: nemam vremena, ne sviđa mi se pregled.....zaboravi.Raspitaj se tamo gdje živiš za dobrog specijalistu i učini kolonoskopiju čim prije.Spavat ćeš mirno i možda spriječiti nešto što baš nije "velika sreća" imati.
Ako živiš u HR, javi mi se na PM.
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 13:18   #10
Samantha
Prêt-à-Porter prostitute

citala sam da se rak debelog crijeva smatra najpodmuklijim,prikrivenim...cesto pacijenti simptome tumace IBS-om,hemoroidima...a tek nakon kolonoskopije moze da se kaze o cemu je rijec...i naposljetku dati dijagnoza IBS-a.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 23:08   #11
Mort
amnesia

Mort Avatar

Iz splita sam, a šta znaći IBS?
Old 25.06.2004., 23:39   #12
Samantha
Prêt-à-Porter prostitute

Irritable Bowel Syndrom

ovdje ces naci sve o tome
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 16:31   #13
baka
hakerica

baka Avatar

Quote:
Mort kaže:
Iz splita sam, a šta znaći IBS?
Nažalost u Splitu ne znam za nekog privatnog gastroenterologa.U Zagrebu i Rijeci da.Što ne znači da nema i u Splitu.
No ima jedan dobar u vašoj bolnici, dr.Hozo.
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 20:58   #14
bijeloglavi_sup
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2004.
Pošalji poruku preko Yahoo korisniku bijeloglavi_sup
Unhappy rak/tumor debelog crijeva

ne trebaju mi gluposti razne,trebaju mi sve sto se moze naci u vezi lijecenja raka/tumora debelog crijeva....

svi moguci linkovi,jako bih bio zahvalan svima koji mogu da pomognu......

bijeloglavi_sup is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 21:18   #15
mon
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2003.
http://www.cancer-prevention.net/
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 21:25   #16
H3MAT0M
spiritual being

H3MAT0M Avatar

Registracija: Aug 2003.
Imaš www.plivazdravlje.hr, onda imaš i www.medicina.hr, evo i ovdje nešto , evo nešto i na engleskom .
Ima toga još hrpa. Samo u google upiši rak debelog crijeva ili colon cancer.
Nadam se da sam bio od pomoći.
"When you dream there are no rules - people can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you're waking, when you become aware of the real world around you, but you're still dreaming... you may think you can fly - but you better not try..."
I am a shaman, magician / The sun is purple / 3D dimensions / I am for mental extensions
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 00:16   #17
bijeloglavi_sup
Registrirani korisnik

placebo
nešto normalnija

Registracija: Nov 2002
hej
ako te to imalo tješi, tumor debelog crijeva liječi se dobro jer je moguć drastičan operativni zahvat, a nakon toga i kemoterapija koja daje dobre rezultate.. zato, nemoj očajavati... puno ljudi se potpuno izliječi.. glavu gore..

Kako se stavi link za blog u potpis?
bijeloglavi_sup is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 19:16   #18
mala_slatka
Registrirani korisnik

mala_slatka Avatar

Registracija: Dec 2002.
vazno je uhvatiti na vrijeme,zelim ti sve najbolje
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 21:54   #19
Vanjushka
Banned

Registracija: Dec 2002.
Preporucujem makrobiotiku, dokazano lijeci, ali samo ako se na vrijeme pocne sa terapijama.

Brojsovi sokovi za pocetak.

Na zalost ne znam kako naci gospodina Nenada Pejica u Zagrebu, ali znam da je njega najbolje kontaktirati za sve daljnje korake.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 10:04   #20
bijeloglavi_sup
Registrirani korisnik

hvala vam svima na podrsci i pomoci u trazenju linkova,nije bilo za me vec za osobu jednu drugu,kojoj zelim puno zdravlja i srece......... a ja sada

jos jednom hvala.....
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja