Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre
Korisničko ime
Lozinka

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2010., 08:54   #1
THE dzubre
<Parental Advisory>

THE dzubre Avatar

Registracija: Oct 2006.
Lokacija: U osmijehu svake majke, u srcu svakog djeteta, u svakoj zraci sunca, u kurcu
Alpha Protocol [*]

eh? toliko rpg fanova a nitko ne spominje novu obsidianovu igru?
tactical-espionage (mgs tuzi ih) rpg (ajd tu su originalni)

picis sa likom ala ME ali u sadasnjem svijetu, kao Majkl Thorton (lazno ime, zapravo se zove Dzek Baujer ili mozda Jazavac Bourne ali nisu tili platit za ime pa je posto Majkl)

uglavnom
Sega and Obsidian are reteaming for this role-playing game that eschews sci-fi and fantasy for a Bourne Identity-like world of high-tech espionage.
GAME INFO

sto dobro izgleda je Mature 18 content, sto odlicno izgleda, sto ima tonu realnog oruzja, sto nema postenog rpga u moderno vrijeme i sto obsidian zna svoj posao

i 2dvdja se kupuju od skidrowa da se vidi, ali ovo bi moglo biti vrijedno placanja
Old 28.05.2010., 11:01   #2
Osječko
Registrirani korisnik

Osječko Avatar

Registracija: Jan 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Osječko
u procesu nabavke je pa ćemo vidjeti kakva je igra navečer
Old 28.05.2010., 11:12   #3
THE dzubre
<Parental Advisory>

THE dzubre Avatar

Lokacija: U osmijehu svake majke, u srcu svakog djeteta, u svakoj zraci sunca, u kurcu
iako vec vidim da ce mi nedostajati zenski lik di mozes da zapravo se suljas, spijas, zavodis i koljes, ovaj momak kako izgleda zvuci suptilno ko spijuniranje sa sarafcigerom, kalasnjikovom i granatama
Old 28.05.2010., 12:59   #4
Kambe
antijunak

Kambe Avatar

Registracija: Mar 2007.
jos jedna igra za hrpu "konzolasko smece" =)
Advertisement

Advertisement
Old 28.05.2010., 19:53   #5
THE dzubre
<Parental Advisory>

THE dzubre Avatar

meh, nazalost obistinilo se ono cek sam se najvise bojao - preambiciozno i nedovoljno svega ostaloga
obsidian je pokazao na KOTOR2 da moze napraviti fenomenalnu pricu i lokacije i sve, samo ups, izvedba im u kurcu, dodavsi jos budget i vremenski limit dobijes... eh, gamespot je lipo opisal to u 6.0 fair recenziji koju je AP dobio
- kao da sastavljas puzzle od 5000 dijelova od kojih barem 500 nedostaje

* Flaky, glitchy cover mechanics
* Bland visuals marred by bad animations
* Terrible AI affects both the shooting and the stealth
* The story lacks soul and character.

nazalost nista od super stvari, odo instalirat jagged alliance 2 gold
Old 28.05.2010., 20:33   #6
Spectre
Schadenfreude

Spectre Avatar

Registracija: Jun 2006.
Ne znam, odigrao početnu lokaciju, nije dovoljno da radim neki veliki zaključak, no da sada se čini OK. Ništa specijalnog, no recimo... 7/10.
Old 28.05.2010., 21:54   #7
bass999
Između 5 i 250Hz

bass999 Avatar

Registracija: Sep 2008.
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
jos jedna igra za hrpu "konzolasko smece" =)
nakon 50ak min igranja, samo mi je ta misao ostala u glavi...
Old 29.05.2010., 16:00   #8
alen76
Registrirani korisnik

alen76 Avatar

Registracija: May 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku alen76
poceo igrat... i odustao brzo. ne znam dal sam postao zahtjevan sto se tice igrica.. al ova je igrica sranje
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 16:50   #9
THE dzubre
<Parental Advisory>

THE dzubre Avatar

ja isto, poceo sam igrati i nekak odmah mi nije sjelo ni malo, previse losa izvedba, pogotovo sada kada igram non stop DAO, ovo je kao sakom u oko
lose
Old 31.05.2010., 18:30   #10
Spectre
Schadenfreude

Spectre Avatar

Ja igram svaki dan pomalo, uopće nije loša igra. Igram kao čisti špijun (to sam si i uzeo kao specijalizaciju nakon Saud. Arabije): dakle šuljanje, tiho klanje te po koji metak u čel... ovaj, zatiljak. AI nije prebistar, no to niti ne očekujem u RPG igri.
Zašto sam podebljao RPG? Jer očito hrpa ljudi ne kuži da je ova igra upravo to. Koga jebe grafika ili AI? Priča je probavljiva, likovi su fora, role-play elementi su dosta česti te imaju veliki učinak na samu misiju i priču. Tako da sam zadovoljan. Igra nije neko remek-djelo, no meni je zabavna. I još je RPG.

P.S. Obavezno igrati s novim krekerom koji popravlja trzanje i luđačko ponašanje miša. S prvog krekera nije skinut sav celofan.
Old 31.05.2010., 20:04   #11
alen76
Registrirani korisnik

alen76 Avatar

Registracija: May 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku alen76
ma nije u grafici i u AI-u. Grafika mi je cak super. Nego, sam gameplay me nije odusevio. Pucanje i kretanje su jako cudno odradili pojma nemam
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 10:55   #12
THE dzubre
<Parental Advisory>

THE dzubre Avatar

jok, meni neide, nemogu probaviti ovu igru
bas sam pokusao i polako i svakako, ali glavni lik mi uopce ne sjedi ni kao zanimljiv ni... ma nista, sama izvedba je da imam osjecaj da je neko mi zabio metlu u guzicu dok igram, no najvise od svega mi idu na zivce svi timed sequences
vremenski limit za male stvari mi ide na kuratz da vec odustanem od igre, a ovdje svaki odgovor, radnja i bilo sto imaju limit i samo me zivcira umjesto da se opustim i uzivam u igri i kak se kaze, take my sweet time with it
jebo ovo
Old 02.06.2010., 12:38   #13
Ken
Johnny Rico

Ken Avatar

Registracija: Aug 2003.
Meni je dobra

jedino me jebu dvije stvari

debilni sejv, imam opciju sejvat bilo gdje, ali ako loada, vrati me na checkpoint, wtf ili ja ne znam dobro sejvat

time limit za jebeni razgovor! ne stignem ni procitat jebene odgovore. kuzim limit za hacking itd, ali razgovor

spectre, crackfix od skidrowa, jelda ?
Old 02.06.2010., 15:17   #14
Spectre
Schadenfreude

Spectre Avatar

Pa ne sejvaš trenutnu poziciju, nego zadnji checkpoint.
A Time Limit za razgovore je glup, to stoji. Ne vidim svrhu toga.

P.S. Da.
Old 02.06.2010., 17:27   #15
Sycho
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2007.
Dakle, glavni lik, pa i ostali likovi imaju karizmu pokvarene hladentine, sve misije su na isti nacin (dojdi nekamo, prati strelicu + ubij\onesposobi sve na putu), hacking je katastrofalan, prica je EPIC! (zajebavam se prica je goli kurac)...znaci meni uopce ne smeta pucanje ala Deus Ex, klimava kamera, šugava grafika i hodanje sa metlom u guzici ...

Da budem iskren cijela igra mi izgleda ko puno lošija verzija Deus Ex-a u tps obliku...
Old 02.06.2010., 20:38   #16
Ken
Johnny Rico

Ken Avatar

Registracija: Aug 2003.
Svrha time limita je da da dozu realnosti

spectre, a sto ce mi to, sejvalo ga automatski

prica je sranje. nakon sto sam pronasao rakete, vidim animaciju kako moj lik prica sa sefom one kompanije. i odmah na pocektu skuzis tko je glavni negativac

makar, CIA misija u rimu je jedna od zabavniji koje sam igrao
Old 03.06.2010., 07:21   #17
THE dzubre
<Parental Advisory>

THE dzubre Avatar

Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
lol
svrha time limita je da prekrije debilnost. :P kao rpg, a di imas 3sec da odeberes odgovor ili jos bolje random opis odgovora - os da budes pristojan, agresivan, neutralan ili homoseksualan, imas 3.5sec da odgovoris
nestignes procitati? too bad, nema veze MI cemo da savimo odgovor za tebe, i tak zvuci isto kao i tri druga koja su samo drugacije opisana

i ne, necemmo staviti normalan save da mozes loadati i vidit sta bi bilo sa drugim odgovorom, jel to ne zelimo zbog toga sto bi to pokazalo da bas i nismo napravili nesto duboko
Old 03.06.2010., 09:48   #18
maras
Registrirani korisnik

Registracija: May 2010.
Quote:
Sycho kaže: Pogledaj post
Dakle, glavni lik, pa i ostali likovi imaju karizmu pokvarene hladentine, sve misije su na isti nacin (dojdi nekamo, prati strelicu + ubij\onesposobi sve na putu), hacking je katastrofalan, prica je EPIC! (zajebavam se prica je goli kurac)...znaci meni uopce ne smeta pucanje ala Deus Ex, klimava kamera, šugava grafika i hodanje sa metlom u guzici ...

Da budem iskren cijela igra mi izgleda ko puno lošija verzija Deus Ex-a u tps obliku...
Jao. Daj mi primjere pravih karizmi u par igara. Obsidian bar nikad nije imao problema sa tim segmentom (zanimljivi likovi, jelte) u svojim igrama, dapače, tu su među najboljima na tržištu.
maras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:17   #19
maras
Registrirani korisnik

Quote:
THE dzubre kaže: Pogledaj post
lol
svrha time limita je da prekrije debilnost. :P kao rpg, a di imas 3sec da odeberes odgovor ili jos bolje random opis odgovora - os da budes pristojan, agresivan, neutralan ili homoseksualan, imas 3.5sec da odgovoris
nestignes procitati? too bad, nema veze MI cemo da savimo odgovor za tebe, i tak zvuci isto kao i tri druga koja su samo drugacije opisana

i ne, necemmo staviti normalan save da mozes loadati i vidit sta bi bilo sa drugim odgovorom, jel to ne zelimo zbog toga sto bi to pokazalo da bas i nismo napravili nesto duboko
Svrha time limita je da dijalog bude dinamičniji. Znači koliko toliko ubit prisutnost onih To što je tebi očito prekratko i automatski dovoljno da otkantaš takav pristup, više je tvoj problem nego njihov. Uostalom, šemu di biraš samo generalni ton reply-a koristi i Bioware sa Mass Effectom, ali sam prilično siguran da takvu kritiku ne bi na njihovu adresu uputio.

Checkpoint save? Sasvim razumljivo. U igri koja se diči sa količinom izbora / posljedica, zašto ne otići korak dalje i spriječiti dodatnu prevrtljivost igrača kod svakog mogućeg odabira. A ili B? A, u redu, piči dalje.

Inače, što se tiče same igre, nisam toliko razočaran njom koliko plitkošću recenzenata i dobrog dijela mase. Tehnički, najviše su podbacili sa tehničke strane. Animacija je drastično loša, vizualu fali AA. Sam gameplay u početku ne blista, već tek kasnije sa određenim skillovima dobija na nekakvoj dubini, što ne ide u prilog ukupnom dizajnu. AI je takav kakav je, vidjeh lošiji i vidjeh bolji, dojam je lošiji zbog gore spomenute lošije tehničke izvedbe.

S druge strane, riječ je o Obsidianu. Ekipa s jedne strane ima beskonačan potencijal što se tiče razvoja dijaloga i likova u RPG žanru, a s druge strane, u životopisu im stoji da im apsolutno svaki naslov izlazi nedovršen i nedotjeran, prvenstveno sa tehničke strane. Alpha Protocol je baš to. Tehnički nedotjeran (akcijski) RPG sa odlično izvedenom sapunjarom od priče u kojoj igrač ima dosada rijetko viđenu mogućnost utjecaja.
maras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:22   #20
maras
Registrirani korisnik

Quote:
Ken kaže: Pogledaj post

spectre, a sto ce mi to, sejvalo ga automatski

prica je sranje. nakon sto sam pronasao rakete, vidim animaciju kako moj lik prica sa sefom one kompanije. i odmah na pocektu skuzis tko je glavni negativac

makar, CIA misija u rimu je jedna od zabavniji koje sam igrao
Učini si uslugu i završi igru prije nego što doneseš zaključak, prije svega ovakav.
maras is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja