Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2009., 09:32   #101
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ne razumijem

Sve je ovo s kronološkim redom meni jasno. Samo me zanima da li redni broj za svaku godinu ide od 1. Nemam nenaplaćenih računa od prethodne godine.
Krećem dakle s 1.1.09 s rednim brojem 1 i nastavljam zbrajat sa stanjem na 31.12.2008.?

Nisam u sustavu pdv-a nego u rpo-u.

Hvala unaprijed
Pa naravno budući je svaka godina zbroj poslovnih promjena koje se knjiže u toj godini,svaku godinu krećeš od rednog broja 1.A što bi ti u knjizi primitaka i izdataka sa 31.12.2008.?Pa ona se na taj dan zaključuje i radiš rekapitulaciju primitaka i izdataka(dohodak ili gubitak)i to prilažeš poreznoj prijavi 2008.I to je kraj nemaš što prenositi u 2009 jer u ovoj godini počinješ sa red.br.1 prvu promjenu uplatu ili isplatu,jel ti jasno?
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 12:16   #102
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Sve zavisi što želiš,frendica kaže da nije bila zadovoljna pa je prešla na drugi
Jeste li probali programe Tehno? Navodno su odlični a extra povoljni. Vidim da ima puno pohvala od konkretnih ljudi na samim stranicama...
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:44   #103
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Jeste li probali programe Tehno? Navodno su odlični a extra povoljni. Vidim da ima puno pohvala od konkretnih ljudi na samim stranicama...
Nisam vidjela taj program,u stvari sam prezadovoljna sa Synesisom pa za sad nemam potrebu za drugim.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 00:50   #104
Account Knjigovodstveni Paketi

Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjet kod odabira programa za malo poduzeće....
Moja firma i moj knjigovodstveni servis koriste Account Knjigovodstvo( virtualniured.hr ) od 2002. god. Zadovoljni smo podrškom (jave se ako ne uvijek onda vrlo brzo uzvrate propušteni poziv), a imaju i udaljenu pomoć putem interneta tako da sve riješe vrlo brzo. Cijene su prihvatljive da ne kažem najjeftinije u Hrvatskoj. I još moram reći da program izgleda skroz ok, onako kao "dizajnerica" imam oko...
guzdamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 07:30   #105
Quote:
guzdamir kaže: Pogledaj post
Moja firma i moj knjigovodstveni servis koriste Account Knjigovodstvo( virtualniured.hr ) od 2002. god. Zadovoljni smo podrškom (jave se ako ne uvijek onda vrlo brzo uzvrate propušteni poziv), a imaju i udaljenu pomoć putem interneta tako da sve riješe vrlo brzo. Cijene su prihvatljive da ne kažem najjeftinije u Hrvatskoj. I još moram reći da program izgleda skroz ok, onako kao "dizajnerica" imam oko...
Da ne ispadne da ja nekoga stavljam u prvi plan,ali već sam rekla meni osobno je najbolji Synesis(imaš telefon u časopisu RIPUP ili ukuca u google)
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 01:10   #106
Dali tko koristi KORP knjigovodstveni program? Ja sam ga nedavno kupila i sad se jos nesnalazim bas najbolje, pocinjem sama raditi knjigovodstvo za svoj obrt i imam par pitanja o ovom programu pa ako ga netko ima i da je voljan pomoci. O knjigovodstvu neznam bas puno, ucim trenutno sad kroz rad.

1. Gdje se u narecenom programu knjize IZVODI?
2. Dali treba i gdje proknjiziti OTPREMNICE?
3. Kako se ovom programu vrsi obracun PDV koji se izbija?

Hvala puno.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 09:29   #107
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Dali tko koristi KORP knjigovodstveni program? Ja sam ga nedavno kupila i sad se jos nesnalazim bas najbolje, pocinjem sama raditi knjigovodstvo za svoj obrt i imam par pitanja o ovom programu pa ako ga netko ima i da je voljan pomoci. O knjigovodstvu neznam bas puno, ucim trenutno sad kroz rad.

1. Gdje se u narecenom programu knjize IZVODI?
2. Dali treba i gdje proknjiziti OTPREMNICE?
3. Kako se ovom programu vrsi obracun PDV koji se izbija?

Hvala puno.
Nisam radila u nemu ali sam pogledala njihovu stranicu pa mislim:
izvode knjižiš u financijskom,imaš mogućnost više izvoda po bankama
Otpremnice vučeš po izlaznom računu,pogledaj imaš dvije solucije,dakle da radiš IRU i u okviru tog knjiženja povučeš otpremnicu koju si prije napravila,ili obratno.
PDV radiš u obračunu URA IRA PDV,znači kad ukucaš sve dokumente za taj period uđeš u obrazac,zadaš razdoblje i on ti da PDV obrazac.
Ma to ti je kod svih programa isto.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 15:28   #108
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Dali tko koristi KORP knjigovodstveni program? Ja sam ga nedavno kupila i sad se jos nesnalazim bas najbolje, pocinjem sama raditi knjigovodstvo za svoj obrt i imam par pitanja o ovom programu pa ako ga netko ima i da je voljan pomoci. O knjigovodstvu neznam bas puno, ucim trenutno sad kroz rad.

1. Gdje se u narecenom programu knjize IZVODI?
2. Dali treba i gdje proknjiziti OTPREMNICE?
3. Kako se ovom programu vrsi obracun PDV koji se izbija?

Hvala puno.
Da zaboravih ti reći da ovo što sam napisala je za poduzeće a vidim da imaš obrt pa onda:
-IZVODE ne knjižiš u obrtu nego knjižiš PLAĆENE URE i IRE što se tiče PDV-a
što znači da uz svaki izvod priložiš račune koje si platila i na njima u programu moraš označiti kada su plaćeni(po datumu izvoda)kako bi ti program uzeo u dotično obračunsko razdoblje.Isto tako svoje izlazne račune moraš upisati datum plaćanja.Neki od tvojih računa mogu biti npr na tri puta plaćeni pa ćeš onda imati tri datuma plaćanja.
Sve što nije vezano za PDV knjižiš kroz"obrt" tu su ti izdaci koji nemaju PDV-a:naknada banke,plaća,doprinosi,porezi,premije osiguranja osoba,vozila i sl.
Znači,ti imaš program-obrt i PDV za obrtnika.Možeš imati još dodatno plaću,i još što ali za tebe je bitno da ono što si knjižila u PDV imaš već proknjiženo u KPI.
A najbolje ti je nazvati KORP da ti neke detalje pojasne ili pozvati nekog od računovođa.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 18:44   #109
Hvala puno na pomoci gosp. Dubravka sad mi je jasnije. Da uz njihov program OBRT sam odmah kupila i program PLACE, vec sam pitala tu par knjigovodja za pomoc ali nazalost niti jedan nije htio pomoci pa evo onda moram ovako.

Jos jednom hvala Vam puno.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 20:50   #110
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na pomoci gosp. Dubravka sad mi je jasnije. Da uz njihov program OBRT sam odmah kupila i program PLACE, vec sam pitala tu par knjigovodja za pomoc ali nazalost niti jedan nije htio pomoci pa evo onda moram ovako.

Jos jednom hvala Vam puno.
Nema na čemu,drago mi je da sam ti bar malo pomogla.
Žao mi je što je većina u ovo"nazvano doba recesije"od straha za svoju egzistenciju izgubila dušu pa ne žele vidjeti tko oko njih treba pomoć.A nije sve u materijalnim stvarima.No to ne pripada u ovu temu,recesija da ali duša ne.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 23:47   #111
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Dali tko koristi KORP knjigovodstveni program? Ja sam ga nedavno kupila i sad se jos nesnalazim bas najbolje, pocinjem sama raditi knjigovodstvo za svoj obrt i imam par pitanja o ovom programu pa ako ga netko ima i da je voljan pomoci. O knjigovodstvu neznam bas puno, ucim trenutno sad kroz rad.

1. Gdje se u narecenom programu knjize IZVODI?
2. Dali treba i gdje proknjiziti OTPREMNICE?
3. Kako se ovom programu vrsi obracun PDV koji se izbija?

Hvala puno.
Pošto sam program nahvalio dužnost mi je i pomoći
Ulazne račune koji ti zadužuju skladište(Roba za daljnu prodaju,Repromaterijal,ili neku drugu vrstu roba za koju si dužna vodit na skladištu) Knjižiš kroz prozorćič Primka -kalkulacija i dalje ti program sam automatski proknjiži kroz sve knjige

Ulazne račune za koje nisi dužna materijalno vodit(Račun vode,telefona,El.energije,gorivo,vanjske usluge i slično) knjižiš kroz prozorćič
Evidencija tražbina i obveza

Uplate za koje se neizdaju Računi(Mirovinsko,Zdrastveno,Komorski doprinos,i ostala državna davanja)knjižiš direktno u knjigi Primitaka i izdataka

Osnovna Srestva knjižiš kroz prozorćič Dugotrajna Imovina


Kako ti zoveš knjiženje Izvoda knjižiš kroz prozorćič Evidencija tražbina i obveza i ulazne i izlazne račune

U desnom kutu ti je znak ? klikni na njega i izaberi izbornik po želji da ti smanji broj opcija i lakše pronađeš traženi podatak i lakše proknjižiš plačanje.

Izabereš dokument koji želiš proknjižit i pritisneš uplata i desno ti se ponude izbornici koju knjigu UR/IRa i dolje ispod KPI gotovina,žiro,natura i NE

Upišeš svotu uplate datum i broj izvoda i gotovo

Kada proknjižiš sve izvode za mjesec tek tada ideš u izbornik za PDV i odabereš razdoblje i pritisni obračunaj i gotovo program sam popuni PDV obrazac ti nemaš šta petljat po njemu dok ne uplatiš PDV obvezu i vratiš se opet u PDV izbornik i pritisneš ispravak i upišeš svotu PDV kojeg si uplatila i datum.idotićno razdoblje je gotovo a ako nisi uplatila PDV do sljedečeg obračuna program ga sam prebacuje u sljedeće razdoblje dok ga ne platiš

Program ti je stvarno jednostavan ja sam sestri cijelu godinu proknjižio za 8 sati 150 izvoda malo sam se namućio sa Vlastitom potrošnjom,Karticom i Leasingom za vlastitu potrošnju ali kad sam shvatio i to je lako.
Ako te šta zanima konkretno pitaj
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 02:25   #112
Hvala puno MORE na ovako detaljnom i iscrpnom objasnjenju, da sad shvacam kako i sto.

Svaka cast gosp. Dubravka na ovoj recenici to sto ste rekli je ziva istina ali stacemo danasnje doba je takvo.

Hvala Vam jos jednom puno na pomoci.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 08:21   #113
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Hvala puno MORE na ovako detaljnom i iscrpnom objasnjenju, da sad shvacam kako i sto.

Svaka cast gosp. Dubravka na ovoj recenici to sto ste rekli je ziva istina ali stacemo danasnje doba je takvo.

Hvala Vam jos jednom puno na pomoci.
Eto vidiš kako ti More riješi za čas.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 17:26   #114
Pozdrav, evo opet ja sa pitanjem za MORE.
Sto se tice paragon bloka njega bi trebalo upisati u gotovinsku prodaju pa opcija upis pa oznaciti PRB dali sam ja to dobro skontala nisam bas sigurna pa Vas moram pitati s obzirom da Vi vec radite na ovom programu?

I jos jedno pitanje ja sam u knjiznici kupila blok otpremnicu i te otpremnice izdajem e sad gdje u ovom programu proknjiziti te otpremnice?

Jos jednom veliko HVALA.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 21:48   #115
Potrebna opet pomoc, tek pocinjem voditi sama sebi knjige pa sam u problemima dok ne naucim kako to sve funkcionira.
Zanima me gdje se knjize racuni od banke ( Obracun naknada po poslovnom racunu) sto salju, u koju to grpu spada?
P.S. Obrt u pitanju.

Hvala Vam puno.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 07:35   #116
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Potrebna opet pomoc, tek pocinjem voditi sama sebi knjige pa sam u problemima dok ne naucim kako to sve funkcionira.
Zanima me gdje se knjize racuni od banke ( Obracun naknada po poslovnom racunu) sto salju, u koju to grpu spada?
P.S. Obrt u pitanju.

Hvala Vam puno.
Ako si d.o.o. onda po izvodu(priložiš račun od banke uz izvod)knjižiš na dugovno cto 4650-naknada banaka,to ti je jednostavnije nego da ideš kroz URU pa ti to nisam ni napisala,jer je i ovo ispravno.
Ako si obrt,onda u Knjigu primitaka i izdataka -Izdaci-knjižiš izdaci putem žiro računa i u opisu napišeš "naknada banke",pazi samo da ti u izdacima ne povuče iznos PDV-a jer ga tu nema.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 14:38   #117
Hvala Vam puno gosp. Dubravka.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 00:00   #118
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo opet ja sa pitanjem za MORE.
Sto se tice paragon bloka njega bi trebalo upisati u gotovinsku prodaju pa opcija upis pa oznaciti PRB dali sam ja to dobro skontala nisam bas sigurna pa Vas moram pitati s obzirom da Vi vec radite na ovom programu?

I jos jedno pitanje ja sam u knjiznici kupila blok otpremnicu i te otpremnice izdajem e sad gdje u ovom programu proknjiziti te otpremnice?

Jos jednom veliko HVALA.
Paragon blokove upisuješ u gotovinsku prodaju i oznaći R2G i tako ti je dokument proknjižen u sve knjige i pravilno vodiš karton artikala

Otpremnice knjižiš kroz bezgotovinska prodaja,pošto otpremnica je samo putni dokument nemoj se puno zabrinjavat u Bezgotovinskoj prodaji samo knjiži novi dokument i ako hočeš upiši i broj otpremnice
Uglavnom ti ne proknjižavaš otpremnice nego izdaješ Račune po izdanim otpremnicama poslije kada ti plate u knjigi Tražbina i Obveza proknjižiš plačanje sa datumom i svotom
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 00:07   #119
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Potrebna opet pomoc, tek pocinjem voditi sama sebi knjige pa sam u problemima dok ne naucim kako to sve funkcionira.
Zanima me gdje se knjize racuni od banke ( Obracun naknada po poslovnom racunu) sto salju, u koju to grpu spada?
P.S. Obrt u pitanju.

Hvala Vam puno.
Računi od banke ,kamate,troškovi žiro računa knjižiš kroz knjigu tražbina i obveza i upisuješ sve podatke(pazi da označiš u rubrici izdatak )
i Račun banke je kao i svi ostali računi samo nema PDV i materijalnog zaduženja skladišta. i sami ti ga skidaju sa žiro računa
Račun banke mora biti upisan u knjigu ulaznih računa(što i je) i u knjigu Primitaka i izdataka
U knjigu ulaznih računa sa datumom izdavanja a u knjigu Primitaka i Izdataka sa datumom plačanja
Kada upisuješ Banku kao partnera označi da nije obveznik PDV
inače sve partnere pravilno oznaći jesu li u sustavu PDV i biče ti lakše poslije knjižit događaje

Uglavnom kad ga knjižiš kroz knjigu tražbina i obveza sam program ti ga knjiži kroz sve knjige automatski.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 00:12   #120
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Ako si d.o.o. onda po izvodu(priložiš račun od banke uz izvod)knjižiš na dugovno cto 4650-naknada banaka,to ti je jednostavnije nego da ideš kroz URU pa ti to nisam ni napisala,jer je i ovo ispravno.
Ako si obrt,onda u Knjigu primitaka i izdataka -Izdaci-knjižiš izdaci putem žiro računa i u opisu napišeš "naknada banke",pazi samo da ti u izdacima ne povuče iznos PDV-a jer ga tu nema.
Izvini Dubravka ali tvoj način nije ispravan Zakon jasno kaže svi ulazni računi moraju biti knjiženi u knjigu ulaznih računa sa datumom izdavanja a u knjigu primitaka i izdataka sa datumom plačanja a to sve se mora provest u knjige 20 dana od događaja
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.