Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 15:33   #1001
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Ma tko će kupit to udrobljeno?!
Ajde ak ti je ovako lakse shvatiti...kak to funkcionira sa zgradom od 10 apartmana? Tko preuzima obaveze odrzavanja nakon prodaje svih 10 apartmana?
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:47   #1002
Kažem ti da se kuća sa 3-4 apartmana teško prodaje udrobljena.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:22   #1003
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Kažem ti da se kuća sa 3-4 apartmana teško prodaje udrobljena.
To me nije zanimalo
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:01   #1004
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Ma tko će kupit to udrobljeno?!
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Kažem ti da se kuća sa 3-4 apartmana teško prodaje udrobljena.
Urbane vile se prodaju bez ikakvih problema.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:24   #1005
Nije to urbana vila, to je APARTMANUŠA.
Etažiraj i prodat ćeš bez problema po prikladnoj cijeni.
Naravno, to sve košta, etažiranje, razdvajanje brojila i sl.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:00   #1006
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Imam 650 mkv građevinske parcele uz prometnicu sa pogledom na more s prvog kata u prigradskom dijelu manjeg turistički vrlo atraktivnog gradića na južnodalmatinskom otoku. Dilema je da li parcelu prodati ili ići u deal s nekim investitorom-izvođačem pa graditi manju zgradu sa 4 stana, garažama i prilazima. U blizini su obiteljske kuće i skladišta građevinskog materijala. Parcela bi mogla biti namijenjena i skladišnom prostoru, pa i za suhi vez. Doma se razmišljamo da li je prodati i zaraditi manje novaca ali ostati normalan ili ići u gradnju pa uzgubiti živce sa Cro administracijom i građevinarima za nekoliko stotina tisuća kn.
To ćeš morat sama odlučit, ali u pravilu nema fore kako zaradit više uz minimalan trud. Inače nitko ne bi prodavao već bi svi išli u deal s investitorom.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:28   #1007
Guud tnx. Muž odlučio, prodaje se.Sad je vala iskrčit i neki elaborat,brat bratu 3-5tiseu, uz nadu da će se prodat po pristojnoj cijeni.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:03   #1008
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Nije to urbana vila, to je APARTMANUŠA.
Etažiraj i prodat ćeš bez problema po prikladnoj cijeni.
Naravno, to sve košta, etažiranje, razdvajanje brojila i sl.
Ne, nego baš pričam o urbanoj vili, 2-4 stana, garaže, kvaliteta iznad prosječnog seljakluka koji se inače prodaje, solidne pozicije, itd...
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 01:19   #1009
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ne, nego baš pričam o urbanoj vili, 2-4 stana, garaže, kvaliteta iznad prosječnog seljakluka koji se inače prodaje, solidne pozicije, itd...
Koliko mislis da bi se moglo zaraditi?mislis da je bolja zarada nego prodaja cijele kuce kao cijeline?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:05   #1010
Ovisi od primjera do primjera, ali sad baš da ćeš imati elitnu klijentelu za takve stanove u Hrvatskoj? Moguće u Zagrebu, ima ih, ali pitanje je cijene.

Recimo, primjerice, ako napraviš zgradu sa 600 kvadrata neto za stanove i prodaš za 1900-2000 eura kvadrat, koliko moraš naplatiti 4 stana od 80ak kvadrata u urbanoj vili da bi bio tu negdje s profitom?

Isto tako, neki kvartovi jednostavno ne dozvoljavaju više od 3 etaže, ni ogromnu kvadraturu, pa nemaš baš neki izbor.

S treće, pak, strane, netko nema par stotina tisuća eura za izgradnju objekta i ne želi se upuštati u posao s investitorom, pa rađe proda i uloži u nešto treće.

Tako da stvarno sve ovisi od primjera do primjera.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 16:31   #1011
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ovisi od primjera do primjera, ali sad baš da ćeš imati elitnu klijentelu za takve stanove u Hrvatskoj? Moguće u Zagrebu, ima ih, ali pitanje je cijene.

Recimo, primjerice, ako napraviš zgradu sa 600 kvadrata neto za stanove i prodaš za 1900-2000 eura kvadrat, koliko moraš naplatiti 4 stana od 80ak kvadrata u urbanoj vili da bi bio tu negdje s profitom?

Isto tako, neki kvartovi jednostavno ne dozvoljavaju više od 3 etaže, ni ogromnu kvadraturu, pa nemaš baš neki izbor.

S treće, pak, strane, netko nema par stotina tisuća eura za izgradnju objekta i ne želi se upuštati u posao s investitorom, pa rađe proda i uloži u nešto treće.

Tako da stvarno sve ovisi od primjera do primjera.
Nista Zagreb mislio sam o kuci na obali kad si rekao da je bolje je prodavati kao naprimjer 4apt nego jednu cijelinu lokacija moze eto Makarska tu si doma?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 19:25   #1012
Spominjao sam općenito, kao odgovor na kolegicino da nitko živ ne kupuje stan + zemljište, kako ona kaže "udrobljeno", a zapravo se u biti većina stanova tako kupuje. Ako ništa, stan + garaža/parking mjesto.

Ne znam gdje bi na Makarskoj Rivijeri našao kupce za 3500+ eura po kvadratu, dok ti je prvi susjed netko tko je kupio za 2000-2500 eura po kvadratu i još ima praznih stanova, a veća se cijena bazira čisto na uređenju, što stana, što okoliša. Takvi obično kupe parcelu, nađu nekoga tko će im napraviti što žele po principu "ključ u ruke" i miran je, a prošao je kao da je kupio običan stan.

Zato sam i rekao da je glavno imaš li kupce za tako nešto. Mislim da toga u Hrvatskoj ima jako malo i uglavnom ciljaju na Zagreb. Uz napomenu, da takvi lako plate i 5000 eura kvadrat, ali im susjedi ne mogu biti oni koji imaju do 2500 eura po kvadratu, nego se radi o stanovima koji barem koštaju 3500 eura po kvadratu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:52   #1013
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Spominjao sam općenito, kao odgovor na kolegicino da nitko živ ne kupuje stan + zemljište, kako ona kaže "udrobljeno", a zapravo se u biti većina stanova tako kupuje. Ako ništa, stan + garaža/parking mjesto.

Ne znam gdje bi na Makarskoj Rivijeri našao kupce za 3500+ eura po kvadratu, dok ti je prvi susjed netko tko je kupio za 2000-2500 eura po kvadratu i još ima praznih stanova, a veća se cijena bazira čisto na uređenju, što stana, što okoliša. Takvi obično kupe parcelu, nađu nekoga tko će im napraviti što žele po principu "ključ u ruke" i miran je, a prošao je kao da je kupio običan stan.

Zato sam i rekao da je glavno imaš li kupce za tako nešto. Mislim da toga u Hrvatskoj ima jako malo i uglavnom ciljaju na Zagreb. Uz napomenu, da takvi lako plate i 5000 eura kvadrat, ali im susjedi ne mogu biti oni koji imaju do 2500 eura po kvadratu, nego se radi o stanovima koji barem koštaju 3500 eura po kvadratu.
Zato meni i je zanimljiva kuca s bazenom na obali od nekih 200m2 s pogledom koja sa izgradnjom i zemljistem kosta 300 000 a prodaja oko 500 000

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 15:28   #1014
Koliko košta napraviti kuću u Zg po m2 oko 200m2 , znaci samo majstori + materijal, ako se ima plac i dozvole i malo kvalitetniji materijal ono ne zadnji šrot ,
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 16:19   #1015
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Zato meni i je zanimljiva kuca s bazenom na obali od nekih 200m2 s pogledom koja sa izgradnjom i zemljistem kosta 300 000 a prodaja oko 500 000

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
I tko će ti to kupiti? Ja znam samo za 2 takve kuće koje su stvarno prodane nekom, ostali svi sami sebi izgrađuju.

Zato ti i kažem da nemaš tržište za to, a svi koji imaju love, grade sebi, plus poneku za iznajmljivanje.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 16:30   #1016
Moj pajdo kupio stan u podsljemenju 140m2 230.000eura reko mogo si za te pare napravit kuću s bazenom i tenis terenom i košem i bašćom iznad gajnica s parcelom i dozvolama i priključcima
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 16:33   #1017
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
I tko će ti to kupiti? Ja znam samo za 2 takve kuće koje su stvarno prodane nekom, ostali svi sami sebi izgrađuju.

Zato ti i kažem da nemaš tržište za to, a svi koji imaju love, grade sebi, plus poneku za iznajmljivanje.
Koliko ih znas da su tih katakteristika i moderne a ne one bezvezne sa krovom i arhitekturom iz 75?Napominjem cijena 500 000 a ne daleko vise

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 16:34   #1018
Pričam o izgradnji novih kuća, tamo gdje je prije požara bila šuma, uglavnom, ili su je iskrčili.

Kažem, uglavnom, ove starije su uglavnom starije od 1975., i to znatno starije. Riječ je o kamenim kućama starima 100-150 i više godina.

Sad što je tebi i koliko moderno, ne znam, meni tu zapravo ništa nije moderno.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:12   #1019
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Sad što je tebi i koliko moderno, ne znam, meni tu zapravo ništa nije moderno.
Ajme, da vidiš šta su meni nacrtali arhitekti. Pravokutnik 40 x 16 metara,neke male zelene površinice, cesta i parking oko cile zgrade,
Kriv je zakon i GUP nisu arhitekti u svemu ih ograničavaju i previše usmjeravaju.Arhitekti u biti nemaju umjetničke slobode.
Recimo ovo kod nas se ne bi moglo gradit jer nema protupožarni put. http://www.inspiredhomeideas.com/wp-...5140895335.jpg
Ovo je inaće drvena zgrada a nema protupožarni put oko zgrade. Kod nas beton,mora protupožarni put i bezbroj parkinga za hotel u koje se dolazi samo brodom.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:17   #1020
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pričam o izgradnji novih kuća, tamo gdje je prije požara bila šuma, uglavnom, ili su je iskrčili.

Kažem, uglavnom, ove starije su uglavnom starije od 1975., i to znatno starije. Riječ je o kamenim kućama starima 100-150 i više godina.

Sad što je tebi i koliko moderno, ne znam, meni tu zapravo ništa nije moderno.
Zanemari to govorim o modernoj kuci sa dosta stakla ravni krov i bazen s pogledom koliko ih znas da se prodaju za 500 000 a stoje neprodane?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.