Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2010., 20:19   #1
Bolest putovanja

Moja cura od 2,8 god. ima bolest putavanja, što znači mučnina i povraćanje za vrijeme vožnje auto, i to samo autom ...
to je počelo sa ca. godinu dana, kad je prešla u as do 18 kg ....
to je kod nje već na kratke relacije, sve više od ca. 4 kg vožnje ona povraća...
to već kod nje počinje plakanje i vrištanje kad se spomene auto...
ne povraća kod svake vožnaje ali uvijek ima mučnine na koje se žali

kad joj dam tabletu aviomarin (1/3 tablete) ne povraća ali kako je to kod nje problem i na kratke relacije nemogu joj baš davati uvijek tabletu...

dali vi imate iskustva sa tim problemom
jel znate nešto o tim tabletama, jer me strah ovisnosti o tabletama i nebi htjela davati previše...imate neki drugi savjet...

izbjegavam vožnju autom kad god je moguće ali ipak ne mogu bez

to je vjerovatno od mene naslijedila jer sam ja tu nepodnošljivost isto imala s tim da je to kod mene bilo samo na duge relacije i tek sa ca. 5 god. je počelo i negdje do 16 god.

posebno je problem kad idem sama s njom autom i ona mi povraća
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:21   #2
...nažalost, imam i previše iskustva...povraćam u vožnji otkad znam za sebe...par puta sam direkt iz auta i busa išla na infuzije...
...al hvala bogu, sad je puno bolje...tableta mi treba samo za ekstra duge vožnje, iako ni sad ne smin ni pomislit čitat ili previše gledat unaokolo dok se vozim...

...jedino što mi pomaže su Dramine...od svih drugih isprobanih tableta i narukvica mi je bilo još više zlo...ne znam od koje dobi se mogu uzimati, ja sam ih otkrila tek u osnovnoj školi, ali raspitaj se u ljekarni
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 23:10   #3
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...nažalost, imam i previše iskustva...povraćam u vožnji otkad znam za sebe...par puta sam direkt iz auta i busa išla na infuzije...
...al hvala bogu, sad je puno bolje...tableta mi treba samo za ekstra duge vožnje, iako ni sad ne smin ni pomislit čitat ili previše gledat unaokolo dok se vozim...

...jedino što mi pomaže su Dramine...od svih drugih isprobanih tableta i narukvica mi je bilo još više zlo...ne znam od koje dobi se mogu uzimati, ja sam ih otkrila tek u osnovnoj školi, ali raspitaj se u ljekarni
dramina ide od 6 godina,u upustvima piše doziranje od šeste godine tako da ne znam jel se može dati mlađem djetetu.

mi smo ko djeca koristili pvc vrećice,povratiš i baciš vrećicu. Sad za duža putovanja popijem draminu i spasi me..
Mi svi,nas petoro imamo problema sa vožnjom..Mene nekad uhvati nakon 5 minuta vožnje mučnina i moram se suzdržat da ne povratim.
Stariji nećak isto ima problema s time,dok moj mali normalno podnosi vožnju.

Možda bi joj bilo lakše da joj učvrstiš sjedalicu po sredini stražnjeg sjedala ako imaš tu mogućnost. Da malena gleda naprijed,a ne kroz bočni prozor jer okolina prebrzo prolazi pa to stvara mučninu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 00:17   #4
Dramina, prema mojoj pedici, može od 2. godine života. Ja je još nisam dala. Pošlogodišnje putovanje na more, a pogotovo s mora, je za malu bilo grozno. Najgore mi je kaj i nakon što smo se prestali voziti, ona pojede i potom se opet ispovraća. Neki put se ispovraća i nakon što stignemo.
Kad nekud moramo ići, tempiram da je umorna pa da zaspi u vožnji ili da je na tašte. To važi za kraće relacije, a za dulje mislim da ću dati 1/4 dramine.

Inače, dramina i aviomarin imaju istu djelatnu supstancu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 07:32   #5
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Dramina, prema mojoj pedici, može od 2. godine života. Ja je još nisam dala. Pošlogodišnje putovanje na more, a pogotovo s mora, je za malu bilo grozno. Najgore mi je kaj i nakon što smo se prestali voziti, ona pojede i potom se opet ispovraća. Neki put se ispovraća i nakon što stignemo.
Kad nekud moramo ići, tempiram da je umorna pa da zaspi u vožnji ili da je na tašte. To važi za kraće relacije, a za dulje mislim da ću dati 1/4 dramine.

Inače, dramina i aviomarin imaju istu djelatnu supstancu.
problem je što bi se ona počela u snu (ako zaspi u vožnji) povraćati, ništa ne pomaže ako bi zaspala...jedino pomaže da ne jede prije vožnje ali to je izvedivo kad krećemo od kuće ali kad se vraćamo i nije baš, jer nemogu je držati cijeli dan gladnu, većinom idemo na rođendane, kod staraca i normalno da tamo jede....nebi to bio taj problem da je samo na duge relacije nego je to i na kratke...

tablete aviomare piše isto za djecu od 5 god. ali nam je gospođa u ljekarnoj rekla da joj dam 1/4 tablete i to napravim i bude o.k.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 08:21   #6
Ja sam isto davala 1/4 Dramine i sve bi bilo ok.
Moj sin isto ima problema sa voznjom, pogotovo ako je toplije u autu i njemu obavezno dam tabletu. Ne zelim ih muciti sa osjecajem mucnine, glavoboljama,povracanjem... A da ne pricam o presvlacenju nasred ceste nakon povracanja, pranju auta, smradu,... Ovako popiju tableticu i sve 5.
Ja isto pokusavam tempirati voznju u vrijeme kada mala ide spavati i nema teskih jela, juha, puno tekucine prije puta. Dam im da grickaju u autu stapice, perece, dvopek,... Uglavnom idemo autoputom, pa stanemo barem 2-3 puta uz koji parkic.

A na krace relacije ne znam... Meni je F. isto tako znao osjecati mucninu, pa i sada mu zna biti zlo dok se vraca npr. sa treninga, a put je od Mladosti do Spanskog... Njemu je vazno da nije vruce i zagusljivo u autu, pogotovo zimi.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:05   #7
E sad kako ovo napisati a da ne zvuči smiješno
Ja kao dijete sam stalno povračala u našem autu i na manjim i na dužim relacijama.Ali samo u NAŠEM!Osjećala sam miris motora,benzina,čega već od tog našeg auta od čega mi je bilo veoma zlo.Idemo na more,ne dođemo do izlaza Zgb. prvi put povratim,a do Dalmacije preko 10 puta.Stavi me u drugo auto,ništa.Izrazito dokle god smo imali taj auto(Mazda 323),meni je uvijek od tog auta i mirisa iz auta bilo loše.I kasnije kad sam ga ja ko cura,vozačica početnica naslijedila.Nekažem da sad sva djeca povračaju,zato što im auto ne odgovara,ali znam da je tako bilo u mom slučaju koliko god nevjerovatno zvučilo.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:10   #8
blond lady, postoje homeopatske kuglice Nux vomica D12 koje bi ti mogle pomoci upravo kad je cesce moras voziti amo tamo..
Mozes joj dati pola sata ispred ili tu negdje..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:20   #9
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
blond lady, postoje homeopatske kuglice Nux vomica D12 koje bi ti mogle pomoci upravo kad je cesce moras voziti amo tamo..
Mozes joj dati pola sata ispred ili tu negdje..
super, to ću probati, gdje ima za kupiti
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:26   #10
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
super, to ću probati, gdje ima za kupiti
homeopatiju ces vjerovatno morati naruciti preko (vece) apoteke. ne znam da li u HR to uopce standardno drze.
doziranje: dajes joj tri kuglice pred put.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 18:33   #11
Dižem temu

Danas sam kupila Dramina tablete, ali mi ih se ipak ne daje djetetu nakon što sam pročitala uputstva.

Za 5 i pol godina je doza pola tablete.

Ima li još nešto osim tih tableta, a da provjereno djeluje?

Očito mi mala ima tu bolest, i jako se pogoršava, sad joj je velika mučnina i na jako kratke relacije, bez zavoja, npr. samo autoput 15 minuta.

Plače, problijedi, povraća, vožnja je postala nemoguća.
Jedino ako zaspi je ok.

Kako je to samo odjednom počelo
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 18:39   #12
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
homeopatiju ces vjerovatno morati naruciti preko (vece) apoteke. ne znam da li u HR to uopce standardno drze.
doziranje: dajes joj tri kuglice pred put.
Zoro, našla sam te kuglice u apoteci gdje druge stvari naručujem, molim te reci koje od ovih, da uzmem tablete ili kuglice, ampule ne bih ako su za injekciju.

http://shop.arnika-apo.de/search/nux-vomica-d12?row=0

Ne znam jel mi treba recept za to?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.