Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 21:22   #41
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
ajmo sad svi hvalit lava....

podpitanje: lave, jesi li sretno oženjen? imaš li ljubavnicu? oćeš jednu?
Odgovor na potpitanje:
Pitaj cure na kutku za preljubnice...
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:29   #42
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Odgovor na potpitanje:
Pitaj cure na kutku za preljubnice...
puno mi je to posla. a kaj, ti ne znaš sam sebe zastupat?

oduševljava me ovaj tvoj logični pokušaj jednačenja po zvučnosti...ipak, pravilnije je poDpitanje
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:52   #43
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
puno mi je to posla. a kaj, ti ne znaš sam sebe zastupat?
Ma samo pitaj za Lava, nije ti to nikakav napor...
Ja ti baš nemam što smislenog reći...

Quote:
oduševljava me ovaj tvoj logični pokušaj jednačenja po zvučnosti...ipak, pravilnije je poDpitanje
Prihvaćam ispravku, ali ja ću i dalje pisati pot....težak sam za promjene
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:57   #44
mislim da u bas svakom braku ima razloga za prevaru. jer nema savrsenog braka, niti je to ikako moguce. samo to ne znaci da bas u svakoj krizi treba traziti utjehu u drugom krevetu. ljudi nemaju ideje, naci neki ispusni ventil, nitko ne spana na igralistu ili svira, svi samo jebavaju sa strane. vrlo neinventivno
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:51   #45
Lav

U braku sam 4 godine. Vjerujem da se neki ljudi rastaju baš zbog svega što je LAV naveo, ne zbog ljubavni-ka/ca ne zbog nedostatka ljubavi, nego upravo zbog toga što se prestanu truditi.

Mi smo imali neku malu krizicu prije godinu dana. Posao, kuća, dijete, nespavanje, sve se nekako skupi. U to vrijeme mi je odgovarala pažnja kolege, srećom sam s njim u ok odnosima. Uglavnom, sve je počelo i završilo na sms-ovima i telefonskom razgovoru. Srećom prešao je u drugi odjel, drugu lokaciju. Većina žena (mahom udanih) iz mog odjela misli za njega da je hodajući testosteron i simpa im je. Za jednu udanu kolegicu čak sumnjam da je nešto kemijala s njim.
MarieCurie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 12:46   #46
Činjenica je da nismo monogamna bića.Neki ljudi će "varati" kad god im se pruži prilika,neki će ponekad,a neki neće nikad.
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:19   #47
Ovo što si ti opisao uopće nije uvjet za dobar brak.
To je jednostavno opis dobrog muškarca, a opće je poznato da, nažalost, ljubav ne poznaje zasluge, odnosno, ne možeš nekog voljeti samo zato što je ta osoba dobra.
Dakle, po meni, ukoliko među partnerima ima prave, iskrene ljubavi prevari tu nema mjesta, a ono što samo na van izgleda kao dobar brak vrlo često je obično disanje na škrge dvoje ljudi koji se, eto, podnose.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:26   #48
Morticia i Naomi koliko godina bračnog staža imate?

Moj muž je strpljiv, pažljiv, nježan, sex nam je vrhunski, ali eto...iz neke bezazlene šale počeo je kolegom flert. Lelujala sam po granici, razmišljala i nije se osim flerta ništa dogodilo. Iako je i flert jedan način prevare. Ali u tom trenutku je stvarno bio dobrodošao jer je unio malo živosti u moj život.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:31   #49
Zašto pitaš?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:34   #50
Da steknem dojam: jel nije isto biti 2-3 godine u braku ili 10.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:37   #51
Pretpostavljam da nije.
Ali ne razumijem kakve veze moj bračni staž ima s mojim uvjerenjem da ja, dok iskreno volim, nisam u stanju počiniti preljub.
I to govorim kao osoba koja s preljubom ima iskustva.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:44   #52
Dobro, vidim da nećeš odgovoriti.

Mislim da prilika čini lopova.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:52   #53
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
Morticia i Naomi koliko godina bračnog staža imate?

Moj muž je strpljiv, pažljiv, nježan, sex nam je vrhunski, ali eto...iz neke bezazlene šale počeo je kolegom flert. Lelujala sam po granici, razmišljala i nije se osim flerta ništa dogodilo. Iako je i flert jedan način prevare. Ali u tom trenutku je stvarno bio dobrodošao jer je unio malo živosti u moj život.
Sve teme pročitaš, stotine različitih komentara, sudbina, života ali niko nikada nije napisao pravi odgovor, zašto uradiš nešto tako (flert, preljub) a imaš živahan život. Svi svoj razlog navedu ali mora biti nešto zajedničko.

Jesu li to nekakvi preodređeni ljudi (gen ? evolucija ? Darvin ?) koji uvijek traže hljeba/kruha preko pogače ?
kokuz bekrija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:59   #54
A ne znam ni sama. Osjećaj leptirića, udvaranja mi je godio i prihavtila sam igru da nahranim ego. Izmjenili smo 20-tak sms-ova i imali 2-3 kraća telefonska razgvoora. I to je sve. Sad sam u ok odnosima s kolegom, ali ima još 2-3 ljudi koji me neodoljivo privlače, ali su mi totalno nedostupni.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:19   #55
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
nema razloga za prevaru...ovo što si opisao, prototip je savršenog muškarca....pod uvjetom da ne opere dijete u istoj vodi kojom je suđe prao
kaj te ustvari muči?


Quote:
ako joj unatoč svom poslu nekad i usisa,
pa bio bi red ne s obzirom da ona njemu usisava svaki dan unatoc svom poslu

Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Kada se "najobičnija" ruža zamijeni daljinskim, kada izostane (istinsko) pomirenje nakon svađe, kada se zapusti izgled, stas i pojava, kada se prioriteti poremete, kada bezvoljnost i nezainteresiranost zavlada po kutevima svake prostorije, kada toplina doma, dodira i pogleda nema poznati očekivani učinak, kada šutnja i kurtoazija zamijeni nekadašnju vedru komunikaciju, kada se pogledi izbjegavaju i poljupci događaju samo na blagdane (u obraz dakako), kada dosadašnje vrline postaju mane, kada slatka navika postane napor, kada se oslovljavanje svodi na "hej" ili "čuj", na "on ili "ona", kada se sex "odradi" jer je petak, kada su serije, tekme, balote, aerobic, frizerka, ribičija i heklanje vrh razonode....ah, dugačak je popis i bezbroj takvih kockica..
Nesto slicno sam htjela napisati. Ovo sve prethodi preljubu i ne nije garancija vjernosti usisan boravak tu i tamo ili pazi skuhan obrok na njegov slobodan dan (pogotovo jer ona kuha vjerojatno i na sve svoje neslobodne dane). Nego ovo gore - slusati i cuti.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:20   #56
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
ako joj unatoč svom poslu nekad i usisa, opere suđe i djete te ga stavi spavati
prvo, moram prokomentirati: ne usisa i opere suđe NJOJ, nego NJIMA (jer se vjerojatno i on koristi tim suđem), a također je i dijete njegovo, dakle, nije ga oprao ŽENI, nego je i njemu valjda u interesu da mu je dijete čisto i zdravo.


Quote:
mother kaže: Pogledaj post
da li se može dogoditi prevara u ovakvom braku, da li se prevare događaju zbog zapostavljenosti, ili mislite da je samo manja mogućnost kod ovakvog braka,ali je isto sve otvoreno?
rekla bih da je mogućnost manja, no postoji
ili ženi dosadi takav život po ps-u i zaželi se malo uzbuđenja
ili se naprosto zaljubi u nekog drugog
Lory is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:20   #57
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
Mislim da prilika čini lopova.
ne, lopova čini odluka "ukrasti ili ne".

ne možeš birati hoćeš li pronaći nečiji pun novčanik, ali možeš birati hoćeš li ga vratiti vlasniku ili ne.

ljubav je odluka.
potpuno zanemarujući sve moguće scenarije u kojima nismo zadovoljni vezom, u nekoj imaginarnoj, savršenoj vezi čovjek je i dalje jedinka koja samu sebe do kraja ne poznaje i jednostavno ne može biti tako ohol da kaže: meni se to ne može dogoditi.

čovjek nema mogućnosti izabrati hoće li i koju emociju osjetiti. nismo gospodari vlastitih osjećaja, samo djelovanja. uopće ne možeš pojmiti tko će te i čime dotaknuti, što će te ponukati da s nekim zapodjeneš razgovor i kamo će vas on odvesti.

prevara u savršenoj vezi je moguća, jer ljudi koji su u njoj nisu savršeni. nikakve veze s prevarom nema to kakav je partner, već kakvi smo mi sami.

jedino mjerilo je osobni moralni kriterij, racio kojim sami upravljamo, odluka da nećemo učiniti nešto što će ugroziti našu vezu, povrijediti partnera ili već ono nešto što je nama samima neprihvatljivo.

a i tu postoji kvaka: je li za obje strane u paru taj prag jednako visok.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:41   #58
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
Dobro, vidim da nećeš odgovoriti.

Mislim da prilika čini lopova.
A ja mislim da se "prilike" događaju onima koji ih, svjesno ili nesvjesno, traže i žele.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:49   #59
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
Činjenica je da nismo monogamna bića.Neki ljudi će "varati" kad god im se pruži prilika,neki će ponekad,a neki neće nikad.
A ne znam jel to cinjenica. Ja mislim da je serijska monogamija itekako odrziva. U smislu par godina sam s jednom osobom, ako ljubav zavrsi, okoncam vezu i idem drugoj biti vjeran. S time da vjerujem i u dozivotnu monogamiju, jest rijetko kao sto je i rijetko da ljudi zaista svjesno i od srca godinama ulazu u svoj brak ali - nije nemoguce.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:13   #60
Quote:
dada500 kaže: Pogledaj post

pogotovo jer ljudi nisu monogamni...
čudna tvrdnja....koliko ja vidim ljudi mogu birati žele li biti monogamni ili poligamni(odnosno promiskuitetni jer se o tome ovdje govori)
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.