Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2010., 13:44   #1
lonely_moon
Registrirani korisnik

lonely_moon Avatar

Registracija: Jul 2009.
Pomoć-sporo računalo!

Ljudi imam problem. Komp mi je strašno spor, ne znam šta da radim. Još mi je u zadnje vrijeme počeo izlaziti oblačić da je virtual memory low. Vidio sam da neki isključuju neke bespotrebne windowse, ali ja stvarno ne znam kako da to uradim, gdje da nađem i šta da isključim. Laik sam u ovome.
Molim vas help!
Old 22.05.2010., 14:12   #2
mravac23
Banned

Registracija: May 2010.
koji windowz?
mravac23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 18:23   #3
xPsycho
Banned

Registracija: Aug 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku xPsycho
prvo ovo napravi(1 post), pa cemo dalje
http://www.forum.hr/showthread.php?t=469571
Old 22.05.2010., 23:02   #4
Tactum
More than words...

Tactum Avatar

Registracija: Mar 2009.
Quote:
mravac23 kaže: Pogledaj post
de i ako vec nesto znas tacume de kazi a ne sam gadjat,,nije ovo pikado,,,nudim decu ubrzanje od 70%...a ti????sta ti nudis
Ako ubrzas za 70% bez CCleanera ili nekog drugog programa (nacina) koji radi isto sto i on nudim Toshibu Qosmio X500-11X.

Posteno?

P.S. A da probas pustiti ljude da pomognu ovdje bez dodatnog zbunjivanja forumasa koji je dosao po pomoc.
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 23.05.2010., 08:01   #5
bass999
Između 5 i 250Hz

bass999 Avatar

Registracija: Sep 2008.
mravac, eo citam temu i prvo sto me skoro ubilo je nagomilavanje tocaka i zareza i ostalih bedastoca sto nutra pises. imam na kompu cjeli word sa ispisanim svim mogucim i nemogucim servisima na kompu koji se daju iskljucit, finte iz registryja za koje neces ni znat da ih nemas ako ti netko ne kaze. o startupu se mozemo razgovarati tek preko nekog programa (npr osobno za to koristim tuneup startup manager koji moze obrisati podatke o startupu iz registrija a ne samo iskljuciti). da, znam, moze se i preko windowsa ali nije dovoljno ucinkovito. od kad imam win7 nije mi potreban taj word (ili ipak treba?, ovo nije reklama za win7 zato fanboyzici, ohladite se). ipak sam misljenja, mrave, da bi trebo zabiti cavao u zid i gledati ga par godina da ti se mozak smiri malo i prestanes s lupanjem toliko tocaka i zareza, i naravno, lupanjem gluposti.

ubrzanje od 70%? kupim ti gajbu pive i dostavim na kucnu adresu ako pojasnis kako ubrzati komp za 70%.

sto se tice ccleanera, program je jebeno pomagalo. istina, nece ti ubrzati skoro nista ali ti drzi komp vise manje urednim.

jos se moram ispricati lonely_moonu sto sam zaplovio u ovakav OT.

sto se tice memorije, (sad ne znam koje winse imas), stisnes na desktopu win-tipku + pause i na jednoj od kartica bi trebalo pisati nesto tipa... a jbg sad ne znam sto jer vec godinu dana nisam vidio xp, sry. ugl dok kliknes na tu karticu, dolje u prozoru ces vidjet da ti pise negdje "virtual memory". tu udes unutra i postavis memoriju na kolicinu od 1.5x vec nego sto imas u kompjuteru (pretpostavljam da imas dosta malo ako ti pise da virtualna low).
isto tako bi mogao pocistiti komp od virusa i ostalih gamadi koje znaju posteno lupiti po performansama. tu ti pomazu antivirus, ant spyware i anti malware (adaware, spybot, malwarebytes i sl.)

kad si to uradio, javi se da vidimo kako dalje

Zadnje uređivanje bass999 : 23.05.2010. at 08:07.
bass999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 09:10   #6
lonely_moon
Registrirani korisnik

lonely_moon Avatar

E hvala vam na pomoći. Imam ja antivirus neki AVG i jučer se 4 h čistio.

Bass999tisnes na desktopu win-tipku + pause i na jednoj od kartica bi trebalo pisati nesto tipa.

A koje su to tipke.
Old 23.05.2010., 10:35   #7
bass999
Između 5 i 250Hz

bass999 Avatar

Quote:
...ali eto na win7 to ide ovako..my computer>pa desni klik kad ti ocita diskove i to>pa properties>pa advance system settings>advanced..pa onda settings odma prvi tam di pise performance..blabla...i tamo stavis da vindovs radi na najboljim perform,ansama i samanji sve vizualno i smanji potrosnju memorije...basss

a ima jos shema postavljanja broja jezgri..pa i to pridonosi brzini a ima i ono
boot options...tako da..ja bi ga ubrzo...
posto ne znam o kojoj konfi se radi, nisam iso u detalje. pretpostavio sam da ako moze vrtjeti w7 (kao sto je u mom slucaju), nema sanse da stavim w98 look & feel.

sto se tice win tipke: desno pokraj alta, ima slikicu windows logoa

pause: tipka na kojoj pise pause/break

Old 23.05.2010., 10:36   #8
Tactum
More than words...

Tactum Avatar

Quote:
lonely_moon kaže: Pogledaj post
A koje su to tipke.
Mani se tipki. Nije to zensko....

Najprije napravi ovo.
1. Skini Malwarebytes
, napravi update, pa full scan i kad bude gotov izbacit ce ti jedan log file. Taj log file kopiraj ovdje da vidimo od cega bolujes. (ako bude trazio da resetira komp, pusti ga...)

2. Makni AVG, skini Aviru koja ti je besplatna, a ako mozes nabavi Kaspersky. Kad instaliras antivirus, sikni nam i njegov log file tu da vidimo sta on kaze.

3. Klikni desnom tipkom na MyComputer i spusti se na propertis. Kad ti se otvori prozorcic, prntscreen i zakaci to ovdje. Ako ne znas kako to slikati, imas uputstvo ovdje.
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 12:03   #9
VitezM
Registrirani korisnik

bass999 ti je dao najpametniji savjet, usput pokreni Disk Cleaner i ocisti C: particiju da dobijes nesto mjesta. Nisi nigdje rekao da li imas 2 particije ili samo jednu. Ako su dvije, prebaci virtualnu memoriju na D disk ako tamo imas vise praznog mjesta. Nece biti optimalno, ali ce sljakati.
Ne kuzim zasto su se svi razvikali sa anti-virusima, anti-spywareom i programima za optimizaciju kompa kad je ocito problem u zatrpanoj particiji bogtepitaj kakvim sadrzajem. Bilo kakav pokusaj ciscenja toga je ko flaster na odrezanu ruku. S tim da covjek ocito nema informatickog znanja da posteno sredi sustav. Najpametnije rjesenje bi bilo da pozoves nekog tko se kuzi da ti digne Windoze ponovno i usput objasni osnove.
A mravac23, ne znam o cemu ti drobis, ali svaki Windowsi moraju imat odredjenu kolicinu virtualne memorije, preporucljivo 1.5x vise od kolicine RAMa. Bez swapa sve radi znatno sporije. S tim da preporucam da se pagefile ogranici na fixne kolicine. Ak ti vrtis Windowse sa 0b swapa imam ti ja savjet kak da ubrzas komp za 70%. :P
VitezM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 12:17   #10
Tactum
More than words...

Tactum Avatar

Quote:
VitezM kaže: Pogledaj post
Ne kuzim zasto su se svi razvikali sa anti-virusima, anti-spywareom i programima za optimizaciju kompa kad je ocito problem u zatrpanoj particiji bogtepitaj kakvim sadrzajem.
Moje iskustvo sa virusima u zadnjih 15 godina je takvo da uvijek uspore racunalo. I to jako.
I iskustvo nakon micanja virusa je da se racunalo ubrza, i to jako.

Tako da

P.S. Ja bih ipak probao najprije viruse ocistit, a tek nakon toga u optimizaciju sustava. Pogotovo jer je imao AVG, a nakon tog sranja obicno MBM nabroji par stotina infected filova.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 13:46   #11
bass999
Između 5 i 250Hz

bass999 Avatar

Vista dobro zbori. imo sam ubuntu 9.10 i int. kao da sam se preporodio. treba se na pocetku zaebavat s driverima (ili sam se samo ja morao zbog malog znanja o linuxima) ali inace su linuxi po meni daleko bolji od winsa. samo da im radi winamp kako treba (probo sam maaaaasu playera ali mi je winamp dalje #1)

Quote:
Ne kuzim zasto su se svi razvikali sa anti-virusima, anti-spywareom i programima za optimizaciju kompa kad je ocito problem u zatrpanoj particiji bogtepitaj kakvim sadrzajem.
da, to se i meni sve vise cini makar ne mora biti zatrpana s nicim, dosta da je puna govana s interneta i sve ti je jasno.

Quote:
A mravac23, ne znam o cemu ti drobis, ali svaki Windowsi moraju imat odredjenu kolicinu virtualne memorije, preporucljivo 1.5x vise od kolicine RAMa. Bez swapa sve radi znatno sporije. S tim da preporucam da se pagefile ogranici na fixne kolicine. Ak ti vrtis Windowse sa 0b swapa imam ti ja savjet kak da ubrzas komp za 70%. :P
skoro sam umro od smijeha na ovo

Quote:
pazi bass ne kazem ja da nije to ispravno sto mu ti kazes ali ti njemu od harda pravis memoriju..nedavno sam imao takav slucaj ali sam bio primoran jer komp je imao sam 124mbRAM-a,,a ipak kad malo se naviknes pa taj win98look uopce nije los...a stvarno oslobodi memorije..
na starom kompu sam 7god imo win98 look. kad sam prije god dana kupio novi komp, pas mater ako cu OPET ic na win98 look. rade cu se hrvati s polarnim međedom 1v1 bez majce. istina, na mom jaaako naprednom faxu se vidi debela razlika izmedu eye candy moda i win98 moda po performansama.

samo kad bi se autor teme sjetio ostavit nam kofu da vidimo sa cime baratamo...
Old 23.05.2010., 13:47   #12
lonely_moon
Registrirani korisnik

lonely_moon Avatar

Instalirao sam ovaj antivirus Avira, a sada mi recite kako da skeniram comp s njim.
Old 23.05.2010., 13:52   #13
Tactum
More than words...

Tactum Avatar

Quote:
Instalirao sam ovaj antivirus Avira, a sada mi recite kako da skeniram comp s njim.
Ja bi najprije sa Malwerebaytom scenirao. Pa onda Avira.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 13:54   #14
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

Registracija: Jul 2007.
Quote:
Klikni na Video na ovoj stranici:

http://www.e-sport.hr/program/HBEDV-...tivirus-900407
Old 23.05.2010., 18:41   #15
VitezM
Registrirani korisnik

Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa virusima u zadnjih 15 godina je takvo da uvijek uspore racunalo. I to jako.
I iskustvo nakon micanja virusa je da se racunalo ubrza, i to jako.

Tako da
Ma sve to stoji, nek on slobodno proceslja komp sa anti-svime, ali nek si prvo oslobodi mjesta na C particiji i sredi virtualku da Windowsi mogu disat. Inace ce mu jedan scan trajat 4 tjedna...da ne kazem da bi trebalo lupit i defragmentaciju diska, ali me strah kolko ce mu to trajat.
Ak je stvar u onome sto bass i ja mislimo, dakle zatrpanost particije sa temp fajlovima jedan Disk Cleanup bi mu trebao oslobodit par stotina megi mjesta.
VitezM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 18:53   #16
lonely_moon
Registrirani korisnik

lonely_moon Avatar

A kako da malo rasteretim ovu virtualnu memoriju?
Old 23.05.2010., 19:56   #17
VitezM
Registrirani korisnik

Quote:
A kako da malo rasteretim ovu virtualnu memoriju?
Oslobodi mjesta na C particiji. Po mogucnosti nemoj zbrisat nista sto ne bi trebao. Kao sto rekoh vec 2x, Disk Cleanup. I nisi rekao dal imas 2 particije. Objasnila ti je ekipa vec kako postaviti virtualku, citaj malo postove i googlaj.
Ili susaj ovog alkoholiziranog kvazi-murjaka i obavezno nam javi kaj ti je poslao na PM. Mene zivo zanima kaj on to zna smanjit osim kolicine alkohola u boci.
VitezM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 20:16   #18
tirox
Van Halen Fan

tirox Avatar

Registracija: Nov 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku tirox Pošalji poruku preko Skype korisniku tirox
Quote:
Tu ti je tema o Aviri pa procitaj podesi kak pise i onda skeniraj sve tu imas i nema frke.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=534895
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 05:51   #19
bass999
Između 5 i 250Hz

bass999 Avatar

Quote:
to su likovi koji znaju za ps2 i to...a neznaju od kad postoji 486 i šnajder......
eto ..
decki samo znaju tipka off on... i to..mali tebe muci os jeer jede ti RAM a ja to znam smanjit...a oni jbg vidis....nagadjaju....a s5tas...spajaju se s ps2 na net i misle da imaju pentium
i vise me ova tema ne zanima,,,nek ti pomogne bass i taj tacum...pa brate oni su hakeri al nemaju pojma o vindovzima a ne ubount iliti linux...a ne kompjuter....tak da ja sam laik a oni eto pomoce ti...da bas....bas me zanima di i dokle....brate imas moj pm....pa se javi...a ovi hakeri s ps2 sto znaju...jbg...imaju kompjuter ko ti pa misle da su jajare...hehe
vidim da su ti do sad pomogli...a ja bi do sad slozio puzleee...jbg lega
flajeri...koliko je 4.8plus.-14...a?a di arc..iliti div...a o cem vi pricate....
joj haki mejkeri...skuvajte vi meni kafu...da i ja to probam,
sudeci po tvojim postovima, dok sam se igro na komodorcu ti si jos smrdio na majcino mlijeko (iako sam misljenja da jos smrdis). ps2 nemam i zao mi je zbog toga. ima par stvari koje bi htio odigrat a komp mi je preslab za emulator. "stas", kako ti kazes. da si upoznat sa pojmom "citaj izmedu redaka," makar to ovdje nije potrebno, pise ti da je autor teme laik, a to sto ti predlazes nebi mogo napraviti ni da mu sve pise na papiru (bez uvrede, ovo je samo primjer).

to sto bolaznis po ovoj temi mi smrdi da oces autoru prodat neko zesce sranje ako u daljnjem tekstu spominjes teamviewer. mozda mu zelis do kraja osakatiti ovako izmrcvaren komp?

Quote:
joj liku...pa skini zadnji update i sam system scan i nema greske......
i eo sad cu ti rec,,,stavi si teamviewer i ja cu napravit stvar...pa reci tu tim....informaticarima...jel valja il je isto...de ajd molim te...molim te...neda mi se vise natezat s tim pametnjakovicima...jojjj...sad bi vas drage volje SVE sašio....
majke mi MRTVE sad bi se tukao..s vama pametnima...
i ja bi se tukao

Quote:
...i dajte decku koristan savjet a ne tu vase ccleaner ili neznam ni ja sta...decki...iskreno...kanite se toga...nije žvaka za seljaka..pomazete liku dva dana...a niste ama bas nista pametno rekli..a kunem se svojom majkom u grobu da ste obicni korisnici programa dapace ovisnici kako bi se reklo...a neznate decki ama bas sko pa nista...idite negdje malo dalje...ovdje niste nista postigli...
mali smanji koristenje memorije za vindovz jer to te hebe i tocka...radit ce bolje dva puta...a ne tu...sta ja znam...mama dosal i osla...zao mi vas je decki..majke mi...MAJKE mi...al ne da nemate pojma vec jbg...niste vi krivi
pa ako mi nismo nista pametno rekli, eo drugi put citam tvoje postove i samo pise "ja znam", "pametan sam", "jos malo znam", "ti ne znas", "ali ja dalje znam" i onda malo neke finte za virtualnu memoriju.
kazes da nismo nista postigli. sto si ti postigao osim sto si si digao ego? niti si dao rjesenje niti nista. sve nas drzis u velu tvog velikog i misterioznog informatickog znanja, govoris nam da smo hakeri a ti se tocno ponasas kao jedan koji je pun sebe.

tu ostavljas neke videe (koji su poprilicno dobri ako smijem primjetiti) u vezi kojih te molim da pojasnis, posto nemaju veze s temom, sa cime imaju veze? gljivama?

sto si se ufatio vrijedanja? ako ti vrijedamo intelekt, ostavi se teme i amen.

edit: nije da pricas krive stvari u vezi virtualne, ali da bi dosli do toga treba prvo racunalo staviti u vise-manje funkcionalno stanje, a onda se igrat hakera.

Zadnje uređivanje bass999 : 24.05.2010. at 06:10.
bass999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 08:42   #20
tikva23
Banned

Registracija: Feb 2010.
ma nadobudan lik...eto vidim baniran je..pun je sebe a ima takih stvarno...

nego cuj..
ipak je i bio nesto u pravu.tj skoro sve...
ajde napravi ta skeniranja sto ti govore jer uistinu virus zna usporit jako,
i onda ipak poslusaj tog ludog mravca..jer je u pravu decko..malo je nadobudan ali ovo stvarno nije rjesenje za memoriju

imas tih par nacina kako smanjiti efekte izgled,neznam koji je windows ,pa i onaj aero..jer to ti sve trosi memoriju za poludit
a s tim virtual memori sto decki eto kazu,iz iskustva cu rec da neces bas previse dobit jer samo ces dodatno usporit racunalo

evo sad malo citam postove od tog mravca ludog i jbg moram priznat da mi se cini da zna
jer vidim da spominje brzinu vrtnje harddiska sto ovim danasnjim kao super racunalima samo otezava rad i zbog tog harddiska je ogranicena brzina opcenito cijelog racunala i sustava.
Dok vidim da spominje ssd memoriju,koja ce uistinu uskoro zavladat,jer je neovisna o ikakoj brzini i daje max.efekte.
ipak je mravac dosta citao cini mi se.

Zadnje uređivanje tikva23 : 24.05.2010. at 08:59.
tikva23 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja