Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2010., 22:14   #1
Bavljenje astrologijom i okolina

Možda ovo nije pravi pdf, ili možda ipak jest?

Astrologija nije nešto čime se svi bave, barem ne na ozbiljniji način. To nije psihoanaliza, ili komentiranje političkih aktualnosti.

Većina ljudi razglaba o dnevnim i tjednim horoskopima, napikava osnovnu simboliku planeta i tu i tamo popriča o astrologiji zabave radi.

No, što je s onima koji se s njome zbilja bave? Koji sjednu uvečer uz kompjuter, i radije provedu večer čitajući knjige na tu temu, gledaju oko sebe na svakodnevnoj bazi, pišu si bilješke, i pomalo odjebavaju prijatelje koji im po već 18.-ti put tog tjedna šalju mejlove s pitanjima kada će upoznati ljubav života, i jel im to negdje u karti?

Zapravo, što je s njihovom okolinom, partnerima, očevima, majkama, braćom, obitelji? Razumiju li oni vaš hobi (ili zapravo - poziv?), ili ste, poput mene, usamljeni tragači? Kojima su kojekakvi forumi jedini izvor znanja, i koji tim putem možete podijeliti sa svijetom poneku spoznaju?

Što kažete ljudima kad vas krenu uvjeravati da je to čime se bavite – sranje? I da bi trebali trošiti vrijeme na nešto drugo?
Vrijedi li trošiti energiju na svađu, ili biti jednostavno - tih, i čuvati neke spoznaje za sebe? Zapravo, koliko uopće ima smisla to činiti?

Molim nekoliko poticajnih crtica
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:46   #2
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Možda ovo nije pravi pdf, ili možda ipak jest?

Astrologija nije nešto čime se svi bave, barem ne na ozbiljniji način. To nije psihoanaliza, ili komentiranje političkih aktualnosti.

Većina ljudi razglaba o dnevnim i tjednim horoskopima, napikava osnovnu simboliku planeta i tu i tamo popriča o astrologiji zabave radi.

No, što je s onima koji se s njome zbilja bave? Koji sjednu uvečer uz kompjuter, i radije provedu večer čitajući knjige na tu temu, gledaju oko sebe na svakodnevnoj bazi, pišu si bilješke, i pomalo odjebavaju prijatelje koji im po već 18.-ti put tog tjedna šalju mejlove s pitanjima kada će upoznati ljubav života, i jel im to negdje u karti?

Zapravo, što je s njihovom okolinom, partnerima, očevima, majkama, braćom, obitelji? Razumiju li oni vaš hobi (ili zapravo - poziv?), ili ste, poput mene, usamljeni tragači? Kojima su kojekakvi forumi jedini izvor znanja, i koji tim putem možete podijeliti sa svijetom poneku spoznaju?

Što kažete ljudima kad vas krenu uvjeravati da je to čime se bavite – sranje? I da bi trebali trošiti vrijeme na nešto drugo?
Vrijedi li trošiti energiju na svađu, ili biti jednostavno - tih, i čuvati neke spoznaje za sebe? Zapravo, koliko uopće ima smisla to činiti?

Molim nekoliko poticajnih crtica
....ili sa onima koji astru nauče u nekih par mjeseci potpuno sami bez ikakvog tečaja ili mentorstva ili knjiga????.....kad pročitaš negdje na na nekoj net-stranici nešto za neki aspekti venere,i u jednom trenutku se samo zapitaš a gdje je ta venera,a koji joj je vladar,koje aspete prima,a nije ti trebala niti jedna jedina knjiga da se uopće zapitaš.onda znam iz osobnog iskustva da sam na dobrom putu...astru osobno gledam i doživljam puno drugačije jer je moj susret s njom bio isključivo i bez iznimke logički i racionalan...


Ne razmijem samo jednu stvar u tvojoj motivaciji pokretanja ove teme...

Zašto misliš da išta na ikoji način moraš objašnjavati svojoj okolini???

Sve se stigne...i zahtjevan fax,ili posao,i astra...nitko živ me ne može uvjeriti u suprotno-"been there done that"... čim ideš tražiti ikakvo odobrenje/opravdanje okoline i čim si nezadovoljan reakcijom na isto općenio gledano,zapravo ni nestabilan i ovisnik mišljenja javnog mijenja...a zašto?

Osobno ne tražim ičije odobrenje za išta...vjerujem u što vjerujem,koncipiram život na isti način i ne "robujem" tuđim stavovima. Nastojim biti razumna,ali ne očekujem isto "in reaturn"...i ja se s tim mogu nositi... I za sad sam zadovoljna...nije mi cilj zadovoljiti druge niti njihova očekivanja od mene niti mi ičija očekivanja išta predstavljaju,nego moja vlastita,a to i je ono što je meni osobno najteže...no da ne svodim na osobnu razinu,poanta onoga što želim reći je da ne vidim razlog robovanja mišljenju okoline ili ikoga općenito.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 08:48   #3
Ne mislim da ikome išta moram objašnjavati, ali valjda je nekakav dio suživota s partnerom i obitelji ćakulati o onome čime se baviš.
Svejedno, zanima me kako je kod vas?

Btw, u mene je Venera u 6., volim zadovoljavati druge Biće da to ima veze
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:24   #4
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne mislim da ikome išta moram objašnjavati, ali valjda je nekakav dio suživota s partnerom i obitelji ćakulati o onome čime se baviš.
Svejedno, zanima me kako je kod vas?

Btw, u mene je Venera u 6., volim zadovoljavati druge Biće da to ima veze
Moja okolina astru i općenito išta iz alternative ne podržava. Ali zato ni ne pričam o tome s njima,zato postoji ovaj podforum pa tu pišem o astri. A sve ostalo naravno da dijelim sa svojom okolinom.

Moja venera je u 9.kući pa voli učiti sve...
Prije da moj mjesec u raku u 7.k voli udovoljavati.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:21   #5
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne mislim da ikome išta moram objašnjavati, ali valjda je nekakav dio suživota s partnerom i obitelji ćakulati o onome čime se baviš.
Svejedno, zanima me kako je kod vas?

Btw, u mene je Venera u 6., volim zadovoljavati druge Biće da to ima veze
što se mene tiče, ja sam se debelih g***** najela radi te moje astrologije...što se tiče bliže okoline....s godinama su se navukli...jako im je zanimljivo....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 09:50   #6
Smile Astrlogija u očima drugih

Od malena me astrologija fascinirala, ali tek u srednjoj školi sam počela malo više to promatrati. Ja sam to počela promatrati kao neku vrstu znanosti. Poznanici, kojima sam ispričala o tome ili su oduševljeni pa makar to ne pratili, ili okreću očima te se hvataju za križ.
Krivo je to poimanje astrologije u društvu. Većinom to shvaćaju kao one glupe horoskope iz novina di piše da ćete upoznati ljubav svojeg života za par tjedana ili da ćet naći lonac pun zlata. To nije astrologija, to je meni zafrkancija.

Kakve ste sve reakcije doživjeli od ljudi kada bi im pokušavali dokazati da horoskop iz novina nije isto što i astrologija? te kako ih možda razuvjeriti, ne da vjeruju u to, ali da imaju malo objektivniji pogled na astrologiju?
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 13:44   #7
Nikada ništa loše nisam doživjela zbog svoje ljubavi prema alternativi, konkretno baveći se na neki način astrologijom.Astrogija mi je oduvijek bila alat kojim ću nekome psihološki pomoći,a to je potrebno mojem natalnom Suncu u 8. polju.I ovdje na forumu bih svakome htjela pomoći, jer u konačnici, sam ja sretna.

Držim se toga da pomaganje pomoću astrologije podrazumijeva činiti to bez svojih osobnih stavova, moralnih osjećaja,osuda, bez svog ega. Primijeniti naučeno i osobnu intuiciju = osobnu intuiciju da se potkrijepi naučeno.

Afinitet za astrologiju mi se javio u srednjoj, u krugu prijatelja bila je jedna Račica sa ASC Vodenjaka, mog Sunčevog znaka.Ona ima sestru Ribicu s ASC Strijelac,Mjesec u Vodenjaku.Da nije bio te Ribice, valjda bih kasnije prepoznala svoj afinitet prema astrologiji.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 13:54   #8
Jednom davno, kad sam imala oko 13-14 godina i čitala sve i svašta (Pl u 3. natalnom polju), svidjela mi se astrologija, pročitala sam Maju Lončarić i oduševila se.Žena je postala moj guru.Sve dok joj nisam pisala , jer, željela sam svoju protumačenu natalnu kartu i pismom sam je usput pitala neke astrološke zavrzlame koje tada nisam mogla riješiti sama.Njezin odgovor sam dobila na listu papira na kojem sam joj pisala, koji je bio krvav.Meni se sve smučilo, idol mi je pao,natalnu kartu je ionako naplaćivala, a ja sam pokušala opravdati krvav papir činjenicom da žena ima mačke doma pa da je to krv od pilećeg mesa () Od tog momenta, zgadio mi se lik i djelo.Ali, nisam posustala od astrologije.

I.Ognjenovića sam upoznala na dočeku jedne Nove godine, kod prijateljice.S njim sam se upoznala, pružila ruku, rekla da mi je drago i to je bilo sve. Nisam progovorila ni dvije riječi s njim, jer je među nama u istom momentu rukovanja nastalo energetski odbojno polje.
Da li zbog nekih predrasuda, nemam pojma.Nakon nekog vremena, srele smo ga opet na danjem svjetlu. I opet odbojnost ogromnih razmjera.

Tak da se nisam previše okoristila znanjem svoje okoline,već sve što sam naučila, naučila sam sama, na sebi i na prijateljicama i članovima obitelji.Svaki susret s pravim astrolozima me "unazadio".
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:17   #9
Bliski ljudi i obitelj znaju da me zanima astrologija. Njima je to ok, muz je isto ok, premda njega vise zanima kako to da astrologija "funkcionira", sto se krije iza svega toga itd. Za ljude za koje znam da su super religiozni i/ili "zatucani" ne ulazim u te vode, jer mi se ne da trosit energiju na takve rasprave.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:20   #10
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post

I.Ognjenovića sam upoznala na dočeku jedne Nove godine, kod prijateljice.S njim sam se upoznala, pružila ruku, rekla da mi je drago i to je bilo sve. Nisam progovorila ni dvije riječi s njim, jer je među nama u istom momentu rukovanja nastalo energetski odbojno polje.
Da li zbog nekih predrasuda, nemam pojma.Nakon nekog vremena, srele smo ga opet na danjem svjetlu. I opet odbojnost ogromnih razmjera.

Tak da se nisam previše okoristila znanjem svoje okoline,već sve što sam naučila, naučila sam sama, na sebi i na prijateljicama i članovima obitelji.Svaki susret s pravim astrolozima me "unazadio".
Znam da je off-topic, ali i ja sam ga znala vidjati na busnoj stanici i isto sam osjetila slicne vibre.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 17:59   #11
Moje je iskustvo da ljude to, kao, zanima, ali da se stalno pojavljuje ogromno nerazumijevanje kako to uopce funkcionira.
Oni dozivljavaju planete kao nesto apstraktno, sto se vrti u svemiru, ali nema poveznicu s nama.
Tako mi je rekla jedna zena, kojoj je Sa bio na Marsu, i imala je probleme s misicima i kostima, umorom...da nije to zbog Saturna, nego zato sto je to njen organizam.

Nekako sam skuzila da je najveci izvor problema to sto se ne povezuju te planetarne energije ni na koji nacin sa sobom.
I osim toga, dozivljava se da je to neka igra pogađanja, pa namjerno uskracuju podatke, kako bi provjerili pogađa li astrologija.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:45   #12
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
...da nije to zbog Saturna, nego zato sto je to njen organizam.
ovako nešto slično sam i ja doživjela. Kao, daleko su planeti, nema to veze samnom, to je kamen koji se vrti u svemiru. (naravno da im ni astronomija onda nije jača strana)

Astrologija mi je hobi, ne zarađujem od toga za život pa mi je svejedno kako ju nepoznati ljudi vide, a i mene skupa s njom. Bilo je nezgodnih iskustava, naučila sam preko primjera da ne spominjem astrologiju na radnom mjestu ni među kršćanima, a pogotovo na radnom mjestu na kojem rade kršćani.
No, smatram da potencijal nezgodnog iskustva dolazi sa svime čega se čovjek lati pa tako i astrologijom.

Veći broj ljudi je tome pristupio na pristojan i fin način, s dozom rezervacije, ali i poštovanjem. Poznanice me koriste da im procjenjujem potencijalne partnere što je meni super jer tako vježbam. Što se tiče obitelji, samo ću reći da su navikli već na moje hobije. Ovaj im se čak i sviđa.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:08   #13
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Moje je iskustvo da ljude to, kao, zanima, ali da se stalno pojavljuje ogromno nerazumijevanje kako to uopce funkcionira.
Oni dozivljavaju planete kao nesto apstraktno, sto se vrti u svemiru, ali nema poveznicu s nama.
Tako mi je rekla jedna zena, kojoj je Sa bio na Marsu, i imala je probleme s misicima i kostima, umorom...da nije to zbog Saturna, nego zato sto je to njen organizam.

Nekako sam skuzila da je najveci izvor problema to sto se ne povezuju te planetarne energije ni na koji nacin sa sobom.
I osim toga, dozivljava se da je to neka igra pogađanja, pa namjerno uskracuju podatke, kako bi provjerili pogađa li astrologija.
Moja stara tema

Ljudi ne razumiju
1. simbole
2. arhetipe
3. dakle ni sinkronicitet

Fizicki utjecaj planeta je neosporan, ali simbolika je jasno ta koja najvise 'povezuje'.

Osobe koje se bave umjetnoscu (ili istu razumiju) iz mog iskustva astrologiju prihvacaju kao nesto prirodno. Znaci nikakva uzjebavanja oko iste, niti kacenja na istu, niti otpor prema istoj. I obicno dosta dobro razumiju.

Takodjer, nisam upoznala nikoga tko se astrologijom poceo baviti nakon citanja horoskopa po novinama.

Glede mog inicijalnog posta - sve me manje briga
(doduse, promijenio mi se i dio o psihoanalizi)
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.