Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 16:53   #1
Biti ljubavnik/ca - čemu?

Ok, znam da ću se sad naslušati shemu "ljubav ne pita", "ljubav sve pobjeđuje" , "to je bilo jače od mene" itd.... ali i dalje, ajmo probati razumski odgovoriti na pitanje zašto?

Što ima privlačno u tome da ste nekome na drugom mjestu? Da to bude neko veće ili manje skrivanje, muljanje, izmišljanje... ostavimo sad moralni aspekt po strani...

Jednostavno ne razumijem cure/žene koje svjesno (a kako bi drugačije ) ulaze u veze s oženjenim muškarcima.
Nema dovoljno slobodnih ili kaj... ?

Meni su te ljubavničke priče uvijek bile poprilično ne jasne. Mislite da će on poradi vas ostaviti ženu i djecu... , to se desi možda u 10% slučajeva... u 90% ste druga i dovjeka će te to biti. Ljubavnica bez nekog velikog izgleda da se išta u tom statusu promijeni.
Ok, dajte sad na mene drvlje i kamenje. Spreman sam na to i da, znam iz prve ruke kako je to.

Eto, prije cca 4, 5 godina muljao sam s jednom oženjenom.
Da, bila mi je super.
Da, slagali smo se i u krevetu i van njega.
Da, uživao sam u njenom društvu
Da, da je bila solo bila bi to (barem kaj se mene tiće ) neka ozbiljna i dobra veza... ali bila je oženjena i čim sam vidio da se za nju palim na nekom drugom, višem, nivou od čiste sexualne privlačnosti prekinuo sam to te sekunde.
Koliko got da mi je bilo s njom lijepo nisu mi u životu trebale tolike komplikacije niti sam htio biti drugi...

I da se razumijemo... ne govorim o nekim povremenim nutra-van susretima, već o situaciji kad je muškarac oženjen a njegova ljubavnica je u njega zatelebana, nema nikoga drugoga, ne traži nikoga drugoga i on joj je prvi a ona njemu, ajmo bit realni, druga... i u 90% slučajeva bit će druga sve dok netko od upletenih strana taj odnos ne prekine...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:04   #2
a ti samo mislis na solo ljubavnice?

Osim toga kao bivsi ljubavnik toj svojoj bivsoj udanoj bas cudna pitanja postavljas.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:14   #3
Bivši ljubavnik koji se maknuo kad je shvatio kam to vodi... a kolike ljubavnice se ne miću nego si dozvole, da dozvole si (i emocije se mogu-barem u početku kontrolirati) da se zaljube u oženjenog lika...

Znam/znao sam nekoliko takvih i niti jedna jedina ta priča nije lijepo završila...

Jedna poznanica čak i ima dijete sa oženjenim muškarcem koji joj već godinama valja bureke kako će se rastati... da, da... samo što nije
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:27   #4
Ponoviti cu ono sto si preskocio, masa ljubavnica je i sama udana pa im bas tako pase, bez dugorocnih planova.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:27   #5
no dobro, bio si, probao si, znas da neces vise. i to je veliki korak.
i sto sad, imas iskustvo i sad se hvalis?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:32   #6
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Što ima privlačno u tome da ste nekome na drugom mjestu? Da to bude neko veće ili manje skrivanje, muljanje, izmišljanje... ostavimo sad moralni aspekt po strani...

Jednostavno ne razumijem cure/žene koje svjesno (a kako bi drugačije ) ulaze u veze s oženjenim muškarcima.
Nema dovoljno slobodnih ili kaj... ?

Meni su te ljubavničke priče uvijek bile poprilično ne jasne. Mislite da će on poradi vas ostaviti ženu i djecu... , to se desi možda u 10% slučajeva... u 90% ste druga i dovjeka će te to biti.
znaš u čemu ja mislim da ti griješiš?
u tome što smatraš da većina ljubavnica misli da su na drugom mjestu.

ako i jesu na "drugom mjestu" u smislu tehnikalija tipa "moram provest sa ženom i obitelji božić, vikend, god. odmor" ili "moram na vrijeme doći doma" (i vjerojatno najbitnije: po tome što se slažem da većina muškaraca ipak ne želi ostaviti ženu ako imaju ljubavnicu, nego naprosto žele imati i ženu i ljubavnicu ) po onome što sam ja čula i vidjela, većina ljubavnica je ipak uvjerena da su barem trenutačno No.1, jer uvijek je to neka spika: "njegova žena je vještica - glupa - lijena - nesposoba krava - ružna - debela - zapuštena - ne razumije ga - ne želi spavati s njim - maltretira ga - živčana - neurotična - treba ići psihijatru"... i uvijek je to kao neko uvjerenje "ja sam njegov spas, ja sam sad njegov centar svijeta, ma ja sam idealna žena za njega, šta bi on dao da sam mu zapravo ja žena, a ne ona krava".

uvijek je to neko žaljenje: "jadan on, on je nesretan, njegova žena je niškoristi, a sa mnom je sretan, sa mnom uživa, u mene je stvarno zaljubljen i pati što ne može biti sa mnom".

tako da se o ovim no.1, no. 2 kvalifikacijama može porazmisliti.

jedno je kako to zaista je (da većinom, realno, jesu no.2), ali mislim da je stvar u njihovom uvjerenju: veik dio njih, bar na početku veze ipak žive u uvjerenju da su sad one no.1.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:46   #7
A kamo je to vodilo pa si se maka?
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:25   #8
A ko zaslužuje prvo mjesto,ona s kojom se vara il ona koja je prevarena
__________________
Ljubav je vatra, da. Ali nikad ne znate hoće li vam zagrijati srce
ili zapaliti kuću.
Papucica G is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:32   #9
Quote:
papučicagasa kaže: Pogledaj post
A ko zaslužuje prvo mjesto,ona s kojom se vara il ona koja je prevarena
pa kako ne kuzite tko je na prvom mjestu? on. samo on. oj je prvi i jedini.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:34   #10
Quote:
papučicagasa kaže: Pogledaj post
A ko zaslužuje prvo mjesto,ona s kojom se vara il ona koja je prevarena
nijedna. ali nebitno, ti termini su samo uvjetno rečeni. (on je sam sebi no.1).
bitno je što mislim da se često ne uočava što je njemu prioritet: a prioritet mu je sačuvat brak i jebavat se okolo... tako je većini tzv. preljubnika najzabavnije... a ne bacit sve snage na ljubavnicu, odjebat ženu i rastati se.

Quote:
sleepyhead kaže: Pogledaj post
pa kako ne kuzite tko je na prvom mjestu? on. samo on. oj je prvi i jedini.
e baš tako.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:34   #11
Quote:
papučicagasa kaže: Pogledaj post
A ko zaslužuje prvo mjesto,ona s kojom se vara il ona koja je prevarena
You have a point.
Mislim, žena (zakonita) je br 1
A ljubavnica br 2


Baš me zanima što si ženica misli! Da li se ona osjeća kao br 1?

Po toj nekoj logici, obje su 2.
željena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:35   #12
Cemu to ? Pa moze bit puno razloga, dobro im je, tako im odgovara, tipa ona trenutno ne zeli vezu, sjebana je, zivot joj je ajme i odgovara joj je netko tko je ozenjen za malo razbibrige....
A sad ako se zaljubi, pretpostavljam da nema 15 godina i da ce znat odlucit sta ce...
Ljudi varaju iz raznih razloga, i bivaju ljubavnicima iz raznih razloga....

Ja osobno sam do prije jos i godinu bila u u vjerenju, nema sanseeeeeeeee, a sad se vec ne bih zaklela da ne bi...
__________________
ipak pozelim neko pismo, ipak, mada zajedno nismo...pišiiiiiiiiii...
@DAADAA@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:39   #13
Nevezano za to da li su neke žene ljubavnice ili ne, mislim da ih jako puno ostaje u lošim i nekvalitetnim vezama jer:
- su mu potrebne
- se boje nepoznatog, kako krenuti dalje bez njega
- smatraju da će propustiti nešto bitno u životu ako ga ostave
- misle da će se on promijeniti itd., itd.

Ni ljubavnice nisu drugačije. Mada mislim da kod većine njih postoji
- strah od bliskosti sa muškarcem (nekad ih je neko razočarao, te generalno ne vjeruju muškarcima)
- izazov (takmičenje i poređenje sa drugom ženom njih same tjera da budu bolje, umilnije, sređenije, poslušnije, prototip savršene žene)
- manjak samopoštovanja (ne smatraju da zaslužuju boljeg muškarca, ni generalno, bolji život).

Što bi rekla A. Čulina, sve to more bit, a i ne mora. Ljubavnice će ti same reći. Odnosno, već su sve rekle na svojoj temi
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:43   #14
I ruža bi isto mirisala i da se drugačije zove.
Onome tko je bitno prvenstvo, ok. Ali zar je sve u tome? Gdje je ta vaga koja mjeri za prvo mjesto? Nitko nije isti pa ni usporedbe nisu nešto naročito.
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:45   #15
Quote:
Bandori kaže: Pogledaj post
Gdje je ta vaga koja mjeri za prvo mjesto? .
To je bila moja misao. Samo si ti to jednostavnije rekao
željena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:46   #16
Sve to može dobro ispasti dok nema nekih prejakih emocija, ali ako se ljubavnica zateleba, onda je jedino ona na gubitku.
U redu je ako se radi o povremenim seksualnim susretima, ali više od toga je samo patnja.
__________________
Ne treba trčati za muškarcem i autobusom. Doći će drugi.
helena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:50   #17
A što ako se preljubnik zaljubi?
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:52   #18
Plod sam jedne ljubavnicke veze.Moja majka si je unistila brak,rastava je bila teska i duga.Njezini vlastiti roditelji su je se odrekli nakon sto se razvela od supruga i zatrudnila sa ozenjenim covjekom.On joj je obecavao da ce se rastati jer je u braku u kojem nista nevalja,nema sexa-spavaju u odvojenim sobama,nema ljubavi,nema nicega...mrtav brak.Izmisljao je 100 i 1 razlog zasto nije podnio zahtjev za razvod,a dijete tj. ja je raslo.On je dolazio vikendom do nas,mene nazivao kceri,njegova zena je znala.Jednom prilikom mojoj majci je rekla da se on nikada nece razvesti i da je ona budala.Naravno nije vjerovala toj vjestici vec svom voljenom umalo razvedenom.
Nakon punih 6god skupila je snage za ultimatum i on se kao doselio k nama i podnio zahtjev za razvod.Dvije godine bio je malo-malo na sluzbenom putu,a razvod se isto toliko odugovlacio(sto ces,birokracija).Dok na kraju nije pogledala istini u oci i shvatila da on sjedi na dvije stolice oduvijek i da ne namjerava prestati.
Otjerala ga je,a on nakon toga nije niti pitao za mene.Tuzakala ga je za alimentaciju koju nije placao i odgajala dvoje djece(jedno iz prvog braka) ,svjesna da je izgubila 8 god zivota zbog vlastite gluposti. On je imao jos nekoliko ljubavnica poslje nje i varao ih na slican nacin.
Danas je ostario covjek koji je vrlo ponosan na svoju kcer iz zakonitog braka(za mene i ostale zacete izvan braka ni ne pita) na svoju zenu i dugogodisnji brak.Cesto se setaju gradom ruku pod ruku iako to u mladosti nikada nisu radili.
Ne kazem da sve price ovako zavrsavaju,niti su svi muskarci ko taj covjek koji me je napravio,ali da ih je vecina gadova to je istina,a nepopravljivo romanticno glupih zena se uvijek nadje.
ZeZu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:53   #19
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
A što ako se preljubnik zaljubi?

Zašto se ovdje nitko ne voli zaljubiti?
Šta je tu tako grozno?
Svi bi samo patili!
I kad su ne-zaljubljeni, zato jer nisu zaljubljeni. I kad su zaljubljeni, jer drugi nije u njih.....
željena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:54   #20
Quote:
Bandori kaže: Pogledaj post
I ruža bi isto mirisala i da se drugačije zove.
Onome tko je bitno prvenstvo, ok. Ali zar je sve u tome? Gdje je ta vaga koja mjeri za prvo mjesto? Nitko nije isti pa ni usporedbe nisu nešto naročito.
ovdje se umjetno uzima taj izraz "broj jedan". nema smisla ne njemu inzistirati, jer nitko nije br.1, a većinom je br. 1 sam sebi muškarac koji si fino uredi život i pazi da scenarij ostane baš takav kakav si je on zamislio... da njegov komoditet ostane netaknut - u smislu da nema nevolja doma, no da ima uzbuđenja izvan tog doma.

svaka žena i općenito svaki čovjek, pretpostavljam, voli i želi ući u vezu "na velika vrata". osjećati se jednim, jedinim i jedinstvenim, željenim i nekim tko je drugome no.1, u totalnom fokusu njegove pažnje.

na ta vrata, pretpostavljam, ulazi i većina ljubavnica u vezu, s osjećajem da je ona željena, voljena, netko za kim se čezne, netko tko je sad obasjan tim svjetlima tuđeg interesa, tuđe želje... i u žaru tih početnih osjećaja, uvjerenosti da si, eto, u žiži pažnje i da tom muškarcu baš TI trebaš, da baš tebe želi, mislim da je ipak kod većine ljubavnica prisutan taj osjećaj da su mu one sad na prvom mjestu...

i zna biti dosta dalek put do gorke spoznaje da je samo ON sam sebi bio cijelo vrijeme na 1. mjestu. gorčina ne nastupa u sudaru s njegovom ženom-vješticom ili ženom-bezveznjakinjom (kako se obično smatra) nego s njegovom egocentričnošću i sebičnošću.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.